Informacje o silniku 1.4 tsi 140KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • polrob
    Rider
    • 2013
    • 535
    • Superb III (3V3)
    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

    #26
    W weekend zrobiłem trasę S7 z pomorza do Wa-wy i z powrotem. W stronę stolicy wyszło spalanko 6,9, natomiast dzisiaj wyszło już 6,6, być może z uwagi na wielkość ruchu na trasie(dane z kompa przy pracującej Klimie i dosyć dynamicznej jeździe). Z tankowania wyszło z tej całej trasy 6,9 i jest to narazie najniższe spalanko jakie zanotowałem swoim autkiem.
    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

    Komentarz

    • tomekb1
      Rider
      • 2013
      • 352

      #27
      lukaszc2 , ryjeks o takie informacje właśnie mi chodziło. W tym tygodniu chcę przetestować oktawkę 1,2 tsi (raczej przechylam się w kierunku silnika benzynowego) i jak zobaczę, że całkiem fajnie się jeździ , to właśnie na ten motor się chyba zdecyduję. Co do spokojnej jazdy, to ja właśnie taką lubię.

      [ Dodano: Pon 03 Cze, 13 20:21 ]
      Podrążę jeszcze temat turbiny w silnikach tsi.

      Informacje od ASO:
      Radom - zmienna geometria łopatek
      Lublin - zwykła turbina w 1,2 i 1,4 , a w wersji Rs (której nigdzie nie mogę znaleźć) - dwumasa
      Warszawa (Wimar) - zmienna we wszystkich tsi


      Bądź tu mądry.
      Koledzy, którzy już kupiliście o3 tsi ! Przeczytajcie proszę w jakimś wyciągu z homologacji jak jest rzeczywiście.
      Pozdrawiam
      Tomek

      Komentarz

      • kukon
        Classic
        • 2013
        • 12

        #28
        Witam,

        jeżdżę od tygodnia właśnie z tym silnikiem. Poprzednio miałem O2 z 1.6MPI + LPG i muszę przyznać, że różnica w komforcie i jakości jazdy jest piorunująca na korzyść O3.
        Preferuję jazdę zdecydowanie dynamiczną i jak droga i warunki pozwalają między 140-160 km/h. W tej chwili ostatnie 600 km przejechałem mieszając jazdę miejską z krótkimi trasami, gdzie prędkość oscylowała między 100-140 km/h. Średnie spalanie za ten okres to 7l.
        Jak dla mnie bajka, chociaż summa summarum wychodzi ok 25-30% drożej niż na LPG.
        Mam tam praktycznie full opcję pomijając DSG i navi których nie wziąłem z własnego wyboru.
        Muszę powiedzieć, że fajny jest system Drive Set Up, który pozwala na wybór trybu jazdy
        i zmienia nastawy samochodu (ponoć jeszcze fajniej jest z DSG). Z moich testów wynika,
        że tryb ECO jest bez sensu, gdyż wcale nie pali mniej niż na normal, a a obcina część funkcji
        samochodu. W trybie sport daje się odczuć wzrost dynamiki [mam nadzieję, że to faktycznie wzrost, a nie subiektywne odczucia ... ] kosztem zdecydowanie większego spalania, a pogłaskałem tylko na chwile do 180 km/h. Poczekam aż się dotrze i wyjadę na porządną autostradę, gdzie spróbuję wyciągnąć te obiecywane fabrycznie 215 km/h. Postaram się podzielić moimi wrażeniami i co najważniejsze ile wtedy pociągnie z baku
        Skoda Octavia III - 1.4TSI ELEGANCE

        Komentarz

        • Maicroft
          Moderator
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2004
          • 25757
          • Audi

          #29
          Na S1 spokojnie sa miejsca gdzie mozna sie rozpedzic Do A1 daleko tez nie ma :diabelski_usmiech
          Spritmonitor.de

          Komentarz

          • kukon
            Classic
            • 2013
            • 12

            #30
            Wiem :twisted: ale ostatnio ciągle pada :lol: poza tym oficjalnie się tam tyle nie jezdzi 8)
            Skoda Octavia III - 1.4TSI ELEGANCE

            Komentarz

            • robimal
              Classic
              • 2013
              • 25

              #31
              Kolego tomekb1 przeglądam właśnie świadectwo homologacji i jedyne informacje o silniku to:
              - producent silnika Volkswagen AG
              - kod fabryczny ... CHP
              - zasada działania, że iskrowy 4 suwowy
              - paliwo itp. itd.
              Nie znalazłem wzmianki o turbo.

