Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[1.8 TSI Manual] Szarpanie przy zmianie biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [1.8 TSI Manual] Szarpanie przy zmianie biegów

    Zamieszczone przez eaglemirek
    Mając kseny to drogowych i tak będziesz używał tylko do mrygania innym (wiem po sobie mimo, że wiek bardzo nadwyrężył mój wzrok :P
    hehehe zgadza się, wczoraj jak wlepiłem długie to myślałem że żarówek w drogowych nie mam :P

  • #2
    [1.8 TSI Manual] Szarpanie przy zmianie biegów

    Przy zmianie biegów szczególnie z 1 na 2 występuje u mnie dość mocne szarpnięcie autem, przy wyższych biegach tez jest to odczuwalne ale w mniejszym stopniu. Próbowałem się bawić sprzęgłem i gazem, ale po przejechaniu już ponad 6k problem nadal jest. Oczywiście jak bardzo przygazować to prawie tego nie czuć, ale tak się przecież nie robi. Byłem w serwisie z tym tematem, mechanik stwierdzil że faktycznie coś jest nie tak, jak to nazwał "dziura w gazie". Wgrali nowe oprogramowanie silnika i nic to nie dało, stwierdzili ostatecznie że "ten typ tak ma", nawet skombinowali mi inne auto 1.8 TSI i faktycznie objawy są podobne. Czy w waszych autach też zauważyliście podobne objawy? Czy uważacie że jest to normalne zachowanie silnika? Pierwotnie myślalem że coś się może jeszcze "dociera", ale ile można.

    p.s. dodatkowo szarpnięcie występuje jak przy jeździe ze stałą prędkością delikatnie puszczam gaz, auto reaguje drgnięciem, zamiast tego żeby stopniowo zacząć chamować
    O3 1.8 TSI Blue Race

    Komentarz


    • #3
      mam to samo najgorsza płynnosc zmiany z 1na 2. wczesniej jezdziłem peugotem 206 bylo to samo.
      CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

      Komentarz


      • #4
        jakieś 8 lat temu miałem w fabii takie mechaniczne suki przy ruszaniu z jedynki - 3 razy zgłoszone do serwisu - ten typ tak ma, po gwarancji 3 miesiace padła cała skrzynia biegów razem ze sprzęgłem. Jak typ tak ma, to niech napiszą to w książce gwarancyjnej, byś miał potem w razie czego jak się odwołać od ich "PROFESJONALNEJ" wiedzy, bo serwis Skody niestety kuleje i to chyba w każdym mieście

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Himenek
          mechaniczne suki
          :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            Witam,
            Mam 1,8 tsi z grudnia 2013 - miałem ten sam objaw szarpnięcia przy zmianie z 1 na 2gi bieg. O dziwo ustąpiło to po ok. 3,5 tys km.

            Pozdrawiam.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rudy_162
              Witam,
              Mam 1,8 tsi z grudnia 2013 - miałem ten sam objaw szarpnięcia przy zmianie z 1 na 2gi bieg. O dziwo ustąpiło to po ok. 3,5 tys km.

              Pozdrawiam.
              może to kwestia ułożenia się wszystkiego i lekkiego ubicia się poduszek pod silnikiem i skrzynią (?)
              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                hahahah ale pojechałem

                Komentarz


                • #9
                  Mam to samo. Myślałem, że nie potrafię zmieniać biegów . Poprzednio jeździłem O2, ale Dieslem i tego problemu nie było. Przejechałem ca 5000 km i nadal to samo. Czyli nie jest to tylko moje subiektywne odczucie. Coś nie tak z oprogramowaniem.
                  TadFi
                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                  Komentarz


                  • #10
                    Nic takiego nie zauwazylem u siebie, albo sie przyzwyczailem :roll:
                    A moze to asr? Sprawdzaliscie jak sie zachowuje autko na wylaczonym?
                    Black magic

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja również nie zauważam żadnych niepokojących objawów przy zmianie biegów.
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam to samo przebieg 6000 km ale jest troche lepiej podejrzewam że sie to wszystko samo naprawi :-)
                        mati

                        Komentarz


                        • #13
                          I u mnie podobny problem...jedynie przy bardzo delikatnym puszczeniu sprzęgła nie odczuwam szarpnięcia...Dotyczy to 1 i 2 biegu Do dziś mnie to irytuje (ponad 8 tys przebiegu)- czuję się czasem jak bym pierwszy raz za kierownicą usiadł...

                          Komentarz


                          • #14
                            Moge tylko potwierdzić to zjawisko... na liczniku będzie już prawie tysiac kilometrów a zmiana biegów z 1 na 2 wychodzi mi czasami jak początkującemu kursantowi

                            Mam na to narazie dwa obejścia
                            a) delikatna/powolna zmiana biegu praktycznie bez gazu (powolne puszczanie sprzęgła)
                            b) przyspieszenie na 1 biegu do ok 2000 - 2100 obrotów i wtedy zmiana.

