Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez noswer
    ja kupiłem 3 tygodnie temu dunlopy 3d Winter sport - płaciłem 205 zł za sztukę - dziś (z tego co kumpel mówił) 250 w tym samym serwisie (standardowa cena to 280 tak więc jeszcze jest rabat) - dodam ze opony tegoroczne (24 tydzień)
    205/55?
    dobra cena
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • yyy 195/65 r15 akurat tego nie dopisałem...

      Komentarz


      • dołączę swój skromny głos w zakresie oponek, ale z rozszerzeniem o felgi.
        mianowicie po mojej oktasi nie zostały mi ani felgi, ani opony - tam było 5x100, teraz mam w turku 5x112. no i oczywiście turek w oryginale na blaszankach, ale z calkiem przyzwoita oponą letnią conti 3. na zimę trzeba by coś zapodać, ale ... jak teraz to będzie taniej - a jak już w zimie to ... no sezon w końcu. tak więc dotarłem do tematu : felga.
        oczywiście oferta alusów , dostępnych w necie jest ogromna, ale co wybrać... padło, że pewnie anzio drifty, albo stare dobre ats k-line, ewentualnie twistery.
        oponki tez już praktycznie wybrane : goodyear ug7+, lub nokian wrg2. cena : net 220 zł, cena w zaprzyjaźnionym zakładzie : 220 zł. ( czyli nie wygłupiamy się z netem - bo na miejscu to za darmochę założą i wyważą)
        czyli kupujemy.... tylko dlaczego te alusy takie drogie
        zadalem sobie trud dotarcia do sandomierza, do tzw. dawnego przyfabrycznego sklepu federal mogul. wchodzę tamże, a oczom nie wieżę: mają i ats, i anzio, i.... ori VW felgi- znaczy myślę sobie felga jak felga, a znaczek VW to gdzieś chińczyk klepie. i handlują.
        walę do Pana z tekstem, że te chińskie dekelki to do jakich felg dołożyli , a ten bez słowa, ale z dziką satysfakcją wybija mi ten dekielek i pokazuje jego rewers... szlag trafił ori VW. felunia też z markami VW. znaczy produkcja ATS stalowa wola, ale na pierwszy montaz do VW. i oni to mają poza siecia dealerską VW .
        od słowa do słowa: felga 6,5"x15 et45, + do wyboru w/w oponki ( obojętnie jakie)+ montaż, demontaż = 1920 zeciszy.
        lekko licząc : oponki niech będą po te 220 zł, a felunie zainkasuję po ok 260zł widzi mi się, że chyba niezła kasa.
        Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

        Komentarz


        • Zamieszczone przez huwe
          felunie zainkasuję po ok 260zł widzi mi się, że chyba niezła kasa
          jak za ori 16 a nawet 15 to mało powiedziane :!:
          daj jakiś lepszy namiar na nich
          sam bym się do Sandomierza wybrał :szeroki_usmiech
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • quote="mirek_p11"][quote="Wtorek"]
            Zamieszczone przez mirek_p11
            Dobra tańsza opcja Fulda Kristall Montero 3. Latałem na tych oponkach służbowymi Kangoo i spisywały się bardzo dobrze. Jak na razie najgorsze opony które miałem to fabryczny Matador w Roomsterze. Totalna porażka.
            Miałem ostatnie klika zim Fulda Kristall Montero 2 i opona spisywał się dobrze. Także ma w służbowej Fabi mam Matadory - jak jest mokro to się strasznie ślizgają.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez lukaszz
              Fulda Kristall Montero 2 i opona spisywał się dobrze
              ojjj ja też miałem tą oponę..i niestety nie mogę o niej dobrego słowa powiedzieć-jeśli chodzi o to jak sprawowała się w Octavce (spisywała się bardzo dobrze w innym aucie-dlatego kupiłem drugie nowe 205/50/17 do Octavki w zeszłym roku i niestety jakoś mi one nie pasują ...na śniegu tragiczne ciągle się kopałem, na wodzie wmiarę ale Fulda dosyć szybko się ząbkuje -zawiodłem się na nich, może to kwestia rozmiaru opon...) teraz kupiłem Pirelli zobaczę różnicę :roll:
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • witam kolegów
                miałem wiele aut, wiele marek opon i powiem tak: na nasze drogi zimą to dobre sa każde byleby nowe, ja zawsze kupuję dębice w różnych wydaniach bo po pierwsze: tania, po drugie na polskie warunki odśnieżania oraz jakości dróg to ich własności nijak się mają do innych opon lepszych, dla mnie szkoda kasy by sie podniecac te czy tamte, i tak znowu zima zaskoczy służby drogowe i będziemy brnąć w głębokim śniegu dlatego wybieram na zimę nie po firmie tylko po "ostrym" bieżniku "klockowatym" a do tego w bagażniku komplet pasków z łańcuchami i jest ok. Na lato owszem można powybrzydzać w firmach ale tu znowu pojawia sie pytanie o jakosć naszych dróg i za drogich moim zdaniem markowych opon. Pozdrawiam
                Ps. te wszystkie testy to o d...pę trzasnąć, tylko marketing i ktoś robi kasę i powieksza majątek na takich durnych testach opon, lepiej częściej olej wymienić lub wogóle częściej opony na nowe i to da wiecej niż firmy takiej czy takiej.
                Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                Była:
                Jest:
                1) Octavia 1,4 TSI

                jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                Komentarz


                • Zamieszczone przez matompra
                  witam kolegów
                  miałem wiele aut, wiele marek opon i powiem tak: na nasze drogi zimą to dobre sa każde byleby nowe, ja zawsze kupuję dębice w różnych wydaniach bo po pierwsze: tania, po drugie na polskie warunki odśnieżania oraz jakości dróg to ich własności nijak się mają do innych opon lepszych, dla mnie szkoda kasy by sie podniecac te czy tamte, i tak znowu zima zaskoczy służby drogowe i będziemy brnąć w głębokim śniegu dlatego wybieram na zimę nie po firmie tylko po "ostrym" bieżniku "klockowatym" a do tego w bagażniku komplet pasków z łańcuchami i jest ok. Na lato owszem można powybrzydzać w firmach ale tu znowu pojawia sie pytanie o jakosć naszych dróg i za drogich moim zdaniem markowych opon. Pozdrawiam
                  Ps. te wszystkie testy to o d...pę trzasnąć, tylko marketing i ktoś robi kasę i powieksza majątek na takich durnych testach opon, lepiej częściej olej wymienić lub wogóle częściej opony na nowe i to da wiecej niż firmy takiej czy takiej.
                  po części się z Toba zgadzam, ale jednak popadasz w skrajności
                  mam się cieszyć z zakładania nowych opon?
                  a co jeżeli jedne są całkiem do dupy a drugie świetne?
                  bo tak właśnie jest.
                  IMO typowe zdanie kogoś, kto jeździ zachowawczo i nie jest w stanie wychwycić żadnych różnic - wtedy pełna zgoda, zakładasz cokolwiek i jest git, rzeczywiście nie ma sensu przepłacać, zwłaszcza latem
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • Opony to bezpieczeństwo więc trzeba kupować jak najlepsze a testy można sobie poczytać bo odzwierciedlają zachownie opon na drodze w trudnych warunkach. Jak chcemy więcej zasięgnąć info o konkretnym modelu to na stronkach :

                    Sklep z oponami – kup opony online » Oponeo
                    Ceneo - porównanie cen, sklepy, perfumy, agd, rtv, komputery
                    Link

                    są opinie użytkowników i na tej podstawie trzeba się kierować własnym wyborem ;no chyba że ktoś ma zaufany warsztat wulkanizacyjny, który doradzi co wybrać. Nigdy nie kupiłbym opon chińskich i nalewanych bo to oznaczałoby stworzenie niebezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg i swoich najbliższych. Myślę że nie opłaca się oszczędzić paru stówek dla ogólnego bezpieczeństwa.

                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                    Fotki
                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                    Fotki

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez mirek_p11
                      na tej podstawie trzeba się kierować własnym wyborem
                      i to jest najważniejsze stwierdzenie, bo te opinie, są generalnie słabe, jak coś się w nich powtarza ze 300 razy to można przyjąć, że coś w tym jest
                      no i warto zwrócić uwagę jakim samochodem jeździ wydający opinię :idea:
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • Witam ja mam pytanko, rok temu kupiłem używane 2 Nokiany WR z indeksem prędkości H albo V na pewno nie T, czy mogę zakupić 2 opony ale z indeksem T ? Czy muszę 4 mieć taki sam indeks prędkości ?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez xplo
                          Witam ja mam pytanko, rok temu kupiłem używane 2 Nokiany WR z indeksem prędkości H albo V na pewno nie T, czy mogę zakupić 2 opony ale z indeksem T ? Czy muszę 4 mieć taki sam indeks prędkości ?
                          możesz, taki sam indeks powinieneś miec na tej samej osi
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • Prawda jest taka, ze nasze Stomile i Debice to sa wydania sprzed kilku lat opon taich firm jak Continental i Goodyear.

