Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skodzina zamówiona 03.02. Ciekawe kiedy będzie znana data produkcji..
    Octavia III 1.8 TSI DSG6 4x4 L&K

    Komentarz


    • amdp, Ja dostałem info o dacie produkcji po 7 dniach.
      Stara Czarnulka O2 RS - Sprzedana i szusuje po Słowacji.
      Nowa Czarnulka O3 RS
      Sprzedam - Kabelek VCDS PL 11.11 - PRIV

      Komentarz


      • ryjeks, sorry za zmieszanie. Dopiero zauwazylem, ze moj komentarz z Czw 14 Sty, 16 06:57 tyczyl sie komentarza WM66, ktory sie do Ciebie zwrocil w swoim komentarzu.

        Powiem Wam, ze strasznie zaskoczyla mnie opiekun leasingu pytaniem "czy Pan bedzie chcial wybrac sie z czujnikiem lakieru po odbior auta?"
        Czy mam sie czegos obawiac/ na cos uwazac przy odbiorze, jesli produkcja przebiegla bez jakichkolwiek opoznien? Na jakies elementy szczegolnie zwrocic uwage? Czy powinienem jakos wnikliwie sprawdzac auto z kazdej strony, aby wykluczyc do minimum ew. wady produkcyjne lub nabyte po produkcji, czy producent zobowiazuje sie na papierze do tego, ze auto jest wolne od ww. wad czym zobowiazuje sie zrekompensowac to w pozniejszym czasie? Ma ktos tego typu doswoadczenia, ktorymi otwarcie.moze sie podzielic?

        Komentarz


        • WM66, w takim razie podpytam dealera w środę o datę.
          Octavia III 1.8 TSI DSG6 4x4 L&K

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Crk64
            Czy mam sie czegos obawiac/ na cos uwazac przy odbiorze, jesli produkcja przebiegla bez jakichkolwiek opoznien?
            Oczywiście różne rzeczy mogą się zdarzyć i (jak wskazują artykuły w prasie motoryzacyjnej) się zdarzają. W skrajnym przypadku do sprzedaży jako nowe idą samochody po upadku z lawety, ale to przypadki jednostkowe. Sam też, po bardzo pobieżnym odbiorze Bravo (które i tak nie miało żadnych wad), myślałem sobie, że Octavię będę odbierał pół dnia, sprawdzę każdy centymetr. Jak przyszło jednak co do czego, obejrzałem uważnie karoserię (w pełnym słońcu - zaleta odbierania auta na świeżym powietrzu), wnętrze, otworzyłem wszystko co można otworzyć i sprawdziłem działanie pokładowej elektroniki. I z perspektywy czasu uważam, że odbieranie wozu z salonu z miernikiem lakieru psuje radosną atmosferę przesiadania się w pachnący nowością wóz. Choć może gdybym padł ofiarą kantu dealera, patrzyłbym na to inaczej...

            Zamieszczone przez amdp
            WM66, w takim razie podpytam dealera w środę o datę.
            Mój sprzedawca mówił mi, że aktualizacje terminów produkcyjnych dokonują się zazwyczaj w czwartek/piątek, więc o najświeższe info najłatwiej w piątek po południu.
            Był: '11 Fiat Bravo 1,4 Dynamic, Distinto Grigio
            Była: '15 Skoda Fabia III 1,0 MPI, Active, Candy White (wypożyczona)
            Jest: '16 Skoda Octavia III Combi 1,4 TSI, Style, Race Blue

            Komentarz


            • Dzięki K-Majster,
              Przy okazji znalazłem na forum wątek w podobie do postawionego pytania.
              Forum - Octavia Club Polska . Coś z nich pożytecznego na pewno wyłuskam.

