Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A moge wiedziec po co Wam 3 takie extra kominy w domu, bo ja nie budowlaniec :?:

    Jeden piec kondensat z wyprowadzeniem na zewnatrz albo do takiego komina po tuningu, reszta to przeciez kominy wentylacyjne.

    No chyba, ze do kominka, piec CO na wegiel itd
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Maicroft
      A moge wiedziec po co Wam 3 takie extra kominy w domu, bo ja nie budowlaniec :?:

      Jeden piec kondensat z wyprowadzeniem na zewnatrz albo do takiego komina po tuningu, reszta to przeciez kominy wentylacyjne.

      No chyba, ze do kominka, piec CO na wegiel itd
      1 wszy- Komin - kominek
      2-gi do pieca gazowego (kondensacyjnego ) - tu fakt nie uścicśliłem że są to tylko pustaki wentylacyjne
      3-ci na wszelki wypadek z wyjściem do pomieszczenia gospodarczego za garażem - bo ja wiem ile za 5 lat będzie gaz kosztował? ( dodatkowo w owym pomieszczeniu gospodarczym mam porobione wyjścia na CO i ciepłą zimną wodę - tak więc na upartego i zimą samochód w garażu cieplutka woda opłukam )


      A poz tym wszyscy sąsiędzi mi zazdroszczą czech kominów :wink:

      Komentarz


      • W projekcie mam 2 kominy z wentylacją.
        1 - kominek, ot taki zwykły, bez płaszczy, aby ogień mrugał,
        2 - piec z podajnikiem na groszek.

        Dzięki hubert78 za info

        Zatem nie przepłacam, bo wkład we wszystkich ten sam, a nawet jakby drzwiczki do wyczystki były hujowsze, to za to na jednym kominie jestem tysiaka do przodu
        Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

        Piszę poprawnie po polsku.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez smer
          1 - kominek, ot taki zwykły, bez płaszczy, aby ogień mrugał,
          Przemysl jeszcze raz, bo jak ze zwyklego kominka jakis tam kurz unosi sie po domu to z otwartego lepiej nie bedzie, do tego jednak zapach spalenizny zawsze bedzie. Chyba ze to ma byc taka atrapa raz przepalona, zeby okopcic cegly i komin :twisted:

          Jak zamkniety to tylko z plaszczem wodnym, chocby twierdzili ze to nie ma sensu, bo sens zawsze bedzie jak cieplo nie oddane przez obudowe i szybe mozesz wypuscic na dom przez podgrzana wode w kaloryferach
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Napisałem - bez płaszczy, a nie otwarty. Naturalnie, że z zamykaną szybką.
            W moim przypadku kominek z płaszczem wodnym nie ma sensu, bo dodatkowy wymiennik bym musiał kupować i inne cuda, poza tym ogrzewać kominkiem podłogówkę, to juz magia z mieszaczami, poza tym piec na wungiel i tak będzie ciągle hulał...

            [ Dodano: Pon 15 Paź, 12 15:12 ]
            Gdyby podstawowym medium grzewczym był gaz, nie zastanawiał bym się z płaszczem na kominku ani sekundy...
            Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

            Piszę poprawnie po polsku.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Maicroft
              Jak zamkniety to tylko z plaszczem wodnym, chocby twierdzili ze to nie ma sensu, bo sens zawsze bedzie jak cieplo nie oddane przez obudowe i szybe mozesz wypuscic na dom przez podgrzana wode w kaloryferach
              W samym płaszczyku to wodę zagotujesz w kilkadziesiąt minut.

              Co potem ?

              No to zasobnik, by się zdał.
              I to nie mały !!!

              A to koszta, no i co latem z takim 500 l. (np) zasobnikiem zrobić ? Zwłaszcza jak tam woda np. przepływowo grzana...

              Ano zdałby się solarek.... a to znowu koszta.


              Nie idźcie tą drogą. :lol:


              Są lepsze rozwiązania.

              Komentarz


              • Pompa ciepla, kilkaset metrow dzialki do rozrycia i tez da rade. Jednak to tez nie jest genialne rozwiazanie, a coraz to wiecej rozwiazan eko powoduje coraz to wieksze zuzycie energii elektycznej ktora nie jest eko, a w razie jej padu, pada caly dom.

