Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez szkoda
    z innej bajki znalazłem ciekawy test:
    Bieżnik opony – budowa i rodzaje » Oponeo
    wyniku testu sensowne i zgodne z logiką
    Garret

    -----------
    Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Garret
      Zamieszczone przez szkoda
      z innej bajki znalazłem ciekawy test:
      Bieżnik opony – budowa i rodzaje » Oponeo
      wyniku testu sensowne i zgodne z logiką
      Dobrze gada,
      Fizyki nie da się oszukać. Jak bieżnik opony jest twardy to będzie wolniej się ścierał.
      Jak miękki szybciej, ale ... przy spadku temperatury, guma stwardnieje i z twardego bieżnika zrobi się klocek plastikowy a z miękkiego guma do pracy z nawierzchnią.

      To samo z hamowaniem, jak guma jest twarda to ma większe przebiegi ale i dłuższą drogę hamowania, przy miękkiej na odwrót.

      Daytona - jak sam autor zauważył już teraz twarda, więc w zimie ... dlatego napisałem niezbyt dobry wybór.
      Z drugiej strony kto co preferuje bezpieczeństwo czy ... ekonomię (nie chcą iść w parze).
      Ale sam fakt zakupu zimówek już dobrze świadczy o użytkowniku.

      O Continentala TS 850 byłbym spokojny, na pewno będzie trzymał odpowiedni poziom. Już chyba nawet są pierwsze testy.
      Pozdrawiam,

      MarioPL

      Komentarz


      • na suchej nawierzchni najlepsze sa sliki . wiec dopuki nie pada posiadacze łysych opon maja lepsza przyczepnosc

        Komentarz


        • Witam wszystkich

          przeglądam forum i nic nie znalazłem o oponkach Vredestein Snowtrac 3 195/65R15 91T . jest może ktos co je użytkował w O2 i mógłby się wypowiedzieć doradzić ? Zastanawiam się nad zakupem całego kompletu tylko wcześniej wolałbym zasięgnąć opinii. Planuje część tras pokonywać w dosyć sporym śniegu jak to bywa w moim regionie i ze służbą drogowa, wiec pozostaje kwestia wyboru opon kierunkowych lub typowo na błoto pośniegowe czy tym podobne. Jakie polecacie :?:

          Proszę o poradę
          1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
          2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
          3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
          4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

          Komentarz


          • W zeszłym roku założyłem Fulda KRISTALL 195/65/15 i się sprawdziły. W śniegu sobie radzą świetnie, nie miałem problemu z pokonywaniem warstwy świerzego śniegu i zasp, natomiast przy suchej nawierzchni jest odczuwalna troszkę dłuższa droga hamowania, ale jak ogólnie jestem zadowolony. Według mnie ciche oponki.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ciuk15
              Vredestein Snowtrac 3 195/65R15 91T
              testy opon :

              Test opon zimowych ADAC 2017 195/65 R15 » Oponeo

              Auto Świat - Portal motoryzacyjny

              Najlepsze modele zimowe 2018/2019 w rozmiarze 205/55 R16 według ADAC » Oponeo

              Seat Leon ST FR by mirek_p11

              Fotki
              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
              Fotki

              Komentarz


              • Koledzy,
                tak czytam i czytam i już wszystko się miesza. Więc w takiej sytuacji zadam pytanie do "Szanownego Grona" mam O2 Kombi i bardzo dużo się przemieszczam a zainteresowany jestem następującymi oponami:
                1. Bridgestone Blizzak
                2. Kleber HP2
                3. Daytona DW510
                4. Fulda M....3

                która z tych polecicie aby wytrzymały jak najwięcej .....

                Pozdrawiam R.
                Pozdrawiam Roballo

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Roballo
                  1. Bridgestone Blizzak
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Witajcie, czyli wychodzi na to, że najlepszy będzie Bridgestone .....
                    Pozdrawiam Roballo

                    Komentarz


                    • Witam,

                      po przeczytaniu waszych recenzji zdecydowałem się na zakup nowości Continental TS850, jak założę dam znać jak się sprawują.
                      Pozdrawiam,

                      drodar

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Roballo
                        Witajcie, czyli wychodzi na to, że najlepszy będzie Bridgestone .....
                        czy ja wiem, miałem zamiennie blizzaki (górna półka) z savą (dolna) i żadnej różnicy nie widzę, w testach (które oczywiście kłamią) kolejne generacje zimówek bridgestone'a grzeją kiepskie pozycje, IMO bardzo przeciętne opony, innych opon z tej stawki nie znam, ale skoro Leszek jako fachowiec mówi, że te najlepsze to może i tak...

