Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mac_aaron
    Elegance
    • 2012
    • 984
    • Octavia III (5E3)
    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

    Zamieszczone przez adamwo
    jamajka zgazdzam sie z Tobą w 100%, czemu zamawiając bmw, forda czy inną markę nie mydlą oczu ?! Podaja termin + - 2 tyg i tak jest (ogólnie średni czas od zamówinia do odbioru w innych markach wynosi 8-12 tyg)
    Tylko że Skoda należy do grupy VW, co oznacza wspólne części (i kolejkę!) z VW, AUDI, SEAT.
    Zamieszczone przez adamwo
    a tutaj wydaje mi się Skoda chciała nachapać się aut z N1 i teraz im się czka(poupychali przed już złożonymi zamówieniami).
    Źle Ci się wydaje, problemy były już w zeszłym roku i nie tylko w Polsce. Problemem jest wysoka jakość samochodu za przystępną cenę co spowodowało bardzo duże zainteresowanie i zamówienia w Europie (poczytaj Briskoda).

    Zamieszczone przez adamwo
    A jeśli chodzi o lakier czy inne podzespoły to myślę , że zamawiają zapas aby go otrzymać przynajmniej miesiąc wcześniej zanim zużyją stary aby zachować ciągłość produkcji, to nie piekarnia osiedlowa.
    Tu nie ma co kombinować, nie znamy się to się nie wypowiadamy. Może lakier nie może sobie leżeć (pływać?) w beczce i czekać, może musi być świeży? IMO fakt ograniczenia palety barw wskazuje na to, że nie można sobie magazynować lakieru i czekać.

    Komentarz

    • Bartek77T
      Drive
      • 2014
      • 52

      Zamieszczone przez bolo81
      Zamieszczone przez Bartek77T
      Zamieszczone przez Gosi@czek
      mi jutro minie równo 3 miesiące od zamówienia
      Po 3 miesiacach czas na dodatkowe gratisy ze strony sprzedawcy
      U mnie było prawie 5 miechów i żadnych gratisów
      Wszystko zależy od sprzedawcy i Twojego gadanego kolega po dwóch tygodniach miał gratis koła z oponami zimowymi
      Zamówiona (19.12.2013)
      Wyprodukowana (25.03.2014)
      Odebrana (14.04.2014)
      OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

      Komentarz

      • adamwo
        Rider
        • 2011
        • 359

        mac_aaron jakoś Ford czy Toyota , które sprzedają w europie równie dużo samochodów co Skoda nie mają problemów z planowaniem czy dostawcami podzespołów. 3 lata temu kupowałem superba i jak mnie poinformowano , że będzie za 3 miesiące tak był, w ten sposób powinna odbywać się sprzedaż, a nie mydlenie oczu i inna wersja skąd to opźnienie dla różnych klientów.
        RS Stage 2 335/450

        Komentarz

        • kecaj
          RS
          • 2009
          • 1511
          • Superb II (3T4)

          Zamieszczone przez Bartek77T
          Wszystko zależy od sprzedawcy i Twojego gadanego kolega po dwóch tygodniach miał gratis koła z oponami zimowymi
          Bo zimy brak a koszty leżakowania opon i ryzyko ich braku sprzedaży duże. :szeroki_usmiech
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz

          • mcandy
            Ambiente
            • 2010
            • 115

            Zamieszczone przez kecaj
            ...
            Proces produkcji samochodu jest tak skomplikowany, że trudno go opisać.
            ...
            W zasadzie to importer niewiele może zrobić.
            drogi Jacku: BEZ KOMENTARZA!
            Samochody już na początku XX wieku produkowano masowo bez problemów (np.Model T)!
            Skoda ma problem, bo obiecuje zbyt dużo w stosunku do tego, co może REALNIE dać klientowi.

            ... i na 100% poniosą tego konsekwencje. Bo ten segment klientów szybko może wybrać łatwiej dostępny, niewiele droższy produkt konkurencyjny.
            ... ca 36Hz - MQB dudni, polternde hinterachse, low frequency 'boom' in cabin

            Komentarz

            • kecaj
              RS
              • 2009
              • 1511
              • Superb II (3T4)

              mcandy, pytanie dlaczego jeszcze czekasz i się denerwujesz? Przecież
              Zamieszczone przez mcandy
              szybko może wybrać łatwiej dostępny, niewiele droższy produkt konkurencyjny
              Pamiętaj - towar pożądany ma wyższą cenę od produktu łatwo dostępnego i mniej traci na wartości.
              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

              Komentarz

              • mirzaw
                Drive
                • 2013
                • 48

                Koleżanki, koledzy
                A orientujecie sie może czy taki pracownik dealera ma jakikolwiek wpływ na kolejkę i termin produkcji samochodu?
                Oczywiście sytuacja z autami na VAT jaka miała miejsce w 1Q mogła wpłynąć na przesunięcie kolejki, ale jeśli tak było to moim zdaniem była to decyzja Skoda Polska w uzgodnieniu z koncernem a nie jakiegoś tam (z całym dla nich szacunkiem) dealera czy sprzedawcy.