              Nie mniej jednak jeździ się bardzo przyjemnie. Da się jeździć bardzo ekonomicznie, a gdy trzeba pogonić kucyki to nie protestują i robią to naprawdę bardzo chętnie.

              Jeździłem citroenem xantią, laguną i tam trasa to było 8 litrów, a i tak nie dostarczały te silniki takiej frajdy.

              Komentarz

              • serleon
                Classic
                • 2013
                • 18

                #32
                Zrobiłem autkiem 1408 km spalanie według wskazań komputera wynosi 6,4 średnio.
                Czy znaleźliście jakieś niedoróbki w swoich egzemplarzach ??
                Ja mam 3, które będą usuwać w salonie + jedna nieścisłość.

                Komentarz

                • Maicroft
                  Moderator
                  S_OCP MemberModeratorr
                  • 2004
                  • 25757
                  • Audi

                  #33
                  A z tankowania ile, bo komputer sobie, a dystrybutor sobie :?:
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz

                  • padero
                    Rider
                    • 2009
                    • 369
                    • Octavia III (5E3)
                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                    #34
                    Czy znaleźliście jakieś niedoróbki w swoich egzemplarzach ??
                    Ja mam 3, które będą usuwać w salonie + jedna nieścisłość.

                    Napisz, jakie to niedoróbki, dla potomnych co by wiedzieli na co zwracać uwagę przy odbiorze
                    Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                    Komentarz

                    • serleon
                      Classic
                      • 2013
                      • 18

                      #35
                      1. z tankowania nie wiem ile bo nie sprawdzam
                      2. źle spasowana tapicerka siedzenia kierowcy tuż przy zagłówku, tam gdzie są takie plastikowe kółka, materiał wystaje i się strzępi
                      3. prawa tylna lampa odstaje mocniej niż lewa, jest wyczuwalny skok pomiędzy kloszem a karoserią
                      4. zarysowana szybka zegarów (prędkościomierz, obrotomierz)
                      5. gdzie macie gaśnicę ? w bagażniku ? bo w instrukcji pisze, że ma być pod siedzeniem kierowcy; ja ma w bagażniku i wydaje mi się że jest to niezgodne z przepisami, bo gaśnica powinna być dostępna w kabinie

                      pozdrawiam

                      Komentarz

                      • polrob
                        Rider
                        • 2013
                        • 535
                        • Superb III (3V3)
                        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                        #36
                        Jeśli chodzi o spalanie to można sobie poczytać o tym silniczku. U mnie spalanie z komputera różni się o ok 0,3 w porównaniu do dystrybutora, także nie ma tragedii.

                        serleon Z wymienionych przez ciebie niedoróbek u mnie nie występuje raczej żadna, no oprócz gaśnicy

                        Downsizing... To wizytówka współczesnego świata, bo wyciskanie dużej mocy z małej pojemności skokowej silnika ma kilka sporych zalet. Jedną z nich jest relatywnie niskie spalanie. Ale czy faktycznie takie motory palą aż tak mało? Postanowiłem to sprawdzić.


                        Kiedyś decyzja była prosta - niska cena oleju napędowego, tania eksploatacja oraz prosta konstrukcja zachęcały do zakupu diesla. I to mimo tego, że na drodze silniki wysokoprężne były wolniejsze od dzieci biegających wokół piaskownicy. Jednak każdy szukający lepszych osiągów mógł zawsze skusić się na droższy w eksploatacji motor benzynowy. Problem polega tylko na tym, że współczesny świat się zmienił - i to bardzo. Który silnik jest obecnie lepszy?


