Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ogólne spostrzeżenia.
    Przy przebiegu rzędu 10000 - 15000km przez sezon zimowy komplet opon zimowych jest w miarę ok maksymalnie przez dwa sezony. I to pod warunkiem założenia tyłu na przód w drugim sezonie używania kompletu. Opony mające 5-6mm mają się nijak do nowych. Tak jak Agamek pisze - 6mm nawet w topowej zimówce dostępnej w naszej części europy - szału już nie robi. Myślę że nowa budżetowa zimówka będzie lepsza na śniegu/błocie/lodzie niż 6mm w najlepszych modelach.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez dudek_t
      Myślę że nowa budżetowa zimówka będzie lepsza na śniegu/błocie/lodzie niż 6mm w najlepszych modelach.
      Na błocie pośniegowym myślę ,że tak nie będzie. No i na mokrym asfalcie ( w takich warunkach głównie się jeździ zimą) opony budżetowe będą słabsze.

      Komentarz


      • A ja myślę, że trzaby zrobić test, ale podejrzewam, że nowe budżetowe opony dudka, wygrałyby w każdych warunkach z dwuletnimi 6mm firmowymi, bez dwóch zdań.
        Oczywiście sprawa mogłaby wyglądać inaczej po dwóch zimach użytkowania, kiedy opony dudka miałyby 6mm, a firmowe jeszcze 5mm.
        Wtedy wszystkie do wyrzucenia.

        Komentarz


        • Trzecia zima na UG7+. Wczoraj dłuższą trasa w warunkach zimowych i nadal jestem zadowolony

          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

          Komentarz


          • Trzecia zima na UG7+. Wczoraj dłuższą trasa w warunkach zimowych i nadal jestem zadowolony
            u mnie też trzeci sezon na UG7+ bez najmniejszych problemów i następne będą na pewno UG8

            Seat Leon ST FR by mirek_p11

            Fotki
            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
            Fotki

            Komentarz


            • Widzę że tu panuje niezła burżuazja w dziedzinie zimowych kapci. Ja wiem że to jest bardzo ważne bo od tego zależy nasze bezpieczeństwo jak i innych uzytkowników ruchu drogowego no i żeby nasze autko ocalało tez by było fajnie. Ale od kilku lat upalam na jednej osi któryś komplet nalewek Targum które są tak znienawidzone przez świat i ludzi bo podobno pękają bieżnik się odkleja i wszystko co złe, to mi i moim znajomym się trafiają ciągle jakieś dobre bo bieżnik jak to w nowej budżetowej oponie gigantyczny mięciutki, przypominający jakieś markowe opony, radzą sobie z gigantycznym śniegiem a jak ktoś pamięta z jaką śnieżycą Lublin napotkał się poprzedniej zimy, lub w tym roku zna sytuację z dzisiaj czy wczoraj to co jak co ale te opony ruszają bez problemu, trzymają się drogi, hamują bez zastrzeżeń. W tym roku mam zestaw Targum przód, Goodyear UltraGrip tył bieżnik dobre 7mm i nie widzę różnicy :? Zamienię sobie koła w połowie zimy z ciekawości i zobaczę co będzie dalej.... Nie jestem jakimś wariatem, jeżdżę normalnie tzn. staram się dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze i staram się realnie ocenić sytuację na drodze, inaczej dotykać pedał gazu i hamulca i jakoś tam się tłucze te kilometry.

              A co do nalewek, to nie huczą głośniej niż Bridgestone Potenza letnie. I miałem kilka Fiatów Coupe, Renault Megane II, Alfa Romeo 156 i w każdym aucie miałem Targumy nowe - jeździły max 2 sezony i out. Za sztukę płaciłem od 90zł/130zł. Nigdy nie pękły, nie zawiodły, nie stuknąłem i nie zakopałem się. Były nawet sytuacje że wyrwałem zderzak osłonę silnika a samochód i tak wyjechał :lol:


              Jutro z ciekawości zobaczę jakie mi założyli zimówki do służbówki w tym roku, bo w tamtym jeździłem na Matadorach to przez 15 tysięcy kilometrów zrobionych w zimie wyciągali mnie sporo razy :lol:

              Komentarz


              • W tym co napisałeś znamienny jest ten zwrot " przypominający markowe opony ". I rzeczywiście tylko podobny wygląd mają wspólny bo nic innego ich nie łączy, żadne parametry. Na oko nie jesteś w stanie ocenić czy opona na jakiej jedziesz zatrzyma auto 1 czy 2 lub więcej metry bliżej / dalej. Do tego trzeba takich samych warunków i takiego samego auta, a mogę dać sobie rękę uciąc że wtedy nalewka przegrałaby z kretesem w każdej konkurencji testowej. Są lepsze i gorsze opony, nawet te markowe ale nalewki według mnie to zło podobne do opon chińskich.

                Komentarz


                • Na śniegu nowe nalewki faktycznie mogą być bardzo skuteczne, wiele z nich ma agresywny bieżnik. Zabawa kończy się na mokrym :evil:

                  Komentarz


                  • Według mnie wygląd bieżnika akurat najmniej świadczy o tym czy nalewka jest ok czy nie. Ważny jest skład gumy i zastosowana technologia a bardzo w to wątpię aby była ona zbliżona do tej opony którą udaje.

