Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Z tych to bez zastanowienia bierz Nexeny.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez hubi2000
      ciekawy filmik w/w opon
      Nie bardzo wiem co w nim ciekawego, zajebiście specjalistyczne warunki dla opon, snieg na granicy odwilży. Test wykonany jedno etapowo czyli tylko i wyłącznie na śniegu a gdzie deszcz suchy asfalt, nie mieszkamy w skandynawii. Dla konkurencji wzięli opony All-Season chyba z nazwy tylko patrząc po bieżniku, u nas 4 season bardziej przypomina zimówkę niż lato i u nas podejrzewam że aż takich różnic by nie było.

      Teść dał sie na mówić na te opony w tym rozmiarze do mercedesa 124, szału nie ma

      Zamieszczone przez greg505
      Nie wiem dlaczego na sile szukasz jakis dziwnych opon
      Popieram wypowiedz, nie trafiłem jeszcze na test opon gdzie takie wynalazki mogły stanąć w szranki nawet z budżetowymi produktami
      Zamieszczone przez hubi2000
      conti winter contact zostało moze 3-4mm i myślę ze będzie cienko
      podejrzewam że będą leprze od tych wynalazków
      http://carsdetailing.blogspot.com/

      Komentarz


      • Zamieszczone przez gusiak11
        Zamieszczone przez hubi2000
        ciekawy filmik w/w opon
        Nie bardzo wiem co w nim ciekawego, zajebiście specjalistyczne warunki dla opon, snieg na granicy odwilży. Test wykonany jedno etapowo czyli tylko i wyłącznie na śniegu a gdzie deszcz suchy asfalt, nie mieszkamy w skandynawii. Dla konkurencji wzięli opony All-Season chyba z nazwy tylko patrząc po bieżniku, u nas 4 season bardziej przypomina zimówkę niż lato i u nas podejrzewam że aż takich różnic by nie było.

        Teść dał sie na mówić na te opony w tym rozmiarze do mercedesa 124, szału nie ma

        Zamieszczone przez greg505
        Nie wiem dlaczego na sile szukasz jakis dziwnych opon
        Popieram wypowiedz, nie trafiłem jeszcze na test opon gdzie takie wynalazki mogły stanąć w szranki nawet z budżetowymi produktami
        Zamieszczone przez hubi2000
        conti winter contact zostało moze 3-4mm i myślę ze będzie cienko
        podejrzewam że będą leprze od tych wynalazków
        to zostać przy tych co mam 3-4 mm ?
        Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

        https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

        Komentarz


        • Zamieszczone przez hubi2000
          to zostać przy tych co mam 3-4 mm
          Kolego... sympatyczny a kto ma znać na to pytanie odp... jak walisz 5km do pracy rano i 5km z pracy wieczorem to ten sezon wytrzymają a jak walisz dziennie po 300-400 to zabijesz je w dwa miesiące.

          3-4mm to jest granica przy której powinno się zastanowić nad zmianą opon na nowe/grubszy bieżnik, ale prawo pozwala jeździć na oponach do 1,6mm, obecnie sprzedawane opony maja dwa znaki TWI (prawny) i śnieżynka wskaźnik tych około 4mm przy których przyjmuje się że opona zimowa traci większą część swoich właściwości opony zimowej ale to nie jest powiedziane że trzeba ja wyrzucić i natychmiast kupować nowe, trzeba uważać bo opona nie jest już nowa, trudniej będzie ruszyć pod górkę, łatwiej się będzie zakopać itd...

          więc na pytanie czy kupić nowe czy zostać musisz sam sobie odp.
          http://carsdetailing.blogspot.com/

          Komentarz


          • Zamieszczone przez hubi2000
            to zostać przy tych co mam 3-4 mm ?
            Może ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji?
            Bieżnik opony – budowa i rodzaje » Oponeo
            Pozdrawiam - Jacek

            O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ujacek
              Zamieszczone przez hubi2000
              to zostać przy tych co mam 3-4 mm ?
              Może ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji?
              Bieżnik opony – budowa i rodzaje » Oponeo
              Czyli nawet nowa tansza opona bedzie lepsza niz te co mam lub uzywane :-)
              Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

              https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

              Komentarz


              • Ciekawostka - w Polsce nie ma ani jednej sztuki opony zimowej w rozmiarze 285/35 R18. Co ciekawe, nie ma ich też w Niemcowni.

                Komentarz


                • a ja polece od siebie Continentale TS 830 P. Rewelacyjna opona. Generalnie jak ktoś szuka naprawde dobrej opony niech celuje w continentala. Jak dla mnie miaźdżą każde inne. Nie wiem czy jest sens oszczedzać 50 zł na oponie czy nawet mniej i potem byc nie zadowolonym, zwłaszcza że przecież nowe zimówki wystarczą na 3 lata na pewno
                  http://www.elcal.pl/

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez W1Michał
                    a ja polece od siebie Continentale TS 830 P. Rewelacyjna opona. Generalnie jak ktoś szuka naprawde dobrej opony niech celuje w continentala. Jak dla mnie miaźdżą każde inne. Nie wiem czy jest sens oszczedzać 50 zł na oponie czy nawet mniej i potem byc nie zadowolonym, zwłaszcza że przecież nowe zimówki wystarczą na 3 lata na pewno
                    Juz nie sa produkowane, godnym nastepca sa ts850
                    Black magic

