Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mundurowi na Naszym forum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tu cos wiecej o odejsciu Pana Rapackiego
    Szef MSW złożył wniosek o odwołanie Rapackiego - WP Wiadomości

    филип
    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

    Komentarz


    • Tutaj też nieźle piszą:

      Adam Rapacki odwołany, jego miejsce zajmie dwóch urzędników - RMF 24

      "Cichocki ma inne pomysły niż te wypracowane w poprzedniej kadencji przez zespół Michała Boniego i Rapackiego." - na emerytury.

      Ponadto Panowie... Zamiast "dużej" waloryzacji emek i rent - w tym roku dostaniemy... 71złotych!
      Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

      Komentarz


      • Nowy minister SW wyjaśnia...

        "Minister Cichocki podczas konferencji prasowej mówił także o reformie systemu emerytalnego. Zapewnił, że będzie ona dotyczyć tylko funkcjonariuszy, którzy w chwili wejścia jej w życie rozpoczną służbę. Jak dodał, wejście systemu planowane jest od początku 2013 r. - Projekt ustawy jest już na ukończeniu i tak, jak zapowiadałem przed świętami, do 10 stycznia br. ma trafić do konsultacji społecznych. Ma dotyczyć nowych funkcjonariuszy, którzy przyjdą do służby w momencie, gdy zacznie obowiązywać. Myślę, że to będzie prawdopodobnie początek przyszłego roku - zaznaczył Cichocki.

        Jak dodał, reforma będzie łączyła dwa czynniki: staż służby i wiek potencjalnego emeryta. - Dopiero 25 lat służby i 55 lat wieku da uprawnienie do nabycia emerytury przez funkcjonariusza. Będzie też zmieniona podstawa naliczenia emerytury: nie od ostatniej pensji, tylko z wybranych 36 miesięcy - powiedział minister." :diabelski_usmiech

        Źródło - TVN24
        Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
        MOJA FURKA

        Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

        Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

        Komentarz


        • Jak zostać policjantem? - Bankier.pl

          Komentarz


          • I po raz kolejny przyszedł czas na "trzęsienie ziemi". Nowa miotła zamiata od góry i troszkę namiesza w KGP, KWP i za jakiś czas na niższych szczebelkach. System kolesiostwa był, jest i będzie :!:
            Chyba te zmiany emerytalne i inne z tym związane szybciutko wejdą w życie :idea:

            Ciekawe, że nowy komendant policji dzisiaj został mianowany na nadinspektora :?: :?: :?:
            Nie może poczekać do lipca tak jak inni zwykli policjanci, których często się robi w "bamnbuko" z awansem, który im się należy :?: A na zapytanie policjanta o swoje do przełożonego (naczelnika, komendanta) czemu to nie dostał awansu pada odpowiedź "to nie my, to zapewne w wydziale kadr zapomnieli przygotować rozkaz... :?: :!: "
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • endryu - nie porównuj zwykłego policjanta z "policjantem - karierowiczem", który od momentu przyjęcia się do służby był "skazany na sukces"... Tacy karierowicze nie zmęczą się pracą, awansowani będą częściej i poza kolejnością, a ich "drobne błędy i potknięcia" zostaną im wybaczone i zapomniane... Rapacki jako KWP złamał przepisy, podpisując się pod zezwoleniem na broń dla gangstera, który potem z tej broni zabił dwie i ranił jedną osobę; nowy KGP Działoszyński zrobił sobie rodzinną wycieczkę służbowym śmigłowcem za służbową kasę... Normalny policjant bez "pleców" miałby przekreśloną dalszą karierę w firmie (o ile w ogóle mógłby dalej służyć w Policji), a "plecakom" takie drobne przewinienia nie przeszkodziły w wspinaczce na najwyższe stanowiska... Obecna Policja to nie jest firma, w której każdy ma równe szanse - to prywatny folwark przekrętów, kolesiostwa i układów.
              Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
              MOJA FURKA

              Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

              Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Eidos71
                Obecna ********* to nie jest firma, w której każdy ma równe szanse - to prywatny folwark przekrętów, kolesiostwa i układów.
                Eidos - w miejsce gwiazdek każdy może wpisać nazwę własnej formacji. Przykre i prawdziwe :-(
                H*j, który za pijaństwo na SO wylatuje z niej przed promocją, jest promowany po cichu w następnym roku. Po 10 latach od zdarzenia (i 11 służby) - w stopniu kapitana zostaje z-cą dyrektora jednostki.
                W 2001 r. prowadziłem p-ko niemu postępowanie dyscyplinarne. Byłem por. . Dziś czekam na podpisanie swoich papierów zwolnieniowych. Nadal por........

                (S)K..ierownik mojej żony (żona 20 lat munduru - kpt.) - przyjęty razem ze mną do SW. Dziś mjr - jeszcze na szkoleniu wstępnym powiedział, że jak po 10 latach nie będzie kierownikiem, to pier***li taką robotę... Dopiął swego w terminie. W 11 roku służby został majorem.

                I tu k***a ręce opadają!!!!
                Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                Komentarz


                • tu zapewne też się zatrzęsie na fotelach gabinetowych Just a moment...

                  ...komentarze czytelników mówią wiele prawdy :idea:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • chris_89 - w mojej jednostce kiedyś naczelnikiem został klient, który nie potrafił nic, poza "włażeniem" przełożonym w i lansowaniem się. A gdy dokonał przestępstwa, szybciutko umożliwiono mu odejście na emkę po 15 latach służby, na odejściu podnosząc mu jeszcze dodatek - ma teraz ponad 3.000 PLN,- emki. Niedługo potem z-cą naczelnika został klient, który - poza lansowaniem się i piciem z przełożonymi - również w swojej chyba 7-8 letniej służbie niczym nie zabłysnął. Jeżeli wiesz, z kim pić i komu wchodzić w odbyt, a poza tym umiesz głośno krytykować innych, wychwalać własne wątpliwe i żałosne "zasługi", oraz ślepo realizować polecenia przełożonych gnojąc jednocześnie swoich kolegów - na pewno zrobisz w firmie karierę :twisted:
                    Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                    MOJA FURKA

                    Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                    Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                    Komentarz


                    • "Chodzą słuchy", że nowy 01 w KG został dlatego, bo jako jedyny wojewódzki z pozostałych pozytywnie zaopiniował zakres zmian emerytalnych. No i opłaciło się. Drugim któremu opłaciło się tworzenie zmian to następca Rapackiego. Obawiam się, że skompletowano już osoby do przeprowadzenia rewolucji w emkach. Rapacki (oby nie było to powodem jego odejścia) może nie chciał na coś się zgodzić lub nie chciał podpisywać się swoim nazwiskiem pod czymś co w przeszłości obiecywał, że się nie zmieni.

                      Komentarz


                      • czyli kolejny argument przeważający szalę aby się spakować z tej "pięknej firmy"
                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                        =================================================

                        Komentarz


                        • :shock:

                          Blokada serwisu - TVN24[id]=1

                          Komentarz


                          • Armia na wesoło

                            филип
                            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Kiniu
                              Blokada serwisu - TVN24..7&ackData[id]=1
                              Kiniu - ani z niego Snajper...ani Prokurator - brak wyszkolenia strzeleckiego :wink:
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • pójdzie na dobrą emeryturkę i ładne procenciki za zdrowie będą
                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                =================================================

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Zamieszczone przez Kiniu
                                  Blokada serwisu - TVN24..7&ackData[id]=1
                                  Kiniu - ani z niego Snajper...ani Prokurator - brak wyszkolenia strzeleckiego :wink:
                                  W sumie.. moglibyśmy żartować.. - ale z drugiej strony - facet postąpił według (NIE PISANEGO!!!) przedwojennego kodeksu wojskowego. Obrzucono go błotem w innej sprawie, powiedział - co miał do powiedzenia i....

