Informacje o silniku 1.4 tsi 140KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • satania
    Classic
    • 2015
    • 3

    Informacje o silniku 1.4 tsi 140KM

    Zamieszczone przez andrzej1962
    koledzy nie wiem, czy było, czy nie
    ...

    ....odnoszę wrażenie, że wszystkie te artykuły/artykuliki etc, są streszczeniem niniejszego wątku i okraszone jakąś tam beletrystyką..... :szeroki_usmiech
  • robimal
    Classic
    • 2013
    • 25

    #2
    Informacje o silniku 1.4 tsi 140KM

    Witam
    Czy posiada ktoś wykresy mocy i momentu obrotowego tego silniczka?
    Sprzedawca poinformował mnie, że jest to na nowo zaprojektowana jednostka z paskiem rozrządu. Jakie wrażenia macie jeżdżąc z takim silnikiem. Na jeździe próbnej zauważyłem, że silnik dostaje strzała do przodu przy ok 2200obr/min. Jest to jednostka 8 czy 16 zaworowa?
    Chętnie zapoznam się z innymi spostrzeżeniami.
    Pozdrawiam

    Komentarz

    • polrob
      Rider
      • 2013
      • 535
      • Superb III (3V3)
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      #3
      Witam kolego
      tutaj masz wykres silniczka 1.4TSI


      Jeśli chodzi o jazdę jest to naprawdę przyjemna jednostka. W moim odczuciu to silniczek ten fajnie się zbiera już pomiędzy 1800-2000obr/min (wg wykresu 250 Nm ma już od 1500).
      Tak jak sprzedawcę informował jest to nowa konstrukcja, która jest już na pasku.
      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

      Komentarz

      • robimal
        Classic
        • 2013
        • 25

        #4
        Bardzo wielkie dzięki.
        Gdyby ktoś miał już jakieś z hamowni to bardzo chętnie pooglądam.
        Na mnie silnik zrobił również bardzo dobre wrażenie.
        Życzę bezproblemowego użytkowania.

        Komentarz

        • serleon
          Classic
          • 2013
          • 18

          #5
          Witam
          Mam octavię z tym silnikiem, na dotarciu, kupiona przed chwilą
          Silnik też zrobił na mnie wrażenie na jeździe próbnej.
          Mam nadzieje, że będzie bez awaryjny.
          Z poprzednimi 1,4 TSI bywało różnie.
          Na 700 km spalanie 6,4.
          Pozdrawiam

          Komentarz

          • polrob
            Rider
            • 2013
            • 535
            • Superb III (3V3)
            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

            #6
            Zamieszczone przez serleon
            Na 700 km spalanie 6,4.
            No to bardzo ładny wynik, ale chyba w większości jazda poza miastem,
            bo mój z ostatnich 500 km ma spalanie 8,4 (ok 200 w tarsie i 300 w mieście)
            jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

            Komentarz

            • serleon
              Classic
              • 2013
              • 18

              #7
              Ciekaw jestem jak z żywotnością tego silnika bo to podobno nowa konstrukcja Może coś wiecie?

              Komentarz

              • robimal
                Classic
                • 2013
                • 25

                #8
                A co sądzicie o wymianie oleju po dwóch latach? Niektóre marki sugerują wymianę po ok. 1000-2000 km po wstępnym dotarciu. Rozumiem, że olej typu "long life" ale jak się to ma do turbinki. Czy nie korzystniejsza będzie zmiana co roku?
                Komputer sugeruje żeby podczas lekkiego naciskania na pedał przyspieszenia zmienić bieg na 6 by mieć wówczas ok 1500 obr/min. Stosować się do tego? Oczywiście nie ma mowy o przyspieszaniu z takich obrotów na takim biegu.
                To mój pierwszy samochód z turbo stąd gorąco proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

                Komentarz

                • jago7270
                  Elegance
                  • 2008
                  • 815

                  #9
                  robimal, nie patrz na etykietę "long life" - poszukaj na forum odnośnie wymiany oleju
                  prosta i skuteczna zasada - wymiana oleju+wszystkich filtrów co 15000 lub raz w roku i wtedy jest szansa żeby przez jakis czas jeżdzić bezawaryjnie - jeśli chodzi o silnik
                  zachęcam do poczytania tematów na forum odnośnie oleju silnikowego
                  Jacek

                  Komentarz

                  • robimal
                    Classic
                    • 2013
                    • 25

                    #10
                    Dzięki za radę. Postaram się szybko nadrobić braki przy pomocy tego forum.
                    Pozdrawiam

                    Komentarz

                    • paweł2
                      L&K
                      • 2010
                      • 1405

                      #11
                      Zamieszczone przez robimal
                      A co sądzicie o wymianie oleju po dwóch latach?
                      A pozniej jest ze sie sypia :? Jeszcze dodac jazde 60km/h na 6b i problemy gotowe.
                      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                      Komentarz

                      • tomekb1
                        Rider
                        • 2013
                        • 352

                        #12
                        No a na jakim biegu jeździć przy 60 km/h jak nie ma potrzeby przyśpieszania?