                        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                        Komentarz

                        • tomekb1
                          Rider
                          • 2013
                          • 352

                          #37
                          lukaszc2 napisz proszę jakie opony masz w swojej oktavii. Chodzi mi głównie o indeks obciążenia. Ja zamówiłem już 1,2 tsi wraz z zapasowymi alufelgami i chcę się rozejrzeć za oponami zimowymi, a nie wiem jakie muszę brać pod uwagę.
                          Pozdrawiam
                          Tomek

                          Komentarz

                          • serleon
                            Classic
                            • 2013
                            • 18

                            #38
                            A nie lepiej poprosić o zamówienie opon przez salon, mi dla R16 sprzedali Uniroyale za 1200zł
                            Jeśli chodzi o moje niedoróbki to wszystkie zostały usunięte, tak że jestem mega zadowolony.
                            Dodatkowo zamontowałem nakładki na progi. W aucie jest jeszcze ciszej.

                            Spalanie:
                            1700 km przejechane, średnia z komputera 6,3 - spadło o 0,1 ale robiłem trasę 400 km, przy czym jechałem nawet 160 km/h (miejscami)

                            Komentarz

                            • tomekb1
                              Rider
                              • 2013
                              • 352

                              #39
                              No właśnie salon proponuje mi continentale 205 55 R16 , o ile pamiętam to po 470 zł w promocji. Chcę się zorientować jakie są ceny na rynku takich opon, zanim kupie u nich.
                              Pozdrawiam
                              Tomek

                              Komentarz

                              • jarekbarcaaa
                                Ambiente
                                • 2013
                                • 204

                                #40
                                opony na www.oponeo.pl sie kupuje a nie w salonie;|

                                [ Dodano: Nie 09 Cze, 13 17:47 ]
                                Opony Continental ContiPremiumContact 5 w Oponeo to darmowa wysyłka w 24h i gwarancja niskich cen. Sprawdź opinie o Continental ContiPremiumContact 5 i dokonaj zakupu!


                                Masz 317zł a jesli nie widać róznicy to po co przepłacać

                                Komentarz

                                • serleon
                                  Classic
                                  • 2013
                                  • 18

                                  #41
                                  Kolega tomekb1 pisał o oponach zimowych.
                                  Link jest do letnich.
                                  Ja zimowe kupiłem właśnie w tym rozmiarze za 300zł za szt., wydaje mi się że to dobra cena.
                                  Jak kupowałem poprzednie auto to też kupowałem zimówki w salonie i też były w dobrej cenie.
                                  Do zimowek dobrałem felgi aluminiowe za 470 za sztukę – cena katalogowa 800zł
                                   
                                  Spalanie:
                                  Trasa 200km, średnia prędkość 101 km/h, miejscami 180 km/h czasem 160km/h, większość 140km/h, spalanie 6,4 !!!
                                  Jestem zadowolony z tego silniczka, tym bardziej, że jest dynamiczny od dolnych obrotów i bardzo elastyczny.

                                  Komentarz

                                  • kukon
                                    Classic
                                    • 2013
                                    • 12

                                    #42
                                    Muszę potwierdzić dobre spalanie.
                                    W trasie 6.4, a w ruchu miasto - tereny podmiejskie średnia 7.1
                                    Skoda Octavia III - 1.4TSI ELEGANCE

                                    Komentarz

                                    • Prekompilator
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 420

                                      #43
                                      Zamieszczone przez tomekb1
                                      Nie przekraczałeś 130 czyli i tak jak dla mnie szybko. Ciekawi mnie ile ten silniczek będzie palił przy jeździe 90-100 poza terenem zabudowanym.
                                      ok. 110-120 na 2-pasmówce + miasto bez korków: 5.8
                                      jazda 60-80 + miasto bez korków: 4.7

                                      Generalnie nieco mniej niż moja obecna fabia, też 1.4, ale 80KM.

                                      [ Dodano: Wto 11 Cze, 13 13:37 ]
                                      Zamieszczone przez serleon
                                      Dodatkowo zamontowałem nakładki na progi. W aucie jest jeszcze ciszej.
                                      Dzięki tym nakładkom, czy innym oponom?