                Solary, fajna sprawa. Ale tu tez jest kwestia za ile mamy inna alternatywe w postacji ogrzania wody. Moze okazac sie ze koszt tych bajerow nie zwroci sie na przestrzeni 25lat. A gwarancja na te bajery to 10-15lat co bedzie wiazac sie ze zmiana technologii. To jak z komputerem, mozna dac lifetime, bo jak bedzie dzialac 10 lat, to potem i tak stanie sie przezytkiem 8)

                Znam przyklady domow, gdzie instalacje pomp ciepla, solarow i innych tanich alternatyw kosztowaly ponad 300-400tys zl. Czy ogrzanie domu 250m2 za sezon to wiecej niz 20tys. Do tego przeciez pompy nie pompuja za darmo :diabelski_usmiech

                I jak tu zrezygnowac z weglaka w domu. Jest alternatywa - mikroelektrowanie atomowe w kazdym ogrodku.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Zamieszczone przez smer
                  Gdyby podstawowym medium grzewczym był gaz, nie zastanawiał bym się z płaszczem na kominku ani sekundy...

                  Miałem ten sam dylemat natomiast zdecydowałem sie jednak na kominek BEZ płaszcza. W całym domu mam ogrzewanie podłogowe i pojawiły się nast problemy:

                  - cena - koszt samego wkładu to pikuś w porównaniu z kosztami jakie musiałbym ponieść dokupując cały osprzęt ( wymienni ciepła, pompa zawory zwrotne itd itp)

                  - ilość wody w układzie kominka z płaszczem wodnym jest stosunkowo niewielka więc nagrzewałaby się dość szybko , a w układ podłogowy nie można wpuścić wody o temperaturze wyższej niż 50 stopni, więc dodatkowo musiałbym "pozbyc" się ciepłej poprzez doprowadzenie jej do np zasobnika z ciepłą wodą - czyli kolejne koszta. Tak mniej więcej liczyłem koszty i 10 tysi by pękło jak nic.

                  - dodatkowo układ domu jest taki że komink stoi mniej więcej na środku więc jeszcze byłoby sporo pierdzielenia się z ulkowaniem całej instalacji.

                  - po za tym za gaz za rok (12 miesięcy) zapłaciłem trochę ponad 1400 zł tak więc ogrzewanie + ciepła woda wyszło mi średnio 120 zł miesięcznie ( kwestia nauczenia się i odpowiedniego ustawienia kondensa)

                  Tak więc moim zdaniem kominek z płaszczem wodnym TAK ale tylko jeśli są grzejniki (kaloryfery znaczy) w całym mieszkaniu bądź też jeśli mają na tyle dużą moc aby odebrać ciepło, u mnie jest tylko 1 grzejnik łazienkowy którego termostat i tak włączył kilka razy w sezonie.

                  [ Dodano: Pon 15 Paź, 12 16:03 ]
                  Zamieszczone przez hubert78
                  I jak tu zrezygnowac z weglaka w domu. Jest alternatywa - mikroelektrowanie atomowe w kazdym ogrodku.


                  Co do pompy ciepła za 300 tys to lekka przeginka, ostatnio się orientowałem co i jak i wychodziło ok 40-50 tys, fakt że prądu to wpier.... masakrycznie dużo, i jak liczyłem to zwracać się zacznie po około 20 latach.

                  Bardziej chodzi mi po głowie mały wiatrak z generatorem, ale póki co przepisy są bardzo anty prywatnym użytkownikom więc poczekam może coś sie zmieni, bo nie ukrywam w kwestii oszczędności na gazie, wodzie i ogrzewaniu udało mi się w miarę rozsądnie zorganizować , tylko jeszcze te rachunki za prąd trzeba by było jakoś załatwić.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Maicroft
                    Pompa ciepla, kilkaset metrow dzialki do rozrycia i tez da rade. Jednak to tez nie jest genialne rozwiazanie, a coraz to wiecej rozwiazan eko powoduje coraz to wieksze zuzycie energii elektycznej ktora nie jest eko, a w razie jej padu, pada caly dom.
                    +1
                    Taaa... szczególnie w połączeniu z rekuperacją. Pada prąd (co przy większych opadach śniegu zdarza się bardzo często)


