Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Felgi 18"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Felgi 18"

    Zamieszczone przez Maicroft
    Minelo kilka weekendow, rok szkolny sie konczy, to chyba czas na odpalenie :?: :wink:
    Chyba papierosa

  • #2
    Felgi 18"

    Witam .........
    Od wczoraj mam wątpliwości ...... w związku z czym liczę na waszą pomoc.
    Zamówiłem mianowicie już autko i wydawało mi się, że konfiguracja jest ostateczne.
    Od wczoraj zastanawiam się jednak nad dokonaniem zmiany na 18" calowe felgi (były 17"). Mam na myśli te z konfiguratora (2 rodzaje do wyboru).
    I teraz pytanie do użytkowników, tych na 16, 17 i może 18-tkach.
    Jakie są wasze doświadczenia, co o tym sadzicie, jak z komfortem, czy nie będzie zbyt twardo, itd.
    Dodam tylko, że nie brałem pakietu sportowego zawieszenia, a auta używam głównie w mieście + autostrada w stosunku 80/20

    A tak przy okazji zmieniłem też kolor ze srebrnego na czarny ……. I nie jestem pewien czy to dobry ruch. Tym że jest niepraktyczny nic się nie przejmuje, chodzi wyłącznie o to który ładniejszy???
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Jeżdżę na 17" i czuję dobry komfort porównanie mam tylko do 16" i mogę powiedzieć, że nie odczuwam jakiejś straty czegokolwiek. Co do koloru to miałem porównanie mojego (szary platin) i czarnego i bezapelacyjnie wygrał mój Zastanawiałem się jeszcze nad brązowym, ale wtedy pasowałyby jasne obicia a tych nie chciałem brać.
      Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
      Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

      Komentarz


      • #4
        Myślę że 17' optymalnie... pewnie, że 18' wyglądają bardziej efektownie ale koszty chociażby opon do 18' mnie osobiście przerażają... 17' wyglądają bardzo dobrze. Ja osobiście jeśli masz jakieś wolne $ zainwestował w jakieś gadżety typu akt. temp lub navi.....

        Ja kolorowi czarnemu mówię NIE! Bardzo trudny w utrzymaniu kolor - widać kurz, osad no i każdą rysę z tymi od szczotek z automatycznej myjni (o zgrozo) na czele....

        Ja będę zamawiał biały (to przegięcie w drugą stronę ale tylko dlatego, że szkoda mi $ na metalik). Ja bym został przy srebrze...
        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

        VW Jetta 1.2 TSI

        Komentarz


        • #5
          Jeździłem w O3 na 18'' i są zdecydowanie za twarde do tego samochodu jak dla mnie. Mam też 18'' w SII i komfort jest OK.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Prim
            Ja kolorowi czarnemu mówię NIE! Bardzo trudny w utrzymaniu kolor - widać kurz, osad no i każdą rysę z tymi od szczotek z automatycznej myjni
            Myjnia automatyczna to jakieś nie porozumienie, tym bardziej w przypadku nowego autka, dla mnie czarny lakier jest super, ale co kto woli .

            Felgi 18-tki w przypadku naszych ulic, to też nie najlepszy pomysł, ja obecnie zastanawiam się nad zmianą felunku, ale max 17-tki.

            Komentarz


            • #7
              mrfazi,

              Jasne że nieporozumienie nawet później... ale wiesz jak jest - nie zawsze każdy ma czas i chęci na mycie ręczne..
              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

              VW Jetta 1.2 TSI

              Komentarz


              • #8
                Ja mam doświadczenie 15 ( fabia ) vs ( 17 ford )

                Nigdy więcej 17'' - Warszawa + dziury + trasy = dość często walczę z felgami / brakiem powietrza.

                Ostatnio prostowałem jedną bo prawie trójkąt byłą po wyprawie w góry.

                Obecnie zamówiłem o3 na 16'' i jestem szczęśliwy ze będą 16tki.
                -----
                O3 - zamówiona...

