Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez siemi1
    Zamieszczone przez Sebastian_M26
    Zamieszczone przez siemi1
    Co polecicie do Passta B6 Kobi w rozsadnej cenie. U marki oponki. Wywalone w zeszlym sezonie. Jezdzi glownie po kiesci i raczej spokojnie wiec potrzebne sa dobre ale w tez normalnej cenie.
    Na poczatku miala Nokiaby G2 WR ale teraz nie wiek co jest warte swijej ceny i optymalne wzgledem budzety
    Jak budzety to Dymbice.
    Któe Dembice?
    frigo 2,albo HP
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • siemi1, Frigo HP2 lub Sava Eskimo HP2

      Seat Leon ST FR by mirek_p11

      Fotki
      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
      Fotki

      Komentarz


      • w serwisie oponiarskim u mnie polecają mi Dunlopy Winter Sport 5 po 230 zł, brać?
        mają jeszcze Ultrgripy 9 i Dębice

        Komentarz


        • Bierz Dunlopy, będziesz zadowolony

          Komentarz


          • Zamieszczone przez skipper.u
            w serwisie oponiarskim u mnie polecają mi Dunlopy Winter Sport 5 po 230 zł, brać?
            mają jeszcze Ultrgripy 9 i Dębice
            W ubiegłym sezonie do O3 kupiłem Dunlopy, dla mnie "prima sort"
            O3 STYLE+AMAZING

            Komentarz


            • Zamieszczone przez skipper.u
              Dunlopy Winter Sport 5
              tu już polecali. Ja mam poprzednie Dunlopy Winter Sport 4D - i też złego słowa nie powiem. mnie zimowe Dunlopy polecił forumowy oponiarz
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Jako że w życiu trzeba wszystkiego spróbować to kupiłem Dębice Frigo HP2. Biorąc pod uwagę cenę 1050zł brutto za 4 nowe 225/45 R17 to nie będę zawiedziony nawet jak nie będą wybitne :lol: Grunt żeby na śniegu dały sobie radę bez łańcuchów to będę bardzo zadowolony.

                Komentarz


                • jak nowe na pewno beda niezłe..
                  tak z doświadczenia to boję sie ze będą sie szybko ścierać..
                  ale może sie mylę..
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Ja lubię szybko znikające opony, mogę więcej przetestować. I tak dłużej niż dwa sezony nie pojeżdżą a tyle powinno się udać.
                    Leszek, możesz potwierdzić że teraz większość zimówek nowych ma bieżnik 8mm? Te Dębice mają 9 i myślałem że to standard ??

                    Komentarz


                    • wiesz , jakoś nie nie mierzę , może w wolnej chwili..
                      aaa..poszedłem szybko..
                      hank452 -8,1
                      kleber3 -7,9
                      dunlop5 - 8,8

                      dębicy zazwyczaj nie biorę na magazyn.
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • W temacie nowej Dębicy Frigo HP2 - Autoflesz.com - Dębica wprowadza nową oponę Frigo HP2 ...jak na razie spisuje się bardzo dobrze! Jestem w stanie nawet napisać, że lepiej niż Uniroyale, które miałem w O II :shock: Stosunkowo cicha (co się pokrywa z etykietą UE). Auto prowadzi się pewnie. Nie ma tendencji do aquapligu. Czekam niecierpliwie na lód i śnieg - choć jestem praktycznie pewien, że ze śniegiem ta Dębica sobie dobrze poradzi. Jednym słowem - wydaje się, że Dębica/Goodyear świetnie wstrzeliły się z tą oponą (w swojej klasie) - dobra jakość, odpowiednia cena i opona, która jest dostosowana do warunków pogodowych w Polsce. Ja płaciłem poniżej 800 zł z dostawą za 205/55/R16 91H - oczywiście zakup u sprzedawcy z forum OCP