                    W domu obecnie mam "potrójną zaporę przeciwmrozową"

                    1. Kocioł Defro+automatyka zasadniczo na ekogroszek, ale jest opcja na pellet, owies, a po wywaleniu całego podajnika z komory i otwarciu drugiego szybra będzie palił bez automatyki i pradu na zwykłym węglu orzechu.
                    2. Kocioł gazowy dwufunkcyjny Immergas - zasadniczo do ciepłej wody latem, ale zimą czasami jak się wyjeżdża to się robi "pstryk" i znika problem palenia pod nieobecność.
                    3. Kominek z płaszczem wodnym+zbiornik buforowy z pompą cyrkulacyjną, palenisko szczelnie zamykane, powietrze do paleniska doprowadzane przez popielnik, do którego powietrze dochodzi z zewnątrz poziomym kanałem zrobionym w ścianie domu już na etapie budowy (to mój pierwszy patent) - więc niejako jest to kominek z "zamkniętą komorą spalania". Żeby nie było "zadymy" w salonie mimo wspomnianego patentu z doprowadzeniem powietrza, zrobiłem we własnym zakresie szyber szczelnie (uszczelnienie sznurem grafitowym) zamykający dopływ powietrza do kominka z góry.
                    Drugi patent polega na tym, że nad palenisko do przewodu spalinowego jest wtłaczane powietrze za pomocą wentylatora, który umieszczony jest na strychu i za pomocą dyszy inżektorowej daje powietrze tworząc ciąg, który jest bardzo pomocny przy rozpalaniu.
                    Dysza jest wpakowana jakiś niecały metr przed wylotem komina, wentylator (zwykły dospel)ma wydatek 400m3/h. Wentylator włącza się pstryczkiem obok kominka.
                    Pomaga też przy czyszczeniu zimnego kominka, kiedy np. wybieram popiół którego i tak, dzięki doprowadzeniu powietrza przez popielnik jest zajebiście mało, bo po prostu wywiewa. W zasadzie lotnego popiołu nie ma, są jedynie kawałki drewna które były już tak małe, że spadły przez ruszta.

                    Zdecydowałem się na kominek, bo to zajebiście skuteczny sposób ogrzewania. Część ciepła po prostu promieniuje bezpośrednio, reszta idzie w rury.
                    Kominek był w domu u mojego ojca, tylko tam był klasyczny, otwarty "myśliwski".
                    Czasami jak był wiatr to mimo zamkniętego szybra potrafiło nieco sadzy na pokój narzucić
                    Dlatego zdecydowałem się na modyfikację kominka w taki sposób, żeby maxymalnie odciąć go od salonu - jak na razie skutecznie.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Jabar1975
                      nie chodzi o sterowanie pieca pogodowe, ale wlasnie automatyke typu sceny swietlne, zintegrowane alarmy, rolety, i inne dziadostwa - KNX lub LCN?
                      Może Domito? W Jankach jest Dom Modelowy w którym zastosowano ten system.
                      Ciekawym rozwiązaniem jest też system Synergia tech.
                      Pozdrawiam
                      Adam

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez kazik4x4
                        więc niejako jest to kominek z "zamkniętą komorą spalania". Żeby nie było "zadymy" w salonie mimo wspomnianego patentu z doprowadzeniem powietrza, zrobiłem we własnym zakresie szyber szczelnie (uszczelnienie sznurem grafitowym) zamykający dopływ powietrza do kominka z góry.
                        Nie wiem czy dobrze zrozumiałem
                        doprowadzasz powietrze bezpośrednio do popielnika , a całą regulacje cugu masz na szybrze na kominie ?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez hubert78
                          Zamieszczone przez kazik4x4
                          więc niejako jest to kominek z "zamkniętą komorą spalania". Żeby nie było "zadymy" w salonie mimo wspomnianego patentu z doprowadzeniem powietrza, zrobiłem we własnym zakresie szyber szczelnie (uszczelnienie sznurem grafitowym) zamykający dopływ powietrza do kominka z góry.
                          Nie wiem czy dobrze zrozumiałem
                          doprowadzasz powietrze bezpośrednio do popielnika , a całą regulacje cugu masz na szybrze na kominie ?
                          Dokładnie. Przy kominkach "normalnych" odbywa się to za pomocą drzwiczek/kratki w drzwiczkach lub kasety popielnika o ile taka istnieje.
                          U mnie dostęp powietrza jest niczym nie tłumiony, można jedynie nieco ciąg przydusić szybrem.
                          W zasadzie jest też możliwość przytkania dopływu do popielnika ale to wymagałoby wyjścia na zewnątrz i zatkania kratki jaka jest w ścianie

