Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rezon
    Maicroft napisał/a:
    A minimalny zalecany bieznik opony zimowej to 4mm glebokosci
    to przeciez nie ze względu na lamele, ale głównie z uwagi na zaklejanie bieżnika śniegiem. Przy przepisowych 1,6mm to nie ma właściwie co zaklejać
    Na lamele nie, ale na utrate wlasciwosci trakcyjnych takiej opony.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Zamieszczone przez bzyq_74
      Na przyszłą zimę starsze zamienię na 2 polarisy, bo widzę że pięknie w testach się plasują 8)
      Wlasnie,koledzy na poprzedniej stronie polecali Save(w porownaniu z Barom Polaris 3)a tymczasem Barumy wymiataja
      Sam juz niewiem a zima wkrotce.
      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

      Komentarz


      • paweł2, w cenie baruma masz GY UG8. Polecam oponki. A jeżeli chodzi o wybór między Savą a Barumem to Sava über alles

        Link

        Seat Leon ST FR by mirek_p11

        Fotki
        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
        Fotki

        Komentarz


        • Zamieszczone przez mirek_p11
          aweł2, w cenie baruma masz GY UG8. Polecam oponki.
          Dobra cena tylko ja chce 195/60 R15 jak bym takie znalazl do 220zl/szt to pewnie bym bral.
          Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

          Komentarz


          • mirek_p11, coś nie bardzo
            15-ki baruma tańsze o 30 zł, w 16-ki już o 70 zł.
            MARCIN
            Mój szkodnik

            Komentarz


            • no i mój wybór padł na Nokiany W+ 205/55/16 mam nadzieję że będe zadowolony z opon w końcu to już opony premium :P
              Mastershine - Auto Detailing Studio

              Komentarz


              • diablo228, będziesz

                NOKIAN to bardzo dobry brand :!:
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz


                • Zamieszczone przez greg505
                  Zamieszczone przez rajver
                  diablo228, dużo osób polecało CONTINENTAL TS850 205/55r16. Sam ostatnio kupiłem Link
                  Rowniez je mam, nie bylo jeszcze sniegu wiec ciezko sie wypowiedziec o ich wlasciwosciach na takiej nawierzchni, ale co moge juz powiedziec to ze sa bardzo ciche
                  ja mam je juz 2 sezon i jak na razie sa swietne, ciche i bardzo dobrze sie sprawują zarowno na sniegu jaki blocie posniegowym ( raz przy 140 na autostradowych rynnach wpadlem w maly poslizg ale systemy zadzalaly i auto pojechalo dalej prosto , nie wiem jak w glebokim sniegu jest ale po normalnychdrogach i kilku cm sniegu jest super
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
                  http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez dylan80
                    test15510, nie kupuj zimówek z fuldy.
                    Ja mam przykre doświadczenia z tym związane. postanowiłem kupić kiedyś zimówki fuldy). I nigdy później nie czułem się już pewnie w zimie na drodze, dopóki nie sprzedałem ich.
                    Także zimówek, zwłaszcza kristal montero nie polecam, za to letnie jak najbardziej.
                    Teraz ma goodyeary i jestem megazadowolony, i patrząc dziś na ceny, to lepiej dołożyć te 25zł więcej na oponie i kupić goodyeary zamiast fuldy. Ja fuld zimowych nie polecam i przestrzegam przed nimi.
                    Dzięki Dylan za przestrogę. A co konkretnie Ci się nie podobało w Fuldzie zimą? Wpadałeś w poślizg na śniegu, nie chciały ruszać pod górkę? Jaki model miałeś? Montero 3?
                    A jakie goodyeary polecasz? Myślałem o UG8, ale one będą 62 zł na oponie droższe, a to już się robi 250 zł.
                    Niezależnie od marki i modelu - Forum OCP - najlepsze forum samochodowe w Polsce.

