Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Doba
    O1 i O2 testowałem Michała Pilo sport 3
    w jakim rozmiarze ?

    Zamieszczone przez Doba
    jak Pirelli P7
    bardzo fajna ale do O1 bardziej . w/g mnie oczywiście.

    p.s.
    w dalszym ciągu nie mogę wejść na stronę :?
    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
    GVI 1.4TSI
    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

    Komentarz


    • W rozmiarze 205\55r16

      te lato przejezdzilem na 18 na Pirelli pzero i byli super

      Zima przed nami jak spadnie pierwszy snieg to przetestuje nowości na rynku i dam znac jak wygląda trakcja

      Na pw
      MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

      Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


      # # # # # # # # # # #

      Moja O2
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

      Komentarz


      • Zamieszczone przez leszekmw
        Zamieszczone przez dato
        Primacy póki co mi polecają,
        nie primacy , psp3 :idea:
        za niedługo zobaczę je po 2 sezonach w gVI po ~ 60-70tyś to opiszę co z nich zostało
        To dawaj znać, chętnie poczytam, czas jest. Daj też krótką charakterystykę kierownika i ile mocy ma pod nogą...

        Zamieszczone przez Doba
        leszekmw, ja w obu swoich octaviach O1 i O2 testowałem Michała Pilo sport 3 i powiem ze nie jest to rewelacyjna aż tak opona. Pierwsza najgorsza wada jest wyzsza cena w porównaniu do innych opon z segmentu Premium. Kilejna zauważona rzczecza jest wieksza twardość i mniejszy komfort pokonywania polaczec asfaltu, torów itp.
        Jeśli jest ciepło to faktycznie fajnie trzyma w zakrętach i lukach. Odprowadzenie wody też dobrze.
        Wg mnie jest kilka innych ciekawych propozycji jak Pirelli P7, nero .

        Odnośnie trwałości opon to trzeba postawić sobie jedno pytanie. Czy chcemy trwalej opony czy zależy nam na bezpieczeństwie? Dlatego Continental szybko się zużywa, lato i zima co postawili na bezpieczeństwo a nie tak jak Michelin Saver na pseudo oszczędność....
        No widzisz, ja bym to gdzieś wypośrodkował. Jeżdżę sporo, zawsze za szybko, ale raczej nie agresywnie. Co do trzymania w zakrętach to imo większą robotę zawias robi, guma w drugiej kolejności. Na bazie doświadczeń z Conti sport contact stwierdzam, że mogę część tego trzymania (przez pierwsze 10tys, potem było coraz gorzej) poświęcić dla równiejszej pracy i dłuższego życia kapcia. Identyczne zdanie mam o P7 - tyle, że tam utrata parametrów nastąpiła już po 5 tys, po 10 przekładałem przód tył...

        Bardzo dobrze wspominam Premium Contact, fajna, równa guma, świetne hamowanie. Dla mnie opona ma dobrze hamować i odprowadzać wodę, dalej idzie trzymanie w zakrętach - na lato mam 225/40/18, a na zimę 225/45/17 - sam niższy profil robi swoje w zakrętach, a gumy niestety są drogie - wolę celować w takie, co wytrzymają te, powiedzmy, 40 tys bez istotnego pogorszenia parametrów niż w takie, które będą rewelacyjne, ale będę ich potrzebował 2-3 komplety na sezon...

        Komentarz


        • Zamieszczone przez dato
          zawsze za szybko, ale raczej nie agresywnie.
          też mam mniej więcej tak , ale chyba jednak wolniej czemu świadczą przednie ori klocki/tarcze 118tys i jade dalej sadzę że jeszcze następne 15tyś .

          nie mam doświadczenia w jeździe na 18 , moge się wypowiadać tyle co zaobserwowałem u klientów. a ten gość od psp3 ma gVI kombi służbowy 105tdi. przebiegi ok 65-8otyś/rok.
          opony ori i następny komplet miał założone p7 , ale ten mój komplet zaczął mu dleikatni , ale gęsto , ząbkować . ale nim założyliśmy 3 komplet silnik się wysrał bokiem przy , chyba , 120tyś :twisted: .gość od razu dostał nówkę /aaa...teraz sobie przypominam , ten pierwszy to była V , ale to to samo co VI/ . w VI po zjechaniu pierwszego kompletu cpc2 postanowiliśmy na próbę , ze względu na przebieg żeby nie wymieniał 2 kompletów na sezon , założyć psp3 i po pierwszym sezonie były ogólnie ok , a i klient zadowolony. dodam że pierwszym pomysłem były oczywiście następne csc2 :szeroki_usmiech , ale , mimo że firma bogata , nie chciał wkurzać mocodawców..
          gość jeździ dość szybko ale bez wariactw,
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • No to ciekaw jestem stanu tych gum po drugim sezonie, bo opis brzmi dobrze

            Komentarz


            • dato, niech sie ochłodzi to pewnie sie dowiemy , było nie było , zimowe koła ma u mnie w przechowalni..
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • Czyli pewnie wróci

                Komentarz


                • Hej

                  Ja wlasnie zakupilem Dayton 510, ktos cos moze rzec?