                        [ Dodano: Czw 18 Paź, 12 07:56 ]
                        hmm, a jaki rozmiar, bo widzę, że 16 nie są złe jednak!
                        Winterreifen Test 2023: Alle Reifengrößen im Überblick | ADAC

                        za to 15 tak jak mówię:
                        Winterreifen 195/65 R15 im Test (2021) | ADAC
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • szkoda, koledze chodziło o ścieralność a brigd i dayton robia dobre przebiegi . jakbyś chciał Roballo budżetową to "daytona" też Ci stosunkowo długo pojeździ .
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • leszekmw,
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • Swoja droga ktoś wie czy ustawa o zmianie opon od 1-go listopada została podpisana i obowiązuje?
                              Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                              Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez piociel
                                Swoja droga ktoś wie czy ustawa o zmianie opon od 1-go listopada została podpisana i obowiązuje?
                                no co Ty, juz dawno bys o tym wiedział
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • kurwa śnieg ma padać na pierwszego... :szeroki_usmiech
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez leszekmw
                                    kurwa śnieg ma padać na pierwszego... :szeroki_usmiech
                                    :shock:
                                    Leszek, nie nakręcaj koniunktury cwaniaku!
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leszekmw
                                      kurwa śnieg ma padać na pierwszego... :szeroki_usmiech
                                      Lutego :P :diabelski_usmiech

                                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez szkoda
                                        Leszek, nie nakręcaj koniunktury cwaniaku!
                                        leszekmw, nie nakręca, to jest rozkaz dla śniegu
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez AdamB
                                          Zamieszczone przez szkoda
                                          Leszek, nie nakręcaj koniunktury cwaniaku!
                                          leszekmw, nie nakręca, to jest rozkaz dla śniegu
                                          heheheheheh
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • Ja jak co roku mam nadzieję mieć poskładane koła zimowe na początek listopada, w tym roku na (3) bo od 5.11 trochę wyjazdów się szykuje.

                                            Na ten sezon potrzebuję dokupić jeszcze 3 komplety 196/65/15.
                                            W grę wchodzą (kolejność przypadkowa):
                                            1. GY UG8: Goodyear Ultra Grip 8 195/65 R15 91 T » Oponeo
                                            2. Conti TS 850 : Continental ContiWinterContact TS850 195/65 R15 91 T » Oponeo
                                            3. Dunlop SP WS 4D: Continental ContiWinterContact TS850 195/65 R15 91 T » Oponeo


                                            No i co robić? :wink:

                                            W sumie wydaje się, że każda będzie dobra do 1.6 MPI, trasa/miasto 50/50.
                                            I jakby ktoś miał rewelacyjną cenę z dostawą do Warszawy - zapraszam do kontaktu. Oczywiście niezbędna FV.

                                            Komentarz


                                            • hotrain

                                              wez 2x ug8 na przod, 2xts850 na tyl a 1x4d wsadz w zapasowe :diabelski_usmiech

                                              Komentarz


                                              • Kurde jak to jest z tym indeksem prędkości. Kupuję Conti TS850 195/95R15 ale trochę boli, że indeks H jest droższy o 300PLN na komplecie niż T.

                                                Komentarz


                                                • T - 190 km/h
                                                  H - 210 km/h
                                                  Chyba nie będziesz tyle popierdalał w zimie? H Ci niepotrzebne.
                                                  Moja Octavia

                                                  Komentarz


                                                  • Nie będę, nie mam zamiaru. Ale koledzy w innych tematach straszą możliwością przepadnięcia odszkodowania jeśli likwidator stwierdzi opony nie dostosowane do maksymalnej prędkości samochodu? Ktoś coś pisał o naklejce we wnętrzu samochodu widocznej dla kierowcy, że ze względu na opony Vmax = 190km/h. Przejdzie ten numer czy nie?

                                                    EDIT
                                                    MOŻNA JEŹDZIĆ Z MNIEJSZYM INDEKSEM NIŻ PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA AUTA
                                                    Indeks prędkości opon - co to jest i jak go dopasować? » Oponeo

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X