                    Komentarz


                    • zimówki Fuldy - wg. moje doświadczenia - są dobre na autostradę ale nie na drogę pokrytą śniegiem, łapią śnieg (bardzo ładnie śnieg przykleja się do bieżnika) i dobrze sobie radzą z ruszaniem ale jakby całkowicie im brak trzymania bocznego

                      natomiast na niemieckiej odśnieżonej suchej autostradzie przy -20st C świetne precyzja prowadzenie, trzymanie boczne, dość cicho

                      Fuldy jakościowo dobre ale technicznie jakby nie na nasze warunki
                      im więcej jeździsz bo drogach pokrytych śniegiem tym mniej potrzebujesz Fuldy
                      natomiast jeśli przemieszczasz się głównie "głównymi" dobrze utrzymanymi trasami i potrzebujesz "zimowej mieszanki" w oponie to Fulda jest w sam raz

                      Komentarz


                      • Opony Vredestein Snowtrac 3 juz zalozone.
                        Opony wg mnie bardzo ciche ( porownanie mam do letnich Michelin ), bardzo dobre trzymanie w zakrecie na mokrym i suchym nawet przy dosc dynamicznym pokonywaniu zakretow.
                        Bylem troche sceptycznie nastawiony do zakupu tych opon poniewaz zawsze jezdzilem na zimowych oponach Dunlop.
                        Musze przyznac ze opony "chwilowo" sprawuja sie bardzo dobrze, zobaczymy jak beda sprawowaly sie na sniegu, blocie posniegowym.
                        W sklali 1-5 przy obecnych warunkach pogodowych daje im z czystym sumieniem 5.

                        Komentarz


                        • Ja zakupiłem na ten sezon nowe nokiany wr-d3 195/65/15 zobaczymy jak się będą sprawowały ,nie wiem czy dobry wybór zrobiłem. Sporo opini słyszałem o nich że są b,dobre.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ketivv
                            zimówki Fuldy - wg. moje doświadczenia - są dobre na autostradę ale nie na drogę pokrytą śniegiem, łapią śnieg (bardzo ładnie śnieg przykleja się do bieżnika) i dobrze sobie radzą z ruszaniem ale jakby całkowicie im brak trzymania bocznego

                            natomiast na niemieckiej odśnieżonej suchej autostradzie przy -20st C świetne precyzja prowadzenie, trzymanie boczne, dość cicho

                            Fuldy jakościowo dobre ale technicznie jakby nie na nasze warunki
                            im więcej jeździsz bo drogach pokrytych śniegiem tym mniej potrzebujesz Fuldy
                            natomiast jeśli przemieszczasz się głównie "głównymi" dobrze utrzymanymi trasami i potrzebujesz "zimowej mieszanki" w oponie to Fulda jest w sam raz
                            Rowniez Fulda HP? A Semperity albo Sava beda lepsze na nasze drogi?
                            Niezależnie od marki i modelu - Forum OCP - najlepsze forum samochodowe w Polsce.

                            Komentarz


                            • test15510, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile czasu w ciągu zimy jeździsz po śniegu, a ile po mokrej, lub suchej nawierzchni.

                              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez kabanos
                                test15510, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile czasu w ciągu zimy jeździsz po śniegu, a ile po mokrej, lub suchej nawierzchni.
                                To jest sedno sprawy. Większość ludzi patrzy jedynie jak zimówki idą w kopnym śniegu, jak by mieszkali w wysokich górach :roll:
                                Dla mnie ważniejsze jest aby ona dawała sobie radę na mokrym gdyż zimą w takich warunkach przeważnie jadę.
                                Znam osobę, która była w niebo wzięta jak jego bieżnikowane opony świetnie idą w głębokim śniegu.Fakt były niesamowite. Jednak na mokrym asfalcie każde rondo trza było jechać 20km/h gdyż auto obracało bokiem :!:

                                Komentarz


                                • Przy zmianie opon w służbowym aucie, wypytując się o opony, dowiedziałem się od wulkanizatora, że nie ma różnicy na jakich oponach sięw zimie jeździ. :shock: W służbowym muszę tam zmieniać, ale prywatnym tam nie pojadę :P

