Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III RS Stage 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    ja się prawdopodobnie wybiorę w środę wybiorę na hamownie to zobaczymy co w klekocie moim pokaże, jaki odchylenia od deklaracji producenta
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

    Komentarz


    • #77
      Yanczi, nawet leciutko dlubniete BKD gubi trakcje w obecna pogode na 2 i 3 - było troche zabawy w weekend z tym po miescie i trasie.. Trzeba po prostu pamietac, ze na mokrym mozna poszalec dopiero od 100+

      Swoja droga, mialem okazje w piatek troche pogonic za O3 RS TDi (a przynajmniej na to wskazywal wydech) - duzego szału nie było, jakos nie mogła mnie zgubic na autobahnie, choc było widac proby.. Niby wiecej tych konikow, ale az takiej roznicy nie robia Chyba ze u mnie po remoncie i na nowych wtryskach cos przybyło..

      Moja O3 RS

      Komentarz


      • #78
        No to musisz niestety zmienić zamówienie na TSI, nie ma wyjścia - tam już będzie przepaść
        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez Yanczi
          Gwałtownie ruszając ( naprawdę gwałtownie ) można spokojnie doprowadzić do sytuacji, 0-100 zero trakcji Domyślam się, że przy 350 jest jeszcze gorzej postaram się wrzucić jakiś filmik do końca weekendu
          Obiecanki, cacanki 8) . Choć nie napisałeś, do końca którego weekendu wrzucisz filmik :wink:

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez Tippo

            Cos cie robia w ch.. albo masz zepsute auto,seria wychodzi ok.240km
            A mod pod pb98 310km , wiec pod95 realne jest jakies 10-20km mniej.
            Wiec zeby ci pokazac super przyrost, splodzili takie cus ze wyszlo 202km
            Od razu zastrzegam, że specjalistą nie jestem ale tak na zdrowy chłopski rozum
            skoro uważasz, że przy zmianie paliwa na 95 w porządku jest różnica 10-20 km (to samo
            powiedzieli mi w kreatorze)

            czyli:
            u mnie: 292 km
            u Ciebie: 310 km

            to taka sama rozbieżność wydaje się być w porządku przy pierwotnym pomiarze

            czyli:
            seria: 220 deklarowana
            u mnie: 202 ( na 95 )

            Bardziej nieprawdopodobny wydaje mi się pomiar, że producent podaje 220 a realnie jest 240.
            W czasie mojego tuningu robiona 2 samochody w tym audi q5 ( a to w miarę śledziłem bo z właścicielem non stop chodziłem i gadałem w wolnych chwilach), i różnica od serii wyszła bodajże 6 km.

            Ale to już mój wywód opierający się na teorii "na logikę" ;-)

            Film postaram się wrzucić jak najszybciej, dzisiaj nie ma sensu raczej bo mokro

            Komentarz


            • #81
              Ale auto powinno mieć deklarowane parametry na zalecanym paliwie - a zalecanym jest 95, i u Ciebie raz że nie było mocy max, a dwa, że w górnych obrotach w ogóle nie było mocy. Zobacz jak wygląda góra na tym wykresie kilka postów pod Twoim - jest płasko do końca. A u Ciebie leci - przepraszam leciało - na mordę. Przecież to auto powyżej 5 krpm miałoby dynamikę 1.4 tsi.

              Też takie moje rozważania na logikę. Mój tuner pewnie nie robiłby tego auta, tylko szukał przyczyny takich odchyłek od innych 2.0 tsi.
              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

              Komentarz


              • #82
                No zalecane jest min. 95 ;p z oznaczeniem min.

                Ja tego do końca nie rozumiem ale uważam, że jak bym poszedł do 3 hamowni to bym miał 3 wyniki

                Komentarz


                • #83
                  sam sobie przeczysz, piszesz minimum 95 czyli na 95 powinno mieć 220 kucy, jakbym miał mniej to bym szedł do serwisu

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez Yanczi
                    Od razu zastrzegam, że specjalistą nie jestem ale tak na zdrowy chłopski rozum

                    skoro uważasz, że przy zmianie paliwa na 95 w porządku jest różnica 10-20 km (to samo

                    powiedzieli mi w kreatorze)
                    To zle myslisz, seryjne auto na pb95, ktore do tego akurat mozna lac, ma miec min 220km , kolega sebastian m26 ma w starym cdaa na pb95 serie ponad 180km a powinno byc 160km.
                    Kazdy kumaty tuner mowil mi ze w seryjnym aucie pb98 nie daje ani 1|KM

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez Tippo
                      kolega sebastian m26 ma w starym cdaa na pb95 serie ponad 180km a powinno byc 160km
                      A tutaj moja była TSI CDAA:


                      Zresztą tych wykresów w odpowiednim dziale jest cała masa.