                Pytam dlatego ponieważ chciałbym wiedzieć czy można zrobić coś co przyspieszyło by termin produkcji/odbioru samochodu (poza oczywiście opasaniem się zestawem ładunków wybuchowych i zablokowaniem drzwi konkretnego dealera z okrzykiem "Allah akbar" na ustach) :x

                Mój termin produkcji to 20 tydzień (jeszcze niepewny) a doliczając czas dostawy do dealera, czas rejestracji (auto w leasingu) to pewnie koło czerwca zasiade za kółkiem - a chciałem na weekend majowy do Toscanii powędrować
                Jeżdżę:
                Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

                Komentarz

                • martini73
                  Ambiente
                  • 2013
                  • 167

                  Zamieszczone przez mirzaw
                  Pytam dlatego ponieważ chciałbym wiedzieć czy można zrobić coś co przyspieszyło by termin produkcji/odbioru samochodu (poza oczywiście opasaniem się zestawem ładunków wybuchowych i zablokowaniem drzwi konkretnego dealera z okrzykiem "Allah akbar" na ustach) :x
                  :haha:

                  Komentarz

                  • mac_aaron
                    Elegance
                    • 2012
                    • 984
                    • Octavia III (5E3)
                    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                    Zamieszczone przez mirzaw
                    Mój termin produkcji to 20 tydzień (jeszcze niepewny) a doliczając czas dostawy do dealera, czas rejestracji (auto w leasingu) to pewnie koło czerwca zasiade za kółkiem - a chciałem na weekend majowy do Toscanii powędrować
                    Mogę tylko powiedzieć, że taka trasa tym autem byłaby naprawdę przyjemna Ale może za rok.... :diabelski_usmiech

                    PS. Masz 2x ACC w podpisie.

                    Komentarz

                    • kecaj
                      RS
                      • 2009
                      • 1511
                      • Superb II (3T4)

                      Zamieszczone przez mirzaw
                      Koleżanki, koledzy
                      A orientujecie sie może czy taki pracownik dealera ma jakikolwiek wpływ na kolejkę i termin produkcji samochodu?
                      Nie...
                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                      Komentarz

                      • oskar12345
                        Drive
                        • 2014
                        • 48

                        stalo sie! auto zamowione 20/01; wyprodukowane +- 24/02; do Krakowa przyjechalo +- 10/03; do odebrania w piatek... szybko poszlo - niecale 2 miesiace (nie zamawialem pakietu chrom - jakbym zamawial do dodatkowy 1-2 miesiace byloby na oczekiwanie...)
                        O3 1.2 105KM 6M

                        Komentarz

                        • nokius
                          Rider
                          • 2010
                          • 498

                          Jak by ktoś chciał ulżyć czekanie sobie na auto w Skoda Polska to zapraszam do komentarzy
                          O3
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                          O2
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                          Komentarz

                          • Bartek77T
                            Drive
                            • 2014
                            • 52

                            Zamieszczone przez Gosi@czek
                            Zamieszczone przez Bartek77T
                            Zamieszczone przez Gosi@czek
                            mi jutro minie równo 3 miesiące od zamówienia
                            Po 3 miesiacach czas na dodatkowe gratisy ze strony sprzedawcy
                            ciekawe jakie mogę jeszcze wyciągnąć
                            Ale już samochód odbierasz super gratulacje foty w realu mile widziane
                            Zamówiona (19.12.2013)
                            Wyprodukowana (25.03.2014)
                            Odebrana (14.04.2014)
                            OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

                            Komentarz

                            • Gosi@czek
                              Rider
                              • 2013
                              • 418

                              Zamieszczone przez oskar12345
                              stalo sie! auto zamowione 20/01; wyprodukowane +- 24/02; do Krakowa przyjechalo +- 10/03; do odebrania w piatek... szybko poszlo - niecale 2 miesiace (nie zamawialem pakietu chrom - jakbym zamawial do dodatkowy 1-2 miesiace byloby na oczekiwanie...)
                              i w tym samym dniu rejestrowaliśmy
                              Zamówiona (12.12.2013)
                              Zakończona produkcja (24.02.2014)
                              Odebrana (14.03.2014)
                              OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                              Moja długo wyczekiwana perła

