Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • hmmm. nie bedzie to odpowiedz subiektywna, poniewaz od 5 sezonow zimowych jezdze na ug7+ ( oczywiscie z jedna zmiana, nie to ze 5 lat na jednym komplecie ) nawet nie mam zamiaru zmieniac modelu . Jeszcze nie mialem sytuacji awaryjnej typu saperka i naprzod , gdzie wjechalem , tam wyjechalem , oczywiscie w granicach rozsadku, jak widze zaspe po udo , wiadomo nie testuje, a uwierzcie mi jezdze duzo niezaleznie od pory roku ... ale z checia czytam opinie o innych oponach, tak dla wiekszego rozeznania, wiadomo , ile opon, tyle zdan...
    ..... >>> JEŻELI ZA PIERWSZYM RAZEM CI SIĘ NIE POWIEDZIE, TO SKOKI SPADOCHRONOWE NIE SĄ DLA CIEBIE <<<<< ....

    Komentarz


    • tydzień temu założyłem nowe UG7+ i jestem naprawdę zadowolony, na mokrym asfalcie oraz na śniegu sprawują się znacznie lepiej niż moje poprzednie Micheliny Alpin. Dziś może pojadę poślizgać się na ulubiony parking przy torze kajakowym to będę miał więcej wrażeń porównawczych :diabelski_usmiech
      Garret

      -----------
      Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

      Komentarz


      • ja bym brał frigo
        idzie jak burza :twisted:

        Komentarz


        • czy ktos wie jak wyglada cena kolcow do zimowek :?:
          moze zakupie i zaloze na tylna os :twisted:
          zimowki daja rade,narazie jestem bardzo z nich zadowolony..
          widac to szczegolnie podczas ruszania na lodzie oraz trzymania w zakretach..
          sprzedam do OI :

          szyby cala lewa strona
          nadkole nowe LP
          kontakt PW

          Komentarz


          • Zamieszczone przez vince123
            czy ktos wie jak wyglada cena kolcow do zimowek :?:
            z tego co mi wiadomo opony z kolcami nie sa dozwolone w PL
            ..... >>> JEŻELI ZA PIERWSZYM RAZEM CI SIĘ NIE POWIEDZIE, TO SKOKI SPADOCHRONOWE NIE SĄ DLA CIEBIE <<<<< ....

            Komentarz


            • wam też tak dupą zamiata :?: przód jest bez problemu ale tył strasznie znosi...

              Komentarz


              • I ja się dołączam do chwalenia UG 7+ wczoraj musiałem wjechać w 30 centymetrowy śnieg i bez żadnego problemu udało mi się wyjechać. Auto na śniegu, co teraz szczególnie czuć, prowadzi się super i póki co jestem maksymalnie zadowolony z tych opon. Zobaczymy jak z ich trwałością.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez janek11
                  Zobaczymy jak z ich trwałością.
                  zmienilem po 3 sezonach ale to na prawde dlatego ze jezdze duzo i nie zakladalem ich wraz z pierwszym sniegiem ( :roll: ) tylko zawsze jakos kole listopada juz na spokojnie, i nie wiem, koniec marca szly na zasluzony odpoczynek

                  na upartego jeszcze by i czwarty poradzily , ale wiesz, komfort psychiczny wzial gore
                  ..... >>> JEŻELI ZA PIERWSZYM RAZEM CI SIĘ NIE POWIEDZIE, TO SKOKI SPADOCHRONOWE NIE SĄ DLA CIEBIE <<<<< ....

