Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Łabik
    Rider
    • 2013
    • 346
    • Octavia III (5E3)
    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

    Witam to mój pierwszy wpis na forum, także chciałem się przywitać :lol:
    Wczoraj zamówiłem Octavie 3 Livtback Ambition 1.4 TSI. I dogadałem się ze sprzedawcą że, auto będzie wyprodukowane w 2014r. Także termin realizacji zamówienia, mam dopiero na Marca. Trochę długo ale wolę poczekać i mieć auto z 2014 niż odebrać w Grudniu i po kilku dniach jest już o rok starsze
    Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
    http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

    Komentarz

    • Prekompilator
      Rider
      • 2013
      • 420

      Ta rocznikowość aut - jak widać - to nielogiczny przeżytek. Auta ze stycznia i grudnia traktowane są tak samo, podczas gdy te z różnicą kilku dni - zupełnie różnie.

      Komentarz

      • Fredy.PW
        Rider
        • 2013
        • 376
        • Octavia III (5E3)
        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

        Zamieszczone przez Prekompilator
        Ta rocznikowość aut - jak widać - to nielogiczny przeżytek. Auta ze stycznia i grudnia traktowane są tak samo, podczas gdy te z różnicą kilku dni - zupełnie różnie.
        Swoją Octavkę zamówiłem w sobotę - dzisiaj (poniedziałek) sprzedawca ma wprowadzić zamówienie do systemu. W czasie rozmowy ze mną konsultował się jeszcze z kimś wyżej i wstępnie potwierdził mi 43 tydzień produkcji. Dzisiaj pod koniec dnia ma mi potwierdzić datę systemową...
        Pzdr
        Pzdr, Fredy
        Silnik w mojej O3 smaruje olej

        Komentarz

        • mac_aaron
          Elegance
          • 2012
          • 984
          • Octavia III (5E3)
          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

          Cos mi się wydahe, że sprzedawcy podają nierealne terminy, żeby tylko zarrzymać klienta...

          Komentarz

          • Fredy.PW
            Rider
            • 2013
            • 376
            • Octavia III (5E3)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            Zamieszczone przez mac_aaron
            Cos mi się wydahe, że sprzedawcy podają nierealne terminy, żeby tylko zarrzymać klienta...
            Dostanę dzisiaj datę systemową od sprzedawcy, to wrzucę konkrety...
            Pzdr
            Pzdr, Fredy
            Silnik w mojej O3 smaruje olej

            Komentarz

            • kamirsen
              Classic
              • 2013
              • 39

              Panowie
              17.09 zamówiełm OIII RS 2.0TSI DSG i wstepnie produkcja miała być w 48 tyg gdzie w sobotę będać u dealera dowiedziałem się iż przenieśli na 10 tydz 2014 wiec sie wkurzyłem troche. Dzisiaj zadzwoniłem do tego co mnie obsługuje i nic nei wiedział o sytuacji ale po tym jak sprawdził to stwierdził o faktycznie hmmmm dziwne i już zaczynam działać aby to zmienić. ja już nic nie rozumiem z działania Skody. do 10 tyg to chyba nie będe czekał chociaż na RS to warto czekać jak myślicie?
              RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

              Komentarz

              • Fredy.PW
                Rider
                • 2013
                • 376
                • Octavia III (5E3)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                Zamieszczone przez kamirsen
                Panowie
                17.09 zamówiełm OIII RS 2.0TSI DSG i wstepnie produkcja miała być w 48 tyg gdzie w sobotę będać u dealera dowiedziałem się iż przenieśli na 10 tydz 2014 wiec sie wkurzyłem troche. Dzisiaj zadzwoniłem do tego co mnie obsługuje i nic nei wiedział o sytuacji ale po tym jak sprawdził to stwierdził o faktycznie hmmmm dziwne i już zaczynam działać aby to zmienić. ja już nic nie rozumiem z działania Skody. do 10 tyg to chyba nie będe czekał chociaż na RS to warto czekać jak myślicie?
                Jak przedstawiałem swoją konfigurację sprzedawcy, to jedyna rzecz, nad którą się ewentualnie pochylił rozważając datę produkcji, to skóra... Co do pozostałych elementów nie widział ryzyka jakichś nieplanowanych odroczeń produkcji - stwierdził, że to taka dosyć popularna konfiguracja, która często wchodzi na linię produkcyjną. Twoja O3 to jednak inna bajka...
                Pzdr
                Pzdr, Fredy
                Silnik w mojej O3 smaruje olej