                          Komentarz


                          • pojemność bufora

                            Witam

                            Panowie pomóżcie dobrać pojemność bufora, dom 130 m2, 24 b.k. + 15 styro. do tego kominek z płaszczem 24kw.
                            Jaką pojemność powinny mieć bufory? dwa oddzielne dla co i dla cwu.

                            Komentarz


                            • Re: pojemność bufora

                              Zamieszczone przez kuncfot
                              Witam

                              Panowie pomóżcie dobrać pojemność bufora, dom 130 m2, 24 b.k. + 15 styro. do tego kominek z płaszczem 24kw.
                              Jaką pojemność powinny mieć bufory? dwa oddzielne dla co i dla cwu.
                              jak będziesz miec kominek z płaszczem wodnym to zainwestuj w dodatkowy bufor powiedzmy 600l-800l co by gromadził ciepłą wodę, podczas grzania w ciągu dnia temp na buforze osiaga około 70-80stopni, gdy w kominku wygasnie powiedzmy około północy to ciepło zgromadzone w buforze zozprowadzi ci ciepło po grzejnikach.

                              Bez tego bufora gdy wygasa kominek to żeby ogrzać dom zazwyczaj włącza się piec gazowy, gdy jest bufor to piec gazowy można całkowicie wyłączyć, bufor rozprowadzi ci nadmiar ciepłej wody na grzejniki i lub na wode użytkową.

                              Rano jak wsaniesz będziesz miec jeszcze ciepłe grzejniki a tem na buforze spadnie do około 30 stopni.

                              Tak że polecam, jeżeli grzanie za pomoca kominka z płaszczem wodnym to tylko z dodatkowym buforem :!: Bo inaczej znaczna część ciepła idzie w pizdu w komin zamiast kumulowac nadwyżkli właśnie w takim buforze :!:
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • piramida dzięki za odp.
                                Myślałem o pojemności 2x400 litrów, zwątpiłem jak hydraulik powiedział 160 litrów :lol:

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kazik4x4
                                  Zamieszczone przez hubert78
                                  Zamieszczone przez kazik4x4
                                  więc niejako jest to kominek z "zamkniętą komorą spalania". Żeby nie było "zadymy" w salonie mimo wspomnianego patentu z doprowadzeniem powietrza, zrobiłem we własnym zakresie szyber szczelnie (uszczelnienie sznurem grafitowym) zamykający dopływ powietrza do kominka z góry.
                                  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem
                                  doprowadzasz powietrze bezpośrednio do popielnika , a całą regulacje cugu masz na szybrze na kominie ?
                                  Dokładnie. Przy kominkach "normalnych" odbywa się to za pomocą drzwiczek/kratki w drzwiczkach lub kasety popielnika o ile taka istnieje.
                                  U mnie dostęp powietrza jest niczym nie tłumiony, można jedynie nieco ciąg przydusić szybrem.
                                  W zasadzie jest też możliwość przytkania dopływu do popielnika ale to wymagałoby wyjścia na zewnątrz i zatkania kratki jaka jest w ścianie


                                  Dobry pomysł, biorąc pod uwagę gdzie u mnie znajduje sie rura doprowadzająca powietrze teoretycznie jestem wstanie to zaadoptować - chyba że złożyłeś już wniosek w urzędzie patentowym ?

