Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • lubek24
    Rider
    • 2013
    • 597
    • Octavia III (5E3)
    • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

    Dziwne problemy Wam wmawiają, ja będę miał z felgą TERON, k :lol: lapę elektryczną też mam zamówioną.
    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

    Komentarz

    • robczech
      Classic
      • 2013
      • 22

      Moja Skodinka dziś przyjechała na plac dealera.
      W poniedziałek papiery, rejestracja a we wtorek odbiór.
      O3 1.4 TSI Elegance + Amazing + drobiazgi

      Komentarz

      • mirzaw
        Drive
        • 2013
        • 48

        Zamieszczone przez lubek24
        Dziwne problemy Wam wmawiają, ja będę miał z felgą TERON, k :lol: lapę elektryczną też mam zamówioną.
        Rozumiem ze masz już podany termin realizacji?

        A dawno temu zamawialeś?

        Mirzaw
        Jeżdżę:
        Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

        Komentarz

        • mac_aaron
          Elegance
          • 2012
          • 984
          • Octavia III (5E3)
          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

          robczech,

          pozostałym na pocieszenie powiem, że warto czekać

          Komentarz

          • lubek24
            Rider
            • 2013
            • 597
            • Octavia III (5E3)
            • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

            Zamieszczone przez mirzaw
            Zamieszczone przez lubek24
            Dziwne problemy Wam wmawiają, ja będę miał z felgą TERON, k :lol: lapę elektryczną też mam zamówioną.
            Rozumiem ze masz już podany termin realizacji?

            A dawno temu zamawialeś?

            Mirzaw
            Zamówienie 16.11.2013, pierwszy termin był na 8 tydzień, po domówieniu aktywnego tempomatu termin przesunęli na 13 tydzień, aby ostatecznie ustalić go na 11 .

            Listę dodatków mam średnią : Pakiet Amazing, Crew Protect Assistant, TPM, Drive set up, Alarm, Simply clever, Elektryczna klapa, oświetlenie skarpetek, srebrne relingi, podgrzewane fotele przód, dwa elektryczne fotele przód + Lusterka, aktywny tempomat, kolorowy maxi-dot, pakiet chrom, Sunset, PA 2.0, Webasto, DAB, Amundsen, skóra + tkanina, podgrzewane spryskiwacze, popielniczka przód i tył, isofix z przodu.
            O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

            Komentarz

            • mirzaw
              Drive
              • 2013
              • 48

              To w sumie mam zbliżone do twojego. Oczywiście ja mam napęd tylko na 2 kolka :lol: ale mi wystarczy i za drogie. Zrezygnowałem z zamawiania Amndsena (jednak imho nie wart takiej kasy, a szczególnie koszty aktualizacji map są zabójcze) no i nie wybrałem PA 2.0 - wolałem jednak w zamian aktywny tempomat) a jaki masz silniczek, kolor i wersje: kombi?

              Edit:
              Zetknąłem raz jeszcze i zwróciłem uwagę na webasto , zatem pewnie dieselek, no i jak relingi to kombi. Ale ze mnie wnikliwa czytelnik :roll: Skoro pakiet chrom i srebrne relingi to pewnie nie biały , może czarny?
              Jeżdżę:
              Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

              Komentarz

              • emes
                Drive
                • 2014
                • 80

                Zamieszczone przez mirzaw
                Skoro pakiet chrom i srebrne relingi to pewnie nie biały , może czarny?
                Kwestia gustu zapewne, ale moim zdaniem jeżeli czarna O3 to na pewno Sunset, ale bez chromu i srebrnych relingów

                Komentarz

                • lubek24
                  Rider
                  • 2013
                  • 597
                  • Octavia III (5E3)
                  • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                  Zamieszczone przez mirzaw
                  a jaki masz silniczek, kolor i wersje: kombi?
                  Skoro pakiet chrom i srebrne relingi to pewnie nie biały , może czarny?
                  4x4 DSG jest tylko w jednej słusznej opcji 8) 1,8 TSI
                  kolor czarny - chciałem pacific blue ale w Octavii nie ma
                  oczywiście kombi - hachtback-ów nie robią z 4x4 i elektryczną klapą :shock:

                  Co do ceny - każdy ma swoją granicę budżetową i preferencje. Ja teraz jeżdżę VW Tiguan i innej opcji niż 4x4 nie brałem nawet pod uwagę przy zamówieniu. Poczucie bezpieczeństwa i pewność w prowadzeniu są zdecydowanie na plus w porównaniu z 1 ośką.