                  Komentarz


                  • No to ja napisze cos o Dunlopach Sp Witersport 3D - kupilem je miesiac temu i odrazu załozyłem na zimowe felgi. Puki co złego słowa o nich powiedziec nie mogę Octavia cały poniedziałek od rana do 18:30 stała na parkingu (czyli w trakcie najwiekszych opadów sniegu) poprzyjęciu do auta odsniezyłłem go a z przudu tylko BUTAMI odgarnałem snieg (był do wys. reflektorów i .... wyjechałem Na mieście auto nie zawiodło mnie ani razu. Opony same w sobie są bardzo ciche i miękkie. Bardzo pewnie prowadzą sie po śniegu i błocie pośniegowym oraz pewnie hamują. Naprawdę jestem z nich w 100% zadowolony
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • Właśnie wróciłem z trasy Szczecin - Świnoujście, nie to co tam na południu ale trochę śniegu było Conti TS830 bardzo dobrze się spisują, mogę jedynie porównać do letnich bo tylko na takich jeździłem :roll:

                      Komentarz


                      • domino_EL, teoretycznie tak...
                        dobrze wiesz jak wyglada nasza aura..poza miastem nie odgarniaja tak czesto sniegu jak w nim... na drogach po ktorych sie poruszam jest warstwa lodu a na niej jeszcze z 10-20cm sniegu...a jak popada to juz calkiem :roll:
                        octavia nie jest za 'wysokim ' autem i szybko mozna sie zawiesic...
                        dlatego myslalem o jakis kolcach albo lancuchach..
                        sprzedam do OI :

                        szyby cala lewa strona
                        nadkole nowe LP
                        kontakt PW

                        Komentarz


                        • Pirelli SottoZero 195/65/15- kupione nowe w dobrej cenie na jesień. We wczorajszych warunkach i przy dzisiejszych zasypanych śniegiem drogami i na nie odśnieżonych osiedlowych uliczkach spisały się na medal. W porównaniu z zimowymi Fuldami (także nowymi ale przy rozmiarze 205/50/17) Pierelli spisuje się znakomicie. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia to cena i właciwości jezdne bardzo dobre. Polecam.
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez loyd
                            W śniegu to frigo 2 (przynajmniej frigo 1 jest w śniego za......e).
                            a jeżdziłeś na UG7?

                            Komentarz


                            • A co to jest Frigo 2 ?? To jest wlasnie stary model GY :twisted:
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • UG5 jak się nie mylę :wink:

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez locaj85
                                  Zamieszczone przez loyd
                                  W śniegu to frigo 2 (przynajmniej frigo 1 jest w śniego za......e).
                                  a jeżdziłeś na UG7?
                                  Jeźdzę teraz na ts830 i w śniegu są gorsze od Frigo.

                                  Ts 830 nie odstają zbytnio od UG7 więc .....

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Big
                                    No to ja napisze cos o Dunlopach Sp Witersport 3D - kupilem je miesiac temu i odrazu załozyłem na zimowe felgi. Puki co złego słowa o nich powiedziec nie mogę Octavia cały poniedziałek od rana do 18:30 stała na parkingu (czyli w trakcie najwiekszych opadów sniegu) poprzyjęciu do auta odsniezyłłem go a z przudu tylko BUTAMI odgarnałem snieg (był do wys. reflektorów i .... wyjechałem Na mieście auto nie zawiodło mnie ani razu. Opony same w sobie są bardzo ciche i miękkie. Bardzo pewnie prowadzą sie po śniegu i błocie pośniegowym oraz pewnie hamują. Naprawdę jestem z nich w 100% zadowolony
                                    Potwierdzam, super opony. Od wtorku do dzisiaj w trasie, warunki powiedzialbym piekielne :twisted: . Bardzo dobrze spisuja sie na sniegu, lodzie, blocie posniegowym. Zrobilem ponad 1000 km i nie bylo chwili zwatpienia podczas jazdy. Rzeczywiscie wyjatkowo ciche jak na opony zimowe. Zaraz po zmianie z letnich (jeszcze bez sniegu) dalo sie odczuc wyrazna miekkosc. Opona naprawde rewelacyjna.
                                    @200KM

                                    Komentarz


                                    • ja mam zimowe GOODYEAR Ultra Grip 7+ 91T 195/65R15 2010 i powiem szczerze , że podczas tych ostatnich opadach - spisują się rewelacyjnie.

