Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • polrob
    Rider
    • 2013
    • 535
    • Superb III (3V3)
    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

    lubek24,

    Kolego mógłbyś trochę rozszerzyć wypowiedz dotyczącą VAT. Zrozumiałem, że O3 kombiaka można kupić z odliczeniem ale jest jeszcze jakieś ograniczenie silnikowe?
    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

    Komentarz

    • lubek24
      Rider
      • 2013
      • 597
      • Octavia III (5E3)
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      Kolego Polrob,

      temat już poruszyłem w wątku :


      ale na Twoje specjalne życzenie powtórzę:
      Homologację na O3 Combii można mieć w wersji silnikowej 1.2 TSI oraz 1.6 i 2.0 TDI i tylko i wyłącznie z napędem na przód. Pozostała gama silników oraz wersje 4x4 nie będą objęte homologacją. S2 hatchback i Combii bez wyróżnienia wszystkie będą miały możliwość zamówienia z homologacją. To tak w skrócie.
      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

      Komentarz

      • Octavianos
        L&K
        • 2010
        • 1130

        Zamieszczone przez lubek24
        Kolego Polrob,

        temat już poruszyłem w wątku :


        ale na Twoje specjalne życzenie powtórzę:
        Homologację na O3 Combii można mieć w wersji silnikowej 1.2 TSI oraz 1.6 i 2.0 TDI i tylko i wyłącznie z napędem na przód. Pozostała gama silników oraz wersje 4x4 nie będą objęte homologacją. S2 hatchback i Combii bez wyróżnienia wszystkie będą miały możliwość zamówienia z homologacją. To tak w skrócie.
        S2 - wszystkie prócz L&K oraz Greenline mogą mieć homologację N1.
        SIMPLY CLEVER
        Wiesz co dobre :-)

        Moja Maszyna
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

        Komentarz

        • kamirsen
          Classic
          • 2013
          • 39

          witam,
          to wczoraj odebrałem swoje cudo i jedzie pieknie a do tego w trybie sport brzmi pięknie. Ale aby nie było tak super to przy odbiorze małe mankamenty znalazłem takie jak porysowany tylny zderzak, porysowany tylny spojler, porysowany tylny blotnik i porysowana przednia szyba. Oczywiscie wszystko zapisalismy w protokole i teraz czekam co z tym zrobią.
          RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

          Komentarz

          • Wojtas_Poznań
            RS
            • 2010
            • 2822

            Zamieszczone przez kamirsen
            co z tym zrobią
            nic :P przecież TTTM :wink:
            a juz poważnie, to co oni z tym autem robili ? ganiali się po nim z jakimś kotem ? ręcę i cycki opadają :evil:
            SPOT Poznań:
            .....
            ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


            Error 503 Wojtas Unavailable :P

            Komentarz

            • SklepMartec_pl
              Drive
              • 2013
              • 46

              W takim razie nic tylko pogratulować i życzyć dużo przyjemności i bezpiecznej jazdy bo masz czym jeździć Dobry wybór i też ciekawi mnie jak producenty odniesie się do tych rys o których wspominasz.
              www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

              Komentarz

              • proto2
                Classic
                • 2013
                • 8

                Właśnie dostałem info odnośnie terminu produkcji. Zamówienie poszło w połowie października, produkcja ustawiona na 8. tydzień 2014, odbiór najprawdopodobniej w połowie marca. Wychodzi 5 miesięcy czekania :evil: , zapewne przez to, że uparłem się na pakiet chrom.