                  Komentarz


                  • fryta1979, dysonans podecyzyjny? Najpierw kupiłeś a potem pytasz :P :?:
                    Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                    6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                    Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                    Komentarz


                    • Z ciekawości pytam ]:P

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Skfarek
                        dysonans podecyzyjny?
                        +1 !!!

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez fryta1979
                          Ja wlasnie zakupilem Dayton 510, ktos cos moze rzec?
                          w/g mnie lepsza od dębicy i baruma , natomiast dość sztywna i twarda. spore przebiegi. w O1 będzie na pewno ok' . nawet w A6 klient przelatał 2 sezony , i to zwykłej bez Q , 2,0tdi.
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez fryta1979
                            Hej

                            Ja wlasnie zakupilem Dayton 510, ktos cos moze rzec?
                            Niestety niezbyt dobry wybór, domyślam się, że cena zadecydowała.
                            Pozdrawiam,

                            MarioPL

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez MarioPL
                              Zamieszczone przez fryta1979
                              Hej

                              Ja wlasnie zakupilem Dayton 510, ktos cos moze rzec?
                              Niestety niezbyt dobry wybór, domyślam się, że cena zadecydowała.
                              zadowolony z letnich nexenów to i tutaj będzie ok!
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • To i ja zapytam co wybrać:
                                Sava Eskimo S3+
                                Fulda Kristall Montero 3
                                Dębica Frigo 2

                                Czy może warto dopłacić do Continentala TS850?

                                O1 kombi na felach 15", jazda 95% w mieście, 1-2 wyjazdy w góry.

                                Zależy mi też na trwałości tych opon, żeby starczyły więcej niż 2 sezony
                                Moja Octavia

                                Komentarz


                                • Fuldy mam w drugim aucie --> 13" - nie mogę narzekać.
                                  Do O2, po pozytywnych opiniach o Conti, oraz po przejrzeniu m.in. testów ADAC, wziąłem TS850 15" - co będzie to się okaże
                                  Też kwestia ceny, zależy jaka różnica między poszczególnymi modelami.
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz


                                  • 195/65/15 do quattro, ktos cos mial w przeszlosci :twisted:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Tobi77
                                      Fulda Kristall Montero 3
                                      to będzie dobry wybór.

                                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Tobi77
                                        To i ja zapytam co wybrać:
                                        Sava Eskimo S3+
                                        Fulda Kristall Montero 3
                                        Dębica Frigo 2

                                        Czy może warto dopłacić do Continentala TS850?

                                        O1 kombi na felach 15", jazda 95% w mieście, 1-2 wyjazdy w góry.

                                        Zależy mi też na trwałości tych opon, żeby starczyły więcej niż 2 sezony
                                        Frigo z tej trójki wykreśl,
                                        Sava Eskimo bardzo przyzwoita, w zeszłym roku przejeździłem i bardzo ją będę chwalił.
                                        Montero 3 były również dobre opinie, żywotność będzie mniejsza, o Contim Ts850 nikt jeszcze się nie wypowie bo to nowość i nie testowana w warunkach zimowych.
                                        MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                                        Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                                        # # # # # # # # # # #

                                        Moja O2
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Doba
                                          Sava Eskimo bardzo przyzwoita, w zeszłym roku przejeździłem i bardzo ją będę chwalił.
                                          ja mam już drugi komplet, ojciec to samo i chwalę je od samego początku.
                                          tyle, że warto sobie zdawać sprawę, że są to opony bardziej w kierunku -> "śnieg" niż "zapierdalanieposuchymjakwlecie" :idea:
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • No niestety zepsuła mi się szklana kula i nie wiem jakie warunki pogodowe będą zimą. Ale generalnie będzie to zapierdalanie po Katowicach.

                                            Różnica między Savą, a Conti to 150 zł na komplecie - niemało. Tylko, że te Savy mają w testach ADAC mniejszą żywotność niż TS 830 i tylko odrobinę gorsze pozostałe wyniki. A zakładam, że 850 to będzie taka lepsza 830.
                                            Moja Octavia

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Tobi77
                                              Tylko, że te Savy mają w testach ADAC mniejszą żywotność
                                              a wiesz co to w praktyce znaczy?

                                              Zamieszczone przez Tobi77
                                              No niestety zepsuła mi się szklana kula i nie wiem jakie warunki pogodowe będą zimą.
                                              ale chyba wiesz czy popierdalasz dużo i bardzo szybko w trasie a mnie głównie o to chodziło, to po prostu nie są opony UHP czy tam HP tylko normalne zimówki osiąggające HP w warunkach zimowych
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • W praktyce znaczy to, że szybciej będę musiał kupić kolejne opony. :P
                                                A w teorii, że opony o lepszej przyczepności szybciej się zużywają, czemu przeczy np. Michelin A4.
                                                Moja Octavia

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Tobi77
                                                  W praktyce znaczy to, że szybciej będę musiał kupić kolejne opony.
                                                  a wiesz o ile szybciej i jak to się ma, powiedzmy do ceny, czyli czy to, że szybciej oznacza, że drożej czy niekoniecznie?
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • z innej bajki znalazłem ciekawy test:
                                                    Bieżnik opony – budowa i rodzaje » Oponeo
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X