Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cichutkie piszczenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cichutkie piszczenie

    Zamieszczone przez crom.de
    Zamieszczone przez kropi
    np. z kranówki
    Nie polecam chyba, że się żegnasz z autem po gwarancji.
    Bardzo ciekawa teoria :lol: ciekawe w jaki sposób mieliby to sprawdzić w ASO aż takich bystrych to tam nie widziałem co by się zajmowali analizą fizykochemiczną płynów do spryskiwaczy :lol:
    dbsrgbsegu

  • #2
    Cichutkie piszczenie

    Panowie spotkaliście się z czymś takim? Baaaaardzo cichutki pulsujący dźwięk o wysokiej częstotliwości, jakby z prawej strony. Słychać go po zgaszeniu radia, choć trzeba się mocno wsłuchać i nie zawsze się pojawia. Nie jest to od razu dźwięk ciągły tylko na przemian cisza i dźwięk z częstotliwością klika cichutkich piknięć na sekundę, coraz szybszych, aż do dźwięku ciągłego. Puszczenie pedału gazu od razu powoduje, że dźwięk cichnie. Nadmieniam, że jest on bardzo cichy i nie wszyscy pasażerowie go słyszą. Tylko ja i syn.
    Ktoś się spotkał z czymś takim?

    [ Dodano: Pon 17 Mar, 14 18:52 ]
    Może powinno być w wątku o usterkach elektroniki?
    Pozdrawiam
    Tomek

    Komentarz


    • #3
      Mam coś takiego ale to po zgaszeniu samochodu? Sam sie zastanawiałem co to, nawet schowek otwieralem myślałem ze może ktoś/coś tam jest..

      Komentarz


      • #4
        mam bardzo dobry słuch;P ale nie zauważyłem czegoś takiego u mnie tez mam 1,2 TSI

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez doobo
          Mam coś takiego ale to po zgaszeniu samochodu? Sam sie zastanawiałem co to, nawet schowek otwieralem myślałem ze może ktoś/coś tam jest..
          To po zgaszeniu to praca pompy wody.
          Moje piszczenie jest o wiele bardziej ciche.

          To piszczenie nie zawsze jest . Nieraz można przejechać i 50 km i nic nie słychać. Żona mówi, że przesadzam, ale jak się ma nowe auto , to nic nie powinno piszczeć.
          Pozdrawiam
          Tomek

          Komentarz


          • #6
            w tym modelu sa dwie pompy wody jedna mechaniczna druga elektryczna mechaniczna urucaamia sie przy 87 a elektryczna slurzy do pompowania plynu przez chlodnice powietrza doladowania raz sie wylacza lub zalacza morze to slychac auta sa naszpikowane elektronika i nieraz nie ma sie na to wplywu

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rurka07
              raz sie wylacza lub zalacza morze to slychac
              Na 100% to nie to.
              Bo musiała by się załączać i wyłączać kilka razy na sekundę (taka jest częstotliwość "pisków" , coraz szybciej, aż do pisku ciągłego).
              Może to jakieś sprzężenie od głośnika, ale dlaczego słychać to niezaleznie czy radio jest włączone(przyciszone, żeby było słychać) czy wyłaczone.
              Pozdrawiam
              Tomek

              Komentarz


              • #8
                a jak wyłączysz klimatyzację dzwięk nadal występuje ?
                zdarzają sie przypadki że takie piszczenie czy jak to niektórzy określają jęczenie jest z kompresora

                Komentarz


                • #9
                  A to nie przypadkiem piski z dmuchawy? SPróbuj wyłaczyć,albo regulować moc nadmuchu.
                  Moje projekty car detailingowe
                  VW Touran 2.O TDI
                  BMW X6 35d
                  więcej na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Piszczenie nie jest z klimy, bo występuje przy włączonej. Z dmuchawy też nie, bo też jest niezależne od siły nadmuchu. Poza tym gwałtownie cichnie, jak się zdejmie nogę z gazu. Potem po wduszeniu pedału gazu nie powraca tak od razu.
                    Pozdrawiam
                    Tomek

                    Komentarz


                    • #11
                      A to nie turbo?
                      Moje projekty car detailingowe
                      VW Touran 2.O TDI
                      BMW X6 35d
                      więcej na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Jednak nie, bo ten pisk na filmie staje się głośniejszy wraz gazowaniem motoru. Mój jest niezależny i jednostajny jeśli chodzi o głośność. No i przede wszystkim ułamek sekundy pisku i ułamek sekundy ciszy i tak z coraz większą częstotliwością, aż do pisku ciągłego. Pojawia się nagle i nagle cichnie po odjęciu gazu. Dziwne. Pojechał bym do ASO, ale tam go pewnie nikt nie usłyszy. Jak będę przy okazji to zgłoszę, ale wcześniej chciałem popytać Was.
                        Pozdrawiam
                        Tomek

