Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

retrofit HHC + XDS + TPM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Festexx
    Bo kodowanie musiałem zrobić w edytorze kodowań a nie w samym VCDS.
    Możesz rozwinąć ?

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez arekrsl1
      Zamieszczone przez Festexx
      Bo kodowanie musiałem zrobić w edytorze kodowań a nie w samym VCDS.
      Możesz rozwinąć ?
      W folderze VCDS masz aplikację, która się nazywa Lcode i tym sobie zmieniłem kodowanie, potem skopiowałem i przerzuciłem na vcds
      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

      Komentarz


      • #28
        Re: retrofit HHC + XDS + TPM

        Zamieszczone przez rrobert
        ...

        należy ustawić w kodowaniu pompy ESP

        HHC - bajt 25 bit 0 i 1
        XDS - bajt 23 bit 1
        TPM 7K1 - bajt 27 bit 6 ,5 ,4 + bajt 28 bit 7
        TPM 7K9 - bajt 27 bit 5 i 4 + bajt 28 bit 7
        może ktoś wie czym różnią się
        TPM kod wyposażenia 7K1 od 7K9
        ...
        Chciałem zakodować u siebie HHC. Jak znaleźć tą pompę ESP w programie ? Przeszukałem wszystkie opcje i nie mogę tego znaleźć

        Komentarz


        • #29
          kodujesz ABS

          Komentarz


          • #30
            Tak właśnie próbowałem
            Wchodzę w 03-ABS:
            ]"]Link
            Daję: Coding - 07, dalej Long Coding
            ]"]Link
            i wyskakuje mi takie kodowanie:
            ]"]Link

            Komentarz


            • #31
              Ironik, ale teraz masz zanaczony bajt 0 a musisz zaznaczyć 25 (czyli tam gdzie jest 20) i może tam będzie bit do zaznaczenia.
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • #32
                georgg Tak wiem, wstawiłem tylko zdjęcie z długim kodem
                Na bajcie 25 nie ma żadnych bitów do zaznaczenia :roll:
                ]"]Link
                to samo na bajcie 23 i 27
                ]"]Link
                ]"]Link

                Komentarz


                • #33
                  Więc w polu Binary, tam gdzie masz zera i jedynki - zmieniasz ręcznie na 1 jak bit ma być zaznaczony, albo na 0, jak ma być odznaczony. Pamiętaj, że pierwsza cyfra z lewej czyli np.

                  x000000 - x ocznacza bit 7
                  natomiast
                  000000x - x oznacza bit 0

                  Po zmianie wartości musisz przejść do następnego bajtu i wrócić aby sprawdzić, czy kodowanie się zapisało w LCode, ponieważ naciśnięcie od razu ESC nie spowoduje zmiany.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #34
                    Jestem ciekawy co by powiedziało ASO jakby ich zapytał o możliwość włączenia szpery i jak bardzo by byli zdziwieni, że się da.
                    Biały działkowóz

                    Komentarz


                    • #35
                      w-klej tu kodowanie poprawimy je i zakodujesz i będzie git. do pomp abs nie ma pomocnika kodowania trzeba samemu go stworzyć. do pompy mk60ec1 zrobił to 16D

                      Komentarz


                      • #36
                        Enriquez, rrobert wielkie dzięki za pomoc HHC i XDS zakodowane. HHC przetestowane (działa na pierwszym biegu i na wstecznym)

                        Komentarz


                        • #37
                          Mam pytanie, bo się lekko zgubiłem. Piszecie, że zakodowaliście XDS czyli elektroniczną szperę, czyli to co jest seryjne w RS. Inny forumowicz zwrócił uwagę, że jest to w cenniku dla każdej wersji (XDS+). Czy ktoś mi łopatologicznie wytłumaczy? Czy gdzieś jest moje niezrozumienie i XDS+ (cennik) to mechanizm różnicowy a przez zakodowanie XDS mówicie o zakodowaniu elektronicznej szpery z jakimś konkretnym %. Czy jestem totalnie w lesie i nagle się okaże, że każda Octavia 2015 ma elektroniczną szperę (w co mi się nie chce wierzyć).
                          Biały działkowóz

