Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pisalem ze nie jest przebita. powietrze nie uchodzi..

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Kiture
      Witam,

      Posiadam Skode Octavie Kombi I 1.9 TDI (74kW), posiadam ten samochód od dwóch tygodni i mam zamiar kupić opony zimowe do niej i spotkałem się z małym dylematem, tzn. oznaczenia opon na pokrywie od wlewu paliwa to:

      195/65 R15
      205/60 R15
      205/55 R16

      Natomiast gdy podaje wszystkie parametry auta na stronie: Sklep z oponami – kup opony online » Oponeo (chciałbym kupić przez tą stronę opony) to pokazuje mi że oryginalny rozmiar opon to:

      185/70 R14

      Teraz moje pytanie, czy taki rozmiar może być jaki podawany jest na stronie oponeo czy musi to być jeden z rozmiarów podanych na wlewie do paliwa i żaden inny nie może być?.
      Sprawdź jeszcze na Motointegrator. Ja u nich kupowałem. Akurat w tych rozmiarach o które pytasz wybór jest ogromny. Fajne jest też to, że można bezpośrednio zamówić do warsztatu partnerskiego - a później tylko podjechać o umówionej godzinie na montaż. Wtedy nie musisz bujać się w kolejkach do wymiany i wozić się z oponami. Duża oszczędność czasu.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez leszekmw
        xtremesystems, no ale nie odpowiedziałeś na najważniejsze - jest przebita czy nie :?:
        jeżeli nie to dałbym zabezpieczająco wkład od środka i śmigał dalej , a nawet bez tego wkładu będzie ok jeżeli druty są nie porwane . po jakimś czasie woda i sól i tak zrobi swoje.
        Może jakimś klejem do gumy dało by się zabezpieczyć druty przed wodą i solą ? :wink:

        Komentarz


        • xtremesystems, przepraszam , faktycznie . jeździj i tyle.
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • Zamieszczone przez logan_x
            Zamieszczone przez leszekmw
            xtremesystems, no ale nie odpowiedziałeś na najważniejsze - jest przebita czy nie :?:
            jeżeli nie to dałbym zabezpieczająco wkład od środka i śmigał dalej , a nawet bez tego wkładu będzie ok jeżeli druty są nie porwane . po jakimś czasie woda i sól i tak zrobi swoje.
            Może jakimś klejem do gumy dało by się zabezpieczyć druty przed wodą i solą ? :wink:
            no właśnie tak sie zastanawiam czy by jakiegoś kleju w te dwie dziury w celu zabezpieczenia. bo do drutu nie doszlo, a właśnie wypada zabezpieczyć. tylko jakims pozadnym klejem. nie wiem za bardzo jakim? bo opona pracuje. tam w srodku wczoraj bylo szklo a dzis juz wylecialo

            Komentarz


            • Zamieszczone przez mezoo
              Zamieszczone przez Kiture
              Witam,

              Posiadam Skode Octavie Kombi I 1.9 TDI (74kW), posiadam ten samochód od dwóch tygodni i mam zamiar kupić opony zimowe do niej i spotkałem się z małym dylematem, tzn. oznaczenia opon na pokrywie od wlewu paliwa to:

              195/65 R15
              205/60 R15
              205/55 R16

              Natomiast gdy podaje wszystkie parametry auta na stronie: Sklep z oponami – kup opony online » Oponeo (chciałbym kupić przez tą stronę opony) to pokazuje mi że oryginalny rozmiar opon to:

              185/70 R14

              Teraz moje pytanie, czy taki rozmiar może być jaki podawany jest na stronie oponeo czy musi to być jeden z rozmiarów podanych na wlewie do paliwa i żaden inny nie może być?.
              Sprawdź jeszcze na Motointegrator. Ja u nich kupowałem. Akurat w tych rozmiarach o które pytasz wybór jest ogromny. Fajne jest też to, że można bezpośrednio zamówić do warsztatu partnerskiego - a później tylko podjechać o umówionej godzinie na montaż. Wtedy nie musisz bujać się w kolejkach do wymiany i wozić się z oponami. Duża oszczędność czasu.
              Coś musiałeś źle podać lub szukasz po modelu auta a nie po wymiarze opony,
              to co Ci podała strona to są tzw... zamiennik tj. jak chcesz zmienić profil, wielkość koła nie zmieniając obwodu i w kolejności jest tak jak podane na wlewie, na pierwszym miejscu powinna wskoczyć 185/70/14.

              Co do opon jakie masz wybrać dużo zależy od felg jakie posiadasz no chyba że to mają byc opony z felgami to inna kwestia. Co do innych rozmiarów nie występujących na naklejce, możesz założyć ale nie potrzebnie będziesz podrażał koszty, i może ulec zmianie wyświetlanie prędkości 100km/h przykładowo będzie 102,5 lub 97,5 kwestia czy założysz koła wieksze czy mniejsze od obwodu wzorcowego opony tj. 185/70/14.