                                      Komentarz

                                      • serleon
                                        Classic
                                        • 2013
                                        • 18

                                        #44
                                        Nakładki na progi

                                        Komentarz

                                        • tomekb1
                                          Rider
                                          • 2013
                                          • 352

                                          #45
                                          też zamówilem nakładki na progi, ale żeby dzięki nim było ciszej?
                                          Pozdrawiam
                                          Tomek

                                          Komentarz

                                          • kukon
                                            Classic
                                            • 2013
                                            • 12

                                            #46
                                            ok. 110-120 na 2-pasmówce + miasto bez korków: 5.8
                                            jazda 60-80 + miasto bez korków: 4.7
                                            Nie wiem jak w tym samochodzie da się zejść poniżej 6 l ???

                                            Czy ktoś przysłuchiwał się pracy swojego sprzęgła ?
                                            Jak wrzucę luz to tak jakbym słyszał lekki szum, a po wciśnięciu sprzęgła cisza.
                                            Może jestem przewrażliwiony, ale w OII juz po 60tys. zmieniałem łożysko
                                            na wałku głównym w skrzyni.
                                            Często ciężko wchodzi wsteczny.

                                            [ Dodano: Wto 11 Cze, 13 21:17 ]
                                            Zamieszczone przez serleon
                                            Nakładki na progi
                                            A jakie ? Plastiki czy alu ?
                                            Skoda Octavia III - 1.4TSI ELEGANCE

                                            Komentarz

                                            • polrob
                                              Rider
                                              • 2013
                                              • 535
                                              • Superb III (3V3)
                                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                              #47
                                              Wydaje mi się że niektórzy jadą stałą prędkością jakiś kawałek i później zaczytują z kompa średnie bo naprawdę spalić 4,8 z uwzględnieniem miasta jest raczej niemożliwe (przynajmniej ja nie widzę takiej możliwości). Moje najniższe spalanie z dłuższego odcinka trasy (ponad 200km) to ok 6,9. Moim zdaniem przy delikatniejszej jeździe da się pewnie zejść z 1-1,5. Natomiast miasto (częste światła, roboty drogowe) to spalanie mi wychodzi lekko powyżej 9 (pomiar z ponad 200 km takiej jazdy). Pewnie jak się silnik całkowicie ułoży (pow. 5tyś km) spalanie jeszcze trochę spadnie
                                              jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                              Komentarz

                                              • MichałD
                                                Classic
                                                • 2013
                                                • 1

                                                #48
                                                Witam
                                                Czy ten silnik posiada standardowo system START&STOP??

                                                Komentarz

                                                • robimal
                                                  Classic
                                                  • 2013
                                                  • 25

                                                  #49
                                                  Zamieszczone przez MichałD
                                                  Witam
                                                  Czy ten silnik posiada standardowo system START&STOP??
                                                  Ja w wyposażeniu Ambition miałem to w standardzie.
                                                  Przebrnąłem przez zalecany post o olejach. Chciałem kupić coś na większą trasę, na ewentualną dolewkę. Wybrałem w sklepie Castrola edge 5w30. Producent w instrukcji podaje tylko specyfikację VW 504 00 liczę, że to dobry olej do tego silnika..

                                                  Komentarz

                                                  • Prekompilator
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 420

                                                    #50
                                                    Zamieszczone przez kukon
                                                    ok. 110-120 na 2-pasmówce + miasto bez korków: 5.8
                                                    jazda 60-80 + miasto bez korków: 4.7
                                                    Nie wiem jak w tym samochodzie da się zejść poniżej 6 l ???
                                                    Nawet się specjalnie nie starałem. Być może mam taki styl jazdy, bo w obecnym aucie też mam spalanie dziwnie małe. Mimo że częściej to ja wyprzedzam niż jestem wyprzedzany.

                                                    [ Dodano: Sro 12 Cze, 13 10:57 ]
                                                    Zamieszczone przez MichałD
                                                    Witam
                                                    Czy ten silnik posiada standardowo system START&STOP??
                                                    Od niedawna już nie.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...