Nawigacja do Bolero

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dani
    odpowiedział(a)
    Ja mam pytanko. Próbuję połączyć telefon z moim Bolero MIB2 w Octawii 2016 ale wyskakuje bła USB. Radio widzi pliki multimedialne w telefonie i czyta je, znaczy od razu sam odtwarza muzykę ale ANDROID Auto nie wykrywa samochodu, nie dodaje go w opcjach, ogólnie nie mogę go uruchomić. Czy ktoś może wie jak może być tego przyczyna ? Telefon to HONOR 8

    Zostaw komentarz:


  • Tomek Baran
    odpowiedział(a)
    Czy mógłby ktos wrzucic filmik jak dziala google maps na bolero chodzi mi o plynnosc w czasie jadzy czy sie nie tnie itp.

    Zostaw komentarz:


  • multimax
    odpowiedział(a)
    Poszukaj firm które sprzedają gotowe Columbusy z przygotowane do montażu (ze zdjętą ochroną komponetu - firmy mają to obcykane w colubusie ),
    w Bolero cena zdjęcia ochrony komponentu jest chora (jak na taką funkcjonalność )

    Zostaw komentarz:


  • daab
    odpowiedział(a)
    Ok thx, czyli bez zmiany jednostki nic z tego. Czy koszty dalej są na poziomie 1000 Euro ? I dalej są problemy z ochroną komponentu ?

    Zostaw komentarz:


  • mariusz123a
    odpowiedział(a)
    W MIB1 jak sie zamieni wyświetlacz z Bolero na Columbusa to wszystko jest wyswietlanie na polowie bądz 1/4 ekranu, dokladnie nie pamiętam. Jest jeszcze gorzej niż na Bolero.

    Zostaw komentarz:


  • multimax
    odpowiedział(a)
    Wg mojej wiedzy w MIB2 większy ekran z columbus'a będzie działać z bolero. Ekran nie ma ochrony komponentu. Jedynie przycisk navi nie będzie działać.
    Ale zaznaczam że nie wiem jak jest z kompatybilność w MIB1 (nie wiem czy jest też ta sama rozdzielczość ,
    Jak pisałem wyżej bolero MIB1 ma rozdz 400x240, nie wiem jaka rozdzielczość ma columbus MIB1 i czy nawet jeśli ta sama to czy jest taka sama kompatybilność pomiędzy jak jak MIB2

    Zostaw komentarz:


  • jackowski11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
    daab w MIB2 bolero i columbus maja tą samą rozdzielczość czyli 800x480, Ekrany mimo różnić w calach działają wymiennie. Nie mam wiedzy co do MIB1
    Czyli sztuka za sztuke? I nie trzeba nic wiecej aktywowac itp. Moduł CP nie bedzie sie "burzył" ?

    Zostaw komentarz:


  • multimax
    odpowiedział(a)
    daab w MIB2 bolero i columbus maja tą samą rozdzielczość czyli 800x480, Ekrany mimo różnić w calach działają wymiennie. Nie mam wiedzy co do MIB1

    Zostaw komentarz:


  • daab
    odpowiedział(a)
    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się stanie jeśli przełożę tylko ekran. Tzn zamiast BOLER MIB 1 włożę ekran od Columbusa bez zmiany jednostki w schowku. Będzie to działało tylko na funkcjach tych które miałem w BOLERO ?

    Zostaw komentarz:


  • vbe
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez jersza Zobacz wpis
    Dzisiaj zamiast bolero zamontowałem radio z nawigacją 8" - link: http://allegro.pl/skoda-ocavia-iii-a...829395576.html. Można też bez mapy. Jak na razie wszystko ok.
    Co to za model i jakiej firmy, bo niestety link już nie działa ?

    Zostaw komentarz:


  • multimax
    odpowiedział(a)
    Jak masz podlaczony zestaw BT z autem to u ustawienich tel masz napisane ze podlaczono zestaw BT "bez multimediów"?
    Czyli a na radiu ze to prodokoł HFP ?
    HFP - to monofoniczny telefon, słabsza jakosc tylko do głosu.
    A2DP - dzwiek multimediów mono lub strereo, rowniez muzyka... Chyba wiekszosc sterofonicznych zestawow BT obsluguje ten protokół.
    Nie wiem czy da sie jakos aplikacja skonwestowac te dzwieki.
    Chyba np Yanosil uzywal HFP, a naviexpert A2DP

    Zostaw komentarz:


  • tomash23
    odpowiedział(a)
    Szybkie pytanie - korzystam z nawigacji google w telefonie podłączonym prze bluetooth do bolero. Niestety wtedy nie słychać z telefonu komunikatów z nawigacji. Co ustawić, żeby było dobrze, bo nie mam pomysłu?
    Z góry dzięki.