                        [ Dodano: Sro 29 Maj, 13 13:29 ]
                        Zamieszczone przez serleon
                        Witam
                        Mam octavię z tym silnikiem, na dotarciu, kupiona przed chwilą
                        Silnik też zrobił na mnie wrażenie na jeździe próbnej.
                        Mam nadzieje, że będzie bez awaryjny.
                        Z poprzednimi 1,4 TSI bywało różnie.
                        Na 700 km spalanie 6,4.
                        Pozdrawiam
                        Jaki styl jazdy ? Pytam, bo jeśli przy dynamicznej to jest to dla mnie do przyjęcia (cały czas zastanawiam się nad tym motorem), ale jeśli przy jeździe spokojnej to wg mnie wynik nie za bardzo zachwycający.
                        Pozdrawiam
                        Tomek

                        Komentarz

                        • serleon
                          Classic
                          • 2013
                          • 18

                          #13
                          Jechałem z katowic do wawy Na trasie normalna dynamiczna jazda ale nie przekraczałem 130km/h i 3000 obr. W Warszawie jak to w centrum dużego miasta - korki Podejrzewam że pewnie koło 7 średnio będzie palić co jak dla mnie jest do przyjęcia

                          Komentarz

                          • tomekb1
                            Rider
                            • 2013
                            • 352

                            #14
                            Nie przekraczałeś 130 czyli i tak jak dla mnie szybko. Ciekawi mnie ile ten silniczek będzie palił przy jeździe 90-100 poza terenem zabudowanym.

                            Ktoś tak jeździ z kolegów?

                            [ Dodano: Sro 29 Maj, 13 16:14 ]
                            A jeszcze jedno. Z informacji jakie uzyskałem z salonu w Radomiu wynika , ze w 1,4 tsi jest turbo ze zmienną geometrią . Pracownik miał jeszcze się upewnić się na 100 % .

                            Prawda czy coś pokręcił?
                            Pozdrawiam
                            Tomek

                            Komentarz

                            • kowal 2002
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 5161

                              #15
                              Raczej pokręcił...
                              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                              Komentarz

                              • polrob
                                Rider
                                • 2013
                                • 535
                                • Superb III (3V3)
                                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                #16
                                Nie jestem pewien ale z tego co pamiętam to 1.4TSI ma turbo zwykłe bez zmiennej geometrii.
                                Mam również pytanko czy ten silnik w O3 jest również bez dwumasy tak jak CAXA ?, tak słyszałem ale chciałbym to potwierdzić.
                                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                Komentarz

                                • serleon
                                  Classic
                                  • 2013
                                  • 18

                                  #17
                                  Jak długo docieraliście silnik?
                                  W salonie powiedzieli mi że do 1000 km mam jeździć dynamicznie, ale nie szaleć.

                                  Komentarz

                                  • Bomber
                                    Ambiente
                                    • 2013
                                    • 226

                                    #18
                                    1000 km wystarczy to nie polonez. Bez przesady. Dynamicznie ale nie non stop na czerwonym polu obrotomierza. :szeroki_usmiech . Niektórzy na tym forum się cackają z silnikami jakby ze styropianu były. To nie czasy gdzie się docierało silnik na specjalnych olejach , później trzeba było go wymienić po 500-1000 km i jeszcze do tego smarować zwrotnice itp. .Luz. Jeździj normalnie a nic się nie stanie.
                                    Pozdrawiam,

                                    Bomber
                                    __________________
                                    O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                                    + "Lodówka" :-)

                                    Komentarz

                                    • robimal
                                      Classic
                                      • 2013
                                      • 25

                                      #19
                                      Instrukcja sugeruje pierwszy 1000km do 3/4 max obrotów. Czyli do ok. 4,5 tys obr/min.
                                      Prędkość na 6 przy 3 tys obr/min to ok 140 km/h. Więc bez szczególnych wyrzeczeń dla dynamiki i sprawnego przemieszczania się można zastosować się do zaleceń producenta przez ten okres.