                                  Miałem napisać coś więcej, ale... Czy i Wam czasem ręce nie opadają w pracy?
                                  To naprawdę to jest ciężki wybór - odstrzelić gnoja, który miesza Was z błotem - czy honorowo palnąć sobie w łeb i... "niech się teraz inni martwią"!!!!!

                                  No cóż ... Ja mam dobrych lekarzy.. (akurat w tym zakresie )
                                  Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez chrisk_89
                                    W sumie.. moglibyśmy żartować..
                                    oczywiście to był żart.... ale faktycznie facet musiał być naprawdę zdesperowany i mieć odwagę - to nie podlega dyskusji.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Nie nazwałbym tego odwagą, tylko głupotą. Żadna idea nie zasługuje na to, by targać się na życie - własne lub cudze. I że tacy ludzie zajmują wysokie stanowiska i odpowiadają m.in. za losy innych (np. ginących w walce gdzieś na stepach).
                                      Żenada i tyle. Teatrzyk pod publiczkę.
                                      Żadna sztuka palnąć sobie w łeb. Masz problem - to z nim walcz.
                                      Fajna stronka

                                      Komentarz


                                      • moim zdaniem to co zrobił Pan prokurator było aktem desperacji jak i tu zgodzę się z przedmówcą Borsuk2, GŁUPOTY...moim zdaniem gdyby chciał się zabić to by to zrobił, a nie strzelał sobie w policzek i (moim zdaniem) przez przypadek postrzelił się w szczękę....Chciał by sprawę zauważono no i tak się stało...temat nie schodzi z pierwszych stron gazet więc cel został osiągnięty :!:
                                        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Eidos71
                                          nowy KGP Działoszyński zrobił sobie rodzinną wycieczkę służbowym śmigłowcem za służbową kasę....
                                          Samo w sobie to pikuś.

                                          O wiele gorsze jest to, że ten człowiek ma lekceważące podejście do całego bezp. otoczenia.
                                          Niestety miałem okazje go poznać i ocenić jego wiedzę oraz podejście do podwładnych.
                                          Żenua...

                                          Całą Łódź trzymał jego z-ca. Oby został KWP. :roll:

                                          Komentarz


                                          • BADYL, może masz rację, że chodziło o efekt. A z drugiej strony widać jak się to wszystko kręci. jak chcesz coś doprowadzić do końca to miej się na baczności bo albo stracisz psa, albo rozwalisz się w samochodzie. Zainteresowani czuwają.

                                            A sama reakcja hien dziennikarskich - facet leży i nie wiadomo co z nim, a ni tylko zdjęcia pstrykają - kasa, kasa, kasa.

                                            Taki świat jest....
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • ruwado, ano ano....przykład księżna Diana :? :|
                                              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                              Komentarz


                                              • Link

                                                Służby mają służyć...

                                                Link

                                                Komentarz


                                                • Służby mają służyć...
                                                  Tak to obrazuje bardzo wiele a przede wszystkim podejście ministra do podległych mu funkcjonariuszy w resorcie. Podejrzewam, że jakby "donald groźny" nie zapowiedział 300 dla wojska i policji to niestety z taką postawą P. ministra też "oblizalibyśmy" się ze smakiem. Tak na marginesie i tak nie wierzę w te podwyżki zwłaszcza, że mają być po euro a nie przed. Może się okazać, że na euro pójdzie tyle kasy, że "wiecie no wiecie przesuwamy na początek roku wraz z wejściem ustawy". Szczęśliwy jestem, że mnie ta farsa już nie będzie dotyczyła, bo 01.03 już będę chyba szczęśliwym emerytem.

                                                  Komentarz


                                                  • andrzej1962, kupiłeś sobie już centymetr i nożyczki :szeroki_usmiech :?:
                                                    Pora liczyć dni do cywila o ile nic się nie zes*a to mi zostało (tylko) 11,5 roku do cywila :diabelski_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X