                            Swoja droga Continental ma tez swoje tanie marki aftermarketowe i takie opony rowniez daja rade, mimo ze nie wyglada tak preznie jak ich markowe odpowiedniki.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Maicroft
                              Prawda jest taka, ze nasze Stomile i Debice to sa wydania sprzed kilku lat opon taich firm jak Continental i Goodyear.
                              prawda jest, jeżeli chodzi o bieżnik
                              ale muszę powiedzieć, że frigo 2 kierunkowa była spoko, nawet latem na tylnym napędzie kleiła, że hej
                              za to zwykła frigo s30 to masakra, chyba, że ktoś jeździ tylko po polu albo tylko w zaspach, wtedy
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • Dzięki Szkoda za odpowiedź . Właśnie myślę o oponach Dębicy Frigo 2 rozmiar 205/55 bo takie kupiłem Nokiany i mam 16-stki stalowe. Prawidłowo to powinienem na 15-stkach ale jak mam felgi. Powiadasz, że te oponki będą ok ? Naczytałem się sporo i polecają, jedyna wada podobno hałas ?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez xplo
                                  Dzięki Szkoda za odpowiedź . Właśnie myślę o oponach Dębicy Frigo 2 rozmiar 205/55 bo takie kupiłem Nokiany i mam 16-stki stalowe. Prawidłowo to powinienem na 15-stkach ale jak mam felgi. Powiadasz, że te oponki będą ok ? Naczytałem się sporo i polecają, jedyna wada podobno hałas ?
                                  ja jednak brałbym savy s3 bo są w podobnej cenie a są naprawdę dobre
                                  tzn. nie "bym brał" tylko "już wziąłem", ale to rzeczywiście każdy niech sam decyduje
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Właśnie wcześniej już czytałem cały ten temat i twoje wypowiedzi odnośnie Savy + ten skan z testu gazety, sprawdziłem cenę i znalazłem najtaniej na Allegro 255 zł sztuka Savy S3+, Dębice znalazłem za 215 zł sztuka Mieszkam nad morzem dokładnie Świnoujście u nas ostatnio zima zaskoczyła a ja na letnich jeździłem i mnie musieli wypychać ale wydaje mi się, że te Dębice mi wystarczą. Rozumiem, że je użytkowałeś ? Jak byś porównał je i Savy ? Także pod względem hałasu.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez xplo
                                      Rozumiem, że je użytkowałeś ? Jak byś porównał je i Savy ? Także pod względem hałasu.
                                      nie pamiętam już, ostatnie frigo 2 miałem jakieś 8-10 lat temu...
                                      pamiętam tylko, że nie miałem specjalnych zastrzeżeń, no ale ja mam tak, że generalnie nie miałem zimówek, z których byłbym jakoś specjalnie niezadowolony, raczej instynktownie czuje na ile można sobie pozwolić i tego nie przekraczam, po prostu im lepsza opona tym można sobie pozwolić na więcej.
                                      na barumach też mi się dobrze jeździło, tyle tylko, że pewnie wolniej.
                                      takie różnice wychodzą dopiero w porównaniu.
                                      i dlatego też są tak różne opinie IMO.
                                      savy są IMO ciche, trochę gwiżdżą na mokrym, ale mi to akurat nie przeszkadza, zwłaszcza w dieslu
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • Ok dzięki jeszcze raz zastanowię się i jakieś kupie

                                        Komentarz


                                        • jak się 2 lata temu przesiadałem co chwila w 2 O2 z Bridgestone LM25 na Savy i odwrotnie to nie widziałem absolutnie ŻADNEJ różnicy między nimi a specjalnie to sprawdzałem.
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • Przeczytałem temat i skusiłem się pierwszy raz w życiu na opony Sava Eskimo S3. Teraz się tylko zastanawiam czy 195 czy 205.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Mickul
                                              Przeczytałem temat i skusiłem się pierwszy raz w życiu na opony Sava Eskimo S3. Teraz się tylko zastanawiam czy 195 czy 205.
                                              na 195 było fajnie, teraz wziąłem 205, zdaj relację jak już pojeździsz zimą :idea:

                                              a do mnie właśnie dotarł komplet conti do hondy jeszcze w starej cenie
                                              zobaczymy czy są takie super duper jak mają być.
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • szkoda, znaczy wiesz, ja nie znam się na oponach i nie wiem czy 205 będzie pasować to seryjnej felgi 15''. Będzie?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Mickul
                                                  szkoda, znaczy wiesz, ja nie znam się na oponach i nie wiem czy 205 będzie pasować to seryjnej felgi 15''. Będzie?
                                                  właśnie takie zakładam 15" -> 205/60/15
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez szkoda
                                                    Zamieszczone przez Mickul
                                                    szkoda, znaczy wiesz, ja nie znam się na oponach i nie wiem czy 205 będzie pasować to seryjnej felgi 15''. Będzie?
                                                    właśnie takie zakładam 15" -> 205/60/15
                                                    Przeraża mnie cena o 100zł droższa za sztukę. Zostaję na ten sezon przy 195 i mam nadzieje, że będę zadowolony tak jak Ty. :szeroki_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X