Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mundurowi na Naszym forum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Powiększmy grono: ratownik medyczny OPP w Krakowie :wink:
    Moja Skoda

    Komentarz


    • Podwyżki nie dla wszystkich :evil:

      Link

      Komentarz


      • jak dają podwyżkę w wojsku i policji to znaczy że złe czasy idą...czytaj: "ludzie wyjdą na ulice i ktoś ich musi rozgonić" :evil:
        "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

        Komentarz


        • Mój zastępca tak liczył na tą podwyżkę, że zrezygnował z odejścia na emkę w lutym... Zobaczyć jego minę jak się doczytał o tym, że SG ta podwyżka nie obejmie.... BEZCENNE. :lol:
          Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
          Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

          Komentarz


          • Artykuł o odejściach żołnierzy na emke
            Newsweek

            филип
            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ahmed799
              Artykuł o odejściach żołnierzy na emke
              piszą, że "Rekordowy był sierpień, kiedy to wypowiedzenia złożyło 1048 wojskowych. Potem fala odejść osłabła - we wrześniu wypowiedzeń złożono nieco ponad 600, w październiku i listopadzie - ponad 200." Fakt jest taki, że tylko na styczeń-marzec 2012 przewidziana jest liczba nstępnych 3 tys żołnierzy ( bo przecież już złożyli kwity z półrocznym wypowiedzeniem...o czym się nie pisze) do odejścia a kolejna parta ucieka w czerwcu. GRATULACJE :twisted:

              Dziwi mnie fakt wyróżniania Policji i Wojska a pozostawienie innych służb bez podwyżek. Jawne skur.... :klnie: i robienie z ludzi w mundurach "idiotów". Albo wszyscy munurowi albo nikt ... Chyba każdy ma rodzinę i musi ją utrzymać ( nie każda żona ma pracę ...). Takie podejście ze strony rządu to strzelenie sobie w kolana i to przed taką imprezą jak Euro ...życzę im powodzenia w ochronie granicy a i więzienia chyba też przyjdzie pora zamykać...
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Dzisiaj jeszcze byłem zrobić zadymę w finansówce bo nie wypłacili mi gratyfikacji urlopowej (na urlopie już jestem 3ci tydzień) ani rozłąkowego za listopad. Tłumaczenie, że nie ma pieniędzy. To k*rwa jest skandal normalnie.
                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Dziwi mnie fakt wyróżniania Policji i Wojska a pozostawienie innych służb bez podwyżek
                PAOLO ESCO, też mnie to zadziwia. Tylko narazie spokojnie bo mi się wydaje, że te podwyżki będziemy widzieli jak świnia niebo.

                филип
                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                Komentarz


                • Ku....wa spierniczam na emeryture, to mija sie pomalu z cele, sluzba w tej chorej instytucji jaka jest MSW. A najgorsze jest to ze my mozemy tylko sobie protestowac i nic wiecej i dla tego maja nas w d....pie :twisted:
                  http://www.wimeb.markomp.net
                  Już nie moja Skodzina
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=31952

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    więzienia chyba też przyjdzie pora zamykać...
                    No i chyba nie do końca

                    Link
                    Jadą jadą chłopcy, chłopcy na japońcach,
                    nikt ich nie dogoni, bo kręcą do końca!

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez loponez
                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      więzienia chyba też przyjdzie pora zamykać...
                      No i chyba nie do końca

                      Link
                      Zapewniam Was, że to tzw. "wisielczy humor". Robią dni otwarte, bo muszą...
                      W jednym z krakowskich aresztów jest 17 wakatów ochronnych. W innym (ZK) 2 wakaty penitencjarne (wychowawcy - pierwsza linia z bandytami). Nowym Sączu brakuje ponad 20 osób w ochronie...
                      Myslę sobie, że przyjdzie dyrektorom śmigać w moro, albo przyjmować kandydatów, którzy oderwani granatem od pługa "umiejom załorać polie, sasjac' złoże - ali bandytom sijem zajmłowac'? Tak na cłusz se nErwy psUć? Dej mu pan spokłuj - to i łoni dYmic' nie błedą - łobiecali mnie to!"
                      Szef kuchni w moim grajdołku dojeżdża codziennie z takiej wioski 70 km.
                      Nikt miejscowych i miejscowości zbliżonych nie miał ochoty za 1800 brutto i perspektywy mł. chor. za 30 lat narażać d**y i nerwów...
                      Tyli, że tEn co przyszedl - to kawalier jeszczy... To i mu do pierwszłego starczy..

