Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak zmieniałem opony wczoraj to mi kapciarz powiedział, że TS 830 to jest średnia półka.

    Wg. niego najlepsze to GoodYear lub Michelin.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez loyd
      Jak zmieniałem opony wczoraj to mi kapciarz powiedział, że TS 830 to jest średnia półka.

      Wg. niego najlepsze to GoodYear lub Michelin.
      jedź do mojego, dowiesz się, że GY to gówno totalne a "Michelin panie to już nie to co kiedyś" :lol:
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez arturo_o
        Po wielu przemyśleniach wybór padł jutro jadę zamówić CONTINENTAL ContiWinterContact TS 830.
        A co takiego spowodowało, że wybrałeś TS830 ?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez rkb
          Mysle ze róznice w oponach klasy premium sa znikome
          dokładnie
          poza tym w ogóle te różnice nie tylko w klasie "premium", oprócz jakichś ekstremów i ewidentnych fakapów nie są powalające
          no ale przynajmniej mamy o czym pogadac i o co się posprzeczać :lol:
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • no w ecorcie na 6 letnich barumach tez z zasp wyjezdzalem bez lipy
            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

            Komentarz


            • Zamieszczone przez rkb
              no w ecorcie na 6 letnich barumach tez z zasp wyjezdzalem bez lipy
              w ogóle to jest tak, zresztą na tej podstawie wiele osób ocenia zimówki - że do wyjeżdżania z zaspy i sprawnego poruszania się po śniegu nie trzeba absolutnie żadnej finezji, wystarczy jakakolwiek opona o w miarę wysokim bieżniku i takim najbardziej chamskim, czyli wielkie kloce w miarę rzadko ustawione (no na przykład jak niekierunkowa frigo pierwszej generacji), w takich warunkach najbardziej prymitywna opona, nawet jakaś bieżnikowana będzie dawała radę bez problemu i będzie dorównywała tym "perłom technologii" :lol:
              problem zaczyna się wtedy kiedy na zimówce chcemy w miarę szybko pojeździć i zahamować na mokrym albo suchym , żeby było jeszcze przy okazji cicho i tu się pojawiają zasadnicze różnice dopiero.

              a w testach wygrywają zawsze modele, które są najbardziej równe w różnych warunkach.
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • jedno jest pewne każda opona zimowa oprócz chińskich wynalazków na śniegu będzie lepsza od letnich. każda ma wady i zalety. trzeba kierować się własnym rozumem i doświadczeniem a nie słuchać Pana Zenka w wulkanizacji. osobiście mam GY UG7+ i na pewno mnie nie zawiodą w trudnych warunkach zimowych a testy potwierdzają mój trafny wybór

                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                Fotki
                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                Fotki

                Komentarz


                • Zamieszczone przez szkoda
                  problem zaczyna się wtedy kiedy na zimówce chcemy w miarę szybko pojeździć i zahamować na mokrym albo suchym , żeby było jeszcze przy okazji cicho i tu się pojawiają zasadnicze różnice dopiero.
                  Otóż to. Do jazdy po śniegu (takim nieubitym) świetnie nadają się najprostrze opony (pisałem już o moich doświadczeniach z Frigo).

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez loyd
                    Zamieszczone przez szkoda
                    problem zaczyna się wtedy kiedy na zimówce chcemy w miarę szybko pojeździć i zahamować na mokrym albo suchym , żeby było jeszcze przy okazji cicho i tu się pojawiają zasadnicze różnice dopiero.
                    Otóż to. Do jazdy po śniegu (takim nieubitym) świetnie nadają się najprostrze opony (pisałem już o moich doświadczeniach z Frigo).
                    dokładnie tak właśnie jest, sam jeździłem i na frigo i frigo 2, poza tym, na tych gumach poza sniegiem też da się jeździć, tylko... wolniej i to jest cała filozofia.
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez szkoda
                      zresztą to jest taki prosty i bezpieczny wybór, jak się wzeźmie coś tych znanych producentów to raczej nie ma szans, żeby się wpieprzyć na jakąś minę, jestem pewien, że Alpin A4 też daje radę mimo, że nikt go nie zna
                      W najnowszym Auto Motor i Sport jest test zimówek 205/55R16 i jest tam ten Michelin. Jak się nie mylę to zajął 3 miejsce po GY i Continetalu.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • Kiedyś był test zimówek po częściowym zużyciu i okazało się że Alpin 3 który jako nówka okazał się "lepszy" od GY UG7 po zużyciu UG7 nadal trzymało pierwotne parametry a Alpin3 odnotował znaczący spadek formy spadając daleko za UG7.