                Nie orientujecie się, czy auto znowu wypadnie z kolejki produkcyjnej jeśli zmienię kolor nadwozia w zamówieniu? Od 5. tygodnia 2014 ma być dostępny szary metal metalic i jeśli produkcja jest ustawiona na 8. tydzień to poważnie się nad tym kolorem zastanawiam.
                Zamówiona O3 Combi 1.6 TDI Ambition + Amazing

                Komentarz

                • kamirsen
                  Classic
                  • 2013
                  • 39

                  do proto2
                  Kolego tydzien produkcji w skodzie na stale jest przypisywany na 2 tyg przed planowana produkcja czyli to co masz teraz to tylko orientacyjny tydzien produkcji czyli moze sie to jeszcze wiele razy zmienic.
                  Kolor spokojnie mozesz zmienic do czas na 2 tyg przed planowana i zabukowana produkcja
                  RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                  Komentarz

                  • Fredy.PW
                    Rider
                    • 2013
                    • 376
                    • Octavia III (5E3)
                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                    Zamieszczone przez kamirsen
                    do proto2
                    Kolego tydzien produkcji w skodzie na stale jest przypisywany na 2 tyg przed planowana produkcja czyli to co masz teraz to tylko orientacyjny tydzien produkcji czyli moze sie to jeszcze wiele razy zmienic.
                    Kolor spokojnie mozesz zmienic do czas na 2 tyg przed planowana i zabukowana produkcja
                    Mi dealer tłumaczył, że Skoda zamraża plan produkcyjny na 4 tygodnie do przodu.
                    Pzdr
                    Pzdr, Fredy
                    Silnik w mojej O3 smaruje olej

                    Komentarz

                    • kamirsen
                      Classic
                      • 2013
                      • 39

                      4 tyg sa w vw a w skodzie sa niestety 2 tyg
                      RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                      Komentarz

                      • lubek24
                        Rider
                        • 2013
                        • 597
                        • Octavia III (5E3)
                        • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                        Kolego Kamirsen, gratuluję wyboru i niech Ci dobrze służy, ale....
                        z doświadczenia wiem, że gdybyś odmówił odebrania auta z powodu posiadanych wad mógłbyś wyrwać większe zadośćuczynienie w postaci obniżki ceny. Zamówiłeś towar pełnowartościowy, a dostałeś lekko zniszczony. Teraz dealerowi nie będzie się chciało walczyć o Twój upust, a gdybyś zostawił go z ręką w nocniku miałby ciśnienie, aby się z Tobą dogadać. Myślę że tydzień lub dwa zwłoki by Ci nie zaszkodziło, a byłbyś na lepszej pozycji.
                        Co do tygodnia produkcji zamówiłem auto 3 tygodnie temu, podobnie lub tydzień później niż kolega Proto2 i mam ten sam planowany tydzień produkcji. Kolor można zmieniać do 2 tygodni przed produkcją, ale zmiana wersji silnikowej, wersji nadwozia lub wyposażenia wymagającego modyfikację elektryki może przesunąć termin produkcji.

                        jeszcze raz gratki.
                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                        Komentarz

                        • bolo81
                          Ambiente
                          • 2013
                          • 249
                          • Octavia III (5E3)
                          • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                          Zamówiłem RSa 12 października 2013 a dziś się dowiedziałem że planowana produkcja na 14 tydzień 2014 Jak to mówią na bogato ... a specjalnie dopłaciłem 1,7k za to żeby był rocznik produkcji 2014. Teraz przy odbiorze to się spytam już o rabat z okazji wyprzedaży rocznika 2014 Albo tyle trzeba czekać (6 miechów) albo sobie mój dealer w Karolka leci
                          O3 RS TSI DSG

                          Komentarz

                          • Basik_
                            Rider
                            • 2013
                            • 667

                            Zamieszczone przez bolo81
                            Zamówiłem RSa 12 października 2013 a dziś się dowiedziałem że planowana produkcja na 14 tydzień 2014 Jak to mówią na bogato ... a specjalnie dopłaciłem 1,7k za to żeby był rocznik produkcji 2014. Teraz przy odbiorze to się spytam już o rabat z okazji wyprzedaży rocznika 2014 Albo tyle trzeba czekać (6 miechów) albo sobie mój dealer w Karolka leci
                            No to ładnie. Jeszcze dałeś się naciągnąć na dopłatę? Przecież jak zamawiałeś auto nie było szans na to żeby był w 2013 roku :lol: Mnie dealer wspominał o podwyżce, ale doszliśmy do wniosku, że ją pominiemy i cena się nie zmieni. Bez sensu takie dopłaty, co innego gdybym zamawiał auto w styczniu. Gdzie zamawiałeś i z jakim wyposażeniem jeśli można wiedzieć? Ja też zamówiłem RS'a kombi z panoramą i kilkoma innymi dodatkami i nie znam jeszcze daty produkcji, ale dealer mówił, że powinien być w lutym.
                            Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                            Komentarz