                      SW też już powoli ma dość
                      Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez ahmed799
                        mi się wydaje, że te podwyżki będziemy widzieli jak świnia niebo
                        a wiesz, że to całkiem możliwe i zagrywaka pod "publiczkę" ...
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Kasa w lipcu, całkiem przypadkowo zaraz po euro, takie rzeczy to w dziale humor.
                          A po euro się okaże że za mało dochodów i podwyżki to tak, ale wymagań i obowiązków.
                          Jadą jadą chłopcy, chłopcy na japońcach,
                          nikt ich nie dogoni, bo kręcą do końca!

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez chrisk_89
                            Z serii CZARNY HUMOR:
                            Link Lekarska przyjmuje obiegówki kandydatów do służb mundurowych. Idzie "Ojro" - to kandydatów kupa. Tym bardziej, że wymagania obniżono (dopuszczalna karalność, brak matury).
                            Dziś przed głównym wejściem do budynku stoi grupka "młodych gniewnych". Jeden z nich do innego (pisownia oryginalna!!!): "Ty k**wa - ale jak już mnie przyjmum do tyj policji - to mi chyba prawko oddadzom? No nie? Na h*j im pies bez szmaty?"
                            Ja co prawda jeszcze nie mundurowy, ale cały czas nieodpuszczam kadrom NOSG i składam podanie po otrzymaniu kolejnego negatywnego pisma :x . Z tego co mi wiadomo to do służb mundurowych wszelkiej maści jest teraz masę podań i ciężko się dostać, więc wątpię że takich orczyków, których opisałeś, mogli normalnie przyjąć do policji. Nie muszą obniżać wymagań bo do mundurówki idą zwolnieni ludzie z innych zakładów pracy i często gęsto mają kwalifikacje przewyższające wymogi naboru.
                            Jest też druga strona medalu - rząd nie musi dbać o interesy mundurowych, skoro jest masę chętnych do służby - paranoja.
                            Żeby nie być gołosłownym: ostatni nabór do IC Biała podlaska: na 25 etatów jest 909 podań. :szeroki_usmiech
                            O1-->O3--> ?

                            Komentarz


                            • kabi_007...
                              Nie wiem co Ci odpisać... Na pewno nie odpuszczaj, próbuj. Chcesz się dostać - staraj się (dlaczego masz mieć lepiej od nas? )
                              A na serio - nie takie cuda już widziałem w służbach mundurowych: rzeczników nie mówiących w żadnym obcym języku, maszynistki/sekretarki robiące byki za które wstydziłby się młody człowiek z podstawówki/liceum (z moich czasów), ba - INFORMATYKÓW, którzy Windowsa nie umieli na kompie postawić i sieci skonfigurować (o wymianie karty sieciowej, lub dysku zapomnij!) - bo.. na studiach "tylko Linuxa mieli".
                              Przykro mi - ale takie debile przychodzą do pracy dzięki znajomościom. Mało tego - dzięki znajomościom zostają kierownikami i idą czasem wyżej! Nie uwierzyłbyś - ale jeszcze 4 lata temu miałem kierownika, który, żeby wysłać maila - wołał najmłodszych z działu. A Ci, którzy dziś w dziale mają najwyższe stopnie i dodatki nie potrafią wprowadzać danych do kompa i wysługują się w tym celu młodymi...
                              kabi - kiedyś byłem wykładowcą w jednej z resortowych szkół. Kiedy postawiłem lufy (jedynek jeszcze wtedy nie było!) kilku kubusiom, którzy stwierdzili, że oni uczyć się nie muszą, bo:
                              1. służba ich tu przysłała - więc zdać muszą,
                              2. nie będą obsługiwali komputera (uczyłem informatyki) - bo dostali kałacha w służbie wartowniczej, byli kierowcami, magazynierami(!!!), itd. - a to nie dotrze do ich działu nawet za 100 lat
                              3. wujek/brat/tatuś/szwagier, itp.,itd - zadzwoni i załatwi mu promocję.
                              I wiesz co się działo? 2 razy wysłano mnie na szkolenie w drugi kąt kraju, żebym nie wtracał się do komisyjnych egzaminów (bo poprawkowe u innych informatyków też oblali). A w skład komisji wchodzili: Komendant (bądź jego z-cy) oraz kierownicy działów - np. kadr, lub.. służby zdrowia, którzy do napisania krótkiego pisma wołali nas...
                              Przykre - lecz prawdziwe.

                              Życzę Ci, żeby Cię życie nigdy nie zetknęło z tymi matołami spod budynku których wówczas spotkałem i żebyś nigdy nie spotkał takich przełożonych, jakich spotkałem ja.
                              Życzę Ci, żeby przygoda z mundurem była piękna, ryserska i kolorowa - jak w powieściach przygodowych i romantycznych - byś mógł mówić bez żenady: "Służę/służyłem Rzeczpospolitej i jestem z tego dumny!"
                              i byś nigdy nie musiał dodawać - "ale ona i moi przełożeni mieli to w D..e".