                Komentarz

                • kamirsen
                  Classic
                  • 2013
                  • 39

                  z RS bodobno jest limitacja na kraj i Polska dostała limt 1,5 szt na tydzień. Nie rozumiem tego bo skoro są chetni to trzeba produkować i zarabiać kase
                  RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                  Komentarz

                  • Mateusz_G
                    Drive
                    • 2013
                    • 88

                    Ja jeszcze cierpliwie czekam. Mój sprzedawca powiedział że dop. po 2 tyg.od zamówienia będzie wiadomo jaka jest faktyczna data produkcji (ale wstępnie też mam 7 tydz. 2014 :shock: ). Natomiast znajomy mówił mi, że w fabrykach (nie wiem jak w Skodzie) jest coś takiego jak okresowe przeglądy planu produkcyjnego w ramach optymalizacji procesu produkcji (co 2 tyg. do miesiąca) i wtedy ustla się kolejności, re-konfiguruje taśmę itd.więc w zasadzie po takim przeglądzie wszystko może się zmienić - taką mam nadzieję


                    Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                    Komentarz

                    • maciekmacc
                      Classic
                      • 2013
                      • 37

                      Ja zamówiłem swoją O3 19.07 i dzisiaj dotarła do mnie informacja, że auto jest wyprodukowane i do 10 dni będzie dostarczone do salonu. Też się trochę naczekałem.
                      Specyfikacja:

                      03 1,8 TSI ELEGANCE, lakier black magic, pakiet Amazing, alarm, oświetlenie przestrzeni, pakiet Simply Clever, Aero, podgrzewane fotele, pakiet chrom, pakiet Dynamic, pakiet sunset, trójramienna kiera.

                      Produkcja opóźniła się ze względu na pakiet chrom. Nie wiem dlaczego. Oferowali mi usunięcie tej pozycji co przyspieszyłoby produkcję w zamian za montaż chromów w salonie za dopłatą 500 zł. Nie zgodziłem się na to oczywiście, chce mieć chromy założone fabrycznie ... Teraz żałuję w sumie bo mogłem złożyć zamówienie teraz i czekać do stycznia na MY 2014 .

                      Też mieliście takie przygody z chromami?
                      Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

                      Komentarz

                      • Festexx
                        Rider
                        • 2013
                        • 286

                        Zamieszczone przez Mateusz_G
                        Ja jeszcze cierpliwie czekam. Mój sprzedawca powiedział że dop. po 2 tyg.od zamówienia będzie wiadomo jaka jest faktyczna data produkcji (ale wstępnie też mam 7 tydz. 2014 :shock: ). Natomiast znajomy mówił mi, że w fabrykach (nie wiem jak w Skodzie) jest coś takiego jak okresowe przeglądy planu produkcyjnego w ramach optymalizacji procesu produkcji (co 2 tyg. do miesiąca) i wtedy ustla się kolejności, re-konfiguruje taśmę itd.więc w zasadzie po takim przeglądzie wszystko może się zmienić - taką mam nadzieję
                        Ja zamówiłem 5.08 i od razu wyskoczyło zamówienie na 36 tydzień bodajże, natomiast zlikwidowałem DSG bo z nim niestety zamówienie w ogóle nie miało przydzielonego tygodnia produkcji.
                        Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                        Komentarz