                                  [ Dodano: Wto 16 Paź, 12 16:36 ]
                                  Zamieszczone przez kazik4x4
                                  W zasadzie jest też możliwość przytkania dopływu do popielnika ale to wymagałoby wyjścia na zewnątrz i zatkania kratki jaka jest w ścianie
                                  Ewentualnie jeśli ktoś w przyszłości będzie powielał patent może na rurze doprowadzającej powietrze w ścianie założyć dodatkowy szyber z regulacją wychodzącą w pokoju obok kominka, no i jeszcze można by kilka niestworzonych historii dla odwiedzających stworzyć pt. "Ta Wajcha jest do ..."




                                  Apropos innych kominków mogę się pochwalić wedzarnio-grillem ktróy kończę budować
                                  gdyby ktoś potrzebował projekt i fotorelacje mogę założyć osobny temat i opisać
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez b707
                                    oże Domito? W Jankach jest Dom Modelowy w którym zastosowano ten system.
                                    Ciekawym rozwiązaniem jest też system Synergia tech.
                                    Stanęło na LCN - i tylko do oświetlenia bo budzet sie nie spina

                                    co do ogrzewania to byly te same dylematy u nas - czym grzeć jak grzeć itd.
                                    paliwa stałe odpadają bo plan miejscowy zabrania takowych stosowania. Niby można to obejść kominkiem "dekoracyjnym" ale nie będe robił sobie kotłowni w salonie, a z siebie palacza, ponadto koszt wkładu zwykłego w porównaniu do takiego samego z płaszczem to +5-10k PLN, do tego cała ta armatura, wymienniki, mieszacze, bufor (w całym domu jest tylko podłogówka i raptem 3 grzejniki - dwie drabinki w łazienkach i niskotemperaturowiec w garazu). Suma summarum różnica w cenie to 15k i zajebiście rozbudowany układ hydrauliczny - ktory tez nastrecza problemu przy np. zaniku napiecia - temperatura wody w ukladzie idzie blyskawicznie w kosmos, a wtedy zawory bezpieczenstwa itd. Dziękuję, dosc rozrywek mam w innych dziedzinach zycia.
                                    Drugi byl gaz - wlasciwie "na" dzialce jest nitka zasilajaca - do pokonania 15m aby wejsc do domu.
                                    Po głębszym zastanowieniu i analizie tego co i jak musze zalatwic aby go w domu miec (m.in. akt notarialny do ktorego musialo stanac 15 rodzin bedacych wspolwlascicielami (wraz ze mna) waskiego skrawka ziemi miedzy droga gdzie gaz jest, a granica dzialki), do tego pozwolenie na budowe, zetki, sretki i kominy.

                                    Dlatego stanelo na karkolomnej decyzji zrobienia ogrzewania na prad.
                                    Dom dosc sensownie ocieplony (20cm grafitowego styro + 27cm welny na poddaszu nieuzytkowym + 10cm styro pomiedzy tym poddaszem a tym gdzie zyc bedziemy), Okna zainstalowane w warstwie izolacji, Cieple okna (pakiet 3 szyby + cieply profil trocal 88mm).

                                    Mieliśmy iść po bandzie i zrobić GWC, nawet rury zakupilem - na szczescie warunki pogodowo/gruntowe uniemozliwily prace wiec mialem czas zeby ochlonac od wynalazkow "ekologicznych" i na spokojnie przeliczyc wydatek tego GWC, stanelo na tym ze rury wystawilem na allegro (jakby ktos chcial to wciaz do wziecia). Jedyny odcinek zakopany z rury zasysającej zamienił się w rurę wywiewną z rekuperacji.
                                    W porownaniu do pierwotnego pomyslu zniknely wszystkie dziury w dachu pod wentylacje, kominy itd.
                                    Stanelo na reku z czerpnia w scianie garazu, i kominie do kominka zamocowanym na zewnatrz domu - na elewacji.
                                    a do grzania miala byc pc grutowa - rycia calosci pod wymiennik poziomy sobie nie wyobrazalem - a 4 odwierty po (oficjalnie) 95mb + urządzenie za okrągłą kwotę 75tyś spowodowalo kolejne przeliczenie i zamontowanie pompy woda-powietrze. Stoi sobie sprezarka na dachu garazu i grzeje. A jak to wyjdzie na koniec sezonu (mam nadzieje sie przeprowadzic w tym roku) zaraportuje
                                    nasza droga: www.wpzs.pl

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Jabar1975
                                      Dlatego stanelo na karkolomnej decyzji zrobienia ogrzewania na prad.
                                      Dom dosc sensownie ocieplony (20cm grafitowego styro + 27cm welny na poddaszu nieuzytkowym + 10cm styro pomiedzy tym poddaszem a tym gdzie zyc bedziemy), Okna zainstalowane w warstwie izolacji, Cieple okna (pakiet 3 szyby + cieply profil trocal 88mm).
                                      Nic dodać nic ująć.
                                      Dokładnie tak i tylko tak.

