Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jeździłem do tej pory tylko na frigo 2 (tyle, że w innych rozmiarach niż te niżej), ogólnie szukam czegoś do mamowozu (punto 2012)co będzie trzymało na śniegu tak jak ta dębica, na mokrym specjalnie mi nie przeszkadzają, a poruszam się dynamicznie.

    co z tych dwóch byście wybrali

    conti ts850 185/65/r15
    nokian wr d3 175/65/r15

    opony będą użytkowane głównie w mieście, są też podjazdy pod pare stromych górek więc dobrze, żeby dawały radę w śniegu, będzie też okazjonalnie czyt. raz w roku, wyjazd w góry, jeśli chodzi o głośność to mnie to nie interesuje/nie zwracam na to uwagi również średnio mnie interesują opory toczenia, na pierwszym miejscu jest trakcja.
    a jeszcze jakieś różnice na lodzie mogą być między tymi trzema oponami?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez parasite
      PIECIANR, za 850 kupisz Continental TS850 mocno tutaj polecane Zobacz na allegro
      hmm...ciekawa propozycja...tym bardziej,że wyjątkowo skupiłem się na oponeo.pl i podobnych stronach, a jakoś allegro przeszło bez echa...do teraz...
      JEDYNA RZECZ,KTÓRA WARTOŚĆ MA TO MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY !!!!

      Komentarz


      • PIECIANR, częściej wpadaj na forum, a nieraz się zaskoczysz :wink:

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz


        • Zamieszczone przez rezon
          Qgar napisał/a:
          . Ktoś ma opony z takim pierścieniem i może się wypowiedzieć czy to wogóle zdaje egzamin i rzeczywiście chroni felgę?
          zależy z jaką prędkością dojedziesz i jak wysoki jest krawężnik zasadniczo zdaje egzamin. rant jest schowany i nie ociera o krawężnik. A są w ogóle TS850 bez tego?
          17" być może nie ma bez FR, ale 205/55R16 FR to jakoś nie mogę znaleźć z rocznika 2014 w sklepach internetowych. Może już nie robią? Na stronie Continentala w zestawieniu nie ma FR dla 205/55R16.
          Continental Polska
          Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
          Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

          Komentarz


          • Doradźcie - czy do fabii II - 2010 r zamiast 195/55/15 mogę założyć 195/65/15?
            Nie wiem czy profil 65 nada się do fabii przy 15 stkach, może ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?
            Ceny Conti TS850 są - nie wiem dlaczego - znacząco różne dla tych dwóch profili. Niespełna 900 zł (profil 65) vs 1400-1500 (profil 55)

            Komentarz


            • himi, opony będą niezgodne z homologacją a średnica będzie za duża. Licznik będzie zawyżał prędkość i nie wiadomo czy się taka oponka zmieści.

              195/55/15 595.5 mm 0 mm 0 %
              195/65/15 634.5 mm 39 mm 6.15 %

              Seat Leon ST FR by mirek_p11

              Fotki
              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
              Fotki

              Komentarz


              • A ktoś coś może ciekawego powie o Alpinach A5? :wink: Warto się interesować, nie warto?

                Komentarz


                • Czyli słabo Polecicie jakieś przyzwoite zimówki 195/55/15 zamiast TS850? ( bo 1500 za ten rozmiar to spooro)
                  Obecnie żona ma Dębice...Choć zdrowe to jednak nic nie warte.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez himi
                    nie wiem dlaczego - znacząco różne dla tych dwóch profili.

                    bo 195/65/15 nazwijmy jest to profil typowy a 195/55/15 uznaje się już za nie typowy (bardziej po polsku pierwszych sprzedaje sie znacznie więcej niż drugich) i producent musi odbić sobie koszty produkcji, transportu itd...

                    Jakiś czas temu miałem to samo 215/50/17 kosztowało za dwie prawie tyle co 225/45/17 za 4
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez mirek_p11
                      himi, opony będą niezgodne z homologacją a średnica będzie za duża. Licznik będzie zawyżał prędkość i nie wiadomo czy się taka oponka zmieści.

                      195/55/15 595.5 mm 0 mm 0 %
                      195/65/15 634.5 mm 39 mm 6.15 %

                      Nie wiadomo czy się zmieści - to prawda ale licznik będzie zaniżał predkosć
                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                      Komentarz


                      • Licznik to akurat dla mnie problem marginalny. Może jest ktoś, kto próbował, albo ma możliwość sprawdzenia, czy 195/65/15 wjedzie w nadkole Fabii kombi II?

                        Komentarz


                        • kolego... to czy wejdzie nie znaczy jeszcze, że da się z tym jeździć... bo koło ma też się zmieścić ( i nie mieć kolizji z elementami zawieszenia i nadwozia) pod max obciążeniem i kiedy przejedziesz przez próg spowalniający.
                          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                          Komentarz


                          • Do Fabii daj 185/60/15 opony kosztuja w okolicach 200-250zl/szt - jest to przeciez rozmiar dopuszczony przez producenta auta.

                            195/65/15 kosztuja praktycznie tyle samo moze 80zl mniej na komplecie.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Maicroft - dzięki za merytoryczną podpowiedź. Rzucam się w wir poszukiwania.