                        • mac_aaron
                          Elegance
                          • 2012
                          • 984
                          • Octavia III (5E3)
                          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                          Ponieważ moja Octa wpadła w 50 tydzień, a nie chciałem auta z końca roku tylko ze stycznie 2014, to stwierdziłem, że namieszam przy okazji w konfiguracji. Dziś byłem w salonie i okazało się, ze 50 tydzień wyleciał i auto wisi bez daty :evil:
                          Korzystając z okazji zmieniłem wnętrze na czarne (praktyczniejsze niż beżowe), ale największa zmiana: wywaliłem pełną skórę na rzecz skóry w połączeniu z tkaniną (obejrzałem w salonie i bardzo fajnie się to zgrywa, a materiał jest lepszy niż ten zwykły bez skóry). Posiedziałem, wygodnie, może nie jest to Dynamic, ale tu nie przeskoczę - dziewczyna nie chce bo nie. Za zaoszczędzone pieniądze wziąłem pierdoły typu kolorowy maxidot, podświetlenie podłogi, siatki bagażnika i Life Plus na 4 lata 120k kkm (akurat w rok zrobiłem 27k km czyli powinno być idealnie). Chciałem brać LifePlusa za gotówkę, mam w cenie auta w sumie lepiej bo z rabatem :diabelski_usmiech
                          Mocno kusiło mnie na Columbusa, ale 6700... meh mam navi w telefonie...
                          Myślałem o Kessy i elektrycznych fotelach. Na Kessy nie zgadza się moja połówka, nie podoba jej się kwestia bezpieczeństwa auta z tym systemem, a nie da rady jej wytłumaczyć, że jest OK. Elektryka w sumie bajer na 1 raz, bo właściwie fotel ustawia się właśnie jeden raz a potem jeździ.

                          Bałem się tej skóry ze względu na brak wentylacji i kłopoty z utrzymaniem, ulżyło mi po zmianie na materiał/skóra

                          PS. Na placu stał (już sprzedany) S2 FL brąz L&K. Zajebisty, nie obraziłbym się za takiego. I tam była skóra dziurkowana wentylowana - taką bym brał, takiej jak w O3 jednak nie chcę.

                          Komentarz

                          • Fredy.PW
                            Rider
                            • 2013
                            • 376
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                            ...obejrzałem w salonie i bardzo fajnie się to zgrywa, a materiał jest lepszy niż ten zwykły bez skóry...
                            Bardzo mnie ucieszyłeś tym postem , również wziąłem tę opcję, ale niestety w ciemno, a sprzedawca nie był w stanie mi tego dokładnie wytłumaczyć, więc nie wiem dokładnie, które elementy są skórzane, a które nie... Po Twoim poście z niecierpliwością będę czekał na odbiór 8) zapowiada się ciekawie...
                            Pzdr
                            Pzdr, Fredy
                            Silnik w mojej O3 smaruje olej

                            Komentarz

                            • Wojqba
                              Ambiente
                              • 2008
                              • 230

                              Zamieszczone przez mac_aaron
                              Ponieważ moja Octa wpadła w 50 tydzień, a nie chciałem auta z końca roku tylko ze stycznie 2014, to stwierdziłem, że namieszam przy okazji w konfiguracji. Dziś byłem w salonie i okazało się, ze 50 tydzień wyleciał i auto wisi bez daty :evil:

                              w moim przypadku samochód był przez chwilę w 51 tyg produkcji, a dzisiaj się dowiedziałem, że tak jak Twój poleciał w kosmos.... :shock:

                              Komentarz

                              • Alf
                                Ambiente
                                • 2013
                                • 169

                                Mam pytanie dla osób znających system zamówień Skody, a mianowicie czy sprzedawca ma jakąkolwiek możliwość, aby np. przesunąć (lub zasugerować opóźnienie) potwierdzoną już datę produkcji z grudnia na np. styczeń, czy jedyne co może zrobić to złożyć nowe zamówienie (a wtedy data pewnie wskoczy dopiero na marzec)?

