Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Mickul
    Przeraża mnie cena o 100zł droższa za sztukę.
    no niestety to juz nie jest "typowy" rozmiar :?

    Zamieszczone przez Mickul
    Zostaję na ten sezon przy 195 i mam nadzieje, że będę zadowolony tak jak Ty.
    też mam
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • No zgodzę się że warto kupować markowe opony-zawsze to jakość pewniejsza no bezpieczniejsza. Mają rację wszyscy ci którzy w pierwszej kolejności stawijaa na bezpieczeńśtwo jazdy, auto można kupić drugie a życia nie. Tą dewizą powinni wszyscy sie kierować i dobrze. Natomiast, nie widzę sensu aby się spierać która firma ma lepsze, czy te ze współczynnikiem T czy innym. W naszych warunkach, a mieszkam w Częstochowie, już dawno nie jechałem normalną drogą, bez kolein, dziur itd. Wiec jak ma sie trakcja do takiej nawierzchni do bieżnika, moim zdaniem w ogóle to nie ma znaczenia bo to jedynie "fuks" że jakoś sie jedzie i nie urwie koła. Do tego dochodzą notoryczne ograniczenia prędkości na drogach szybkiego ruchu, które de facto są wolnego ruchu. Pewnie, na zachodzie można sie pokusić i pospierać o parametry opon ale w naszych realiach jest to spór o nic, jedynie o własną rację i tyle. Szkoda że tylko my kierowcy myślimy i dbamy o dobre opony a państwo daje nam dziury, szkoda że policja nakłada mandaty za przekroczenie o 20 km prędkości a nie widzi że największym zagrożeniem są drogi. Mandaty powinny być wystawiane na zarządcy drogi, no ale łątwiej to wyegzekwować od Kowalskiego. Szkoda że robi sie tyle skrzyżowań na autostradach i sygnalizacji świetlnych itd itd. Dlatego odnoszę poruszony temat do naszych realiów że najlepsze opony to takie które wytrzymają to wszystko a przecież opona nie tylko daje bezpieczeństwo do tego dochodzi amortyzacja zawieszenia, najczęściej wytrzepana - źle współgrająca z oponami. A kto przestrzega ciśnienia w ogumieniu, czyli reasumując problem złożony, dlatego ja kupuję takie opony jakie są warunki do ich użytkowania, a reszta to juz nasze czyste sumienie i radość oglądania ich na autku. Kupuję nowe i normalne bez wodotrysków bo marketing robi widzę swoje. Sami oceńcie czy warto nabijać prywaciarzom kieszeń tylko dlatego że jakaś firma posmarowała jakiejś gazetce motoryzacyjnej trochę kasy a ta napisałą jak ma być. Ważne że interes sie kręci i tyle. Ciekym tematem na innym wątku forum jest sens używania opon wilosezonowych i tam też widzę marketing i media namiesząły ludziom w głowie, no ale to na następny raz temat. Pozdrawiam i nie dajcie się ogłupieć, i tak to wszystko lane jest w Chinach a potem pakowane na całym świecie.
      Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
      Była:
      Jest:
      1) Octavia 1,4 TSI

      jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

      Komentarz


      • ja myslę, że przeginka w każdą stronę jest słaba
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • szkoda, jestem umówiony na sobotę na zakup i przekładki . więc jak już będą na aucie i w takich pieniądzach jak pisałem to podrzucę namiar.
          Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

          Komentarz


          • Hmmm tak czytam i czytam i się zastanawiam nad tym pedem wszystkich do UG 7+. Miałem takowe w moim poprzednim autku Fabia Kombi i szczerze mówiąc nie zaskoczyły mnie. Używałem kiedys Klebera HP 2 i Baruma Polarisa 2 i szczerze móiąc UG &+ nie wypadaja aż tak świetnie. Mysle, że bardziej działa tu marketing i wiara że sie ma właśnie te opony.... a nie ja inne czyni te pochlebstwa. No ale to tylko moje przemyslenia i doświadczenia.
            Nastał czas wyboru czegoś do mojej OII w klasycznym rozmiarze 195/65 R15 i tu mały dylemat. Ceny dosc podobne bo różnica około 100 zł na komplecie nie czyni wielkiej różnicy. Może ktoś miał doczynienia z nastepujacymi modelami opon i może się podzielic opinią. Moje dylematy to:
            Sava ESKIMO S3+
            Dayton DW510
            Kleber KRISALP HP2
            Dunlop SP WINTER RESPONSE
            Dunlop SP WINTER SPORT 3D
            hmmm może ktoś coś powiedzieć o moich typach....

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Bart_wawa
              Dunlop SP WINTER SPORT 3D
              Od sezonu 2006/2007 do końca zimy tego roku w rozmiarze 195/65/15 na O2. Bez zarzutów z tym, że ja jeżdżę tym autem od lutego i testowałem te opony przez właśnie jakieś 2 miesiące. Jeszcze identyczne dwa komplety w firmie i też zero skarg ze strony użytkujących. Nawet chcą w tym roku zamówić je ponownie a ja chcę zmienić na Conti TS 830. No żeby mieć porównanie

              Do silnika 2.0 FSi chcesz 15-tki?