                        Komentarz


                        • #13
                          nie wiem co ci doradzic chyba ze jestes muzykiem iszukasz tego dzwieku niektorym lancuchy tak tarabania inic nie slysza

                          Komentarz


                          • #14
                            w sumie jak dziś jechałem to na jakies 15sekund tez się pojawil ten taki cichy i ciagly dźwięk - ale to jak jechałem ze stala predkoscia i przy obrotach w okolicy 1,8tys... jak puscilem gaz to od razu ucichlo i na dystansie kolejnych 100km już nic nie uslyszalem - bez względu jak jechalem... w sumie dziwna sprawa i nie wiem co to moglo być.... będę obserwowal czy się cos takiego pojawi znowu czy nie...
                            O3 1.2 105KM 6M

                            Komentarz


                            • #15
                              O właśnie. Dokładnie tak samo. Jak się puści pedał gazu to od razu cichnie.
                              Pozdrawiam
                              Tomek

                              Komentarz


                              • #16
                                Może pompa paliwa.

                                [ Dodano: Sro 16 Lip, 14 19:37 ]
                                Zamieszczone przez tomekb1
                                O właśnie. Dokładnie tak samo. Jak się puści pedał gazu to od razu cichnie.
                                I jak ? Wiecie co było przyczyną? U mnie piszczala pompa paliwa.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez oskar12345
                                  w sumie jak dziś jechałem to na jakies 15sekund tez się pojawil ten taki cichy i ciagly dźwięk - ale to jak jechałem ze stala predkoscia i przy obrotach w okolicy 1,8tys... jak puscilem gaz to od razu ucichlo i na dystansie kolejnych 100km już nic nie uslyszalem - bez względu jak jechalem... w sumie dziwna sprawa i nie wiem co to moglo być.... będę obserwowal czy się cos takiego pojawi znowu czy nie...
                                  I jak u ciebie ? U mnie słychać. Niedługo serwis więc zglosze.
                                  Pozdrawiam
                                  Tomek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    tomekb1, też tak miałem , na przeglądzie zapomniałem o tym wspomnieć -a okazało się że była aktualizacja sterownika w trakcie przeglądu i pipkanie zniknęło..

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      O to by było super
                                      Pozdrawiam
                                      Tomek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        miałem ciche piszczenie na piatym biegu przy prędkości 110, 120km/h...
                                        Wymiana alternatora załatwiła sprawe i jest cisza. Pozdrawiam

                                        [ Dodano: Sro 17 Gru, 14 11:04 ]
                                        niestety ciche piszczenie powróciło na 5 biegu przy prędkości około 120km/h w serwisie mówią że to prawdopodobnie łożysko w skrzyni biegów...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie to nie takie piszcczenie jak od paska. To pulsacyjne pikanie z coraz większą częstotliwością aż do ciągłego pisku. Momentalnie ustaje po puszczeniu pedału gazu
                                          Pozdrawiam
                                          Tomek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            u mnie też przestaje po puszczeniu gazu ... ale piszczenie występuje tylko przy prędkości 120km/h, poniżej i powyżej nic nie slychać

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              lukrys, dokładnie tak miałem

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                tomekb1, czy udało Ci się ostatecznie ustalić źródło tego dźwięku? U mnie też występuje taki dźwięk:
                                                - bardzo cichy, pulsujący, wysoka częstotliwość, jakby po stronie pasażera
                                                - brzmi trochę jak kręcący się mały wiatraczek, ale potem przechodzi w dźwięk ciągły
                                                - cichnie natychmiast po puszczeniu gazu
                                                - zauważyłem go tylko przy równej jeździe, a nie przyspieszaniu, ale może głośniejszy dźwięk przyspieszającego silnika po prostu go zagłusza
                                                - pojawia się przy włączonej i wyłączonej klimatyzacji
                                                - najczęściej słyszę go przy jeździe ok. 50 km/h, 2000 obrotów, 3. bieg

                                                A może ktoś inny miał jeszcze doświadczenia z tym dźwiękiem?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Klocek hamulcowy (tak obstawiam na 99%)? U mnie też popiskuje i cichnie po odjęciu gazu, naciśnięciu hamulca, mocniejszym skręceniu kół

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X