Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie, zaznaczam że nie są to moje teorie które przedstawiłem wyzej tylko jeden z testów przeprowadzony przez firmę X i opisany w jednej z brukowych gazetek motoryzacyjnych :szeroki_usmiech

    Być może w części artykuł sponsorowany ale patrząc na to z drugiej strony to co to za artykuł sponsorowany w którym pisze że letnia guma w temp do około 0 stopni zachowuję sie lepiej niż zimówka?

    Z doświadczenia wiem że na letniej gumie lepiej samochód sie trzyma na mokrej nawierzchni właśnie w okolicy 0 stopni, mam w Krakowie taki jeden ulubiony łuk na którym lubię testować granice przyczepności w różnych warunkach drogowych tak na letnich jak i na zimowych oponach, z moich testów wychodzi na to że jednak letnia trzyma dłużej przy max prędkości z jaką mozna wejść w dany zakręt natomiast nigdy nie sprawdzałem różnic pomiędzy drogą hamowania dlatego w tej kwestii nie będę się udzielać :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Sro 19 Lis, 14 22:04 ]
    leszekmw, letnia guma na suchej lub mokrej nawierzchni lepiej hamuje od zimówki, nawet w temp ponizej zera ale tylko i wyłącznie wtedy gdy na ulicy nie zalega śnieg bo jak już spadnie śnieg to wszyscy wiemy co sie dzieję z letnią gumą w takich warunkach :wink:

    [ Dodano: Sro 19 Lis, 14 22:13 ]
    Zamieszczone przez JerzyM73


    Guma w niskich temperaturach staje się sztywna i mniej ahezyjna, a co za tym idzie jest mniejsze tarcie.)
    Ale mimo to lepiej hamuje ponieważ klocki są zwarte i sztywniejsze po za tym rowki lepiej odprowadzają wodę a co za tym idzie lepiej sprawdzają sie na mokrej nawierzchni.

    W przypadku zimówki, wysoki ponacinany klocek z większymi odstępami nie moze lepiej hamować od letniej konstrukcji to samo dotyczy odprowadzania wody a to że opona letnia robi się twardsza to nawet lepiej.

    P.S. pomijamy kwestie jazdy po śniegu :wink:

    A odnośnie szerokości to tutaj:

    404 Not Found

    Zgodzę się z tym że szeroka opona lepiej się sprawdza na mokrej nawierzchni do momentu wystąpienia aquaplaningu który w szerszej oponie wystąpi przy mniejszej prędkości niż w wąskiej oponie dlatego przy oponie 225 trzeba jeździć wolniej bo mozna sie zdziwić np wpadając w niewidoczną kałużę :wink:
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • Ostatnie pare dni było mokro, dzisiaj jest biało, wcześniej było sucho więc mogę podsumować pierwsze testy Alpinów 5

      Generalnie jestem zadowolony. Przekrój temperatur od kiedy założyłem - od -4 do +5/6. Na suchym bardzo fajnie, wg moich osobistych odczuć lepiej niż na BluResponsach w podobnych temperaturach. Oczywiście rozmiar inny, i czuć że bardziej gumiasto, ale jakoś tak bardziej pewnie. I całkiem cicho, nie wiem jak przy prędkościach ekspresowo/autostradowych bo nie miałem okazji tak szybko pojechać, ale do 100km/h jest dobrze.

      W deszczu - bardzo fajnie. Niebo a ziemia porównując do wcześniejszych Frigo2, gdzie na deszczu się po prostu ślizgało.

      Dzisiaj śniego/lodo/deszczo/coś, osiedlowe uliczki białe, na drodze breja. Ciągną bardzo dobrze, bez problemu z wyjazdem, hamowanie też bez zastrzeżeń. Błocko przejeżdża się pewnei, bez szarpania, ściągania.