                              Komentarz


                              • Ja dzisiaj zamówiłem do Lupo Dunlopy SP Winter Response 2 (175/65/14). Dunlop przekonał mnie modelem SP Winter Sport 3D, które to miałem w O1, i to było to. Mam nadzieję na podobną efektywność, szczególnie w śniegu. Obecnie w O2 mam Klebery Krisalp HP2 i chociaż na mokrym i suchym są ok, to w śniegu zdecydowanie się męczą i z tego względu w przyszłości Kleberów raczej już nie kupię.
                                Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                                a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                                Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                                O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                                Komentarz


                                • Ma ktoś doświadczenia z oponami XL (extra load) czyli wzmocnionymi.
                                  Komfort jazdy po naszych dziurawych drogach faktycznie jest gorszy?
                                  Teoretycznie powinien być, ale ciekaw jestem doświadczeń użytkowników.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez elektrykprosty
                                    Ma ktoś doświadczenia z oponami XL (extra load) czyli wzmocnionymi.
                                    Komfort jazdy po naszych dziurawych drogach faktycznie jest gorszy?
                                    Teoretycznie powinien być, ale ciekaw jestem doświadczeń użytkowników.
                                    ja mam, kupiłem letnie Dunlopy Blueresponse XL głownie z powodu możliwości uszkodzeń o krawężniki, w porównaniu z poprzednimi (Conti 3) XLe są bardziej konfortowe, tak czy siak jak ktoś jeździ po dziurawym mieście, miewa załadowane auto to warto dopłacić te 20 zł na sztuce i mieć spokój

                                    teraz kupuję WinterResponse 2 i też będą XL

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez elektrykprosty
                                      Ma ktoś doświadczenia z oponami XL (extra load) czyli wzmocnionymi.
                                      patrz nie na XL czy brak ale na nośność opony. Opona bez XL może mieć większą nośność niż inna z XL. Jeśli takie same to miałem okazję reklamować kiedyś Micheline Alpine XL i później miałem identyczne bez XL . XL'e były wyraźnie twardsze i mniej komfortowe.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez zepter00
                                        to prawda ale licznik będzie zaniżał predkosć
                                        jeżeli oponą wzorcową w Fabii jest 195/55/15 to po założeniu 195/65/15 licznik będzie zawyżał prędkość. Co innego jakbyś założył do Octavii 195/55/15 prędkość byłaby wtedy zaniżona :wink:

                                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                        Fotki
                                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                        Fotki

                                        Komentarz


                                        • bulshit Nie rozumiesz mechaniki za grosz albo masz kłopoty w logicznym rozumowaniu. :wink: Czy ty w ogóle wiesz co to jest prędkość licznikowa (bo własnie o takiej prędkości cały czas mówimy) i jaki wpływ na nią mają inee rozmiary kół? :wink:

                                          Większe koła - prędkość licznikowa będzie zaniżona w stosunku do prędkości rzeczywistej
                                          Mniejsze koła - predkość licznikowa będzie zawyżona w stosunku do rzeczywistej


                                          PS: Mam w Octavii mniejsze koła zimowe tzn 185/65 R15 i prędkość licznikowa jest sporo zawyżona w stosunku do rzeczywistej - prawie 20 km/h
                                          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                          Komentarz


                                          • niestety musze sie z zepterem zgodzić choc zazwyczaj sie nie zgadzamy..


                                            za male koła kola. prędkość bedzie na liczniku zawyzona w stosunku do realnej
                                            mam tak w fabii ba kolach 205/50 15

                                            prędkość jest liczona z obotow kół. jeśli kola sa mniejsze niz homologowane musza obrócić sie więcej razy niż kola homologowane by pokonać tę samą odległość. komputer z kolei myslac ze kola sa homologowane wiecej obrotów interpretuje jako wyzsza prędkość

                                            mniejsze kola predkosc zawyzona na liczniku
                                            wieksze kola predkosc zanizona na liczniku

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez zepter00
                                              Nie rozumiesz mechaniki za grosz albo masz kłopoty w logicznym rozumowaniu
                                              następnym razem grzeczniej proszę i bez zaczepek :twisted:

                                              oki wyliczyłem dzisiaj i popełniłem jednak błąd ops:

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • dobrze bo juz mialem ci tlumaczyc na przykladzie kola od roweru i od wrotki

                                                ale polew bylby na cale forum

                                                Komentarz


                                                • Prosta sprawa: przy tej samej predkości auta, które koło będzie się kręciło szybciej, większe czy mniejsze? Odpowiedź rozwiewa wątpliwości.

                                                  Innymi słowy, jest tak jak pisał mirek, tylko odwrotnie :szeroki_usmiech
                                                  Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                                                  a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                                                  Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                                                  O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                                                  Komentarz


                                                  • Ja dzisiaj zamówiłem uniroyal-ms-plus 77 po przeczytaniu testów i opinii innych stwierdziłem że nie warto dokładać ponad 100pln do TS 850. Z poprzednich byłem zadowolony więc mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.
                                                    Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X