                  PA wziąłem tylko dlatego, że mimo zapowiedzi nie można było zamówić kamery cofania, do której bardzo się przyzwyczaiłem w RNS-510.

                  Amundsena zamówiłem bo nie lubię jak kabelki latają po desce do NAVI, a przynajmniej w RNS-510 aktualizacje były tanie i nie trzeba jeździć do ASO. Tu będzie tak samo no i ma wejście na adapter do kamery, którą pewnie dołożę w klamkę klapy - u Ruskich już to robią.

                  kolega Emes zauważył oczywiście słusznie, że to kwestia gustu, ale moim skromnym zdaniem chrom i srebrne relingi będą pasowały, auto nie będzie smutne.
                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                  Komentarz

                  • emes
                    Drive
                    • 2014
                    • 80

                    lubek24, czekam na czarne kombi
                    Co do chromu i srebrnych relingów u mnie zwyciężyły walory użytkowe. Relingów używam dosyć często w sezonach więc za moment byłyby porysowane, co by mnie denerwowało. A brać chrom bez srebrnych relingów to jak kupić samochód premium na stalówkach i to jeszcze bez kołpaków :P To kwestia gustu, ale patrząc na zdjęcia to takie było moje pierwsze skojarzenie.
                    Uwzględniając użyteczność odpuściłem wszystkie świecące dodatki i dołożyłem Susnet. Nie zdecydowałem się na jasne wnętrze ze względu na dziecko.

                    Komentarz

                    • mirzaw
                      Drive
                      • 2013
                      • 48

                      Zamieszczone przez lubek24
                      Zamieszczone przez mirzaw
                      a jaki masz silniczek, kolor i wersje: kombi?
                      Skoro pakiet chrom i srebrne relingi to pewnie nie biały , może czarny?
                      4x4 DSG jest tylko w jednej słusznej opcji 8) 1,8 TSI
                      kolor czarny - chciałem pacific blue ale w Octavii nie ma
                      oczywiście kombi - hachtback-ów nie robią z 4x4 i elektryczną klapą :shock:

                      Co do ceny - każdy ma swoją granicę budżetową i preferencje. Ja teraz jeżdżę VW Tiguan i innej opcji niż 4x4 nie brałem nawet pod uwagę przy zamówieniu. Poczucie bezpieczeństwa i pewność w prowadzeniu są zdecydowanie na plus w porównaniu z 1 ośką.

                      PA wziąłem tylko dlatego, że mimo zapowiedzi nie można było zamówić kamery cofania, do której bardzo się przyzwyczaiłem w RNS-510.

                      Amundsena zamówiłem bo nie lubię jak kabelki latają po desce do NAVI, a przynajmniej w RNS-510 aktualizacje były tanie i nie trzeba jeździć do ASO. Tu będzie tak samo no i ma wejście na adapter do kamery, którą pewnie dołożę w klamkę klapy - u Ruskich już to robią.

                      kolega Emes zauważył oczywiście słusznie, że to kwestia gustu, ale moim skromnym zdaniem chrom i srebrne relingi będą pasowały, auto nie będzie smutne.
                      No zacne wyposażenie. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i... Portfela

                      Mi rownież sie podoba czarny z chromami. Jednak biały bez bardziej....

                      Jednak najbardziej podoba mi sie przedni i tylny zderzak w RS oraz czarna podsufitowka w nim. Takie dodatki powinni oferować w pakiecie jakimś czy coś. No ale to pewnie zrobią jak model będzie już powoli kończył swój żywot.

                      Pozdr.
                      Mirzaw
                      Jeżdżę:
                      Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

                      Komentarz

                      • adamwo
                        Rider
                        • 2011
                        • 359

                        Jako , że rodzice odbierali wczoraj swoją zamówioną O3 nie omieszkali zapytać dealera co z moim RS-em zamówionym pod koniec listopada(miał być koniec marca). Okazuje się , że nadal nie ma terminu produkcji, w dodatku dealer powiedział, że nie wiadomo czy w ogóle załapię się na auto, gdyż twz. kwota sprzedażowa na całą Polskę na ten rok to 15 RSów. Dealer ponoć to wie od swojego przełożonego , który był na zebraniu w Siedzibie Skody w Poznaniu. W związku z tym napisałem wczoraj zapytanie bezpośrednio do skody kiedy mogę spodziewać się auta , czekam na odpowiedź, jak nie odpowiedzą ponowie próbę mailem.
                        Jeśli to prawda to nadaje się to do telewizji, jak można oferować coś , reklamować , przyjmować zamówienia, zaliczki skoro nie mogą wyprodukować. No nic na razie czekam cierpliwie.
                        RS Stage 2 335/450