                                Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji...
                                O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                Komentarz

                                • Fredy.PW
                                  Rider
                                  • 2013
                                  • 376
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                  :shock: :shock: :shock:
                                  Jestem w szoku !!! Odezwał się do mnie sprzedawca - wprowadził konfigurację do systemu i wyskoczyła mu data produkcji 15 tydzień 2014. A ja się łudziłem, że to raczej taka zwykła wersja...
                                  :shock: :shock: :shock:
                                  Pzdr, Fredy
                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                  Komentarz

                                  • Prim
                                    L&K
                                    • 2013
                                    • 1040
                                    • Audi

                                    ja dzisiaj (widząc Wasze wpisy) potwierdziłem - datę 46 tydzień...produkcja +2 tygodnie dostawa i formalności... ale to nie znaczy, że nie wyskoczy jutro na 2014....
                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                    Komentarz

                                    • spike1314
                                      Drive
                                      • 2013
                                      • 61

                                      Mnie wczoraj podali 47 tydzień ale zaczynam mieć wątpliwości ile ma to wspólnego z prawdą. Nie podali mi żadnego nr zamówienia producenta (w sumie zapomniałem o to zapytać) a sprawdzanie polegało na wklepaniu mojej konfiguracji w komputer - dokładnie tak samo jak w dniu składaniu zamówienia. Termin produkcji po kilku minutach podali na 47 tydzień z informacją, że może uda się wcześniej i to ostatnie stwierdzenie trochę mnie zdziwiło bo dziwne, że system podaje jakieś "widełki" na produkcję?!

                                      Komentarz

                                      • Wojqba
                                        Ambiente
                                        • 2008
                                        • 230

                                        u mnie pojawił się 45 tydzień, ale to dlatego, że podobno SAP wynegocjowała dodatkową "pulę produkcyjną"...
                                        Oczywiście życie to zweryfikuje....

                                        Komentarz

                                        • kecaj
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 1511
                                          • Superb II (3T4)

                                          Zamieszczone przez Alf
                                          Mam pytanie dla osób znających system zamówień Skody, a mianowicie czy sprzedawca ma jakąkolwiek możliwość, aby np. przesunąć (lub zasugerować opóźnienie) potwierdzoną już datę produkcji z grudnia na np. styczeń, czy jedyne co może zrobić to złożyć nowe zamówienie (a wtedy data pewnie wskoczy dopiero na marzec)?

                                          Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji...
                                          Sprzedawca nie ma takiej możliwości.

                                          [ Dodano: Czw 03 Paź, 13 13:40 ]
                                          Zamieszczone przez Mateusz_G
                                          Ja jeszcze cierpliwie czekam. Mój sprzedawca powiedział że dop. po 2 tyg.od zamówienia będzie wiadomo jaka jest faktyczna data produkcji (ale wstępnie też mam 7 tydz. 2014 :shock: ). Natomiast znajomy mówił mi, że w fabrykach (nie wiem jak w Skodzie) jest coś takiego jak okresowe przeglądy planu produkcyjnego w ramach optymalizacji procesu produkcji (co 2 tyg. do miesiąca) i wtedy ustla się kolejności, re-konfiguruje taśmę itd.więc w zasadzie po takim przeglądzie wszystko może się zmienić - taką mam nadzieję
                                          Zapomnij...

                                          [ Dodano: Czw 03 Paź, 13 13:44 ]
                                          Zamieszczone przez Wojqba
                                          u mnie pojawił się 45 tydzień, ale to dlatego, że podobno SAP wynegocjowała dodatkową "pulę produkcyjną"...
                                          Oczywiście życie to zweryfikuje....
                                          SAP już nie ma - jest Volkswagen Group Polska
                                          Negocjacje to mogą robić na 2015 rok :szeroki_usmiech
                                          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                          Komentarz

                                          • Fredy.PW
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 376
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                            Zamieszczone przez kecaj
                                            Zamieszczone przez Alf
                                            Mam pytanie dla osób znających system zamówień Skody, a mianowicie czy sprzedawca ma jakąkolwiek możliwość, aby np. przesunąć (lub zasugerować opóźnienie) potwierdzoną już datę produkcji z grudnia na np. styczeń, czy jedyne co może zrobić to złożyć nowe zamówienie (a wtedy data pewnie wskoczy dopiero na marzec)?