                                      Przyczepność , hamowanie itp baja bongo!

                                      na prawdę spisują się na medal - obojętnie czy lód czy tez 20cm puchu.


                                      jutro jadę w alpy i zobaczymy jak w tamtych warunkach będą dawać czadu
                                      "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                                      Komentarz


                                      • TS830 195/65/R15 w Octavii na śniegu są całkiem ok, ale Dębica Frigo 145/70/R13 w matizie to jest dopiero rewelacja! Wczoraj po śniegu jechało mi się do naprawdę szybko i przyjemnie. Teraz dopiero widzę jaka jest różnica w prowadzeniu małego samochodu na wąskich oponach w stosunku do większych aut (w tamtym roku nie miałem jak porównać). Ruszanie, hamowanie i trakcja bez porównania na korzyść małego.
                                        Spalanie:

                                        Komentarz


                                        • madden, to nie chodzi wg. mnie o wielkość auta tylko o opony.

                                          Dębica Friga ma taki chamski, klockowaty bieżnik który bije w śniegu wszytskie hiper, super, duper, e-opony z pierwszych miejsc rankingów.

                                          Gorzej jak chcesz na tym pojeździć na mokrym asfalcie .....

                                          Komentarz


                                          • Powiem szczerze ze TS830 na tym ostrym sniegu spisuje sie dosyc srednio, zdarzylo mi sie skrecac ale auto jechalo prosto, i wcale nie bylem na lodzie ... spodziewalem sie troche wiecej, jakos nie widze wiekszej roznicy od starych barumów :P

                                            Moze trzeba bylo kupic GY UG7
                                            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                            Komentarz


                                            • loyd, oj gorzej, gorzej :roll: :P

                                              Komentarz


                                              • Ja z kolei śmigam na Michelin Primacy Alpin (ja mam 205x55R16) - na śniegu spisują się świetnie, na mokrym też. A na lodzie to jak dla mnie wszystkie opony są takie same praktycznie, jak się wpadnie w poślizg.
                                                Polecam też GY UG7 - też dobrze się autko na nich prowadzi w zimie, testowałem.

                                                Komentarz


                                                • loyd, na pewno jest coś w tym co mówisz, ale IMHO bardzo wąski bieżnik też robi swoje na śniegu. Pewnie gdybym Octavkę postawił na jakiś 165, gdyby była taka możliwość to różnica by się trochę zatarła.
                                                  Prawda za to jest, że Frigo na deszczu to jedna wielka kicha, ale na śniegu zawsze (prawie) jadą tam gdzie skręcę kierownicę.
                                                  Co do TS830 napisałem , że są na śniegu całkiem ok. (a nie rewelacyjne) bo podobnie jak rkb, miałem czasem dużą podsterowność przy stosunkowo niedużych prędkościach.
                                                  Spalanie:

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez rkb
                                                    Powiem szczerze ze TS830 na tym ostrym sniegu spisuje sie dosyc srednio, zdarzylo mi sie skrecac ale auto jechalo prosto, i wcale nie bylem na lodzie ... spodziewalem sie troche wiecej, jakos nie widze wiekszej roznicy od starych barumów :P

                                                    Moze trzeba bylo kupic GY UG7
                                                    Zakupiłem w tym roku nowe UG7+ REWELACJA! Wcześniej jeździłem na zimówkach Continental i powiem szczerze że to przereklamowana marka nie ma porównania do GY. Tak jak kolega wcześniej pisał odpalam samochód i ruszam patrząc jak inni zamykają obrotościomierz hehe, poprostu wściekłe gumy!

                                                    Lato: Goodyear EXCELLENCE 215/45/17
                                                    Zima: Goodyear Ultra Grip 7+ 205/55/16

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X