                                      Ja mam nieco lepiej ocieplony, ale grzeję prądem bezp. (trochę kominek, ale marginalnie). A powietrzna PC służy mi do podgrzewania CWU.

                                      pzdr

                                      Komentarz


                                      • A jak kosztowo to wychodzi za taki domek 120-150m2, we wszystkich pomieszczeniach ta sama temperatura, czy tez rozne w roznych miejscach
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Maicroft
                                          A jak kosztowo to wychodzi za taki domek 120-150m2, we wszystkich pomieszczeniach ta sama temperatura, czy tez rozne w roznych miejscach
                                          Ja mam niecentralne ogrzewanie i bez wody. Kable grzejne zatopione w wylewce + aku piece w pokojach.
                                          Załączam tam, gdzie chcę i na tyle na ile chcę. Pralnia - jak się suszy pranie. Łazienka teraz non-stop, by było ciepło.
                                          Pokoje - tylko córki, bo jeszcze mała. U nas - nie włączone.

                                          Salon - od południa, jak tylko jest słońce temp. 22 C
                                          Jak nie ma załączam ogrzewanie.

                                          W domu temp. 21 C (zadana). Na rok idzie mi ok. 6000 kWh prądu w taryfie nocnej - teraz ok. 33 gr/kWh
                                          Do tego spalam ok.3-4 m drewna, ale jak kiedyś liczyłem to wychodzi kwotowo tak samo jak prąd. A do tego przegrzewam pomieszczenia = większe straty ciepła.

                                          Ciepła woda dla 3 osób to ok. 350 zł./rok.

                                          Wszystko razem (ogrzewanie prąd, drewno, CWU - czyli energia dla domu) kosztuje mnie ok. 2600-2700 zł.
                                          Dla 140 mkw.

                                          Cały rachunek za prąd (wszystko w domu), za rok, to 3800 zł. plus to drewno.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Maicroft
                                            A jak kosztowo to wychodzi za taki domek 120-150m2, we wszystkich pomieszczeniach ta sama temperatura, czy tez rozne w roznych miejscach
                                            Maicroft, kosztowo to jest przekrój od 2500 do ca 400pln/mc
                                            Przy tej klasie izolacji co podał kolega, na gazowym ogrzewaniu może się zmieścić w kwocie około 550-600 pln za sam gaz zużyty do ogrzewania.

                                            A temperatura w pomieszczaniach zależy od zaawansowania układu grzewczego i automatyki w jaką jest wyposażony. Teraz coraz częściej spotykane są instalacje z pomiarem tem. w pomieszczeniach, już bez zaworów na grzejnikach, a sterowanie przepływem odbywa się za pomocą zautomatyzowanego rozdzielacza sterowanego "kompem" który analizując temperaturę rzeczywistą i porównując ją z wartością zadaną wysyła odpowiednie impulsy do zaworów w rozdzielaczu.
                                            Generalnie nowa technika grzewcza z techniką sprzed 30 lat ma tyle wspólnego co obecne auta z autami z lat 30-tych.

                                            Komentarz


                                            • No wlasnie dodam jeszcze ze pompa ma za zadanie ladowac podlogowke nie wiecej niz 30 stopni na zasilaniu do tego w kazdym pokoju bezprzewodowy termostat Danfoosa (w salonie z pomiarem temp. podlogi dodatkowo) z elektrozaworami na rozdzielaczu (w calym domu wyszlo 23 obwody - czasami cztery w jednym pomieszczeniu - aby obiegi nie byly zbyt dlugie),
                                              W zaleznosci od nastawy automatyka
                                              odcinac poszczegolne pomieszczenia. W pomieszczeniach poludniowych - dwie sypialnie + salon dolozone mamy fancoile - tak by latem mogly pracowac z pompa jako klimatyzatorem (odciete obiegi podlogowki).

