Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.4 TSI 122KM w O2FL vs. 1.4TSI 140KM w O3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez Ralfik
    Koledzy czy ktoś wie jakie są różnice między obecnie produkowanym 1.4 122KM ,a 1.4 140KM i dlaczego tego pierwszego nie oferuje skoda w O3.
    Forum - Octavia Club Polska

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Radzio89
      Zamieszczone przez Ralfik
      Koledzy czy ktoś wie jakie są różnice między obecnie produkowanym 1.4 122KM ,a 1.4 140KM i dlaczego tego pierwszego nie oferuje skoda w O3.
      Forum - Octavia Club Polska
      Ale co ten link wyjaśnia?

      A odpowiadając na pytanie kolegi Ralfik nie wiem, czym różnią się te silniki dokładnie, ale nie ma istotnych różnic - konstrukcja jest taka sama. Tylko żeby nie było wątpliwości - mówimy o nowym 1.4 TSI 122 KM stosowanym w autach z platformą MQB (nie mylić ze starym 1.4 CAXA), którego nie ma i nigdy nie było w Octavii. Jest to silnik z serii ea211 z paskiem rozrządu. Możemy go znaleźć pod maską: Leona 3, Golfa VII oraz Audi A3 trzeciej generacji.
      BMW 130i - klik
      kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
      BMW E36 '92 na tor

      Komentarz


      • #53
        Głębiej jak poszukałem na tym linku to znalazłem dokładne wyjasnienia ,różnią się między innymi tym ,że 140KM ma zmienne fazy rozrządu.

        Komentarz


        • #54
          1.4TSI CHPA 140HP


          Zmiany rozwojowe w silnikach rodziny EA211 (1,2 TSI / 63 kW i 77 kW; 1,4 TSI / 103 kW)

          – bezobsługowy pasek napędu rozrządu,
          – zoptymalizowany przebieg spalania,
          – zmniejszona masa wału korbowego, korbowodów i tłoków,
          – cztery zawory na cylinder również w nowym silniku 1,2 TSI,
          – turbosprężarka i katalizator stanowią jeden zespół montażowy,
          – przestawianie wałka (wałków) rozrządu,
          – głowica silnika ze zintegrowanym, chłodzonym kolektorem wydechowym,
          – również w nowym silniku 1,4 TSI kadłub aluminiowy
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #55
            Sorry za odejście od tematu, ale z tego co piszecie, to oprócz 1,4 TSI również silnik 1,2 TSI zyskał i teraz powinien lepiej jeździć niż poprzedni. Wiecie coś na temat giftów zarówno dla 1,4 TSI jak i 1,2 TSI.
            Była O1 jest F2.

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Dig Dug
              Wiecie coś na temat giftów zarówno dla 1,4 TSI jak i 1,2 TSI.
              na forum chyba jeszcze nikt nie wrzucał kresek z nowych O3.... ale jeżeli utrzyma się tendencja z O2FL to na więcej niż + 10-15KM w prezencie nie masz co liczyć :idea:
              SPOT Poznań:
              .....
              ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


              Error 503 Wojtas Unavailable :P

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez LUKI
                Zmiany rozwojowe w silnikach rodziny EA211
                Zmiany w silnikach dokładny opis i specyfikacja Page not found - Center for Automotive Research
                Pozdr. Przemek

                Komentarz


                • #58
                  cześć,
                  jeżdżę od 3 miesięcy Octavią III z 2013r. (TSI, 1,4 140kM). Auto w momencie zakupu miało przebieg 39tys.
                  Samochód jest piękny i równie pięknie się nim jeździ.
                  Teraz ma 45tys. Powiedzcie mi kiedy muszę zmienić rozrząd.
                  Pytam bo odkat (ok. 10dni) zaczęły się niskie temperatury i duża wilgotność zauważyłem, że przy zapalania i do czasu osiągnięcia temp. 90st takie lekki klekocik słyszę i być może panikuję ale pomyślałem o rozrządzie

                  Poradźcie coś. Czy ktoś miał coś podobnego?
                  Przem74

                  Komentarz


                  • #59
                    Przem74, rozrząd masz na na pasku, więc nie ma potrzeby wymiany rozrządu przy tak małym przebiegu.

                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                    Fotki
                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                    Fotki

                    Komentarz


                    • #60
                      no tak ale pasek też się przecież zużywa i trzeba go co jakiś czas wymieniać.
                      Kurde nie wiem co robić - czy mam iśc do mecha i zostawić na noc żeby rano odpalił ... ale znając ich to zawsze coś wymyślą
                      Przem74

                      Komentarz


                      • #61
                        Przem74, Z rozrządem jak pisze Mirek, pasek ma 300kkm trwałości więc jak piszą niektórzy jest longlife

                        Jak zimny to klekocze/stuka, nie ma powodu do obaw.