    Zostaw komentarz:


  • multimax
    odpowiedział(a)
    Nie mam wiedzy czy Bolero MIB1 można była w konfiguratorze zamówić z Mirror link, czy tylko jak była właściwa jednostka (taka która miała tą opcje) doposażyć.
    Trzeba by było znaleść jakiś stary cennik pdf octavi.

    Zostaw komentarz:


  • daab
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
    Reasumując MY13 to MIB1, jak masz ikone w menu radia to da się aktywować ale sam Mirror link
    Czy w MY13 była możliwość zamówienia MIRROR LINK ?

    Zostaw komentarz:


  • multimax
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
    multimax do MY13 też się da?
    RADIA Bolero/ composition media
    do 05-2015
    MIB1 5,8" rozdzielczość 400x240

    po 05-2015
    MIB2 przekątna 6,5" rozdzielczość 800x480

    Jednostka w schowku też jest inna pomiędzy generacjami.

    dla MIB1 smart link ma tylko obsługę aplikacji Mirror link (tu nie jestem pewien czy całość też nazywała sie smart link czy po prostu mirror link )
    dla MIB2 smart link (nr, katalogowy akcesorium aktywacji 000054830A ) to obsługa mirror link + Android Auto + Apple CarPlay

    Mirror link - nieliczne telefony to obsługują (np wybrane motele fony, samsung, htc) i jest kilka aplikacji które maja certyfikacje na wysyłanie obrazu na ekran , ale po ruszeniu autem wszytko znika
    Jak sie już ma Mirror link to polecam odblokować Video In Motion ( vcds chyba jeszcze się nie da, można to zrobić VAG'iem i OBDELEVEN )wtedy obraz nie znika po ruszeniu .

    Android auto - aplikacja na każdy telefon z androidem min 5.0 - która wysyła obraz na ekran radia. Nawiguje z map google. Głosowo czyta wiaomości, Głosowo można wydawać komendy np "wyslij sms do Adam Nowak Jadę autem Będe za 5 minut", albo nawiguj do Warszawa ulica Radzymińska 5" lub "ilu mieszkańców ma warszawa" - a on odpowiada "wg Wikipedii Warszawa...."

    Apple CarPlay - aplikacja na iPhone (chyba jak android auto)


    Bolero nie zawsze ma możliwość aktywacji Smart link - najłatwiej to poznać po tym czy jest ikona w menu radia (po kliknięciu na nią pisze żeby aktywować udaj się so serwisu)
    Czyli były różne nr katalogowe Bolero w ramach generacji 1 i w ramach generacji 2 . Ktoś na forum VW pisał ze jak golf był tylko w hiline bez dodatków to wsadzali composition media (bliźniak Bolero) bez możliwości aktywacji App-Connnect (system bliźniaczy do Smart link) a jak była np kamera cofania w aucie to fabryka wkładała composition media która miała możliwość późniejszego aktywowania App-Connnect



    A żeby jeszcze bardziej zakręcić temat dodam że
    smart link w Skoda to odpowiednik / App-Connnect w VW / Full link w Seat

    A jednostka Bolero w skoda to odpowiednik / composition media w VW itd

    Reasumując MY13 to MIB1, jak masz ikone w menu radia to da się aktywować ale sam Mirror link

    Zostaw komentarz:


  • gusiak11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez esiak Zobacz wpis

    zainstaluj sobie Android Auto, wymagany android 5.0 i wyższy..
    tu masz linka: http://www.apkmirror.com/apk/google-...-6427-release/
    Dzięki działa, co prawda nie tak jak obiecywał sprzedawca że da się na ten ekran wrzucić automape, bądź jak pisał ktoś wcześniej yansosika ale ....
    google maps działa jedni lubia tą navi inni nie ja zaliczam sie do tych drugich ale jak ktoś posał mozna mieć to za kilka set zl a nie za kilka tys
    telefon działa
    czyta powiadomienia typu sms, facebook messenger
    jest głosowe wybieranie

    reasumując fajne ale szkoda ze nie da sie jak obiecywał sprzedawca zrzucić obrazu ekranu telefonu na radio

    Zostaw komentarz:


  • micho_m
    odpowiedział(a)
    Jak jesteśmy przy Boleroi iPhone mam mały problem i w sumie nie wiem jak go rozwiązać. Jak telefon jest połączony przez BT z radiem to nie działają dźwięki od SMS, messengera itd, czyli od powiadomień. Podejrzewam ze jakbym miał ustawione źródło dzwieku jako telefon to byłoby słychać w radiu. Da sie cos ustawić w telefonie albo w radiu zeby działały?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Zostaw komentarz:


  • esiak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez gusiak11 Zobacz wpis
    Mam pytanie bo może źle coś robię, zaraz po nowym roku odebrałem Superba, radio Bolero ze smartlinkiem. 3 różne telefony wszytkie widzą sie z radiem przez BT bo działa tel. ale jest problem ze SL ... niby widzi tel ale nie może się połączyć, app dostępne na googleplay nie działają czy to smartlink czy te z logiem skody a jak sie wchodzi prze kod QD na go.skoda.eu/connectivity-smartlink pojawia sie komunikat że aplikacja niedostępna w twoim kraju, pracujemy nad tym.....
    Da sie to jakość obejść ?? czy może jakaś inna aplikacja to uruchomi ??
    zainstaluj sobie Android Auto, wymagany android 5.0 i wyższy..
    tu masz linka: http://www.apkmirror.com/apk/google-...-6427-release/

    Zostaw komentarz:


  • Alex.under
    odpowiedział(a)
    multimax do MY13 też się da?

    Zostaw komentarz:


  • gusiak11
    odpowiedział(a)
    Mam pytanie bo może źle coś robię, zaraz po nowym roku odebrałem Superba, radio Bolero ze smartlinkiem. 3 różne telefony wszytkie widzą sie z radiem przez BT bo działa tel. ale jest problem ze SL ... niby widzi tel ale nie może się połączyć, app dostępne na googleplay nie działają czy to smartlink czy te z logiem skody a jak sie wchodzi prze kod QD na go.skoda.eu/connectivity-smartlink pojawia sie komunikat że aplikacja niedostępna w twoim kraju, pracujemy nad tym.....
    Da sie to jakość obejść ?? czy może jakaś inna aplikacja to uruchomi ??

    Zostaw komentarz:


  • multimax
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Tomek Baran Zobacz wpis
    Witam kolegów jestem nowym forumowiczem więc przepraszam jeśli napisze coś nie tam gdzie trzeba. Pytanie pierwsze ile kosztuje odblokowanie smartlinka aby można było korzystać z iphona? Co daje smartlink czy działają np. Goggle maps? Co można odblokować za pomocą vaga z funkcji których korzystamy. Np doświetlanie zakrętów?
    smartlink - 000054830A - w etka 800zł , ale jak ASO ma dobre rabaty to 650zł brutto
    + 200 zł za uruchomienie w ASO na ODIS (może da się znaleść taniej)

    Zostaw komentarz:


  • 22Tomaszz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Tomek Baran
    A z doświadczenia jakie masz warto zainwestowac w tego smartlinka? A w co ewentualnie można wzbogacic autko za pomocą wspomnianego vaga?
    Smartlink z androidem działa super. Wystarczy podłączyć kabelek i wszystko samo się włącza. Nawet przycisk głosowego wybierania w kierownicy działa z google (dłuższe przytrzymanie przycisku). Nawigacja działa dokładnie tak jak w telefonie, czyli super.
    Przynajmniej w samsung można normalnie korzystać z telefonu i w tle odpalić np. Ryśka lub yanosika - komunikaty idą wtedy przez głośniki.
    Jednocześnie działa wybieranie ostatnich połączeń z kierownicy i maxi dota.

    Jak dla mnie to brakuje tylko gmaila i youtuba


    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

    Zostaw komentarz:


  • LEMUR_
    odpowiedział(a)
    smartlinka wybrałem tylko ze względu na brak wyboru navi fabrycznej. Ale korzystam baaaardzo sporadycznie z tego. Szybciej chyba pójdzie wybór z telefonu i uruchomienia na nim dowolnej mapy (google, ios, yanosik itp) Ale gdyby co, to dla samego posiadania map na ekranie i komendach głosowych w zestawie głośnomówiącym... dla iOS - nie warto. I tak nie idzie po BT tylko kabel trzeba podłączyć.

    Nie wiem jak na androidzie. Zapewne znajdziesz takich co będą chwalić, jak i takich co wybrali bo było w cenniku a koszt tylko 650zł

    odnośnie kodowania, poszukaj na tym czy innym forum - było już - szukaj vcds

    Zostaw komentarz:


  • Tomek Baran
    odpowiedział(a)
    A z doświadczenia jakie masz warto zainwestowac w tego smartlinka? A w co ewentualnie można wzbogacic autko za pomocą wspomnianego vaga?

    Zostaw komentarz:


  • LEMUR_
    odpowiedział(a)
    Tomek Baran Smartlinka nie odblokujesz kabelkiem. Na iPhonie nie odpalisz google maps, tylko ios maps. Jeżeli chcesz korzystać z google maps musisz użyć telefonu na androidzie. Koszt odblokowania już odebranego samochodu w ASO to około 850-950zł - ceny różne podawane.

    wada? Używając połączenia jak u mnie po CarPlay (iP) blokujesz pozostałe funkcje na telefonie, czyli np Y nie uruchomisz jednocześnie.

    Odnośnie iOS zobacz tutaj http://www.apple.com/ios/carplay/

    Zostaw komentarz:

Pracuję...