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez Himenek
                        sam sobie przeczysz, piszesz minimum 95 czyli na 95 powinno mieć 220 kucy, jakbym miał mniej to bym szedł do serwisu
                        Proszę przytocz mi moment gdzie sobie przeczę ?

                        Przeczę w tym, że stwierdzam, że napisane na wlewie min. 95 - jest to nie prawda ?
                        czy przeczę tym, że nie rozumiem czemu tak się dzieje ?

                        Komentarz


                        • #87
                          to taka sama rozbieżność wydaje się być w porządku przy pierwotnym pomiarze

                          czyli:
                          seria: 220 deklarowana
                          u mnie: 202 ( na 95 )

                          w tym na przykład, masz 220 to minimum musi być 220

                          Komentarz


                          • #88
                            Odnośnie faktycznej mocy w O3 RS TSI.
                            Byłem u chłopaków w CompSport ponieważ myślę nad Boxem.
                            Powiedzieli że wszystkie O3RS jakie mieżyli miały moc miedzy 243 a 247 KM.
                            Widziałem też jakiś film na youtube z wynikiem pomiaru 249,3 na silniku oraz 243,7 na kołach.

                            Komentarz


                            • #89
                              jesli zalezy ci na gwarancji to nad boxem nie ma co sie zastanawiac tylko brac

                              jak ci nie zalezy to rob stage1 albo od razu 2, bo szkoda kasy
                              kura ze slaska - prawie seria...

                              sprzedam magnetyzer do O3 RS

                              Komentarz


                              • #90
                                Boxa to mozes brać od razu, moja seria w compie wyszła 251 km. Przed boxem miałem 100-200 w 17 sec, teraz 12,50 także toznice czuc.
                                vRS

                                Komentarz


                                • #91
                                  mierzone czym?
                                  kura ze slaska - prawie seria...

                                  sprzedam magnetyzer do O3 RS

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    A ze znajomym mierzylismy driftboxem ,12,7 cos.. 1 os w aucie i pół baku , 98 bp
                                    vRS

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Ładny wynik

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        piter masz dsg?
                                        kura ze slaska - prawie seria...

                                        sprzedam magnetyzer do O3 RS

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          manual, czytałem, że ty też masz boxa i podobne parametry wiec powinno być podobnie, start z 3, 4 i 200km/h dsg dużo ci nie da bo przełoży ci albo 2-3-4 albo 3-4-5 więc 2 zmiany a w manualnu 1. Generalnie po boxie 4 jest najlepszym biegiem, od 80km/h do 205 km/h(licznikowych) szatan.
                                          vRS

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            na boxie ulubiony moj bieg to byla 3 bo 60-160 full boost

                                            mi wyszli racelogiciem 13.6 stad twoje 12.5 mnie trochę zdziwilo


                                            od dzis mam stage2, musze na przyszly tydzien zalatwic racelogica...
                                            kura ze slaska - prawie seria...

                                            sprzedam magnetyzer do O3 RS

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Ponad sekunda różnicy przy prawie tych samych parametrach to przepaść!
                                              A może dwa różne boxy? Możliwe to?
                                              No chyba, że wkradł się jakiś błąd pomiarowy?

                                              [ Dodano: Sro 16 Wrz, 15 21:09 ]
                                              anomal

                                              Wiem, że box to taka skrzyneczka montowana pod maską. Skoro gwarancji nie traci to znaczy, że można w każdej chwili ją samemu zdemontować, a później samemu zamontować? Czy wymaga to wysokich kwalifikacji?

                                              Myślę, że może jak w przyszłym roku był bym w polandii to może bym się skusił na boxa.

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                A ile kosztuje stage 2? Ja mam boxa od lutego i juz mi to spowszedniało,auto jedzie ok,ale w ogóle nie poraża mocą. Człowiek się przyzwyczaja. Jedynie jak jakies A7 czy coś się nawinie, to czuję,że mam dość szybkie auto.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  marek - oddajac boxa compsportowi mnie wyszlo 4,7k

                                                  bandini - tak skrzyneczka, mozna odpiac samemu ale musisz miec chuda reke
                                                  kura ze slaska - prawie seria...

                                                  sprzedam magnetyzer do O3 RS

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez anomal

                                                    od dzis mam stage2, musze na przyszly tydzien zalatwic racelogica...
                                                    Nagraj jak to teraz jedzie
                                                    Powered by R-Performance

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X