                        Komentarz


                        • #62
                          Przem74, pytałem w serwisie Plichta podczas pierwszego przeglądu co ile wymienia się rozrząd i zostałem poinformowany, że co 240000 km :shock: lub 6 lat. Ponoć paski wzmacniane są kevlarem.

                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                          Fotki
                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                          Fotki

                          Komentarz


                          • #63
                            super, dzięki za info.
                            A jeszcze jedno. Czasami na włączonym silniku, na postoju (niezależnie czy zimny czy nagrzany) odczuwam, że delikatnie wibruje (naprawdę delikatnie ale odczuwalne. Czy słyszeliście o czyms takim?

                            jeśli chodzi o jazdę to coś pięknego i nie mam uwag
                            Przem74

                            Komentarz


                            • #64
                              Też tak mam, lekkie sporadyczne drgania. Nie wiem czy jak jest dobrze rozgrzany też bo przestałem tak zwracać na to uwagę. Jutro na parkingu doczekam chwilę przed zgaszeniem żeby sprawdzić.

                              Komentarz


                              • #65
                                Czyli tez spokojnie ... Mam nadzieję

                                A jak odpalasz auto rano to masz zawsze idealny i krystaliczny dźwięk czy też na początek jakiś odgłos głośniejszy tu i ówdzie, który po chwili ustaje?
                                Przem74

                                Komentarz


                                • #66
                                  Początki z turbulencjami, później już spokój

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Przem74
                                    Czasami na włączonym silniku, na postoju (niezależnie czy zimny czy nagrzany) odczuwam, że delikatnie wibruje (naprawdę delikatnie ale odczuwalne. Czy słyszeliście o czyms takim?
                                    Na forum Leona kolega napisał :

                                    Przerabiałem to z aso tak ma być ponieważ jest bezpośredni wtrysk. Dawka paliwa jest podawana w idealny sposób byle jakie obciążenie spowoduje chwilowe lekkie drgania budy.

                                    I tego się trzymajmy

                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                    Fotki
                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                    Fotki

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      No to też te delikatne drgania mam, ale mam wrażenie, że przez pierwsze 2 lata użytkowania ich nie było.
                                      Pozdrawiam,


                                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Przem74,
                                        a jak wciśniesz pedał sprzęgła to klekocik ustaje? bo może to sprzęgło jak u mnie i u innych paru kolegach :?
                                        OzA

                                        O4 PHEV Szary Matt

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Nie, nie ma to nic wspólnego z tym czy sprzęgło jest wciśnięte. Poza tym jest prawdopodobne żeby po 45 tys sprzęgło się psuło? Cała ta akcja trwa ok 5 min i jak jest temp 90st to ustaje
                                          Przem74

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Przem74, wydaje się nieprawdopodobne, ale jednak coś się dzieje. Nie do końca jestem przekonany czy to na pewno sprzęgło, ale u mnie przy przebiegu 35k km sprzęgło zostało wymienione (niecały miesiąc temu) i jak na razie klekotania nie słychać.
                                            U mnie klekotanie występowało na zimnym silniku, np. po postoju w nocy, ale też nie zawsze, aczkolwiek coraz częściej i ustawało przy wciśniętym pedale sprzęgła.
                                            Pozdrawiam,


                                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              ok, dzięki za info. Przyjrzę się jeszcze temu

                                              [ Dodano: Sro 12 Paź, 16 07:41 ]
                                              Powiedzcie mi jedną rzecz. Generalnie jak wygląda serwisowanie takiej Octavii jak moja?
                                              - Na co zwrócic uwagę po 3 latach i 45tys. przebiegu?
                                              - co wymieniac i jak często

                                              Autko miało wymieniany olej co 15tys i filtry wszystkie pozostałe także serwisowane całe 3 lata
                                              Przem74

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Rano na zimnym słychać było stuki, rzeczywiście przy wciśniętym sprzęgle jakby ustały... Rozgrzany do 80 i dalej było słychać, niestety testu że sprzęgłem już nie przeprowadziłem. Samochód prawie 3 lata i 60kkm przebiegu.
                                                spj, wymieniałeś sprzęgło na gwarancji? Co było przyczyną bo chyba nie same klekotanie?
                                                Przem74, Przy twoim przebiegu standardowo wymieniałem filtry i olej, wtedy wpadł też roczny przegląd. Po 3 roku jest też płyn hamulcowy do wymiany.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Mastermindq, tak, sprzęgło wymienione na gwarancji.
                                                  I tak, przyczyną było samo klekotanie, ale brzmiało to czasami jakby pod maską pracował stary dizel, a nie TSI. Najlepiej słyszalne przy lewym przednim kole.
                                                  [youtube] [/youtube]
                                                  Pozdrawiam,


                                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    no to rzeczywiście miałeś grubo. Ja chyba czegos takiego nie mam ale musze sprawdzić na otwartej masce...
                                                    Przem74

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X