                        [ Dodano: Sob 29 Paź, 16 10:51 ]
                        Zamieszczone przez dudek_t
                        kupiłem Dębice Frigo HP2. Biorąc pod uwagę cenę 1050zł brutto za 4 nowe 225/45 R17
                        aż jestem ciekawy Twojej opinii o tych oponkach. Uważam, że opona nie ma kompleksów i śmiało może konkurować z innymi (nawet bardziej prestiżowymi) markami.
                        Już na nich jeździłeś? Cena świetna za 17'
                        Zamieszczone przez dudek_t
                        Grunt żeby na śniegu dały sobie radę bez łańcuchów to będę bardzo zadowolony.
                        myślę, że będziesz zadowolony.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • pamiętajcie że wszystko musi stać na swojej pozycji...
                          więc z tymi zachwytami proponuje tak ostrożnie.. :szeroki_usmiech
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • leszek - po prosu uważam, że w swojej klasie cenowej i jakościowej ta HP2 wypada naprawdę bardzo dobrze. Co do zachwytów to czekam na śnieg i lód. Sam zastanawiałem się kupując czy Dębica to dobry wybór ...
                            aaa i dla tych, którzy zastanawiają się czy zmieniać opony na zimowe - letnie Barum Bravuris 2 205/65R15 94V vs zimowe Debice Frigo HP2 - po prostu przepaść w prowadzeniu się auta.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • PAOLO ESCO, po zrobieniu 500 km jestem bardzo zadowolony z opon. Jazda jest płynna i bezpieczna, nawet przy wyższych prędkościach. Są ciche i komfortowe. Na suchej i mokrej nawierzchni sprawdzają się bardzo dobrze. Zobaczymy jak będzie się jeździło po opadach śniegu. Nie wiem jak będzie z trwałością, ale za taką cenę jak pojeżdżę 3 lata to będzie ok.

                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                              Fotki
                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                              Fotki

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez leszekmw
                                pamiętajcie że wszystko musi stać na swojej pozycji...
                                więc z tymi zachwytami proponuje tak ostrożnie.. :szeroki_usmiech
                                Sugerujesz, że Polacy, jako naród...ludzie, którzy mogą rozpracować Enigmę, wynaleźć wykrywacz min i skonstruować pierwsze walkie talkie, zaprojektować tego jeepa co zapierdalał po księżycu ( Mieczysław Bekker) i produkować zaprojektowane przez siebie śmigłowce... nie są w stanie zrobić dobrej opony? ????Niedawno Amerykański koncern Harris największy potentat w dziedzinie łączności wojskowej kupił licencję od polskiej firmy WB Electronics na cyfrowy system łączności wewnętrzej z możliwościami sieciowej transmisji danych - FONET i produkuje go i sprzedaje na masową skalę do największych i najnowocześniejszych sił zbrojnych na świecie...tak Chodzi o USA. Myślisz, że oni myślą, iż Polacy nie mogą zaprojektować i zrobić dobrego kawałka gumy z drutami w środku?
                                Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                Komentarz


                                • Nawet jeśli Polacy pracują tam w dziale R&D to i tak im nie pozwolą żeby Dębica była za dobra. Chwalą się lamelkami 3D w HP2, odpowiadają one za zachowanie na suchym, miała je już Fulda Kristall Montero 3 jakieś 7 lat temu (z tej samej grupy Goodyear).

                                  Komentarz


                                  • Niech sobie Dębica będzie nawet 3-5% gorsza od najlepszych w niektórych konkurencjach (inna sprawa czy oni byli najlepsi za łapówki) jeśli jest kilkadziesiąt procent tańsza to ją biorę jak karp glizdę na haczyku.
                                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                    Komentarz


                                    • Trzeba myśleć racjonalnie i zapomnieć o sentymentach, Goodyear, Dunlop, Fulda, Dębica, Sava wszystkie są robione w Polsce. Nie ma co się zachwycać tą Dębicą, opona co najwyżej średnia.