              BTW na oponeo tez jest możliwośc dostarczenia opon do wskazanego warsztatu ....
              http://carsdetailing.blogspot.com/

              Komentarz


              • Zamieszczone przez gusiak11
                wieksze czy mniejsze od obwodu wzorcowego opony tj. 185/70/14.
                Standard to 195/65/15.
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rafiki
                  Zamieszczone przez gusiak11
                  wieksze czy mniejsze od obwodu wzorcowego opony tj. 185/70/14.
                  Standard to 195/65/15.
                  Też tak pomyślałem ale po drugim przeczytaniu kolega ma OC I, i rzeczywiście jak sie wbije na oponeo szukaj wg. modelu to w OC I pokazuje tylko 185/70/14, dopiero w O III pokazuje standardowo xxx/xx/xx ale jest chyba 5-6 zamienników
                  Druga sprawa ze idealnym zamiennikiem 185/70/15 jest 195/60/15 a nie na 65 ale... 3% jedni dopuszczają inni nie, tu prawdopodobnie chodzi o popularność=niższa cena,

                  Do OC II to koło by nawet nie weszło przez zacisk ale to juz OT.

                  BTW najprościej jest ruszyć d... i zobaczyć co jest wybite na obecnej oponie, zapewne wychodziły modele na 14`, 15`, 16` i na 17`, druga sprawa że sam silnik i model to jeszcze nie wszystko, może poprzedni właściciel wprowadził jakieś modyfikacje typu hamulce od RS-a
                  Z naklejki wynikało by że stoi na 195/65/15 ale.... nawet klapka wlewu może być nie od tego auta
                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                  Komentarz


                  • gusiak11, to wg oponeo. Fakt, że pierwotnie w O1 podstawowa opona to miała być 185/70/14, ale skoda z tego zrezygnowała i standardem były 195/65/15
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • Podstawowa opona w O1 jak i GIV była 175/80R14 i taką kiedyś miałem.
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • xtremesystems, taka dziura to nie dziura

                        Komentarz


                        • sorry za OT

                          Zimowe opony całoroczne?
                          Tylko w warszawskiej policji

                          Blokada serwisu - TVN24
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz


                          • Panowie mam pytanie. Letnie oponki mam w rozmiarze 225/45/r17 octavia 2 1.8 tsi. Czy zimowe 245/45/r17 beda ok czy lepiej zostawic te co mam (a mam jakies 16stki, na pewno wyzsze i wezsze). Czy ktos jezdzil na takich kapciach (245) ? Jak sterownosc auta i przyczepnosc?

                            Komentarz


                            • ale_jak_to, na zimę na pewno praktyczniejsza jest 16.
                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz


                              • leszekmw, masz jakies doswiadczenia z Pirelli Winter SottoZero :?:
                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                Komentarz


                                • sotto2 - podobno nie mają super trakcji na śniegu , pod tylne napędy robiona z tego co pirelli twierdzi, zakładam je od paru lat do eklasy koledze /dużo jeździ i co roku 2 nowe przynajmniej / - nie narzeka . niestey mają tendencję do deformowania bieżnika ,czyli ze na środku robi sie takie siodło.

                                  sotto3 - mam je nawet w promocji teraz w 16 , ale to chyba opona bez większych zalet a dość droga.
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • Ja jezdze na SottoZero 3 225/45/17 i sobie bardzo chwale jak na razie. Chociaz wiecej to bylo deszczu i suchego niz sniegu. Chociaz mialem okazje jezdzic kiedy byl nagly atak zimy w Warszawie i zachowywaly sie bardzo dobrze - nie zrywaly przyczepnosci.

                                    Komentarz


                                    • Maliniak no widzisz..a w testach wypadają tak sobie..
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • leszekmw, tak kiepsko w testach nie wypadają :diabelski_usmiech

                                        Link

                                        Link

                                        Link

                                        Link
                                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                        Komentarz


                                        • Nexus6, nie chce mi się szukać , zresztą nie podpieram, się testami w ocenach opon , ale widziałem przynajmniej jeden test gdzie dostały w dupe.. , tzn nie były ostatnie ale tez poza pierwsza trójka
                                          ale jak w tych testach im wychodzi z\że są ok to brać..
                                          czasami najlepiej jest się samemu przekonać..
                                          może przy tylnym napędzie w dalszym ciągu bardziej się sprawdzają..
                                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                          GVI 1.4TSI
                                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                          Komentarz


                                          • W ostatni weekend moje Dunlopy 4D przeszły prawdziwy test zimowy w górach. O dziwo udało mi się podjechać pod Rusiński Wierch od strony Bukowiny Tatrzańskiej bez najmniejszego problemu chociaż na drodze zalegał kopny śnieg. Po zobaczeniu ilości śniegu oraz nastromienia miałem wątpliwości czy w ogóle podjadę, spora część aut jechała na łańcuchach.

                                            Moim zdaniem opony sprawdzają się bardzo dobrze w każdych warunkach, polecam każdemu
                                            Moja FLka:

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                            Komentarz


                                            • Zmieniam felunek, będę potrzebował nowe oponki zimowe. W grę wchodzą Michelin Alpin5 oraz goodyear ultra grip 9. Które według was są większej uwagi? cena nie gra roli tylko właściwości szosowe oraz komfort (cisza). Rozmiar opon to 205 55 r16
                                              czarna perła

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez slawciol
                                                cena nie gra roli tylko właściwości szosowe oraz komfort (cisza)
                                                = Dunlop

                                                Komentarz


                                                • slawciol, UG9 lub Vredenstein Snowtrack 3. Szkodnik idzie jak po szynach :diabelski_usmiech

                                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                  Fotki
                                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                  Fotki

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mirek_p11
                                                    slawciol, UG9 lub Vredenstein Snowtrack 3. Szkodnik idzie jak po szynach :diabelski_usmiech
                                                    W gre pozostałty u mnie tylko te dwie opony co napisałem :wink:
                                                    Więc ug9 albo alpin5
                                                    czarna perła

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X