Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Deo
    BTW. Gość od którego kupowałem opony zachwalał Micheliny Alpin A4.
    na jakiej podstawie?
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • Pewnie na takiej jak i mnie zachwalał te same - bo nowość.
      Proponuję poczekać na następny sezon, będzie coś więcej wiadomo.

      Komentarz


      • A ja polecam Good Year UG7+ kupiłem w tamtym roku oponka super się sprawdziła na śniegu i breji a w tym roku już założone na aucie- jest cicha

        Komentarz


        • Zamieszczone przez gobo
          A ja polecam Pirelki UG7+ kupiłem w tamtym roku oponka super się sprawdziła na śniegu i breji a w tym roku już założone na aucie- jest cicha
          gudjerki
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez gobo
            A ja polecam Pirelki UG7+ kupiłem w tamtym roku oponka super się sprawdziła na śniegu i breji a w tym roku już założone na aucie- jest cicha
            Pirelki ... :lol
            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

            Komentarz


            • Zamieszczone przez szkoda
              Zamieszczone przez Deo
              BTW. Gość od którego kupowałem opony zachwalał Micheliny Alpin A4.
              na jakiej podstawie?
              Zamieszczone przez elektronik
              Pewnie na takiej jak i mnie zachwalał te same - bo nowość.
              Proponuję poczekać na następny sezon, będzie coś więcej wiadomo.
              U mnie to samo:
              - Pan weźmie Alpin 4, super oponka w dobrej cenie!
              - A jeździł już ktoś na tym?
              - Nie, to nowość, ale naprawdę ekstra! :twisted:

              Wchodzę na opony.com patrzę a te A4 mają bieżnik taki jak uboga krewna UG7 i w dodatku brak rantu ochronnego.

              - Nie dzięki, poproszę to co zwykle ( UG7+ )...
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez kowal 2002
                - Nie, to nowość, ale naprawdę ekstra!
                tak zapytałem z ciekawosci, może ma jakąś tajemną wiedzę, bo testy to i my sobie możemy poczytać...
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • Zamieszczone przez szkoda
                  Zamieszczone przez kowal 2002
                  - Nie, to nowość, ale naprawdę ekstra!
                  tak zapytałem z ciekawosci, może ma jakąś tajemną wiedzę, bo testy to i my sobie możemy poczytać...
                  No, z fusów mu wyszło :twisted:

                  Komentarz


                  • a co radzicie do O2 1.9tdi kombi dsg?

                    kupilem auto w lato i narazie mam (juz do wymiany) firehawk sz90, chcialbym kupic zimowki 205 55 r16?

                    widzialem hankook w440 za ok 250zl, czy to dobry wybor?
                    bkc+dsg

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez arturo_o
                      Co sadzicie o tej oponce Uniroyal MS PLUS 66 uzywa ktos z was??
                      Witam,

                      Słuchając i czytając opinie dochodzę do wniosku, że wszystko jest kwestią zapłaconej ceny. Im wyższa cena tym oczekiwania wobec produktu są większe i na odwrót.
                      Przykład osoby, która zachwala na zimę Dębice Navigator - która to jest oponą pozycjonowaną jako całoroczna a nie zimówka a bieżnik ma już grubo ponad 10 lat.
                      Kwestia czego oczekujemy od produktu i ile jesteśmy w stanie zapłacić za ich spełnienie (tych oczekiwań).

                      Po tym przydługim wstępie, przyznam, że korzystam z Uniroyali MS Plus66 już drugi sezon i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Oto moja logika przy wyborze zimówek.
                      Wg. badań w naszych warunkach ze śniegiem na drodze mamy do czynienia jakieś 5-7 dni w roku, a że mieszkam w dużym mieście to i pewnie krócej. Dlatego potrzebowałem opony na błoto pośniegowe a nie na śnieg. Poza tym na lód żadna opona nie pomoże poza kolcami i łańcuchami a w śnieg kopny osobówką nie radzę nikomu się udawać (ani samochód ani opona nie dostosowana). Dlatego wybrałem opony szczególnie ukierunkowane na odprowadzanie wody i błota. Potem przekalkulowałem stosunek ceny do jakości i padło na Uniroyala, którego gorąco polecam wszystkim znajomym.
                      Pozdrawiam,