                    Komentarz


                    • marcin20vt, jeśli jesteś zadowolony i guma spełnia twoje oczekiwania, to jest ok

                      Ja jednak stosowanie nalewek zakończyłem przy moim studenckim aucie :P

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez raventes
                        Ważny jest skład gumy i zastosowana technologia
                        Też tak uważam, a już parę zestawów opon zdarłem w życiu.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez dudek_t
                          Na śniegu nowe nalewki faktycznie mogą być bardzo skuteczne, wiele z nich ma agresywny bieżnik. Zabawa kończy się na mokrym :evil:
                          Zgadza się.
                          Lamelki w oponie nalewanej, pod wpływem siły działającej przy hamowaniu, "tulą" się do siebie i nie przypominają bieżnika, tylko kawałek śliskiej gumy.

                          Komentarz


                          • Zakupione i zamontowane:
                            Nexen Winguard Sport 205/50/17
                            czekamy na śnieg :lol:
                            Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                            https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                            Komentarz


                            • bobolino, pisałeś że 2 letnie i 6mm bieznika sa już be, do wyrzucenia. Jak by ktoś miał takowe z forum i chciał wyrzucić to ja mogę chętnie przygarnąć - pokrywam koszty wysyłki

                              Komentarz


                              • Czy któreś opony mają lepsze właściwości na samym śniegu niż Frigo 2?

                                Komentarz


                                • Siła uciągu na kopnym śniegu? Pewnie nie.... Prędkość na łuku na ubitym śniegu - pewnie kilka się znajdzie lepszych modeli - o wieeele droższych.
                                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                  Komentarz


                                  • Co myślicie o oponach Dunlop SP Winter Sport 4D? Jeździ ktoś na nich? Czytałem dobre recenzje o poprzedniczkach 3D...

                                    Albo Uniroyal?
                                    Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez ELM0
                                      Co myślicie o oponach Dunlop SP Winter Sport 4D?
                                      Bardzo dobry wybór - u mnie wszystkie auta w domu na takich jeżdżą :diabelski_usmiech

                                      porównywane były z GY UG6/7 i Conti TS810/830/850 :diabelski_usmiech
                                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez ELM0
                                        Co myślicie o oponach Dunlop SP Winter Sport 4D? Jeździ ktoś na nich? Czytałem dobre recenzje o poprzedniczkach 3D...

                                        Albo Uniroyal?
                                        Mam 4D. Rewelacja.
                                        Pierwsze co się "rzuca w uszy" to cisza. Nawet na mokrym asfalcie przy dużej prędkości brakuje charakterystycznego wizgu - cisza jak na letnich.

                                        Na śniegu hamuje świetnie - przy próbie na parkingu ABS włączył się tylko na chwilę, ale hamowanie było naprawdę ostrzejsze. Na ubitym śniegu też bardzo dobrze. Na lodzie już inna bajka, ale nadal hamuje - nie jedzie bezwładnie.

                                        Jedyny minus - na mokrym, a nawet suchym jednak trochę gorzej niż na letnich - szybciej słychać że opona się ślizga przy mocniejszym ruszaniu.

                                        Komentarz


                                        • Komplet moich opon Michelin Pilot Alpin Pa4 poszły do wymiany na gwarancji po przejechaniu 2000 km wszystkie cztery szt i prawdopodobnie cała seria opon z data produkcji 3513 są zle wykonane!

                                          Komentarz


                                          • Wypróbowałem po pierwszych opadach śniegu Nokiany WRD3. Śniegu szczególnie dużo w Lublinie nie było, ale drogowców zaskoczyło to, że się szybko rozpuścił i zaraz zaczęła ta breja marznąć, dodatkowo była gładzona przez samochody. Wyjazd z parkingu pod górkę, niezbyt stromą, ale jednak pokrytą lodem - bez problemów. Na ulicy ABS zadziałał przy hamowaniu - wiadomo lód pod kołami. Ogólnie jestem zadowolony, nawet bardzo.
                                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                            Komentarz


                                            • Panowie, nie wiem jak u was z zimą ale w Krakowie do końca roku śniegu nie uwidzimy tak więc letnie opony mają się u mnie dobrze i jak tak dalej pójdzie to dopiero w styczniu wymienie opony :szeroki_usmiech
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Nexus6
                                                Zamieszczone przez ELM0
                                                Co myślicie o oponach Dunlop SP Winter Sport 4D?
                                                Bardzo dobry wybór - u mnie wszystkie auta w domu na takich jeżdżą :diabelski_usmiech

                                                porównywane były z GY UG6/7 i Conti TS810/830/850 :diabelski_usmiech
                                                Dzięki za info. Kupione i czekają na nowa brykę do poniedziałku.
                                                Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Nexus6
                                                  porównywane były z GY UG6/7 i Conti TS810/830/850 :diabelski_usmiech
                                                  Kolega sugeruje że opony sprzed kilku " epok " mogą być porównywalne z tymi produkowanymi obecnie :?: :roll:

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez piramida
                                                    u was z zimą
                                                    U nas w Lublinie zima była przez 3 dni, jak ja przywiał Ksawery czy jak mu tam było na imię. Teraz jest w okolicach zera stopni, ale ja ryzykował nie będę i na zimówkach jeżdżę od dobrego miesiąca.
                                                    Zaraz będą światłe rady, że po co jeździć na zimówkach przy takiej pogodzie, że się szybciej zużywają itd. Wolę rok krócej jeździć na zimowych oponach niż klepać blachy jak mnie śnieg albo przymrozek zaskoczy na Dunlopach Sport Maxx.

                                                    [ Dodano: Sob 14 Gru, 13 13:28 ]
                                                    Zamieszczone przez raventes
                                                    Kolega sugeruje że opony sprzed kilku " epok " mogą być porównywalne
                                                    A dlaczego nie? Romawiałem z kolegą z forum (leszekmw) zajmującym się oponami i chwalił TS830 - obecnie niedostępne lub bardzo drogie, UG7 też w niektórych opiniach nie ustępują UG8.
                                                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X