                        No ale pozostało się na Alpinach pokulać póki się nie skończą. Do Merivki mojej żony ostatecznie kupuję całoroczne GY 4Seasons, auto praktycznie non stop w mieście jeździ, zobaczymy jak się sprawdzą. W testach wypadają lepiej niż niektóre tanie zimówki. No zobaczymy.
                        6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                        Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Big
                          Zamieszczone przez szkoda
                          zresztą to jest taki prosty i bezpieczny wybór, jak się wzeźmie coś tych znanych producentów to raczej nie ma szans, żeby się wpieprzyć na jakąś minę, jestem pewien, że Alpin A4 też daje radę mimo, że nikt go nie zna
                          W najnowszym Auto Motor i Sport jest test zimówek 205/55R16 i jest tam ten Michelin. Jak się nie mylę to zajął 3 miejsce po GY i Continetalu.
                          heh, no właśnie


                          w autoświacie jest szósty a zaraz za nim moje savy

                          [ Dodano: Pią 15 Paź, 10 09:35 ]
                          Zamieszczone przez Sev
                          W testach wypadają lepiej niż niektóre tanie zimówki.
                          dokładnie, ciekaw jestem Twojej opinii
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • Właśnie tak to jest wszystko zależy od producenta. Mam w drugim aucie zimówki Frigo 2, na kopnym śniegu idą dobrze. Za to są bardzo głośne na asfalcie. W porównaniu do Conti TS810, które mam na OII, są one tak ciche na asfalcie jak letnie. Zobaczymy jak będą się sprawowały jak będą drogi zaśnieżone i jak będzie na błocie pośniegowym.
                            Kamil

                            Octavia II FL 1,4 TSI 2009 Elegance Liftback
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711
                            Fabia I 1,4 16V 2005 Ambiente Combi

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez plicha
                              W porównaniu do Conti TS810, które mam na OII, są one tak ciche na asfalcie jak letnie.
                              Dobrze prawi kolega :kufel , dziś przeleciałem się 190km/h na świeżych gumkach, prócz wiatru nie było nic słychać :smokedevil

                              Komentarz


                              • Dobrze prawi kolega :kufel , dziś przeleciałem się 190km/h na świeżych gumkach, prócz wiatru nie było nic słychać :smokedevil[/quote]

                                A jaki masz indeks prędkości na swoich oponach??? Pytam tak z ciekawości-najczęściej spotykany jest chyba T do 190 km/godz
                                O II fl kombi elegance

                                Komentarz


                                • Właśnie "T" czyli maksymalną się przeleciałem ale to tylko na prostym i płaskim kawałku trójmiejskiej obwodnicy, ale szybko wróciłem do nominalnej prędkości - wskazania komputera (zużycie paliwka) szybko zadziałało jak ujemne sprzężenie zwrotne na pedał gazu zwiększając kąt natarcia buta na pedał gazu. Nie mogłem się powstrzymać, skodolot cieszy się nowymi bucikami :diabelski_usmiech i macha z radości wycieraczkami :lol:

                                  Komentarz


                                  • Gratulacje!!
                                    A ja zamierzam założyć użytkowane od 3 sezonów : Pirelli Winter 190 snowsport 195/65/R15 91 T
                                    O II fl kombi elegance

                                    Komentarz


                                    • No i klamka zapadła. Poszło (wreszcie ) zamówienie na GY UG7+ 205/55 R16 91H
                                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Mihau
                                        No i klamka zapadła. Poszło (wreszcie ) zamówienie na GY UG7+ 205/55 R16 91H
                                        Mihau no to będziemy mieli takie same oponki o indeksie H tylko rozmiar inny . Wszelkie opinie i wrażenia z jazdy na 16'' mile widziane

                                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                        Fotki
                                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                        Fotki

                                        Komentarz


                                        • mirek_p11, oczywiście :szeroki_usmiech
                                          a co do opinii to trzeba będzie poczekać do śniegów ale napiszę jak z hałasem i z przyczepnością, bo Potenzy już przy 6 st C na dwójce szukają trakcji :roll:
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Mihau
                                            mirek_p11, oczywiście :szeroki_usmiech
                                            a co do opinii to trzeba będzie poczekać do śniegów ale napiszę jak z hałasem i z przyczepnością, bo Potenzy już przy 6 st C na dwójce szukają trakcji :roll:
                                            oponki są rewelacyjne bo już jeździłem na 14'', 15'' ale 16'' jeszcze nie miałem i jestem ciekawy czy będzie róznica między 15'' a 16'' w naszych mocnych autkach :diabelski_usmiech

                                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                            Fotki
                                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                            Fotki

                                            Komentarz


                                            • No ja w zeszłym sezonie na 15" jeździłem ale tam było 110 kuniff (znaczy mniej, bo zapieczone łopatki w turbinie i w ogóle strasznie zajechana była przez poprzedniego właściciela)
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Wtorek
                                                Zamieszczone przez arturo_o
                                                Po wielu przemyśleniach wybór padł jutro jadę zamówić CONTINENTAL ContiWinterContact TS 830.
                                                A co takiego spowodowało, że wybrałeś TS830 ?
                                                Cena, dobre opinie i zadowolenie z letnich oponek conti

                                                Komentarz


                                                • zobaczymy u kogo pierwsze spadnie snieg u mnie pewnie nie... ale juz rankiemt spada do 3 stopni raz nawet auto mni e przestraszylo b zczelo sygnalizowac "z e moze byc slisko" wiecie pipi i śnieżynka
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
                                                  http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

                                                  Komentarz


                                                  • Właśnie wróciłem ze zmiany kapci i faktycznie Conti TS830 zrobiły dobre wrażenie są bardzo cichutkie. Zobaczymy jak będą się spisywać kiedy spadnie śnieg
                                                    Moje Sreberko:
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40350

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X