                              Wybacz proste i szczere słowa.
                              Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez chrisk_89
                                Wybacz proste i szczere słowa.
                                Ale jakżesz prawdziwe...

                                Komentarz


                                • A ja tak z innej beczki,ktoś jest może tutaj świeżo upieczonym policjantem i może opisać jak wygląda proces rekrutacyjny w Policji?
                                  "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                                  "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                                  www.zoltar.bielsko.pl

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez chrisk_89
                                    miałem kierownika, który, żeby wysłać maila - wołał najmłodszych z działu.
                                    hehe - mój był lepszy - udawał, że umie. Przez to mieliśmy w pewnym momencie mega zaległości w wysyłanej korespondencji :shock: Dodam tylko, dla smaczku, że to było na misji w Afganistanie :diabelski_usmiech
                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                    Komentarz


                                    • Ok,dziękować
                                      "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                                      "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                                      www.zoltar.bielsko.pl

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez chrisk_89
                                        debile przychodzą do pracy dzięki znajomościom
                                        Przykład z mojej JW. Przyszła do Nas Pani ppor. Ukończyła kurs oficerski po studiach i trafiła na etat młodszego inżyniera klucza eksploatacji samolotów w pewnym momencie pełniła nawet obowiązki d-cy klucza. Pojechała na kurs do Dęblina szkolić się na samolot MiG-29 na zajęcia chodziła jak chciała, wiedza zerowa. Przyszedł czas na końcowy egzamin i co Pani ppor. nie zdała co nikogo nie zdziwiło. Egzaminowanie kursantów nie dobiegło do końca był już wykonany tel. Okazało się że jej wujek był wtedy dowódca eskadry w Krakowie i załatwił swojej siostrzenicy egzamin na ocenę 4. Wróciła do pracy i nadal nie potrafiła odróżnić samolotu od drzwi hangarowych. Siedziała ciągle w sztabie bo wszyscy z niej darli łacha jak przyjechała o hangaru. Połączyli nas z inna JW i dostała etat w sekcji personalnej i co dalej nie daje rady wszystko ja przerasta.
                                        Wniosek taki, że wystarczyc= mieć wujka pułkownika i można wszystko. Tylko zastanawia mnie jedno czy nie jest wstyd temu wujkowi, że takiego nieuka proteguje w armii. Mój ojciec to by mnie chyba zabił jakbym postępował jak ona i by musiał świecić oczami przed swoimi znajomymi.

                                        филип
                                        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                        Komentarz


                                        • ahmed799, taki wujek w naszej firmie to fajna sprawa. Jest jednak jeden warunek aby to działało i nie było wstydu: trzeba jeszcze sobą coś reprezentować aby się wujek nie musiał potem wstydzić komu to on pomaga...
                                          Takiej samokrytyki jednak wielu nie ma za grosz i mamy sytuacje jak opisałeś... Też znam takie z autopsji ale, że przy "szybkich" takie głąby mogą się trafić to aż włos się jeży na głowie. I znów MON powie, że o niczym nie wiedział...
                                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez ahmed799
                                            (...)Tylko zastanawia mnie jedno czy nie jest wstyd temu wujkowi, że takiego nieuka proteguje w armii. Mój ojciec to by mnie chyba zabił jakbym postępował jak ona i by musiał świecić oczami przed swoimi znajomymi.
                                            ahmed - a czego pułkownik ma się wstydzić? Wykona jeden telefon i ten, co obgadywał krewną będzie szczoteczką pucował opony w samolotach czarną pastą!

                                            Przykład z mojego podwórka: kadrowiec jednostki i pracownica jednego z działów są rodzeństwem. Panienka na niczym się nie zna (po ekonomii ponoć) a prostych rozwiązań księgowych (rozliczenie delegacji ją przerastało, a wyliczenie płacy skazanego było czarną magią!). Najpierw panienka będąc wykładowcą łapała się na liczne skargi słuchaczy (odpowiedź na pytanie "jak to zrobić?" - "To Pan/Pani tego nie wie? Poproszę nazwisko - ocena ndst!"), aż braciszek dla świętego spokoju przeniósł ją na.. stanowisko p.o. głównej księgowej w jednostce obok! Kiedy rocznik, który dymił najbardziej opuścił mury uczelni - braciszkowi udało się wybić do Centralnego Zarządu SW (nawet z przyśpieszenia ppłk dostał z pominięciem mjr!) a siostrzyczka wróciła do szkoły na... Kierowniczkę Zakładu Nauczania, który wczesniej opuściła. Z przyśpieszenia dostała kpt i obecnie jest mjr (również z przyśpieszenia!) . Zapomniałem dodać, że stażu ma... niecałe 13 lat!!!
                                            Żeby było śmieszniej Zakład Logistyki, którym kieruje zajmuje się wykładami z finansów (szeroko pojętych!), mundurówki, informatyki i łączności (!!!), zatrudnienia (rozliczanie wynagrodzenia f-szy i pracujących bandytów) oraz promocji zdrowia (pierwsza pomoc, itd.)!!!!
                                            Nie wiem, czy się nauczyła rozliczać delegacje - ale prezentacje na odprawy robią jej młodzi informatycy...