                          Komentarz


                          • #38
                            Jesteś w lesie. Każda Octavia nie ma żadnych mechanicznych rzeczy związanych z blokadą mechanizmu różnicowego. To jest aktywowane w ABS. RS to ma aktywowane fabrycznie a zwyklaki nie i trzeba aktywować kabelkiem (albo zamówić za te 400 PLN). Co innego RS 230KM - tam coś już dodali z hardware.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #39
                              Cennik RS
                              ESP z ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, XDS+, HBA, DSR, TSA, CBC

                              Cennik Octavia
                              ESP z ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, XDS+, HBA, DSR, TSA, CBC


                              EDS–elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego
                              Biały działkowóz

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Enriquez
                                Jesteś w lesie. Każda Octavia nie ma żadnych mechanicznych rzeczy związanych z blokadą mechanizmu różnicowego. To jest aktywowane w ABS. RS to ma aktywowane fabrycznie a zwyklaki nie i trzeba aktywować kabelkiem (albo zamówić za te 400 PLN). Co innego RS 230KM - tam coś już dodali z hardware.
                                ztcw to od MY2015 XDS jest seryjny w każdej O3
                                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                Komentarz


                                • #41
                                  No to ja jestem w lesie. W takim razie po co różnego rodzaju poradniki, jak aktywować XDS, skoro jest w standardzie.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Enriquez, ponieważ w poprzednich MY nie był aktywowany i do tych wersji poradnik jest zasadny.
                                    Np. moja O3 z marca 2014 nie miała aktywowanego XDS.
                                    Pozdrawiam,


                                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Czyli skoda się szarpnęła?

                                      Czy jest coś takiego jak różne stopnie pracy szpery?

                                      [ Dodano: Pią 10 Lip, 15 09:16 ]
                                      Update: mimo produkcji 2015 maj, wczoraj okazało się, że jednak nie mam aktywowanego XDS. Mam na to świadka w postaci Krzynola.
                                      Biały działkowóz

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Czy może mi ktoś pomóc z TPM?
                                        Zrobiłem prawie wszystko oprócz zmiany w long Coding z 004002 na 70C002. Wpisuję nowe wartości, końcówka ładnie zmienia się na 70C002. Zamykam, zatwierdzam, mrugają ikonki z ABS, ASR i coś tam jeszcze. Wychodzę z modułu 03 ABS. Wchodzę z powrotem a tam wszystko po staremu, czyli końcówka 004002. Próbowałem kilka razy, ale bez skutku. Pompa z końcówką R.
                                        TadFi
                                        Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Jest ktoś ze śląskiego, kto może sprawdzić czy mam aktywowany XDS ?
                                          RS Stage 2 335/450

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez tadfi
                                            Czy może mi ktoś pomóc z TPM?
                                            Zrobiłem prawie wszystko oprócz zmiany w long Coding z 004002 na 70C002. Wpisuję nowe wartości, końcówka ładnie zmienia się na 70C002. Zamykam, zatwierdzam, mrugają ikonki z ABS, ASR i coś tam jeszcze. Wychodzę z modułu 03 ABS. Wchodzę z powrotem a tam wszystko po staremu, czyli końcówka 004002. Próbowałem kilka razy, ale bez skutku. Pompa z końcówką R.
                                            Wyłącz i załączniku zapłon i pewnie będzie ok

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Niestety nie działa.
                                              TadFi
                                              Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Koledzy, jezeli xds jest w standardzie od rocznika 2015 to jaki jest kod vag?

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  kkk, ja mam produkcję 2015 i XDS nie był aktywowany.
                                                  Biały działkowóz

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Jak Wy sprawdzacie to czy XDS jest aktywowany?

                                                    Według mnie jeżeli jest na liście wyposażenia dla danego nr VIN, czyli u mnie:
                                                    1Y3 L DIF Differential lock (XDS) dynamic traction control
                                                    to samochód musi to mieć aktywowane. Natomiast różne wersje VCDS od 12.12 raz pokazują coś w adaptacjach a raz nie i to raczej nie jest wyznacznikiem tego czy rzeczywiście jest to aktywne. Na briskoda piszą, że dopiero od 14.10 VCDS jako tako dobrze współpracuje z MQB, nie mówiąc już o pirackich chińskich kablach...



                                                    Link
                                                    Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X