                                              No i za Chiny Ludowe nie wychodzilo mi sensowne uzaleznianie sie od nocnej taryfy...
                                              nasza droga: www.wpzs.pl

                                              Komentarz


                                              • A ja wczoraj zakupiłem dwa kominy systemowe i to z tych najtańszych na Allegro. Bo moim zdaniem to jeden kij którego sprzedawcy towar się zakupi, skoro i tak większość tych kominów jest wyposażona we wkład z tej samej fabryki.

                                                A co do grzania, to piec zakupię 7kW na ekogroszek.
                                                Co prawda w projekcie mam piec 20kW, ze wskazaniem na konkretną firmę (narzucaną wręcz po chamsku), ale mam to w nosie. zapotrzebowanie na energię mojego domu, przy określonym metrażu i określonych stratach, to 5,7kW. Oczywiście podczas mrozów. Do tego reszta na CWU.
                                                Piecyk, pomimo, że 7kW, to może pracować non stop na wydajności 10kW.
                                                A z piecami na ekogroszek (z wszystkimi zresztą piecami) to jest tak, że nie cierpią być niedogrzane; wolę grzać te 7kW piecem 7kW i walić gorące spaliny w komin, niż grzać 7kW piecem 20 kW i go zarżnąć...

                                                Centralne --> podłogówka + mały grzejnik w garażu + spory grzejnik w części poddasza.

                                                Z założenia projekt określa to poddasze jako nieużytkowe (strych), jednak jako że będzie ono mieć mieć ze 140m2 z solidnym, monolitycznym stropem, to część odgrodzę i zrobię tam pokój piwno bilardowy. No, może z rowerkiem dla żony, żeby było sprawiedliwie
                                                Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                                Piszę poprawnie po polsku.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez smer
                                                  A co do grzania, to piec zakupię 7kW na ekogroszek.
                                                  Co prawda w projekcie mam piec 20kW, ze wskazaniem na konkretną firmę (narzucaną wręcz po chamsku), ale mam to w nosie. zapotrzebowanie na energię mojego domu, przy określonym metrażu i określonych stratach, to 5,7kW. Oczywiście podczas mrozów. Do tego reszta na CWU.
                                                  Piecyk, pomimo, że 7kW, to może pracować non stop na wydajności 10kW.
                                                  A z piecami na ekogroszek (z wszystkimi zresztą piecami) to jest tak, że nie cierpią być niedogrzane; wolę grzać te 7kW piecem 7kW i walić gorące spaliny w komin, niż grzać 7kW piecem 20 kW i go zarżnąć...
                                                  Smer, nie rób tak jak piszesz.

                                                  Z obliczeń wychodzi Ci 5,7 kW. Stosując kocioł o wydajności 7kW, pamiętaj że jest to wydajność "nominalna" czyli zmierzona w warunkach laboratoryjnych, które zazwyczaj robi się na dobrym paliwie.
                                                  Kupisz słabszy opał (wilgotny, mniejsza kaloryczność) to sprawność Ci zleci nawet o 30%.
                                                  7kW to moc maxymalna, dochodzą do tego straty na instalacji które mogą mieć kilka ładnych procent.
                                                  Kocioł żeby dać taką ilość ciepła musiałby buzować non stop na maxymalnych osiągach.
                                                  Kup kocioł 12kW, będziesz mieć spory bufor zapasu na straty i margines jakości opału.

                                                  Kupno kociołka 7kW to jak kupno Octavii 1,2 TSi
                                                  Jak chcesz żeby jechała to musisz non stop deptać, a jak depczesz to nie pali tyle co w katalogu tylko tyle co RS który żeby jechać z takimi osiągami wcale się nie wysila

                                                  Komentarz


                                                  • smer, są w sprzedaży tak małe piece na ekogroszek jak 7kW?? na takie zapotrzebowanie to Ci wystarczy kominek z płaszczem wodnym. kazik4x4, Ci dobrze radzi.
                                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X