Informacje o silniku 1.4 tsi 140KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bob0309
    Classic
    • 2015
    • 18

    mirek_p11,

    dzięki kolego, czyli chyba mamy odpowiedź. To co mówili mi w ASO to chyba prawda. Doradca powiedział mi nadto, że miałem pecha, bo gdybym kupił auto o miesiąc później wyprodukowane miałbym głowicę po modyfikacji

    Pozdrawiam

    [ Dodano: Pon 22 Lut, 16 15:41 ]
    Karel,
    dokładnie tak
    pozdrawiam

    Komentarz

    • ryjeks
      Rider
      • 2010
      • 488
      • Octavia III combi (5E5)
      • CHPA 1.4 TSI 140 KM

      Czyli typowo pierwsze wypusty.
      U mnie 08.2014 i zero zużycia oleju.

      Komentarz

      • bob_best
        Rider
        • 2013
        • 744
        • Octavia III (5E3)
        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

        Zamieszczone przez bob0309
        Witam,
        A od kiedy VW przyznaje się do jakiejkolwiek akcji dobrowolnie? Oni reagują na bieżąco jak ktoś naciska. Z tego co się dowiedziałem to były przypadki zużycia oleju tak jak u mnie, a powodem była wadliwa obróbka gniazd zaworowych w fazie produkcji, co powodowało w konsekwencji rzekomo uszkodzenie uszczelnienia zaworowego i przedostawanie się oleju przez zawory do komory spalania. Nie wszystkie głowice mają wadę ! Po prostu VW ma jak zwykle problem z kontrolą jakości swoich podzespołów w fazie produkcji. Ja drążyłem temat i nie dałem się spławić. Po prostu. Z tego co mi powiedziano głowice po modyfikacjach "mają zmienioną technologię wykończenia gniazd". Ciekawi mnie czy również zawory się zmieniły, ponieważ głowica pracuje sporo ciszej. Nie ma charakterystycznego klekotania w stylu tsi. Tak jest u mnie, nie wiem jak pracują silniki u was. Oczywiście zapomniałem co to zużycie oleju.
        podaj jakie miałeś zużycie oleju przed naprawą?
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz

        • Ralfik
          Ambiente
          • 2013
          • 225
          • Octavia III (5E3)
          • DADA 1.5 TSI 150 KM

          ryjeks- ja mam 09.2013 i oleju od wymiany do wymiany bierze śladowe ilości, a kolega który pisał wcześniej o głowicy ma auto z 2015r.

          Komentarz

          • ryjeks
            Rider
            • 2010
            • 488
            • Octavia III combi (5E5)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            Zamieszczone przez Ralfik
            ryjeks- ja mam 09.2013 i oleju od wymiany do wymiany bierze śladowe ilości, a kolega który pisał wcześniej o głowicy ma auto z 2015r.
            Czyli dumamy dalej

            Komentarz

            • czto
              Rider
              • 2010
              • 546
              • Octavia III (5E3)
              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

              W CAXA bujałem się z rozrządem, to teraz dla odmiany będę bujał się z głowicą? K..., sprzedać szkodnika czy nie czytać forum?
              2004 Renault Thalia 1.4 RT,
              2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
              2009 Renault Clio MTV 1.4
              2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
              2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

              Komentarz

              • eaglemirek
                RS
                • 2010
                • 14104
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                Zamieszczone przez czto
                nie czytać forum?
                :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz

                • voctawias
                  Ambiente
                  • 2008
                  • 191
                  • Octavia III (5E3)
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  U mnie listopad 2013 zero brania oleju, nawet nie sprawdzam stanu tylko jazda od wymiany do wymiany.
                  Octavia 3 - 1.4TSI

                  Komentarz

                  • sobol1500
                    Ambiente
                    • 2013
                    • 129

                    Ja odebrałem w maju 2013 i zero brania oleju. Za to pełno innych usterek :twisted:

                    Komentarz

                    • Karel
                      Rider
                      • 2014
                      • 370
                      • Octavia III (5E3)
                      • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                      czto, bez przesady, przypadki wadliwych głowic to nie jakaś masowa usterka. Więc bez paniki panowie.
                      Tak jak pisałem - dobrze mieć świadomość, że taki problem może losowo wystąpić i ew. podczas wizyty ASO sprawdzić, jeśli ktoś chce mieć 100% pewność.
                      A zakładam, że jak ktoś ma kopniętą głowicę, to i tak odwiedzi w ASO z powodu zużycia oleju - po forum widać, że CHPA żre minimalne ilości oleju (lub wcale, zależy od warunków eksploatacji), więc ilości graniczne są raczej dobitnym dowodem, że przyczyna jest inna niż TTTM.

                      Komentarz

                      • bob0309
                        Classic
                        • 2015
                        • 18

                        bob_best,
                        Witam,
                        na przejechane 3500-4000km jakies 0,8l oleju, więc dla mnie to było dużo za dużo w aucie z przebiegiem ponad 20000km

                        pozdrawiam

                        Komentarz

                        • polrob
                          Rider
                          • 2013
                          • 535
                          • Superb III (3V3)
                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                          Panowie to zużycie oleju pewnie zależy tez od sposobu użytkowania. Ja miałem dwie O3 z silnikiem 1.4 140KM i każda brała jakieś ilości oleju. Te silniki po prostu trochę biorą. Pierwsza była z produkcji 04.2013 i na 19 tyś km wzięła jakieś 1,5l druga natomiast z produkcji 09.2014 na 9 tys. wzięła 0,6l oleju. Zobaczymy czy obecny S3 z silnikiem 1.4 TSI 150KM coś będzie brał.
                          jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                          Komentarz

                          Pracuję...