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz


                                  • W sumie to zimą jeżdżę na suchych i mokrych autostradach i drogach krajowych oraz na mokrym w mieście, rzadko jeżdżę po śniegu, chyba, że jest duży atak jak w tym roku na Wielkanoc, a od kiedy mam dziecko nie jeżdżę na narty ani w góry zima. To co mi radzicie???
                                    Niezależnie od marki i modelu - Forum OCP - najlepsze forum samochodowe w Polsce.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez shok
                                      A ja byłbym ciekaw jak dane opony zachowują się przy utraceniu np. 1 mm bieżnika. Bo zastanawia mnie zawsze po co opony mają takie małe nacięcia skoro po kilku tys.km się ścierają.I na pewno nie są dodawane tylko do procesu produkcji. Ktoś je dokłada by wychodziły na testach lepiej?
                                      Tu masz odpowiedz:
                                      Link

                                      AGR 112KM, 232Nm
                                      Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez parasite
                                        Zamieszczone przez shok
                                        A ja byłbym ciekaw jak dane opony zachowują się przy utraceniu np. 1 mm bieżnika. Bo zastanawia mnie zawsze po co opony mają takie małe nacięcia skoro po kilku tys.km się ścierają.I na pewno nie są dodawane tylko do procesu produkcji. Ktoś je dokłada by wychodziły na testach lepiej?
                                        Tu masz odpowiedz:
                                        Link

                                        Kupuję jedynie opony nowe.Zawsze na to zwracałem uwagę i mnie to interesowało. Dzięki za linka

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez test15510
                                          W sumie to zimą jeżdżę na suchych i mokrych autostradach i drogach krajowych oraz na mokrym w mieście, rzadko jeżdżę po śniegu, chyba, że jest duży atak jak w tym roku na Wielkanoc, a od kiedy mam dziecko nie jeżdżę na narty ani w góry zima. To co mi radzicie???
                                          Jak tak to może całoroczne (GY 4seasons, Hankook 4s).
                                          A jedne z najlepszych zimówek na mokrą nawierzchnię to Continental TS810.

                                          Komentarz


                                          • Witajcie miał ktoś styczność z oponkami : NEXEN WINGUARD SPORT ???
                                            powiem ze jak za nowa oponę 205/50/17 300zl to chyba atrakcyjna w porównaniu z innymi za 500zl
                                            pakowac sie w uzywane licho wie co mozna kupic

                                            Opony nexen są bardzo dobrym koreańskim produktem tak samo letnie jak i zimowe.
                                            Nexen znaczną większość opon sprzedaje w U.S.A


                                            Nexen Winguard Sport - Testy, opinie i ceny - opony.com.pl


                                            Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                            https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                            Komentarz


                                            • W tej cenie Nexeny to najlepszy wybór. Przejechałem na nich Sharanem około 3000km, 2 razy w góry na nich jeździłem. Na śniegu bardzo dobrze. W pozostałych warunkach nie wiem bo jechałam spokojnie a nie tak aby sprawdzać możliwości opon. Do normalnej jazdy "brałbym".

                                              Komentarz


                                              • Jest jeszcze dobra alternatywa :
                                                Sailun ICE BLAZER WST1
                                                205/50/17
                                                265zł

                                                Testy opon zimowych Sailun ICE BLAZER WST1 w Opony.com.pl

                                                mial ktos okazje testowac ?
                                                ciekawy filmik w/w opon



                                                Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                                https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                                Komentarz


                                                • Filmik pokazuje roznice miedzy zimowka a opona wielosezonowa, w takiej sytuacji bieznikowana zimowka tez bedzie lepsza.
                                                  Nie wiem dlaczego na sile szukasz jakis dziwnych opon, pamietaj ze na zimowce nie ma co oszczedzac, krotsza droga hamowania o kilka metrow jest chyba warta doplaty kilku stowek, czyz nie?
                                                  Black magic

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez greg505
                                                    Filmik pokazuje roznice miedzy zimowka a opona wielosezonowa, w takiej sytuacji bieznikowana zimowka tez bedzie lepsza.
                                                    Nie wiem dlaczego na sile szukasz jakis dziwnych opon, pamietaj ze na zimowce nie ma co oszczedzac, krotsza droga hamowania o kilka metrow jest chyba warta doplaty kilku stowek, czyz nie?
                                                    czy ja wiem dziwne
                                                    mam na wyczerpaniu conti winter contact zostało moze 3-4mm i myślę ze będzie cienko w zimie
                                                    szukam czego na podmianę wiadomo jak cos jest firmowe to jest drogie ale sa tez zamienniki tańsze
                                                    Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                                    https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X