                                      Komentarz


                                      • Tak się zdarzyło w pracy mojego znajomego, że miał okazje wozic za granice rdzenie opon wykonywanych w polskich zakładach. Była to sama czołowka opon klasy premium, oczywiście na 1 miejscu były "Michały"
                                        Dopisze, że bieżniki ww firmy robiły juz same.

                                        Komentarz


                                        • No proszę ????
                                          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                          Komentarz


                                          • ja tez wole tonowac wypowiedzi. bo przeciez na swiecie tylko polak jest taki sprytny i zrobi kupi opone 5% gorsza za 60% ceny opony premium.
                                            w innych krajach debile lubia po prostu przeplacac




                                            z oponami zimowymi jest tak (jak kiedys juz pisalem)

                                            albo bedzie
                                            1) dobra na snieg. srednia- slaba na mokro , srednia -slaba na sucho.
                                            2) bedzie slaba na snieg, slaba na wode , dobra na sucho.

                                            tanie opony przewaznie klepią w punkt 2

                                            goodyear klepie raczej sniegowki. (UG , debica frigo. - z tym ze ug jest lepszy niz frigo na mokrym)

                                            sztuka i koszt to zrobic opone .
                                            srednia-dobra na sucho , dobra na snieg, dobra na mokro

                                            Komentarz


                                            • Czas pokaże. Jako że mam spore doświadczenie z różnymi modelami premium - napiszę wrażenie z jazdy na Dębicy. Po prostu tak jak chciałem sam sobie wyrobić własną opinię odnośnie opon całorocznych tak chcę organoleptycznie sprawdzić budżetówki europejskie.

                                              Paolo - dopiero w środę odbieram a kiedy założę to zależy od pogody.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez dudek_t
                                                dopiero w środę odbieram a kiedy założę to zależy od pogody.
                                                to czekam na info.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez xtremesystems
                                                  ja tez wole tonowac wypowiedzi. bo przeciez na swiecie tylko polak jest taki sprytny i zrobi kupi opone 5% gorsza za 60% ceny opony premium.
                                                  w innych krajach debile lubia po prostu przeplacac




                                                  z oponami zimowymi jest tak (jak kiedys juz pisalem)

                                                  albo bedzie
                                                  1) dobra na snieg. srednia- slaba na mokro , srednia -slaba na sucho.
                                                  2) bedzie slaba na snieg, slaba na wode , dobra na sucho.

                                                  tanie opony przewaznie klepią w punkt 2

                                                  goodyear klepie raczej sniegowki. (UG , debica frigo. - z tym ze ug jest lepszy niz frigo na mokrym)

                                                  sztuka i koszt to zrobic opone .
                                                  srednia-dobra na sucho , dobra na snieg, dobra na mokro
                                                  Generalnie mam podobne przemyślenia. Nie da chyba rady zrobić seryjnej opony bardzo dobrej we wszystkich 3 kategoriach (i do tego z niskimi oporami toczenia aby był eko).
                                                  Moja filozofia odnośnie opon zimowych jest taka, ze ma być bardzo dobra (jak najlepsza) na śniegu i wystarczająco dobra na mokrym. Na suchym to ma się tylko nadmiernie szybko nie zużywać i mieć przyzwoite opory toczenia - z resztą sobie poradzę Klimat nam się zmienia ale wolę mieć na warunki typowo zimowe dobrą oponę bo jak już takie wystąpią to opona pracuje praktycznie non stop na granicy przyczepności. A na suchym ile razy tracimy przyczepność? Jak ktoś nie jeździ jakoś specjalnie dynamicznie to uślizgi opony są minimalne, że nie mają generalnie wpływu na "kierowalność" pojazdu.
                                                  "Obóz Goodyeara" zawsze był dobry na śniegu a Dębica w typowo śniegowych warunkach nawet bardzo dobra (świetna siła ciągu).

                                                  Komentarz


                                                  • Ja od dziś mam HP2, dam znać jak będą spisywać w czasie zimy w Szwecji.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X