                            Tak czy inaczej czasami zdaża mi sie albo lekko przegazować albo go "zdławić" ale to juz bardzo rzadko.
                            Octavia 3 1.8 TSI - Candy Elegance

                            Komentarz


                            • #15
                              Mam to samo w 1.4, myslalem ze cos zle robie..
                              Jak delikatnie wrzucam dwojke to jest ok, ale jak np cisne i chce to zrobic szybko to jest szarpniecie, czyli te silniki tak maja?

                              Komentarz


                              • #16
                                Przywitam się na szybcika
                                Od maja '14 właściciel O3 jak w podpisie. Z imienia Darek, nie sugerować się nickiem (i zawodem)

                                Niestety również potwierdzam szarpanie, głównie 1>2. Czasem uda się nad tym zapanować odpowiednim operowaniem gazem ale to rzadko.
                                A dodatkowo, nawet gdy stoję na jałowym, i puszczę sprzęgło słyszę taki szczęk. Czy Wy też tak macie? Podczas jazdy i zmiany biegów też to występuje. Najbardziej słyszalne 1>2.
                                Ja wiem, że sprzęgło jest elementem mechanicznym ale bez przesady.

                                pozdro
                                Skoda Octavia 3 Kombi 1.4TSI 140KM Blue Denim
                                Elegance+Fresh+dodatki mi niezbędne

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam,
                                  byłem w tym tygodniu w ASO na wymianie głośnika z parktronika i jako usterkę zgłosiłem szarpanie podczas ruszania i przy zmianie niższych biegów. Wgrali mi nowe oprogramowanie i jak ręką odjął, problem zniknął.
                                  TadFi
                                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez tadfi
                                    Witam,
                                    byłem w tym tygodniu w ASO na wymianie głośnika z parktronika i jako usterkę zgłosiłem szarpanie podczas ruszania i przy zmianie niższych biegów. Wgrali mi nowe oprogramowanie i jak ręką odjął, problem zniknął.
                                    Wow, dobra wiadomość. Napewno spróbuje tego sposobu i dam znać. Dzięki za info.
                                    O3 1.8 TSI Blue Race

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jestem umówiony na wtorek rano w serwisie w Krakowie na Jospeha Conrada ze względu na buczenie klimy- spytam o nowy soft i dam znać czy pomogło- ze 2 miesiące temu powiedziano mi, że szarpanie zimnego silnika po starcie jest normalną sprawą (tryb ssania)- nowszego softu nie było wtedy, bo pytałem...
                                      O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                      Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                      Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tadfi
                                        Po części dobra wiadomość, że sofcik może załatwić sprawę. Dzisiaj oddaję autko wieczorem i jutro odbieram więc dam znać co mi wymyślili. Robię odrazu geometrię.

                                        Ciekawi mnie czy też słyszycie taki metaliczny dźwięk przy puszczeniu sprzęgła, głównie właśnie przy 1>2. Jest to irytujące przy ruszaniu.
                                        Skoda Octavia 3 Kombi 1.4TSI 140KM Blue Denim
                                        Elegance+Fresh+dodatki mi niezbędne

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Również to mam, oraz większość użytkowników nowych leonów 1.4,1.8
                                          Jest to normalna praca sprzęgła, w innych autach też tak jest np toyotach.
                                          mati

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Szkoda, ale jeśli szarpanie ustanie po wizycie w serwisie to się przyzwyczaję. Bo jedno z drugim to kiepski duet.
                                            Skoda Octavia 3 Kombi 1.4TSI 140KM Blue Denim
                                            Elegance+Fresh+dodatki mi niezbędne

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nie ma aut bez wad :-) do tego dźwięku już się przyzwyczaiłem a do szarpania hm
                                              Już to rozgryzłem, trzeba dobrze nauczyć się operować gazem i problem nie występuje. Zajęło mi to 11 tyś km :-)
                                              mati

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Hehe generalnie jak ruszam ostro to szarpania nie ma :twisted: , najgorzej przy wolnym ruszaniu w korku. Co któryś raz wyjdzie mi dobrze ale to nie o to chodzi przy nowym samochodzie... bo jazda ma sprawiać przyjemność i to nie tylko powyżej 4tys obrotów
                                                Nie poruszam tutaj tematu 'a mogłem wziąść passata' czy inny bo to niczego nie gwarantuje w obecnych czasach.
                                                A z octy jestem narazie zadowolony i nie psiocze, że już nigdy więcej czeszki :P
                                                Skoda Octavia 3 Kombi 1.4TSI 140KM Blue Denim
                                                Elegance+Fresh+dodatki mi niezbędne

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Nie ma co za dużo oczekiwać od zwykłych aut ,takich jak skoda czy seat. A że kosztują prawie 100 tyś to porostu takich czasów dożyliśmy :-) zapewne na dzień dzisiejszy polonez kosztował by pewne w granicach 70 tyś :-) więc luz
                                                  mati

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X