Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Deo
    Big, gdzie kupiłeś te Dunlopki za 300 PLN ? BTW. Rocznik 2010 czy 2009?
    rocznik 2010 Lublin firma Sabat.
    Czarny Elegance

    Komentarz


    • No i stało się, zamówione Conti TS 830P, czy to dobry wybór okaże się na wiosnę

      Komentarz


      • Zamieszczone przez likoss
        a tak na marginesie co to miało oznaczać "wyłącz bo..."?
        będzie "owocek" :szeroki_usmiech

        Komentarz


        • Zamieszczone przez abstinent
          Zamieszczone przez vince123
          Zamieszczone przez szkoda
          Sava Eskimo S3
          S3+ nigdzie chyba nie uwzgledniaja :roll:
          nawet jak opona jest najlepsza to i tak nie pomoze jak sniegu powyzej kolan :szeroki_usmiech
          :P
          przypomina mi sie zeszloroczna zima :?
          a ja mam frigo2 i się śmieję z sąsiada jak się męczy na śniegu swoim mondeo na super duper zimówkach:diabelski_usmiech
          Ja miałew w poprzednim aucie dębice frigo i rzeczywiście na śniegu te opony sa nie do pobicia. Kiedyś jechałem z Katowic i wystąpiła nagła nawałnica (w ciągu 3 h drogi całe zasypane - wcześniej czarne) i w takich warunkach (nieubity świerzy śnieg) nie miałem równych

          Komentarz


          • a co sądzicie o oponie Nokian WR G2?
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Mihau
              a co sądzicie o oponie Nokian WR G2?
              Ma wielu zwolenników wśród gumiarzy. Podobno dobre opony, w testach wypada pozytywnie, ale stamtąd dla mnie to jedynie Finlandia nie mniej niż 0,7l i Nokia :wink:

              Komentarz


              • Zamieszczone przez hotrain
                ale stamtąd dla mnie to jedynie Finlandia nie mniej niż 0,7l i Nokia :wink:
                o to to święte słowa dobrodzieja :diabelski_usmiech

                Zamówione z "alledrogo": CONTINENTAL TS830 195/65R15T 199,00 zł za sztukę - jutro zakładam nowe "buty".

                Komentarz


                • Hmm... czyli takie sobie? Bo patrzę na oceny użytkowników to ma podobne oceny do GY UG7+ i troszke gorsze niż Conti TS830
                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                  Komentarz


                  • Mihau, miałem Nokiany zimówki i powiem, że są OK :idea:
                    ...nie ma to jak Octavia :drive:
                    >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                    Komentarz


                    • Ja się zdecyduje na Dunlopki 3D, zobaczymy jak będą się zachowywać w porównaniu do TS830.
                      Pozdrawiam,
                      Grzesiek


                      Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                      Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                      Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                      Komentarz


                      • Continental ContiWinterContact TS830 195/65R15

                        Opony Continental ContiWinterContact TS830. Zobacz więcej - OPONY.COM
                        Auto: Skoda Octavia I
                        Kolor: Srebrny
                        Pojemność: 1,8T 20V
                        Moc: 150KM
                        Typ silnika: AGU
                        Gaz: STAG-4

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez fidodido
                          Continental ContiWinterContact TS830 195/65R15
                          Mam szkodnika od 7 m-cy. Letnie mam Conti (fabryczne). Zimówki zamówiłem Conti TS830 T 195/65R 15. Poprzednio (fiat) też miałem zimówki Conti i byłem z nich zadowolony.
                          Mam już umówiony termin wymiany na 19-tego. Wymieniam całe koła. Na zimę kupiłem stalówki 15-stki. Alusy "odpoczną" w piwnicy a wcześniej wyczyszczę i obręcze i opony.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez abrymarz
                            Alusy "odpoczną" w piwnicy a wcześniej wyczyszczę i obręcze i opony.
                            Lepiej o tym głośno nie mów/pisz bo ktoś niepowołany zajrzy do piwniczki i zakłóci "odpoczynek"