              Komentarz


              • Crk64, Wiesz nie wnikam w to czy dealer z dealer'em są ze sobą w kontakcie ( pewnie tak jest ) wysłałem e-maile do wszystkich salonów w PL i czekałem na odpowiedzi, każdy kto odpisał dawał mi rabat w granicy 7%, a Pan z Wieliczki sam do mnie zadzwonił i dopytał tylko o to czy ma być Columbus czy nie musi być, powiedziałem że ma być i po kilku minutach wysłał mi ofertę, która była najlepszą ze wszystkich Więc nie mam na co narzekać.
                amdp, Do mnie sam zadzwonił jak tylko się dowiedział o dacie produkcji.
                Stara Czarnulka O2 RS - Sprzedana i szusuje po Słowacji.
                Nowa Czarnulka O3 RS
                Sprzedam - Kabelek VCDS PL 11.11 - PRIV

                Komentarz


                • Zglebimy to przy następnej okazji , mając na uwadze co niektóre wartości procentowe, jakie się tu pojawiaja.
                  Naleze do ludzi, którzy potrafią się cieszyć z " małych " rzeczy, acz są to niestety nieuczciwe praktyki wobec klienta, który globalnie negocjuje warunki współpracy per salon, per najbliższy i najdalszy zakątek kraju. A tez nie wydzwonisz oferty incognito, bo się zazbroja z kolei przed konkurencja.

                  Komentarz


                  • Crk64, No tak przedział % w tym wątku był spory Ale pewnie co np: 6 miesięcy jest o 1-2 % w jedną albo w drugą stronę :P Dla mnie 9% które dostałem było ok
                    Stara Czarnulka O2 RS - Sprzedana i szusuje po Słowacji.
                    Nowa Czarnulka O3 RS
                    Sprzedam - Kabelek VCDS PL 11.11 - PRIV

                    Komentarz


                    • Jutro odbieram Scouta TSI, zamówiony 21 Listopad, wyprodukowany samym końcem Stycznia. Tak jak było powiedziane przy zamówieniu, słowni są ;-) Podzielę się fotkami w stosownym dziale
                      Ja nawet 9% rabatu nie dostałem, coś im nie zależało ;p
                      Scout

                      Komentarz


                      • Dwie Octavie III RS230 zamówione 12.02.2016. Przewidywany odbiór około 02.09.2016. Rabat 10.5% plus bonusy serwisowe i w akcesoriach.

                        Komentarz


                        • Kamil RS230, strasznie dlugi termin oczekiwania, prawie 7miesiecy.. 1,5roku temu, jak mieli problemy to mowili "do pol roku".. Jakies wytlumaczenie czemu az tyle?
                          Z drugiej bedziesz juz mial MY2017... Z trzeciej nie wiadomo czy do tej pory lift nie wyjdzie, a Tobie zostawia przed lifta

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • Eee, lift chyba raczej jeszcze nie... Ale jakby faktycznie wszedł, to pewnie daliby polifta
                            No i wreszcie ktoś zamówił 230, dziwne w sumie że tak ich mało ludzie biorą - gdybym miał wybór między zwykłą a 230 to nawet bym na zwykłą nie spojrzał (no ale nie miałem).
                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Kamil RS230
                              Dwie Octavie III RS230 zamówione 12.02.2016. Przewidywany odbiór około 02.09.2016. Rabat 10.5% plus bonusy serwisowe i w akcesoriach.
                              Seat sprzedany?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez B_A_R_T
                                Trochę czasu już minęło ale dokończę opowieść o swojej przygodzie. Jak mówiłem 8 wyprodukowane, 9 w poznaniu faktura wystawiona 18, a odebrałem 23 grudnia. Zamówienie złożyłem 2 listopada czyli 36 dni między zamówieniem, a produkcją.
                                A fakty są następujące:
                                Koniec produkcji: 09.12.2015
                                Wyjazd pociągiem z fabryki: 09.12.2015
                                Swarzędz: 15.12.2015
                                Salon: 18.12.2015

                                I tyle w temacie jak długo jedzie auto.
                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kazik4x4
                                  Zamieszczone przez Kamil RS230
                                  Dwie Octavie III RS230 zamówione 12.02.2016. Przewidywany odbiór około 02.09.2016. Rabat 10.5% plus bonusy serwisowe i w akcesoriach.
                                  Seat sprzedany?
                                  Miał być Cupra ale nie kupiony nigdy. Wolę większe auto. Widzę że dalej ktoś ma wątpliwości co do tego że samochody są zamówione jeszcze dziś wstawię skan umowy.