      Oczywiście jeżdżę na nich dopiero tydzień, testy to po prostu normalna jazda po mieście i okolicach, bez hardcorowych testów "ile ta guma wytrzyma" i bez hardcorowych warunków typu powódź stulecia albo epoka lodowcowa. Pożyjemy, zobaczymy co będzie dalej, ale wygląda na to że będę zadowolony :wink:

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PieTrzaK
        Niebo a ziemia porównując do wcześniejszych Frigo2, gdzie na deszczu się po prostu ślizgało
        No wlasnie,gdyby nie ta jazda w deszczu,to byłby opona idealna
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • I gdyby nie jazda na suchym i jej głośność... :wink:

          Na śniegu - fakt, potrafi dużo. No tylko ile się jeździ po śniegu?

          Komentarz


          • Dobra Panowie, kto nie założył niech zakłada :twisted:

            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

            Komentarz


            • Nareszcie :twisted:
              Kondziu

              OCP

              Komentarz


              • Zamieszczone przez lu5asz
                Nareszcie :twisted:
                I z czego tu się cieszyć? :P Ja nie założyłem jeszcze, ale chyba jeszcze się wstrzymam do przyszłego tygodnia :twisted:
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • Jak to z czego się cieszyć? Właściciele prywatnych posesji będą musieli bramy i chodniki odśnieżać. :wink: U mnie śniegu brak a za tydzień 10 stopni.. Zmienię własnoręcznie za tydzień... zawsze to trochę milej jak jest cieplej. Pierwszy odrobinę trwalszy śnieg będzie podobno w okolicach 15 grudnia.

                  [ Dodano: Czw 20 Lis, 14 12:32 ]
                  Zamieszczone przez PieTrzaK
                  I gdyby nie jazda na suchym i jej głośność... :wink:

                  Na śniegu - fakt, potrafi dużo. No tylko ile się jeździ po śniegu?
                  Bo my w klekotach to słyszymy opony a nie silnik :wink:
                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez dudek_t
                    Dobra Panowie, kto nie założył niech zakłada :twisted:

                    ]Obrazek"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                    Ja w zeszłym roku tez na Podlasiu zacząłem przygodę ze śniegiem - piękne strony, tam czas biegnie wolniej
                    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez dudek_t
                      Dobra Panowie, kto nie założył niech zakłada :twisted:
                      ...ech, tam u was to inny świat :shock:
                      W Opolu dziś +4 st.
                      Na jednym samochodzie zimówki na drugim letnie. Poczekam na rozwój sytuacji. W razie ochłodzenia koła zimowe w pogotowiu.
                      SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez WojtekSz
                        Zamieszczone przez dudek_t
                        Dobra Panowie, kto nie założył niech zakłada :twisted:
                        ...ech, tam u was to inny świat :shock:
                        W Opolu dziś +4 st.
                        Na jednym samochodzie zimówki na drugim letnie. Poczekam na rozwój sytuacji. W razie ochłodzenia koła zimowe w pogotowiu.
                        U Was w Opolu to w ogóle jest lepiej - nawet głosy podliczyli :-0
                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                        Komentarz


                        • Czy jeździł ktoś na takich oponach DUNLOP SP Sport 01 A/S? Jak spisują się w zimie?



                          Proszę o wypowiedzi tylko użytkowników którzy mieli z tą gumą jakieś doświadczenia. Januszom którym znajomi coś tam opowiadali albo coś tam słyszeli dziękuje.

                          Komentarz


                          • Ja mam Frigo 2, jezdze po wiochach w gorach, wiec ze wzgledu na wlasnosci sniegowe jest optymalna. Ale tez miewalem problemy przy podjazdach.
                            co do slizgania sie po mokrym, ja w zimie jezdze emerycko wiec nie wiem.