                    Komentarz


                    • o popatrz, nie wiedziałem :shock: produkowali je razem z zwykłymi TS 830 więc mogliby zrobić TS 850 P :szeroki_usmiech bo generalnie 830 Performance są lepsze od 830, bo jeździłem na jednych i drugich
                      http://www.elcal.pl/

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez hubi2000
                        to zostać przy tych co mam 3-4 mm ?
                        ja zmieniłbym na nowe, ale każdy decyduje sam. Przy 3mm to śnieg bardzo szybko zakleja bieżnik i masz slicka . Dla mnie przy zimówkach na otwarcie sezonu 4mm to absolutne minimum, ale robię ok. 20kkm rocznie na zimówkach, więc to nie to samo co wolne dojazdy w mieście 5km dziennie do pracy i z powrotem.

                        Komentarz


                        • Tak sobie właśnie patrzę za zimówkami do Toyka i trafiłem na dzisiejszy test popełniony przez onet. Jakby chciał ktoś popatrzyć: link

                          Osobiście skłaniam się ku Barum Polaris 3 - w Szkodniku mam akurat dwójki i nie narzekam, a cena 275,00 brutto za sztukę jest w moim odczuciu ceną do przyjęcia. Oczywiście chętnie wysłucham ew. alternatywnych propozycji
                          Pozdrawiam
                          Wodan

                          Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez wodan
                            Osobiście skłaniam się ku Barum Polaris 3
                            Dobry wybor.
                            Zamieszczone przez wodan
                            a cena 275,00 brutto za sztukę jest w moim odczuciu ceną do przyjęci
                            Spokojnie znajdziesz za 220zl.
                            Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez paweł2
                              Spokojnie znajdziesz za 220zl.
                              Jest problem, bo potrzebuję 205/60/R16, a te najtaniej występują po 270 zł + wysyłka, ale będę szukał, może coś trafię
                              Pozdrawiam
                              Wodan

                              Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                              Komentarz


                              • opony

                                witam. co panowie myslicie o takich oponach zimowych: Imperial Snowdragon 3 225/40 R18 92 V. czy ktoś posiadał lub posiada te gumy?
                                CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

                                Komentarz


                                • Re: opony

                                  Zamieszczone przez CHRIS3355
                                  witam. co panowie myslicie o takich oponach zimowych: Imperial Snowdragon 3 225/40 R18 92 V. czy ktoś posiadał lub posiada te gumy?
                                  Imperial Snowdragon 3 - Testy, opinie i ceny - opony.com.pl
                                  Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                  https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                  Komentarz


                                  • zmieniłem dziś koła, z alusów + Bridgestone na stalki + Kormorany Winter. ciekawy jestem wrażeń na drodze, bo wiosną przy odwrotnym przełożeniu samochód "stwardniał" wyraźnie.
                                    Przy wywazaniu 3 koła były OK, 1 trzeba było wyważyć - to dla tych, którzy uważają że wyważanie nie ruszanych pół roku kół jest zbędne.
                                    Przy zmianie się okazało, że połowa śrub była dokręcona stosunkowo lekko - to z kolei dla tych, którzy wierzą, że nie trzeba dokręcac co jakiś czas.
                                    Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                    Komentarz


                                    • Zamówiłem : Nexen Winguard Sport 205/50/17
                                      1200zl
                                      będę zdawał relacje na bieżąco
                                      Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                      https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                      Komentarz


                                      • Witam. Panowie potrzebuje opon na przód 195/65 15.. Skłaniam sie ku ultraGrip8, lub vredestein snowtrac 3.. co możecie polecićz tych dwóch, bądź coś lepszego w podobnej cenie..
                                        Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez yusin
                                          Witam. Panowie potrzebuje opon na przód 195/65 15.. Skłaniam sie ku ultraGrip8, lub vredestein snowtrac 3.. co możecie polecićz tych dwóch, bądź coś lepszego w podobnej cenie..

                                          dzis wlasnie sprzedalem : Link
                                          Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                          https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                          Komentarz


                                          • hubi2000, ..i dobrze, bo ciężko by było dożyć wiosny :P
                                            Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez yusin
                                              hubi2000, ..i dobrze, bo ciężko by było dożyć wiosny :P
                                              nowe autko dużo większa moc tez to cienko widziałem
                                              trakcje gubię na 3
                                              Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                              https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez yusin
                                                Witam. Panowie potrzebuje opon na przód 195/65 15.. Skłaniam sie ku ultraGrip8, lub vredestein snowtrac 3.. co możecie polecićz tych dwóch, bądź coś lepszego w podobnej cenie..

                                                bierz Conti TS 850
                                                http://www.elcal.pl/

                                                Komentarz


                                                • W1Michał, moge je dostać za 230/szt, gy 220/szt, v 200/szt. Podobno vredsteiny są porównywalne vs conti..
                                                  Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez yusin
                                                    W1Michał, moge je dostać za 230/szt, gy 220/szt, v 200/szt. Podobno vredsteiny są porównywalne vs conti..
                                                    Nie wychwycisz różnicy. Może poza tą że Conti znikają w oczach.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X