                            • lubek24
                              Rider
                              • 2013
                              • 597
                              • Octavia III (5E3)
                              • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                              Ja zamawiałem auto pod koniec listopada rocznik 2014 i ani złotówki nie dopłaciłem, więc chyba Cię skasowali
                              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                              Komentarz

                              • arecki1338
                                Drive
                                • 2013
                                • 94
                                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                moja w koncu dotarla do dilera we wtorek, ale co z tego, jak musialem wyjechac a wracam dopiero za 2 tyg i wtedy dopiero odbiore. ale najwazniejsze ze jest i czeka. potraktuje to jak prezent na nowy rok
                                1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                                Komentarz

                                • bolo81
                                  Ambiente
                                  • 2013
                                  • 249
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                  Zamieszczone przez Basik_
                                  Zamieszczone przez bolo81
                                  Zamówiłem RSa 12 października 2013 a dziś się dowiedziałem że planowana produkcja na 14 tydzień 2014 Jak to mówią na bogato ... a specjalnie dopłaciłem 1,7k za to żeby był rocznik produkcji 2014. Teraz przy odbiorze to się spytam już o rabat z okazji wyprzedaży rocznika 2014 Albo tyle trzeba czekać (6 miechów) albo sobie mój dealer w Karolka leci
                                  No to ładnie. Jeszcze dałeś się naciągnąć na dopłatę? Przecież jak zamawiałeś auto nie było szans na to żeby był w 2013 roku :lol: Mnie dealer wspominał o podwyżce, ale doszliśmy do wniosku, że ją pominiemy i cena się nie zmieni. Bez sensu takie dopłaty, co innego gdybym zamawiał auto w styczniu. Gdzie zamawiałeś i z jakim wyposażeniem jeśli można wiedzieć? Ja też zamówiłem RS'a kombi z panoramą i kilkoma innymi dodatkami i nie znam jeszcze daty produkcji, ale dealer mówił, że powinien być w lutym.
                                  No to dałem się wrobić w tą dopłatę nie ma co Sprzedawca na bank wiedział że zamawiając w połowie października to produkcja tak czy siak będzie 2014!
                                  Basik zamówiłem RS błękit race liftback z DSG, pakiet black, 18 Gemini, Columbus i jeszcze pare drobiazgów.
                                  O3 RS TSI DSG

                                  Komentarz

                                  • SilentEmpire
                                    Rider
                                    • 2009
                                    • 304

                                    Zamieszczone przez bolo81
                                    Zamówiłem RSa 12 października 2013 a dziś się dowiedziałem że planowana produkcja na 14 tydzień 2014
                                    O w morde... To pewnie ja się dowiem, że mam odbiór w czerwcu :/
                                    Zamówiłem 29.10., dopłata do rocznika 2014 - 800 PLN - ale twierdzili, że po prostu wszystkie octy tyle poszły w górę, wstępny termin marzec, ale dokładny podadzą w styczniu.
                                    SUPERB

                                    Komentarz

                                    • mac_aaron
                                      Elegance
                                      • 2012
                                      • 984
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                      Czekać dłużej i jeszcze płacić za to, panowie nie róbcie jaj. To dealer powinien wam płacić za to, że nie jest w stanie dostarczyć auta w tym roku...
                                      Na Briskoda możecie poczytać, że w UK dealerzy dzwonią do zainteresowanych "Zamów w tym roku będziesz miał niższą cenę, od stycznia drożeje". Dlaczego w Polsce jest odwrotnie?