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        #20
                                        Ale na 6 biegu ten silnik nie domyka obrotomierza do konca. Pewnie to sie udaje jedynie na 5, z uwagi na moc i funkcje 6 biegu jako nadbiegu
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • robimal
                                          Classic
                                          • 2013
                                          • 25

                                          #21
                                          Ja ze spalania jak na razie jestem zadowolony. Śledzę teraz spalanie i chętnie podzielę się spostrzeżeniami. Prędkość do 110km/h, 4 dorosłe osoby na pokładzie, 3 trasy po 50km. Spalanie wahało się od 5,2- 5,8 l. Dynamika jazdy taka, że nikt mnie nie wyprzedzał.

                                          Komentarz

                                          • tomekb1
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 352

                                            #22
                                            Robimal napisz jak możesz jakie masz spalanie przy jeździe ok. 90 km/h. Ciekaw jestem, czy przy spokojnej jeździe da się zbliżyć do spalania ksiązkowego na trasie (zejść poniżej 5l/100)
                                            Pozdrawiam
                                            Tomek

                                            Komentarz

                                            • Pavrond
                                              Classic
                                              • 2013
                                              • 3

                                              #23
                                              Zamieszczone przez polrob
                                              Witam kolego
                                              tutaj masz wykres silniczka 1.4TSI


                                              Jeśli chodzi o jazdę jest to naprawdę przyjemna jednostka. W moim odczuciu to silniczek ten fajnie się zbiera już pomiędzy 1800-2000obr/min (wg wykresu 250 Nm ma już od 1500).
                                              Tak jak sprzedawcę informował jest to nowa konstrukcja, która jest już na pasku.

                                              Dzięki, tego właśnie szukałem ;d
                                              MustHaveFashion.pl

                                              Komentarz

                                              • lukaszc2
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 376

                                                #24
                                                Zamieszczone przez tomekb1
                                                Robimal napisz jak możesz jakie masz spalanie przy jeździe ok. 90 km/h. Ciekaw jestem, czy przy spokojnej jeździe da się zbliżyć do spalania ksiązkowego na trasie (zejść poniżej 5l/100)
                                                Oczywiście, że się da tylko żadnego gwałtownego przyśpieszania przekraczania tych 90 km/h itp i osiągniesz wynik 4,8 litra tylko to chyba po to żeby zobaczyć spalanie poniżej 5 litrów, zero jazdy cały czas patrzenie w licznik czy nie przekraczasz 90 km/h cały czas wręcz "muskanie" (lekkie dotykanie) gazu to raczej nie jazda. Jechałem autostradą silnikiem 1,2 TSI z prędkością 90 km/h i spalanie z komputera wyszło 4,6 litra wytrzymałem tak z 50 km a potem zacząłem jechać 140 km/h (przy 90 usypiałem) i spalanie wyszło w jedną stronę 5,9 a w drugą (200 km) 6,2 litra. Nie wiem czy warto dla 1 litra ryzykować uśnięcie na autostradzie i wyprzedzanie przez Tiry.
                                                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                                Komentarz

                                                • ryjeks
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 488
                                                  • Octavia III combi (5E5)
                                                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                  #25
                                                  Zamieszczone przez tomekb1
                                                  Robimal napisz jak możesz jakie masz spalanie przy jeździe ok. 90 km/h. Ciekaw jestem, czy przy spokojnej jeździe da się zbliżyć do spalania ksiązkowego na trasie (zejść poniżej 5l/100)
                                                  Myślę, że nie powinno być problemu.

                                                  U mnie (1.4 TSI 180KM) katalogowe w trasie to 5,3 l / 100 km.

                                                  Z ciekawości jadąc nad morze (450 km) jechałem przelotowo cały czas gdzie mogłem 95 km/h na tempomacie. Od połowy trasy była włączona klima i spalanie wyszło właśnie 5,3 l.
                                                  Średnia prędkość była ok. 75 km/h ale nie pamiętam dokładnie ile.

                                                  Natomiast jadąc ok. 70-75 km/h spalanie lokuje się w okolicach 4,7-4,8 l.

                                                  1.4 TSI 140 KM przy takiej jeździe też pewnei wykręci "katalog" czyli bardzo ładnie to powinno wyglądać

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...