                                            Krytykujący taki stan rzeczy (śmiejący się z niej i z braciszka):
                                            1) mjr z 30 letnim stażem odszedł na emeryturkę ze swoim stopniem po kolejnych 5 latach idiotycznego zarządzania przez młodą gniewną (a mógł zostać ppłk i kierownikiem na ostatni rok, żeby godniej na emerycie żyć? - przecież tak się kiedyś robiło!!!)
                                            2) chodzący 10 lat w stopniu kpt z 25 letnim stażem ma dostać majora - jak zadeklaruje, że odejdzie na emkę na wiosnę...

                                            Przelicytuj SW :evil:


                                            I jeszcze jedno.. Patrzcie jakie k**wa artykuły na zamówienie powstają:
                                            1. Wojsko: Ile zarabiają żołnierze? - Biznes w INTERIA.PL
                                            2. Policja: Ile zarabiają żołnierze? - Biznes w INTERIA.PL

                                            K**WAAA!!! Skoro jest tak dobrze, to dlaczego ludzie stamtąd wieją???!!!
                                            Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                                            Komentarz


                                            • chrisk_89, artykuł bardzo fajny. Nawet zarobki bajka, z tym że jest jeden problem niech mi pokażą szeregowego co zarabia 3 tys. Jak ja na plut z wszystkimi dodatkami (wysługa, beton) mam o 400 zl mniej od tego co podają i to oczywiście brutto. Ludzie oczywiście uwierzą jak pismaki coś nagryzmolą. Osobie, która napisała to badziewie powinno się zrobić koło d*py za pisanie bzdur. Tak samo zastanawiam się co to jest "rekompensata w przypadku zwolnienia" bo pierwszy raz coś takiego słyszę, no chyba że finansowiec w mojej JW Nas oszukuje :P albo należność za podróże kur*w wysyłają wszystkie firmy ludzi w podróże i zwracają im kasę, albo dają zaliczki szkoda że nie napisała jak wygląda sprawa z rozliczeniem takiego wyjazdu, bo mi leżą rozkazy od lipca i nie dostaję kasy bo niby nie ma funduszy na to. Teraz powiedziałem nie dostanę zaliczki to pojadę im coś załatwić. Aż mi się ciśnienie tymi bzdurami podniosło. :evil:

                                              филип
                                              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                              Komentarz


                                              • A zwróciliście uwagę na ostatnie zdanie:

                                                Nic więc dziwnego, że za pracą w Wojsku Polskim opowiada się coraz więcej młodych osób.

                                                To tam się PRACUJE???? Czy to znaczy, że w wojsku obowiązuje Kodeks pracy???
                                                Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                                Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                                Komentarz


                                                • Mnie najbardziej rozbawiło stwierdzenie:
                                                  "Pierwszym z czynników jest na pewno prestiż zawodu"

                                                  Bo jak jesteś żołnierzem to Cię wszyscy szanują, a najbardziej ekipa rządząca.

                                                  No i zapomnieli wyraźnie napisać, że wszystkie te kwoty obowiązują w czasie mobilizacji, wojny i stanu wojennego.
                                                  Jadą jadą chłopcy, chłopcy na japońcach,
                                                  nikt ich nie dogoni, bo kręcą do końca!

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez loponez
                                                    "Pierwszym z czynników jest na pewno prestiż zawodu"
                                                    to tak jak z nauczycielami (mam żonę belfra). tez podobno wszyscy uch szanują, a najbardziej rodzice :haha:

                                                    Zamieszczone przez ahmed799
                                                    Nawet zarobki bajka,
                                                    o nauczycielach pismaki z onetu też wala takie brednie. Potem komentarze ludzi sa odpowiednie. A prawda jest taka, że ja zarobki mojej żony widzę co miesiąc na koncie - i takich kokosów nigdy tam nie stwierdziłem.
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X