Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczki, a maska

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieraczki, a maska

    elpolacco, Gratulacje brachu w sumie czemu ma Być Ci lepiej niż nam :szeroki_usmiech

  • #2
    Wycieraczki, a maska

    Hm... czy to normalne, że wycieraczek nie można podnieść jak nie otworzy się maski?
    Trochę jestem tym zdziwiony. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

    A jak napada śniegu na szybę? zazwyczaj w każdym samochodzie mogłem sobie unieść wycieraczki i wyczyścić szybę, a czasem zdarza się marznący deszcz...

    M.
    Skoda w drodze...

    Komentarz


    • #3
      m.arc.in, normalka :wink:
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
      przedstawiam smerfetke

      Komentarz


      • #4
        Też się temu dziwiłem. Ale podczas ostatniego odśnieżania auta podnosiłem wycieraczkę po stronie pasażera do góry żeby usunąć spod niej lód i ku memu zdziwieniu wycieraczki przesunęły się do góry (tzn. można je było przesunąć po szybie) i wtedy można było je postawić do pionu.
        OIII 1.2 TSI 105 KM

        Komentarz


        • #5
          dobrze widać działanie tego mechanizmy jak się jedzie i używa wycieraczek, po wyłączeniu ich, pióra wycieraczek chowają się - co zmniejsza opór powietrza i hałas

          Komentarz


          • #6
            Zapewne jak zgasicie silnik, a następnie machniecie wajchą od wycieraczek w dół, to same się ustawią w pozycji serwisowej (czyli pionowo) , żeby je można było podnieść.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              W instrukcji jest to opisane.
              łatwo się zapomnieć i kant maski pozbawić lakieru.
              Wygodniej jest gdy wycieraczki można normalnie odchylić.
              Kolejny plus posiadania podgrzewanej przedniej szyby.

              Komentarz


              • #8
                Ok. zaczaiłem o co chodzi.
                Skoda w drodze...

                Komentarz


                • #9
                  A propos wycieraczek. Kto wie jaki jest tam typ mocowania? W serwisie dzisiaj pan mi zaśpiewał ponad 180zł :shock: za komplet, Made in Germany ze znaczkami VAG, ale kto je popełnił nie wiadomo.
                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                  Komentarz


                  • #10
                    Może da się zmienić same gumy jak to było w OII
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #11
                      kylo76, ja kupowałem jakieś i w sumie zapłaciłem coś koło 100zł. Do przodu chyba kosztowały z 80 zł, tył chyba 15. Ale u mnie to żadne Valeo, Bosh czy inne brandy. Ścierają syf i wodę i mi pasuje, znaczy robią swoje
                      Pisał Sebastian

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez SS
                        kupowałem jakieś i w sumie zapłaciłem coś koło 100zł. Do przodu chyba kosztowały z 80 zł,
                        A gdzie kupowałeś?
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz


                        • #13
                          kylo76, u mnie na miejscu, firma nazywa się ARKO i handluje częściami samochodowymi. Nie mam już faktury (poszła do księgowej) i nie sprawdzę co to było konkretnie za firma, ale pamiętam, że każda była w osobnym pudełku.
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz


                          • #14
                            kylo76, już Ci poleciały wycieraczki ?
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • #15
                              Zauważyłem, że zostawiają mazaje przy dolnej krawędzi szyby (taki roztarty brud), żeby je dobrze zmyć trzeba wychlapać sporo płynu. Tragedii nie ma, ale trzeba się na spokojnie rozejrzeć za nowymi.
                              ASO zabija ceną, na All.. są jakieś niemieckie za 1/4 ceny, ale z dodatkowym adapterem (nie lubię takich wynalazków) na ramię T6. Chyba, że poszukam na aukcjach dla Volvo, bo widziałem, że tam T6 to chyba standard.
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                Masz gw ,to jedz do serwisu i niech ci ustawią kat natarcia

                                Komentarz


                                • #17
                                  no a same pióra wymienić ? tak jak w O2 .. sądzę że patent jet taki sam..
                                  kylo76,
                                  nie jeździłem , cały poprzedniego piątku leżę w łóżku.., cosik mnie zmogło.. :roll:
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez leszekmw
                                    sądzę że patent jet taki sam.

                                    możesz się niemile rozczarować :roll:
                                    nie we wszystkich VAGach ten patent działa
                                    niektóre wycieraczki Aero nie dają się wymieniać(wkłady)
                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Masz gw ,to jedz do serwisu i niech ci ustawią kat natarcia
                                      Zaczęło mazać jakiś miesiąc temu (odebrałem auto w czerwcu 2013), więc raczej zużycie.

                                      [ Dodano: Sob 08 Mar, 14 16:56 ]
                                      Zamieszczone przez leszekmw
                                      nie jeździłem , cały poprzedniego piątku leżę w łóżku.., cosik mnie zmogło..
                                      Leż, wypoczywaj, nie łaź, nie zarażaj zdrowych :wink: Zdrówka życzę.
                                      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez kylo76
                                        Zaczęło mazać jakiś miesiąc temu (odebrałem auto w czerwcu 2013), więc raczej zużycie.
                                        ja odebrałem w czerwcu 2010r. i dopiero w tym roku wymieniałem. Ale może ma znaczenie, że auto dużo nie jeździ a do tego garażowane jest. Chociaż już końcem 2013r. chciałem je wymienić bo coś słabo zbierały
                                        Pisał Sebastian

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie wiem jakie znaczenie ma garażowanie / u nie non stop/, ale ori O2 z czerwca2012 :szeroki_usmiech , mazały po 18kkm, półtora roku, Kylo76 trochę szybko byś je zużył, przyjmując wyjątkowo suchą jesień i zimę :roll:

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez bishop
                                            Nie wiem jakie znaczenie ma garażowanie / u nie non stop/,
                                            Ja też mam garaż - wspólny na 5 aut i w nim się dość mocno kurzy (rano zawsze muszę zmywać z szyb) i wycieraczki już też mówią PAPA a auto z czerwca :P poza tym jak dużo jeździsz to trafiasz na różne pogody i u jednego nie będzie śladu zużycia po 2 latach a u innego po pół roku wymiana
                                            Pozdr. Przemek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              jedna sprawa mi się przypomniała. W 2010, 2011 i 2012 na wiosnę jeździłem na mycie auta i zamawiałem jakiś specyfik na szybę który ułatwia wodzie spływanie. W efekcie woda bardzo ładnie spływała i nie trzeba było wycieraczek włączać. Podobno to na kilka miesięcy starcza. Może to jest przyczyna bo nie wierzę, że trafiłem super sztuki
                                              Pisał Sebastian

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez bishop
                                                mazały po 18kkm, półtora roku, Kylo76 trochę szybko byś je zużył, przyjmując wyjątkowo suchą jesień i zimę :roll:
                                                Mam już około 16000km na blacie, używam ich często, zwłaszcza, że codziennie jeżdżę przez budowę obwodnicy Lublina (kurz i błoto przez około 1 km), drogę do pracy mam dość wąską, z dużym ruchem i nie zawsze da się swobodnie wyprzedzić ciężarówkę (duże 3 osiowe wywrotki z materiałami budowlanymi) albo autobus.
                                                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  kylo76, nie masz wyjścia, trzeba kupić nowe Z taką częstotliwością szybko wysondujesz które warto kupić.
                                                  Pisał Sebastian

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X