                Komentarz


                • #9
                  Też maiłem taki dylemat bo zastanawiałem się na 18 felgą (na pewno wygląd lepszy) ale ostatecznie zostałem przy 17". A muszę przyznać że i tak jest dosyć twardo, także uważam że to był dobry wybór.
                  Jeśli chodzi o kolor to kwestia gustu, srebrnego na żywo nie widziałem, a porównując dwa autka w czarnym i brązowym wybrałem ten drugi. Jeśli weźmiesz srebrny to można odpuścić sobie pakiet chrom
                  jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                  Komentarz


                  • #10
                    W skodzie mam standardowe 17" i nie ma tam tragedii, przy 18" też nie powinno być. W A4 mam 19" i 18" zależnie od sezonu :-) . Trzeba bardziej uważać na dziurska ale bez przesady. Felgi to nie masło ... no chyba ,ze ktoś kupuje bajeranckie nowe chińczyki na allegro za 1,5 kPLN za komplet :shock: i póżniej klnie ,że takie felgi do d... ,miękkie , nietrwałe itp. :szeroki_usmiech

                    PS. Polecam Golusy 18" w Skodzie. Trochę żałuję ,że ich nie wziąłem :szeroki_usmiech. Na zimę może te czarne skodowskie 17" ki sobie wezmę.
                    Pozdrawiam,

                    Bomber
                    __________________
                    O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                    + "Lodówka" :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Bomber
                      Na zimę może te czarne skodowskie 17" ki sobie wezmę.
                      No ja planuje na zimę zostawić Denomy a na lato coś takiego Felgi aluminiowe MOMO BLADE ANTR+POL. MATT 17 cali 5x112 - Alusy.pl tylko nie wiem czy ET 35 podejdzie czy trzeba by brać ET 45 z kalkulatora ET wychodzi poszerzenie o ~ 20 mm na stronę

                      Mały edit: dzisiaj byłem na wymianie oleju w ASO Machudera w Łęczycy i pogadałem sobie z mechanikami min. o felgach i ET i wszyscy stwierdzili, że najbezpieczniej będzie zejść przy 7.5' do ET45 ~ 10 mm na stronę, niżej mogą zacząć się problemy z łożyskami w piastach, poza tym pomierzyliśmy przednie nadkola i tam jest stosunkowo mało miejsca, żeby szaleć z ET, z tyłu podeszło by nawet coś koło 20-25 bo jest sporo miejsca i dobrze wyprofilowany błotnik.

                      P.S. dzisiaj pooglądałem auto od spodu i całe jest zabudowane płytami, do tego nie powinno być problemu z końcówką wydechu jest miejsce w zderzaku na wycięcie i do tego tłumik ma spory zapas na modyfikacje tak więc można robić RS'a :diabelski_usmiech
                      Pozdr. Przemek

                      Komentarz


                      • #12
                        MOMO ładne i porządne. ET trzeba sprawdzić czy podejdzie. Różnie z tym bywa.
                        Pozdrawiam,

                        Bomber
                        __________________
                        O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                        + "Lodówka" :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          msz07, osiemnaście cali bez pakietu sportowego bez sensu (zawieszenie)

                          koza max będzie sterczeć

                          a kolorek dla mnie tylko czarny

                          btw
                          na osiemnastkach i jakimś zawieszeniu bajka :!:
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzięki za opinie........
                            Co do koloru, to tak jak pisałem, nie biorę pod uwagę trudności z utrzymaniem. Ma mi się podobać i tyle.
                            Kryterium wyboru, to jak wygląda auto umyte i nawoskowane.
                            Rysy też mi nie straszne ....... nigdy automat ...... wyłącznie myjnia ręczna.
                            Chrom bez względu na kolor i tak bym brał. Dla mnie to ważny element (szczególnie w czarnym kolorze).

                            Co do felg, to widzę że przewaga opinii za 17". nie ukrywam jednak, że 18" bardzo mnie jarają.
                            Ceny opon, to nie problem. Przy moich przebiegach ok. 15 tys. i przypuszczalnym okresie użytkowania ok. 4 lat, różnica 5 stówek na komplecie to żadna różnica. Tym bardziej, że pewnie na jednym przehulam cały okres posiadania samochodu.
                            LUKI napisał, że bez sportowego zawieszenia to bez sensu ........ i to mnie martwi, bo nie chcę przesadzić (5 miesięczne dziecko) więc to głównie daje mi do myślenia.
                            fajnie byłoby zobaczyć autko na 17" i 18" i porównać.

                            Komentarz


                            • #15
                              Jeśli "utrzymanie" lakieru to nie problem - to wybór czarnego jest jednoznaczny.

                              Jeśli kwestie finansowe nie mają znaczenia przy wyborze felunku (dopłata/ceny opon) - to podobnie jak wyżej nie ma się nad czym zastanawiać - w kwestii estetyki - również wybór jednoznaczny i prosty.