                        Komentarz

                        • fario1969
                          Drive
                          • 2013
                          • 72
                          • Octavia III combi (5E5)
                          • CUNA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                          W porównaniu do niektórych Kolegów u mnie było błyskawicznie.
                          OIII Kombi 2.0 TDI, z homologacją N1 i paroma bajerami, zamówiony 19.12.2013, do odbioru ............ w piątek (ale nie mam czasu, odbiorę we wtorek).
                          Nadmienię, że przy zamówieniu, przewidywany termin dostawy opiewał na 14.03. Prawie miesiąc krócej to dobry wynik

                          Poprawka, nie 19.11 tylko 19.12.2013.

                          Komentarz

                          • Himenek
                            Rider
                            • 2014
                            • 412

                            no tak, ale nie mówisz o RS, tylko o zwykłej wersji
                            napisałem również do swojego dealera, zobaczymy co odpisze

                            Komentarz

                            • fario1969
                              Drive
                              • 2013
                              • 72
                              • Octavia III combi (5E5)
                              • CUNA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                              Tak masz rację, nie jest to RS, ale i tak krótszy termin to pozytywne zaskoczenie. :lol:

                              Komentarz

                              • turbohipis
                                Classic
                                • 2014
                                • 1

                                A u mnie jeszcze bardziej pozytywna niespodzianka. Samochód zamówiony 15 stycznia i w umowie wpisany termin odbioru na 15 kwietnia. Samochód 14 lutego był już w Poznaniu a został wyprodukowany 11 lutego. Teraz tylko transport do dealera i odbiór 8)

                                Zamawiałem:
                                Nowa Octavia Ambition 1.2 TSI 77 kW (105 KM) 6-biegowa manualna;
                                - Pakiet sportowy Dynamic,
                                - Pakiet Amazing,
                                - Wycieraczka tylnej szyby AERO,
                                - Podgrzewane fotele przednie i zewnętrzne miejsca tylnej kanapy,
                                - Elektrycznie sterowane, podgrzewane i składane lusterka zewnętrzne z podświetleniem wokół drzwi
                                - Trójramienna skórzana wielofunkcyjna kierownica (radio) z małym
                                pakietem skórzanym

                                Komentarz

                                • Himenek
                                  Rider
                                  • 2014
                                  • 412

                                  nie dobijaj mnie :P szczęściarze z Was
                                  mam nadzieję, że mój wyprodukują w terminie

                                  Komentarz

                                  • Klebestift
                                    Classic
                                    • 2014
                                    • 16

                                    Witam wszystkich bo to mój pierwszy post.
                                    Ja też jestem zaskoczony terminem realizacji zamówienia. Naczytałem się tu na forum o kilkumiesięcznych okresach oczekiwania i byłem tym dość przerażony a tu proszę...
                                    Zamówiłem samochód 18 stycznia, został wyprodukowany w 7 tygodniu a dziś już go oglądałem na placu u dilera. W piątek lub sobotę go odbieram. Super

                                    Komentarz

                                    • Tinky
                                      Drive
                                      • 2010
                                      • 73

                                      U ła, moja też była zamawiana 18 stycznia. Muszę się zapytać czy już coś wiadomo w salonie

                                      Komentarz

                                      • donek
                                        Classic
                                        • 2014
                                        • 1

                                        Witam wszystkich serdecznie.
                                        Zamówiłem RS na początku grudnia. Termin produkcji przypadł na 6 tydzień.
                                        Niestety w tym tygodniu dostałem informację że termin przesunął się na 12 tydzień, a przyczyną jest właśnie mała ilość tych aut przeznaczona na nasz rynek. Dealer już mi nie powiedział jaka jest to ta mała ilość.
                                        Liczę na ten 12 tydzień.
                                        zamówiona: RS TSI Kombi

                                        Komentarz

                                        • Maicroft
                                          Moderator
                                          S_OCP MemberModeratorr
                                          • 2004
                                          • 25757
                                          • Audi

                                          Skoda Octavie kombi, zwlaszcza TDI z N1 chce na sile wypchac na rynek, to i terminy sa normalne. A reszta poczeka. Dokladnie to widac powyzej.