                                            Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji...
                                            Sprzedawca nie ma takiej możliwości.

                                            [ Dodano: Czw 03 Paź, 13 13:40 ]
                                            Zamieszczone przez Mateusz_G
                                            Ja jeszcze cierpliwie czekam. Mój sprzedawca powiedział że dop. po 2 tyg.od zamówienia będzie wiadomo jaka jest faktyczna data produkcji (ale wstępnie też mam 7 tydz. 2014 :shock: ). Natomiast znajomy mówił mi, że w fabrykach (nie wiem jak w Skodzie) jest coś takiego jak okresowe przeglądy planu produkcyjnego w ramach optymalizacji procesu produkcji (co 2 tyg. do miesiąca) i wtedy ustla się kolejności, re-konfiguruje taśmę itd.więc w zasadzie po takim przeglądzie wszystko może się zmienić - taką mam nadzieję
                                            Zapomnij...

                                            [ Dodano: Czw 03 Paź, 13 13:44 ]
                                            Zamieszczone przez Wojqba
                                            u mnie pojawił się 45 tydzień, ale to dlatego, że podobno SAP wynegocjowała dodatkową "pulę produkcyjną"...
                                            Oczywiście życie to zweryfikuje....
                                            SAP już nie ma - jest Volkswagen Group Polska
                                            Negocjacje to mogą robić na 2015 rok :szeroki_usmiech
                                            Dlaczego tak drastycznie zrywasz w nas ostatnią nić nadziei :cry:
                                            Pzdr, Fredy
                                            Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                            Komentarz

                                            • kecaj
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 1511
                                              • Superb II (3T4)

                                              Fredy.PW, lubisz śpiewki typu "...może uda się coś szybciej..." jeżeli nie dysponuje się taką możliwością?
                                              Nadzieja pozwala nam wierzyć, że następny dzień będzie lepszy od poprzedniego, dlatego nie śmiem Wam jej zabierać.
                                              Staram się przekazywać informację jasno i bez "owijania w bawełnę".
                                              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                              Komentarz

                                              • kamirsen
                                                Classic
                                                • 2013
                                                • 39

                                                to jak mam interpretować sytuację jak po zamówieniu O3 był przypisany 48tydz ale nie byl potwierdzony a w ostatni piątek przypisali 10 tydz 2014 i ten tydzien też nie jest potwierdzony.
                                                RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                                                Komentarz

                                                • Wojtas_Poznań
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 2822

                                                  Zamieszczone przez kamirsen
                                                  jak mam interpretować
                                                  nie wiem ja TY... ale ja to sobie interpretuję, że na spocie poznańskim przyjdzie nam jeszcze dłuuugooo poczekać na nową O3 ops: żesz fak jego mać :diabelski_usmiech
                                                  SPOT Poznań:
                                                  .....
                                                  ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                                  Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                                  Komentarz

                                                  • kecaj
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 1511
                                                    • Superb II (3T4)

                                                    Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                                                    Zamieszczone przez kamirsen
                                                    jak mam interpretować
                                                    nie wiem ja TY... ale ja to sobie interpretuję, że na spocie poznańskim przyjdzie nam jeszcze dłuuugooo poczekać na nową O3 ops: żesz fak jego mać :diabelski_usmiech
                                                    Zaprosiłem kolegę z pracy co ma już białą O3

                                                    [ Dodano: Czw 03 Paź, 13 15:58 ]
                                                    Zamieszczone przez kamirsen
                                                    to jak mam interpretować sytuację jak po zamówieniu O3 był przypisany 48tydz ale nie byl potwierdzony a w ostatni piątek przypisali 10 tydz 2014 i ten tydzien też nie jest potwierdzony.
                                                    Niech czytają dlaczego auto jest przenoszone na później i dlaczego termin nie jest potwierdzony.
                                                    Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...