                              Problemem może być jedynie komfort podróżowania... Mój znajomy jakiś czas temu nie mógł przeżyć moich 17' i musiał być +1 - taki typ człowieka - zakupił 18' - walory estetyczne bezcenne. Ale nawet taki powód jak chęć zaimponowania mi i bycia +1 nie spowodował że zatrzymał 18' - czyli musi być średnio wygodnie.

                              Odezwą się pewnie za moment osoby które powiedzą, że nie jest tak źle i da się wytrzymać... i pewnie będą mieli rację
                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                              VW Jetta 1.2 TSI

                              Komentarz


                              • #16
                                msz07, osiemnaście cali bez pakietu sportowego bez sensu (zawieszenie)
                                dokładnie, widziałem O3 na 18' Turini (black) i ori zawieszeniu wyglądała co najmniej komicznie w połączeniu z dużym prześwitem i małymi tarczami z tyłu. IMO żeby to ładnie wyglądało to felgi 17'x7.5' ET coś koło 40 (może podejdzie 35 to trzeba sprawdzić) i do tego taki zestaw (none) sam właśnie o nim myślę i wtedy będzie niezły kompromis komfort/wygląd bo tak jak pisał Enriquez, na 18'/40 to będzie taczka i to bez wyglądu
                                Pozdr. Przemek

                                Komentarz


                                • #17
                                  18'' za duże. Widziałem i nie wygląda to dobrze. W mojej opinii też za twardo.. kolor srebro też źle wygląda. Po prostu nie pasuje do tego samochodu. Tanio wygląda. Totalne jak samochód przedstawiciela handlowego. Zresztą tylko u nich widziałem srebro. Czarny będzie z charakterem. Nie wahaj się kolego
                                  O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                  Błękit RACE
                                  Beżowa Alcantara
                                  Columbus
                                  Webasto

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    W zasadzie chyba już zdecydowałem
                                    jest tak ......
                                    Fele zostają saryjne, cztli 17".
                                    Kolor ........ i tu zaskoczenie, totalna zmiana ........ zobaczyłam i się zakochałem. Będzie biały i czarne okno dachowe. Nie pamiętam kto ale jest w showroomie.
                                    No chyba że jeszcze mi się zmieni

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez msz07
                                      Będzie biały i czarne okno dachowe
                                      Jeżeli będą "Zenony" będzie wyglądać super, dopytaj jeszcze o felgi bo w akcesoriach Skody są Denomy z czarnym wykończeniem Error 404
                                      Pozdr. Przemek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        msz07, to juz trzecia taka z okolic wawy...
                                        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                        VW Jetta 1.2 TSI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          w wawie to już na taksówkach widziałem o3, ,,,
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Enriquez
                                            w wawie to już na taksówkach widziałem o3, ,,,
                                            O3 od razu na taryfie? wow. szok.
                                            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                            Błękit RACE
                                            Beżowa Alcantara
                                            Columbus
                                            Webasto

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              czarna, imho elegance - na taryfie
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Przekonało mnie to, że większość mówi że czarny to elegancja, dostojność, samochód prezesa itd.
                                                A biały to taki bardziej młodzieżowy i mimo wszystko nie taki częsty widok na ulicach.
                                                I oto chyba mi chodzi, nie chce ginąc w tłumie. Będzie biała
                                                No chyba że jeszcze zmienię zdanie .........

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez msz07
                                                  Przekonało mnie to, że większość mówi że czarny to elegancja, dostojność, samochód prezesa itd.
                                                  A biały to taki bardziej młodzieżowy i mimo wszystko nie taki częsty widok na ulicach.
                                                  I oto chyba mi chodzi, nie chce ginąc w tłumie. Będzie biała
                                                  No chyba że jeszcze zmienię zdanie .........
                                                  po pierwsze ona nie jest taka całkiem biała. Jest przełamana biel
                                                  a po drugie w mało którym samochodzie ta biel wygląda tak ładnie jak w O3. Na prawdę warto ją rozważyć (nic tak dot ego nie będzie pasować jak szyber dach :P )

                                                  [ Dodano: Pon 15 Lip, 13 09:20 ]
                                                  Zamieszczone przez Enriquez
                                                  czarna, imho elegance - na taryfie
                                                  elegance na taryfie? Kurcze.. w Lublinie to zapomnij... prawie same activy jeżdżą.
                                                  W sumie to sam chętnie taką taryfą jak O3 Elegance bym się przejechał :lol:
                                                  O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                                  Błękit RACE
                                                  Beżowa Alcantara
                                                  Columbus
                                                  Webasto

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X