              Komentarz


              • Hmmm tak mam na lato aluski 16 a na zime 15 w czym to przeszkadza?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Bart_wawa
                  Hmmm tak mam na lato aluski 16 a na zime 15 w czym to przeszkadza?
                  a przeszkadza?
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • Bart_wawa, Nie no tylko tak pytam, IMO 15" do O2 jakoś za małe są po prostu. Miałem takie i zmieniam na 16-tki bo nie mogłem patrzeć na te małe kółeczka to raz a dwa wydaje mi się, że lepiej się prowadzi auto na 16-tkach. I jeszcze z takim żywym motorem.

                    Komentarz


                    • Hmm moze i masz racje ale nasze drogi szczegolnie w zimę nie zachecają do niskiego profilu

                      Komentarz


                      • Dzisiaj zobaczylem ze Continentalki w rozmiarze 15 kosztuja kolo 200 zeta a te same w rozmiarze 16/205 juz 350 zl... mam beke nieziemska :lol
                        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez rkb
                          16/205 juz 350 zl...
                          a 17' +- pewnie z 500 zł za sztukę
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • spójrzcie jaka niewielka różnica między 205 15 a 16 cali
                            Załączone pliki
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • szkoda, tylko nie zostawiaj opon za długo w tej pozycji bo znów nabawisz się ciekawych wzorków na podłodze :twisted: :diabelski_usmiech
                              Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                              Komentarz


                              • cicho kurde 8) :szeroki_usmiech
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • No dobra dobra ale ponawiam moje pytanie co do tego jaka oponę wybrac....

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Bart_wawa
                                    No dobra dobra ale ponawiam moje pytanie co do tego jaka oponę wybrac....
                                    no ale ktoś ma Ci powiedzieć konkretnie?
                                    a jak będziesz niezadowolony to co wtedy?
                                    tak się nie da.
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez szkoda
                                      Bart_wawa napisał/a:
                                      No dobra dobra ale ponawiam moje pytanie co do tego jaka oponę wybrac....

                                      no ale ktoś ma Ci powiedzieć konkretnie?
                                      a jak będziesz niezadowolony to co wtedy?
                                      tak się nie da.
                                      da się , najdroższe, :szeroki_usmiech
                                      kurna poczytaj opinie w internetowych sklepach z oponami i podejmij decyzję.

                                      szkoda, co to za felga na Twojej fotce.
                                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez loru
                                        szkoda, co to za felga na Twojej fotce.
                                        a to zwyklaki, proste takie jak lubię - Dezent RE
                                        i tanie jak barszcz
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Bart_wawa
                                          Sava ESKIMO S3+
                                          Dayton DW510
                                          Kleber KRISALP HP2
                                          Dunlop SP WINTER RESPONSE
                                          Dunlop SP WINTER SPORT 3D
                                          osobiscie zadnej z tych bym sie nie dotkna:

                                          poczytaj o :
                                          Continental TS 830 (podobno rewelacyjne-- sam bede wiedział po tej zimie, ale wiele osob chwali)
                                          Michelin Alipn 4 albo 3
                                          lub Pirelli

                                          Ja osobiscie nic nikomu nie nazucam, ale uznaje tylko te 3 firmy, zreszta poczytaj o testach ADAC za około tydzien czy 2 maja byc testy (wyniki) na rok 2010/2011r ADAC. Pozdrawiam
                                          [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
                                            Ja osobiscie nic nikomu nie nazucam, ale uznaje tylko te 3 firmy, zreszta poczytaj o testach ADAC za około tydzien czy 2 maja byc testy (wyniki) na rok 2010/2011r ADAC.
                                            ale z aktualnych wynika, że dwie z tych trzech są zdecydowanie niżej niż dunlopy, mówię o naszych rozmiarach 15 i 16.
                                            ja w tym roku będę testował właśnie ts 830, jak dorównają savie to znaczy, że są dobre :szeroki_usmiech

                                            no, ale skoro wierzysz w ADAC (jak i ja zresztą), to nie rozumiem, dlaczego nie dotknąłbyś się dunlopów, chyba, że z tego samego powodu co ja -> ale ja go nie znam
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • Fajne te felgi Szkoda też wolę proste i akurat te mi się podobają, za 4 - 1340 zł.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez xplo
                                                Fajne te felgi Szkoda też wolę proste i akurat te mi się podobają, za 4 - 1340 zł.
                                                cos słabo, ja kupiłem 16" po 285PLN :idea:
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • Przeczytałem w jednym w wątków w dziale "nasze auta" o indeksach opon TS830.

                                                  O co kaman, że tak spytam ? Kupiłem wraz z autem opony TS830 i odrazu zawiozłem je na przechowanie do kapciarza. Czy te opony mogą być lepsze/gorsze ? (coś jak "podmodel" opony TS 830) ?

                                                  Komentarz


                                                  • Loyd chodzi o indeksy prędkości ? Typu T - 190 km/h, H - 210 km/h, V - 240 km/h.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X