                              Komentarz

                              • oskar12345
                                Drive
                                • 2014
                                • 48

                                Zamieszczone przez Gosi@czek
                                Zamieszczone przez oskar12345
                                stalo sie! auto zamowione 20/01; wyprodukowane +- 24/02; do Krakowa przyjechalo +- 10/03; do odebrania w piatek... szybko poszlo - niecale 2 miesiace (nie zamawialem pakietu chrom - jakbym zamawial do dodatkowy 1-2 miesiace byloby na oczekiwanie...)
                                i w tym samym dniu rejestrowaliśmy
                                no i tez odbierzemy w tym samym hahaha :P
                                O3 1.2 105KM 6M

                                Komentarz

                                • Gosi@czek
                                  Rider
                                  • 2013
                                  • 418

                                  Zamieszczone przez oskar12345
                                  Zamieszczone przez Gosi@czek
                                  Zamieszczone przez oskar12345
                                  stalo sie! auto zamowione 20/01; wyprodukowane +- 24/02; do Krakowa przyjechalo +- 10/03; do odebrania w piatek... szybko poszlo - niecale 2 miesiace (nie zamawialem pakietu chrom - jakbym zamawial do dodatkowy 1-2 miesiace byloby na oczekiwanie...)
                                  i w tym samym dniu rejestrowaliśmy
                                  no i tez odbierzemy w tym samym hahaha :P
                                  niby to samo miasta ale patrz jakie mamy odległe numery
                                  Zamówiona (12.12.2013)
                                  Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                  Odebrana (14.03.2014)
                                  OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                  Moja długo wyczekiwana perła

                                  Komentarz

                                  • trasat23
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 417

                                    Zamieszczone przez oskar12345
                                    stalo sie! auto zamowione 20/01; wyprodukowane +- 24/02; do Krakowa przyjechalo +- 10/03; do odebrania w piatek... szybko poszlo - niecale 2 miesiace (nie zamawialem pakietu chrom - jakbym zamawial do dodatkowy 1-2 miesiace byloby na oczekiwanie...)
                                    Ja domówiłem pakiet chrom, srebrne religni, Conaton i samochóg ma być w Krakowie w ciągu 6 tygodni, czyli przed Świętami Wielkiej Nocy. Będę rozliczał dilera z każdego dnia opóźnienia
                                    www.kawapelnaslonca.pl

                                    Komentarz

                                    • proto2
                                      Classic
                                      • 2013
                                      • 8

                                      Zamieszczone przez mirzaw
                                      Pytam dlatego ponieważ chciałbym wiedzieć czy można zrobić coś co przyspieszyło by termin produkcji/odbioru samochodu (poza oczywiście opasaniem się zestawem ładunków wybuchowych i zablokowaniem drzwi konkretnego dealera z okrzykiem "Allah akbar" na ustach) :x
                                      Swojego czasu interesowałem się tematem przyspieszenia produkcji. Było to ok 7. tygodnia br, kiedy to przesunięto mój termin produkcji o kolejny tydzień do przodu. Poniesiony emocjami zadzwoniłem do jednego z większych dealerów w Polsce z pytaniem czy mają może na na placu auto, które ma podobne wyposażenie do mojego zamówienia (chodziło tu o pełne odliczenie vat, chciałem mieć pewność, że zdążę zakupić auto przed końcem marca). Na placu oczywiście nie mieli nic podobnego, ale dealer ku mojemu zdziwieniu powiedział, że nic nie stoi na przeszkodzie aby auto u nich zamówić i spokojnie zdążyć do końca marca z odbiorem (a przypominam było to w 7. tygodniu br.). Twierdził, że mają "otwarty" 10. tydzień produkcji i jeśli auto zamówię tego samego dnia to na pewno będzie wyprodukowane w 10. tygodniu. Przekonywał, że możemy podpisać umowę, w której będzie to gwarantować i jeśli się spóźnią to auta po prostu nie odbiorę i odzyskam zaliczkę.
                                      Zapytałem jak to możliwe, że ja u innego dealera czekam już ponad 4 miesiące i data produkcji dalej "pływa", a oni gwarantują mi, że nowe zamówienie na pewno będzie w produkcji za 3 tygodnie. Odpowiedź: "Wie pan, duży może więcej".

                                      Myślałem ze 2 dni czy wchodzić w drugie zamówienie, ale wątpliwości szybko rozwiał mój "stary" dealer mówiąc, że auto już zablokowane na 10 tygodniu więc nie było sensu kombinować.