                            Pany, testowal ktos Frigo HP ? jak sie ma Frigo2 ?
                            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                            Jeżdżę w blasku
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                            Komentarz


                            • Nokian WR D3, czy WR A3 :?:

                              Która lepsza na nasze drogi :?:
                              Marek

                              Komentarz


                              • pstrykacz, obecnie zdjąłem z auta Nokian W z 2006r i chłopaki na wulkanizacji dziwili się, że opona z 2006 roku już była tak spękana bieżnik został ok 5,5mm. Miałem w dłoni nowe Nokiany WR D3 i jakoś tak plastikowe mi się wydawały. Kupiłem Savy Eskimo S3+ i czuć, że auto trzyma..... tutaj też piszą o pęknięciach i fotki też są. [all_gen] Opony zimowe - śmietnik - strona 27 - Opony zimowe - Forum Honda Accord Klub Polska
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez pstrykacz
                                  Nokian WR D3, czy WR A3 :?:

                                  Która lepsza na nasze drogi :?:
                                  Ja bym wybral WR D3, z własnych doświadczeń i przeczytanych opinii opony asymetryczne w zimie są dobre tylko na suchym i autostradowym asfalcie.... czyli dobra cicha opona na autostrady w zimie symetryczny bieżnik spisuje się lepiej

                                  Od kilku lat zajeżdżam D510, nokina W, Eskimo s3+, Conti T830 , teraz pojawiły sie Uni ms plus 77 zobaczymy... ale wszystkie są kierunkowe

                                  Jedno auto ma nokiany WR a3 noo i .... d... nie urywaj, moja opinia nie są tak dobre jak drogie a że auto po 6latach ma 59tyś to jeszcze szkoda się ich pozbywać...
                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                  Komentarz


                                  • Ja wybrałem WR A3 nie jeżdżę ciele po śniegu wiec kierunkowe nie są mi potrzebne a asymetria lepiej spisuje się w zakrętach.
                                    To jest mój drugi komplet nokian i mogę śmiało je polecić
                                    Żadna opona nie zastąpi zdrowego rozsądku.
                                    Przepraszam ale opinie typu że wulkanizator zdziwiony ze opona spękana ale co się dziwić jak opona ma 8 lat. Ja maks bym trzymał oponę do piątego roku potem to już loteria

                                    Komentarz


                                    • Ja w zasadzie także mało po śniegu śmigam, czas nart już mi minął po tym jak kolano strzeliło i nie ma już tej sprawności. Wszyscy mi polecają Conti 850, ale właśnie dużo dobrego słyszałem o Nokianach, do tego sporo tańszych
                                      Marek

                                      Komentarz


                                      • Właśnie wszyscy continental continental ale czy ja potrzebuje takiej opony, czy ona jest taka dobra nie patrzę na testy ADAC bo one są jak juz wiemy kupione. Jeździłem na nokian w każdych warunkach i nigdy nie zawiodły nawet gdy była mega zima do Wielkanocy. Testował em jak mogłem w służbowym wiec swoje dostały. Sprawdziłem egzamin zdały wiec są ok

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez pstrykacz
                                          Nokian WR D3, czy WR A3

                                          Która lepsza na nasze drogi
                                          Kierując się opiniami innych wybrałem D3 , zobaczymy co z tego wyjdzie...
                                          Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

                                          http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

                                          Komentarz


                                          • taka ciekawostka nie związana z zimą dla tych którzy troszkę siedzą w temacie...
                                            właśnie dostałem felgi enkei 9,5x18 , model RPF1 black. sprowadzane z japonii
                                            wzór taki sobie , waga piórkowa... :szeroki_usmiech
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez pstrykacz
                                              Nokian WR D3, czy WR A3 :?:
                                              zależy też jaki rozmiar

                                              bo 225/40/18 występuje tylko WRA3
                                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                              Komentarz


                                              • Rozmiar to standardowy 205/55/16
                                                Marek

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pstrykacz
                                                  Rozmiar to standardowy 205/55/16
                                                  no to śmiało WR D3
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz


                                                  • A mi chyba wyząbkowały po zewnętrznej stronie Nokiany WR D3, trochę je słychać w okolicach 80 km/h.
                                                    Maja około 10 kkm przebigu, jeden sezon to około 5 kkm.
                                                    Muszę podjechać do jakiegoś oponiarza i zapytać o opinie, jeśli się potwierdzi to będę chciał zamienić stronami po przełożeniu na felgach.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X