                      MarioPL

                      Komentarz


                      • szkoda, gość twierdził, że lamelki w Michelinach są do samej dętki :lol: i że się na nich pojeździ 1 sezon dłużej :wink:
                        Pozdrawiam,
                        Grzesiek


                        Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                        Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                        Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Deo
                          szkoda, gość twierdził, że lamelki w Michelinach są do samej dętki :lol: i że się na nich pojeździ 1 sezon dłużej :wink:
                          a widzisz, czyli była w tym jednak jakaś dodatkowa wiedza
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • Ja śmigam na Dunlop SP WINTER SPORT 3D , naprawde dobre opony :!:

                            Komentarz


                            • Temat rzeka bo ilu użytkowników tyle będzie propozycji opon. Napisze też coś od siebie. Zeszły sezon zimowy przejechałem na oponach Pirelli Winter Carving i jestem bardzo zadowolony a nie były one już w najlepszym stanie i dawały rade bardzo dobrze. W tym sezonie przyszedł czas na wymiane zimówek i zakupiłem taki sam komplet Pirelli koszt nie wielki bo na allegro 184 zł/szt. Jeżeli ktoś pisze ze dobre są Micheliny czy Good Year to mi sie wydaje że to dziala bardziej nazwa marki niż efekty sprawności opony. No ale wybór każdy ma indywidualny.

                              филип
                              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                              Komentarz


                              • Dzisiaj założyłem TS830.

                                Pierwsze wrażenie to takie, że lepiej się na nich jeżdzi niż na Turanzach ..... (sucho, + 10 stopni) .....

                                Komentarz


                                • Również postawiłem na TS830 8) W sobotę wybieram się na zmianę zobaczymy jakie będzie pierwsze wrażenie
                                  Moje Sreberko:
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40350

                                  Komentarz


                                  • Dzisiaj założyłem TS830, temperatura +7, sucho. Wrażenia: po prostu zaj....te, jestem mile zaskoczony ciszą, jak na letnich bamboszach. No ale to na razie początek, gumki jeszcze nie rozgrzane i nie ochrzczone śniegiem. Na początek to zakup oceniam 10/10.

                                    Komentarz


                                    • Ja mam od kilku dni Conti TS 810. Bardzo ciche jak na razie. Zobaczymy jak będą się sprawowały kiedy będzie minus, śnieg, jakieś błoto.
                                      Kamil

                                      Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
                                      Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

                                      Komentarz


                                      • Właśnie wróciłem z przejaźdzki na ts830 (ok + 5 stopni, sucho).

                                        REWELACJA.

                                        Komentarz


                                        • Koledzy czy do O2 kombi można założyć zimówki 185/65/15 ?
                                          Czytałem coś o 195, ale 185 zostały mi po poprzednim aucie i dobrze by było je wykorzystać

                                          Komentarz


                                          • Po wielu przemyśleniach wybór padł jutro jadę zamówić CONTINENTAL ContiWinterContact TS 830.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez arturo_o
                                              Po wielu przemyśleniach wybór padł jutro jadę zamówić CONTINENTAL ContiWinterContact TS 830.
                                              ugiąłeś się pod presją :twisted:
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • szkoda, skoro tak dużo osób kupiło TS to i i każdy kolejny kupi, bo przecież tyle ludzi nie mogło kupić gniotu

                                                Ja postawiłem na Dunlopy WS 3D i narazie jedyne co mi przeszkadza to brak trakcji na "2"
                                                Pozdrawiam,
                                                Grzesiek


                                                Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                                Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                                Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Deo
                                                  szkoda, skoro tak dużo osób kupiło TS to i i każdy kolejny kupi, bo przecież tyle ludzi nie mogło kupić gniotu
                                                  no masz, pewnie!
                                                  sam kupiłem!
                                                  ludzie jedzcie gówno... :lol:

                                                  zresztą to jest taki prosty i bezpieczny wybór, jak się wzeźmie coś tych znanych producentów to raczej nie ma szans, żeby się wpieprzyć na jakąś minę, jestem pewien, że Alpin A4 też daje radę mimo, że nikt go nie zna
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • Mysle ze róznice w oponach klasy premium sa znikome
                                                    Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X