                                      Komentarz

                                      • maslak
                                        Ambiente
                                        • 2011
                                        • 151

                                        Bogaci kupujący

                                        Komentarz

                                        • mascotte
                                          Ambiente
                                          • 2013
                                          • 180

                                          Zamieszczone przez mac_aaron
                                          Czekać dłużej i jeszcze płacić za to, panowie nie róbcie jaj. To dealer powinien wam płacić za to, że nie jest w stanie dostarczyć auta w tym roku...
                                          Na Briskoda możecie poczytać, że w UK dealerzy dzwonią do zainteresowanych "Zamów w tym roku będziesz miał niższą cenę, od stycznia drożeje". Dlaczego w Polsce jest odwrotnie?
                                          bo Polska to dziki kraj, a do tego za anomalie trzeba płacić
                                          Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                          Komentarz

                                          • Gosi@czek
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 418

                                            Zamieszczone przez SilentEmpire
                                            Zamieszczone przez bolo81
                                            Zamówiłem RSa 12 października 2013 a dziś się dowiedziałem że planowana produkcja na 14 tydzień 2014
                                            O w morde... To pewnie ja się dowiem, że mam odbiór w czerwcu :/
                                            Zamówiłem 29.10., dopłata do rocznika 2014 - 800 PLN - ale twierdzili, że po prostu wszystkie octy tyle poszły w górę, wstępny termin marzec, ale dokładny podadzą w styczniu.
                                            zamawiałam w tamtym tygodniu i nic nie dopłacałam do mojej octavi
                                            Zamówiona (12.12.2013)
                                            Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                            Odebrana (14.03.2014)
                                            OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                            Moja długo wyczekiwana perła

                                            Komentarz

                                            • Prim
                                              L&K
                                              • 2013
                                              • 1040
                                              • Audi

                                              No proste, że zamawiając w 2013 szczególnie pod koniec roku nikt Wam łaski nie robi, że sprzedaje tańszy samochód... rozumiem, że składacie zamówienia w styczniu... to wtedy Pan dealer proponuje te co są w "drodze" lub na placu po cenie WYPRZEDAŻ-owej lub informuje grzecznie, że trochę się Pan/Pani spóźnił/a w tym roku samochody są droższe o xxx - oto cennik!
                                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                              VW Jetta 1.2 TSI

                                              Komentarz

                                              • lubek24
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 597
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                                                Panowie, jakie dopłaty do rocznika 2014 ? Macie zamówienie w ręku z podaną kwotą i tyle macie zapłacić, a jak sprzedawca chce dopłaty to już nie wasz problem. Co innego jak sami podpisaliście zamówienie, że cena może ulec zmianie. Zostaje Wam jedynie powiedzieć sprzedawcy, ze rezygnujecie i czekać aż zmięknie. :twisted: To jest ryzykowne posunięcie, bo gdy wyczuje, że Wam zależy bardzo na aucie możecie poczekać na zwrot zaliczki 6 miesięcy. No chyba, że macie większy zasób gotówki na nowe zamówienie w innym salonie.
                                                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                                Komentarz

                                                • Alf
                                                  Ambiente
                                                  • 2013
                                                  • 169

                                                  Moja po oczekiwaniu od 25 lipca przyszła w piątek. Próbowałem telefonicznie uzyskać jakiś dodatkowy upust, ale sprzedawca twierdzi że nie może, więc w poniedziałek jadę na pogadankę z kierownikiem salonu.
                                                  Tak czy owak, będę rejestrował po nowym roku...

                                                  P.s znajomy w weekend mi mówił, że kolega kupił octavie 1.4 z placu i z 84 tysięcy zjechał na 72 tysiące. Większy upust niż mój i samochód od ręki.....
                                                  Eh, nie przewidzisz....
                                                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                                  Komentarz

                                                  • progressowy
                                                    Rider
                                                    • 2008
                                                    • 453

                                                    Wierzysz koledze znajomemego?
                                                    To samo mogę ja powiedzieć,że znajomy znajomego takie same autko kupił za 70tyś zł.
                                                    Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...