                            Komentarz


                            • A co do zimowania opon to w jakiej pozycji najlepiej przechowywać koła? Na leżąco (poziomo) jedna na drugiej czy na stojąco (pionowo) jedna obok drugiej?
                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Mihau
                                A co do zimowania opon to w jakiej pozycji najlepiej przechowywać koła? Na leżąco (poziomo) jedna na drugiej czy na stojąco (pionowo) jedna obok drugiej?
                                Jak same opony to pionowo. Co jakiś czas obracać aby się nie odkształciły.
                                Jak na felgach to poziomo w stosie.
                                W wolnym czasie dwa koła

                                Komentarz


                                • a co sądzicie o oponie Nokian WR G2?
                                  mam poprzednią "generacja" czyli WR i są bardzo ok, szczególnie jak musisz się poruszać po śniegu, w minioną zimę wyciągnęły mnie spokojnie z miejsca parkingowego mimo że jeszcze przednim zderzakiem odgarniałem i to przy rozmiarze 205/55R16, bardzo ładnie też zachowują się na błocie śniegowym, miałem kilka razy podbramkowe sytuacje i już patrzyłem w które drzewo wywalę dzwona a one poprowadziły mnie jak po szynach, naprawdę trzeba się postarać żeby na nich autko straciło kontrole, nie mówię tu o lodzie, na suchym czy mokrym są ok i przewidywalne.
                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                  Komentarz


                                  • Jak prześledzisz wątek to zobaczysz moją wypowiedź o Nokianach WR G2. Ja się zawiodłem, oczekiwałem znacznie lepszych opon zwłaszcza, że kiedyś jeździłem na Nokianach (modelu nie pamiętam) innym samochodem i wydaje mi się, że tamte były lepsze.

                                    Komentarz


                                    • Ja jeździłem dwa sezony dwoma Renault Megane na Pirelli SnowSport 205/55/16. Opony jedne z lepszych według mojej subiektywnej oceny. Ostatnia zima jaka była i ani razu problemu z ruszeniem czy też jakimkolwiek dojazdem. Tak jak pisałem mają dwa sezony za sobą ponad 40 tys km przejechane a bieżnik 6 mm. Także jestem pod wielkim wrażeniem. Czekają na kolejny sezon.

                                      Poniżej link do opon:
                                      Error 500 Server Error

                                      Komentarz


                                      • Mihau, niedługo będę zakładał wr g2. Od jakiegoś czasu mieszkam w Skandynawii i tu firma Nokian ma wzięcie, ale cóż, co kraj to obyczaj
                                        Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                        Komentarz


                                        • mecholl, widzialem opony nokiana z fabrycznie wmontowanymi cwiekami, takze na panujace na polnocy warunki w sam raz
                                          Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez rkb
                                            mecholl, widzialem opony nokiana z fabrycznie wmontowanymi cwiekami, takze na panujace na polnocy warunki w sam raz
                                            dla mnie te opony to porażka. Miałem takie opony wraz z pierwszą OII i przelatałem na nich sezon. Teraz zmieniłem na normalne.
                                            Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                            Komentarz


                                            • Ja zamówiłem Continental TS830P 205/55/R16

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez akolo
                                                Ja zamówiłem Continental TS830P 205/55/R16
                                                te "Pe" to zupełnie inny bieżnik, od tego o którym tu mówimy dotąd.
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • Troszku inny, tzn jest tak, że kolega pracuje u wulkanizatora i ściąga mi obie wersje i mam sobie wybrac. I nie wiem czy brac z P czy bez P.

                                                  Komentarz


                                                  • ja wczoraj "obułem" mojego szkodnika w Dunlopy witersporty 3d 195/65 r15 - zobaczymy jak będą sobie radzić na śniegu... jak narazie zaniepokoiła mnie jedynie opinia mojego oponiarza któremu nie przypadły do gustu przy wyważaniu... ale że dla mnie nie istotne jak się wyważają tylko jak jeżdżą to ocenię je dopiero jak popada śnieg

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X