                                  [ Dodano: Pon 15 Lut, 16 11:40 ]
                                  Zamieszczone przez krzyzakp
                                  Kamil RS230, strasznie dlugi termin oczekiwania, prawie 7miesiecy.. 1,5roku temu, jak mieli problemy to mowili "do pol roku".. Jakies wytlumaczenie czemu az tyle?
                                  Z drugiej bedziesz juz mial MY2017... Z trzeciej nie wiadomo czy do tej pory lift nie wyjdzie, a Tobie zostawia przed lifta
                                  Powiedzieli mi że nie wcześniej niż 5 miesięcy. Ale wpiszą wrzesień dla bezpieczeństwa. Tyle się dowiedziałem

                                  [ Dodano: Pon 15 Lut, 16 11:44 ]
                                  Zamieszczone przez maro rs
                                  Eee, lift chyba raczej jeszcze nie... Ale jakby faktycznie wszedł, to pewnie daliby polifta
                                  No i wreszcie ktoś zamówił 230, dziwne w sumie że tak ich mało ludzie biorą - gdybym miał wybór między zwykłą a 230 to nawet bym na zwykłą nie spojrzał (no ale nie miałem).
                                  RS230 za niewiele wyższą cenę ma lepsze wyposażenie i szperę Jednak to dużo daje

                                  Komentarz


                                  • Tak czy siak ponad 5 miechów to sporo - życzę cierpliwości bo pewnie latem będzie jej potrzeba i to dużo.

                                    Lifty brałeś czy kombi?
                                    Lukii

                                    Mój Brokuł

                                    Komentarz


                                    • Liftbacki. Kombi nie potrzebne bo ani ja ani brat nie mamy rodziny.

                                      W załączniku pierwsza strona zamówienia. Podana jest kwota zaliczki 2x 2500 zł. Do tego numer konfiguracji. Proszę wejść i sprawdzić że to RS230 i nie insynuować mi oszustwa lub czegoś w tym stylu.

                                      Większy plik nie chce mi przejść. Jeśli chcecie to wyślę na e-mail.
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz


                                      • Kamil RS230 myślę że scan umowy nikomu nie jest potrzebny
                                        Założysz wątek kiedy już fury będą w domowym garażu i tyle
                                        Lukii

                                        Mój Brokuł

                                        Komentarz


                                        • Tak tak racja ale teraz już nie będzie wątpliwości

                                          Komentarz


                                          • A tak zupełnie z ciekawości nie sprawdzałeś tych ofert Plichty czy innych z Allegro gdzie masz RS230 od ręki?
                                            Lukii

                                            Mój Brokuł

                                            Komentarz


                                            • Nie nie sprawdzałem powiem Ci szczerze. Tzn wysyłałem maile z prośbą o ofertę to to co dostałem było gorsze niż w Ciechanowie lub porównywalne. Od 10 lat serwisuję w Ciechanowie swoją Octavię i dostałem dobrą ofertę na auto do produkcji. W Olsztynie dostał bym lepszą cenę ale nie miałbym takich dodatków na serwisie itp. A auta nie kupuję na 4 lata a na 7-8 lat.

                                              Komentarz


                                              • Ok rozumie.
                                                Tak od czasu do czasu przeglądam allegro i sporo jest RS230 np we Wrocławiu gdzie jest napisane od ręki.
                                                Wiem że może konfiguracja różnić się od tej którą sam robisz ale ja np nie mam cierpliwości i chyba wolałbym z czegoś zrezygnować niż czekać pół roku
                                                Lukii

                                                Mój Brokuł

                                                Komentarz


                                                • Ja jeszcze odkładam na pierwszą wpłatę także nie przeszkadza mi ten czas realizacji aż tak bardzo a wpłata 40% jakaś niska nie jest, do tego ubezpieczenie, felgi opony, oklejenie dachu itd.

                                                  Komentarz


                                                  • Ja czekalem 6 miesiecy, takze produkcja Kamil RS230 mnie nie dziwi. :P
                                                    Moja RS Combi

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X