                                      Nie wiem ile było prawdy w zapewnieniach "dużego" dealera (a może po prostu mieli sporo aut zamówionych dużo wcześniej i bliżej terminu produkcji zmieniali jedynie konfiguracje) - nie miałem okazji tego zweryfikować.
                                      Zamówiona O3 Combi 1.6 TDI Ambition + Amazing

                                      Komentarz

                                      • kecaj
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 1511
                                        • Superb II (3T4)

                                        proto2, "Wie pan, duży może więcej" - z tym się nie zgodzę...
                                        Jednak mogę przyjąć, że w 7 tygodniu miał dla pewnych konfiguracji auta jeszcze wolne zamówienia.
                                        Natomiast należy zwrócić uwagę na pewne fakty.
                                        Klient zamawia samochód z alarmem. Myśli, że alarm jest fabryczny. Płaci według konfiguracji. Przychodzi do odbioru - auto ma alarm, ale nie fabryczny, tylko montowany w serwisie.
                                        I tak samo może być z takimi zamówieniami. Auto zamówione bez radia na 10 tydzień, ale z przygotowaniem. Klient chce z radiem - OK auto zamówione ale radio wkłada dealer.
                                        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                        Komentarz

                                        • mcandy
                                          Ambiente
                                          • 2010
                                          • 115

                                          Zamieszczone przez trasat23
                                          ...Ja domówiłem pakiet chrom, srebrne religni, Conaton i samochóg ma być w Krakowie w ciągu 6 tygodni, czyli przed Świętami Wielkiej Nocy. Będę rozliczał dilera z każdego dnia opóźnienia
                                          Mi też tak obiecywali... a mija już 7 tydzień oczekiwania i moooooże przed świętami się im uda go dostarczyć.
                                          ... ca 36Hz - MQB dudni, polternde hinterachse, low frequency 'boom' in cabin

                                          Komentarz

                                          • zajas
                                            Rider
                                            • 2009
                                            • 631

                                            Zamieszczone przez mcandy
                                            i moooooże przed świętami
                                            a powiedzieli Ci którymi świętami?

                                            Komentarz

                                            • Himenek
                                              Rider
                                              • 2014
                                              • 412

                                              hahahha bez kitu, ja nie liczę na wcześniejszy termin niż czerwiec ...

                                              Komentarz

                                              • lubek24
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 597
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                                                moje naciski na dealera w końcu są uwiecznione sukcesem :lol: - bo już byłem bliski rezygnacji :evil:

                                                dziś autko po 117 dniach ( prawie 4 miesiącach ) od daty złożenia zamówienia zjechało z taśmy produkcyjnej - dostałem numer VIN :idea:

                                                przeraża mnie tylko data produkcji 13-ty, no i przybliżona data rejestracji 1-wszy Kwietnia

                                                :szeroki_usmiech
                                                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                                Komentarz

                                                • Fredy.PW
                                                  Rider
                                                  • 2013
                                                  • 376
                                                  • Octavia III (5E3)
                                                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                  lubek24, 13 jak 13, ważne że nie piątek :diabelski_usmiech
                                                  A takie ciekawe daty się później łatwiej pamięta - moja córka urodziła się 31 grudnia, a chrzciny zrobiliśmy jej 29 lutego - nie da się zapomnieć
                                                  Pzdr
                                                  Pzdr, Fredy
                                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                                  Komentarz

                                                  • trasat23
                                                    Rider
                                                    • 2010
                                                    • 417

                                                    Zamieszczone przez zajas
                                                    Zamieszczone przez mcandy
                                                    i moooooże przed świętami
                                                    a powiedzieli Ci którymi świętami?
                                                    Gdy składałem zamówienie, to cieszyłem się, że na Święta (Wielkanocne - żeby nie było) pojadę nowym skodilakiem do domu. Ale po ok. tygodniu od zamówienia, gdy emocje już opadły, to uzmysłowiłem sobie, że po raz drugi pewnie zostałem zmanipulowany przez dilera skody. Poprzednim razem (na koniec 2010r. kiedy można było odliczyć po raz ostatni pełny VAT bez żadnych udziwnień) samochód odebrałem ostatniego dnia roku - 31.12.2010. Ale pamiętam, że diler stawał na rzęsach żeby samochód wreszcie przyjechał.
                                                    Wszystko trwało wtedy 3,5 miesiąca.
                                                    Teraz zakładam powtórkę z rozrywki, ale już bez żadnej napinki :roll:
                                                    www.kawapelnaslonca.pl

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...