en nowy 1.4TSI bedzie palil 1l wiecej od 1.6TDI - tak wychodzi z wielu statystyk.
Tak wlasnie jest mialem okazje potestowac obie wersje w OIII i ten 1.4TSI 140 jak dla mnie ideal ciagnie od dolu kopa ma i z trasy 650km wyszlo mi 7.2 a nie oszczedzalem go czesto 150-170.
Taki troche diesel.Z kolei ten 1.6TDI 105 fajny silniczek do spokojnej jazdy,potrafil mi spalic 4.5l ale przy jezdzie takiej jak ten 1.4TSI(ta sama trasa)wyszlo mi rowne 6.0l.
Tak wiec 1.2l roznicy nie pozostawia zludzen co lepiej kupic o samej jezdzie nie wspominajac.
chodziło mi o to że przy S/S mam wzmocnione komponenty
jesteś pewien? Bo ja nie.
Zamieszczone przez Przem78
gdzieś czytałem, że podczas uruchamiania auta ze start/stop rozrusznik nie działa na 100% a wspomagany jest poprzez wtrysk bezpośredni w momencie rozruchu
nie ma możliwości aby rozrusznik nie działał na 100%. Prądy na rozruchu są tak duże (kilkaset A), że jest tylko przekaźnik włącz/wyłącz. Może być jakieś inne oprogramowanie na te rozruchy, ale tylko wtrysków, przepustnicy czy zapłonu.
Pytanie..czy wiadomo cokolwiek o ewentualnym występywaniu lub nie nagaru w dotychczasowych 1.4 tsi ? Po prostu go nie ma ? (co by mnie cieszyło)
W zmodyfikowanym ea211 1.8 tsi są dodatkowe 'czyszczące wtryski'.
Natomiast nowe 1.4 ea 211 nadal nie posiadają żadnych dodatkowych wtrysków. Czy to oznacza, że nigdy nie występował w mniejszych turbo benzynach z bezpośrednim wtryskiem problem nagaru ? oby.
Wcześniej sobie tłumaczyłem, że turbo podwyższa temperaturę, co w jakiś sposób niweluje osadzanie się nagaru. Fajnie, tylko że skoro w 1.8 tsi stosuje się dodatkowe wtryski .. to turbo wcale tam najwyraźniej nie pomaga ?. W takim razie co panowie dzieje/oby nie dzieje/działo się z osadzaniem nagaru w mniejszych tsikach, czy ktokolwiek cokolwiek wie ?
Jest mini cooper 1.6 115, był zbyt słaby 1.6 102 BGU.
Nowe elementy rodziny EA888 III
– kolektor wylotowy zintegrowany w głowicy silnika (zmniejszenie masy turbosprężarki o 40 %),
– kombinowany wtrysk bezpośredni (FSI) i pośredni (MPI) w celu zmniejszenia ilości cząstek stałych),
– po dwa wtryskiwacze na cylinder,
– przestawianie wałka rozrządu dolotowego i wylotowego,
– zmienny skok zaworów wylotowych,
– sterowany obwód chłodzenia silnika bez termostatów — regulacja temperatury zależnie od obciążenia i prędkości obrotowej silnika,
– pierwsza sonda lambda przed turbosprężarką, druga za katalizatorem,
– ciśnienie wtrysku (FSI) zwiększone do 200 bar,
– zmniejszona masa,
– turbosprężarka sterowana nastawnikiem elektrycznym.
Zmiany rozwojowe w silnikach rodziny EA211 (1,2 TSI / 63 kW i 77 kW; 1,4 TSI / 103 kW)
– bezobsługowy pasek napędu rozrządu,
– zoptymalizowany przebieg spalania,
– zmniejszona masa wału korbowego, korbowodów i tłoków,
– cztery zawory na cylinder również w nowym silniku 1,2 TSI,
– turbosprężarka i katalizator stanowią jeden zespół montażowy,
– przestawianie wałka (wałków) rozrządu,
– głowica silnika ze zintegorwanym, chłodzonym kolektorem wydechowym,
– również w nowym silniku 1,4 TSI kadłub aluminiowy.
Wszystkie silniki, zarówno benzynowe jak i wysokoprężne (z nowych rodzin EA211,EA888 i EA288), są zamontowane przechylone o 12° do tyłu samochodu, we wszystkich kolektor wydechowy z rurą wydechową także znajduje się od strony ściany grodziowej.
Według katalogu 1,4 TSI do 100 ma 8,4. Fizyczne testy w kilku gazetach pokazały wynik 8,8. Czyli sekundę więcej niż 1,8. Elastyczność z tego co czytałem jest praktycznie taka sama. Kilka dziesiątych na korzyść 1,8 na każdym biegu.
Wartość momentu jest taka sama w obu silnikach, tylko w 1.8 jest w szerszym zakresie więc i osiągi będą lepsze. Pytanie jak bardzo spadają Nm-try w 1.4 w tym zakresie obrotów gdzie w 1.8 jest ciągle maksymalna wartość momentu?
Swoją drogą coraz rzadziej producenci podają osiągi w zakresie elastyczności.
Na jeździe próbnej nowym VW G VII variant dostałem informację że silniki 1,4 140 km mają podwójne doładowanie kompresor / turbo. W Skodzie przy jeździe Ocavią nikt o tym nie wspominał, podjechałem do Skody i zacząłem wypytywać i sprzedawca potwierdził że tak jest. Czy ktoś wie jak to w końcu wygląda naprawdę?
W Audi od jakiegoś czasu wszystkie motory turbo benzyna/turbo-kompresor benzyna mają oznaczenie TFSI - że to niby taka elita :P takie same motory w pozostałych markach zmieniły nazwę na TSI (nie pamiętam roku ale może to być coś koło 2007/2008)
W Audi wszystkie motory turbo/turbo-kompresor/benzyna mają oznaczenie TFSI - że to niby taka elita :P
czyli to te same silniki?? w VW też były FSI i TFSI....
Poza FSI chodziło oczywiście o wszystkie doładowane benzyny (turbo lub turbo/kompresor) od jakiegoś czasu Audi pozostało przy TFSI a pozostałe marki przeszły na TSI
Tu jest cytat z jednego z for internetowych
Juz kompletnie wszystko pomieszali. TSI pierwotnie to był Twincharger czyli tak jak tu opisują z dwoma sprężarkami, a silnik z jedną sprężarką zwał się TFSI. Więc na fali popularności TSI zmieniono nazwę TFSI na TSI w VW i Skodzie. Audi zostało przy nazwie TFSI. Wniosek widząc znaczek TSI na VW lub Skodzie wiadomo że ma sprężarke jedną lub dwie.
W audi z oczywistych względów zostawili sobie możliwość zawierania w oznaczeniu silników z jedną lub dwiema turbinami :wink: no przecież w skodzie nie spodziewamy się biturbo? ops: Więc mogli spokojnie zmieniać nomenklaturę na TSI :lol:
Komentarz