                                          Auta z N1 maja priorytet, bo to w zasadzie jedyna szansa na poprawienie statystyk sprzedazy w Polsce.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz

                                          • blackrs
                                            RS
                                            • 2008
                                            • 4826
                                            • Superb II combi (3T5)
                                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                            Ile czasu czeka sie na przywiezienie z Poznania? Kolegi auto jest tam od ponad tygodnia i ciągle czeka aż trafi do Białegostoku i doczekać się nie może. Miejmy nadzieje że w tym tyg je odbierzemy
                                            BYŁA o1 rs
                                            BYŁA o2 1.6
                                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                            Komentarz

                                            • mac_aaron
                                              Elegance
                                              • 2012
                                              • 984
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                              Zwiększona podaż aut w lutym powoduje opźnienia w transporcie.

                                              Komentarz

                                              • Gosi@czek
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 418

                                                Zamieszczone przez mac_aaron
                                                Zwiększona podaż aut w lutym powoduje opźnienia w transporcie.
                                                nawet tak nie mów bo mój samochód w tym tygodniu się produkuje
                                                Zamówiona (12.12.2013)
                                                Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                                Odebrana (14.03.2014)
                                                OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                                Moja długo wyczekiwana perła

                                                Komentarz

                                                • Himenek
                                                  Rider
                                                  • 2014
                                                  • 412

                                                  dostałem info od dealera : samochód póki co bez przydziału, status przejściowy, termin produkcji raczej nie zagrożony, plotka o 15 samochodach na Polskę zdementowana ( wydawała też mi się raczej dziwna)

                                                  Komentarz

                                                  • bns
                                                    Classic
                                                    • 2014
                                                    • 15

                                                    Witam wszystkich!

                                                    To mój pierwszy post na forum, chociaż przeglądam je od dłuższego czasu. Też nieco się zaniepokoiłem tematem przeciągających zamówień.

                                                    Auto zamówiłem w styczniu, ale w nawiązaniu do posta o rzekomych 15 egzemplarzach postanowiłem napisać do Skody nieco zmieniając fakty

                                                    Witam,

                                                    od jakiegoś czasu zbieram się z zamiarem zakupienia nowej Skody Octavii VRS i niepokoi mnie jedna rzecz.

                                                    Podobno czas oczekiwania na zamówienie wydłuża się w nieskończoność a zamówienia z grudnia przesuwane są już (z 6) na 12 tydzień produkcyjny (przy czym i tak nie wiadomo czy nie będzie kolejnych przesunięć).

                                                    Czy wiadomo jest coś odnośnie tych terminów? Kiedy można się spodziewać auta? Od jakich parametrów zamówienia jest to uzależnione (kolor, dodatki etc.)
                                                    Dzień później dostałem odpowiedź

                                                    Szanowny Panie!

                                                    Dziękujemy za zainteresowanie naszym modelem. Niestety w chwili obecnej dostępność Octavii RS jest rzeczywiście ograniczona co wynika m.in. z dużego zainteresowania ze strony klientów.

                                                    W takiej sytuacji termin produkcji jest zależny od wielu czynników i trudno go jednoznacznie oszacować.
                                                    Otrzymałem informację, największy problem jest z nadwoziem Combi, silnikiem diesla oraz skrzynią DSG.

                                                    Pozostaje nam nadmienić, że Octavia RS to naprawdę wyjątkowo udane auto i warto na nie zaczekać.

                                                    Z wyrazami szacunku,
                                                    Zespół ©koda INFO
                                                    Co do mojego zamówienia(osobne zapytanie już u dealera) - nadal zakładany jest 12 tydzień, przy czym dealer wspomniał że woli nie obiecywać, chociaż powodów do zmartwień nie ma.

                                                    Wiecej będzie wiadomo na 2-3 tygodnie przed terminem.

                                                    To co jeszcze udało mi się dowiedzieć to że ze względu na odliczenie VAT i ogromną ilość zamówień - nawet tych zrealizowanych problem jest jeszcze natury logistycznej i zwyczajnie maja problem z rozwiezieniem aut z central do salonów.

                                                    Tak czy inaczej - uzbrajamy się w cierpliwość, ale chyba nie martwimy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...