Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavią jeżdżę na Uniroyal 66 MS+. Cóż... bardzo, ale to bardzo przeciętna opona. Teraz będzie dla nich 3 zima i po cichu liczę, że ostro dowali śniegiem i będę miał pretekst, żeby kupić Pirelli Carving.

    Komentarz


    • Chyba jednak kupię nokian wr d3
      Używa ktoś?
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

      Komentarz


      • Pod Twoim ostatnim postem napisałem krótką opinię nt WR D3
        Moja Balbina

        Komentarz


        • trooper,
          No tak
          Widziałem
          Dlatego też między innymi się nimi zainteresowałem.
          Ponadto jeszcze ktoś mnie do nich przekonał dlatego też pytam was, czy również macie z nimi pozytywne wrażenia.

          Napisałeś: " gorzej jest już na mokrej szklance, błocie pośniegowym. Do jeżdżenia tras zastanowiłbym się nad czymś innym."
          Właśnie z tego co czytam, to te oponki dobrze radzą sobie na szklance i błocie.
          To stwierdzenie wyciągnąłeś z doświadczenia ??
          Dziwi mnie to bo nawet patrząc na bieżnik i układ rowków jest idealny do odprowadzania wody oraz błota śniegowego więc powinny się dobrze sprawować w w/w warunkach.
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

          Komentarz


          • ja tez potwierdzam ze najlepiej jest na suchym na sniegu , ewentualnie blocie.

            na mokrym deczko gorzej

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Daro2hola
              Chyba jednak kupię nokian wr d3
              A to już nie lepiej dołożyć te 80 złotych za komplet i kupić Goodyear Ultragrip 9? W opinii osób, które znam Ultragripy to najlepsze oponki na śniegu, w tym największy uciąg mają :-)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Kris86
                Zamieszczone przez Daro2hola
                Chyba jednak kupię nokian wr d3
                A to już nie lepiej dołożyć te 80 złotych za komplet i kupić Goodyear Ultragrip 9? W opinii osób, które znam Ultragripy to najlepsze oponki na śniegu, w tym największy uciąg mają :-)

                Tutaj nie chodzi o 50 czy 100 zł
                Ważne żeby wytrzymały dwa sezony.
                Jeżdżę po Polsce i tak sobie myślę, że większość zimy droga będzie ewentualnie zabłocona śniegiem bądź oblodzona niż pokryta białym puchem.
                W testach nokian wypada najlepiej łącznie z continentalem.
                Goodyear widać daleko w tyle.
                Każdy mówi co innego :-(
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Daro2hola
                  Właśnie z tego co czytam, to te oponki dobrze radzą sobie na szklance i błocie.
                  To stwierdzenie wyciągnąłeś z doświadczenia ??
                  Dziwi mnie to bo nawet patrząc na bieżnik i układ rowków jest idealny do odprowadzania wody oraz błota śniegowego więc powinny się dobrze sprawować w w/w warunkach.
                  To stwierdzenie wyciągnąłeś z doświadczenia ??
                  Jeździłem na nich 3 zimy. O ile jak jestem w domu (rabka-okolice) i sypnie śniegiem to są w swoim żywiole.
                  Wyjeżdżając na "suchą" zakopiankę rozłażą się kompletnie. Myszkują jak diabli, są słabo stabilne. W ruchu typowo miejskim (błoto pośniegowe, ciapa) jest straszna ślizgawica.
                  Moja Balbina

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Daro2hola
                    W testach nokian wypada najlepiej łącznie z continentalem.
                    Goodyear widać daleko w tyle.
                    W jakich testach? Daj prosze linka, bo az oczom nie wierze zeby Goodyeary by na koncu klasyfikacji i byly gorsze od Nokianow

                    Komentarz


                    • Ja kupiłem nokiany WR D3 zobaczymy co pokażą

                      Komentarz


                      • Wiesz, większość testów jest sponsorowanych.
                        Także trzeba patrzyć na to z przymrużeniem oka.
                        Już któraś osoba z kolei pisze, że continentale są przereklamowane.
                        Natomiast o Goodyear i Nokian nie słyszałem nic złego.
                        Sprawdź sobie stronę oponylider.pl
                        Tam wszystko jest ładnie napisane.
                        Co do skrótów np CCE to wszystkie opony są poddawane podobno tym samym testom.
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                        Komentarz


                        • Ja z kolei ponieważ praktycznie śniegu we WRO nie ma zdecydowałem się na opony Nokian WR A3 w rozmiarze 205/55/R16, zamiast standardowych kierunkowych (w choinke). Ponadto połowę kilometrów robie autostradą więc stabilniejsza opona przy wyższych prędkościach jest jak najbardziej wskazana.

                          JEST >>> O2FL by Lockin

                          BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                          BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                          BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                          BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                          Komentarz


                          • Co sądzicie o Dębica Frigo HP 205/55/16 H?
                            Mam możliwość zakupu nówek (gratis z salonu dla znajomego) za okazyjne pieniądze i zastanawiam się...
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • Znajomy ma i sobie chwali, jeśli możesz je mieć w okazyjnej cenie to bierz.

                              Komentarz


                              • a ja mam pytanie trochę z innej beczki, ale szkoda zakładać osobnego tematu.

                                Sprawa dotyczy OIII.

                                Zmieniłem koła z 17 letnich na 16' zimowe.

                                Czy jest możliwość samodzielnego wprowadzenia tych danych w komputerze pokładowym?

                                Widzę, że jest opcja "opony" ale po wejściu w nią jest jedynie możliwość ustawienia alarmu przy osiągnięciu danej prędkości. O dziwo pisze, że opony są zimowe, ale nigdzie nie widzę opcji jak to zmienić.

                                Jeżeli się nie mylę to licznik obecnie będzie mi pokazywał zawyżoną prędnkość. Zgadza się?

                                Komentarz


                                • Test: 404 | Page not found

                                  jestem ciekaw komentarzy :diabelski_usmiech
                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Alelela
                                    Jeżeli się nie mylę to licznik obecnie będzie mi pokazywał zawyżoną prędnkość. Zgadza się?
                                    nie zgadza się. Oprócz rozmiaru felgi to jest jeszcze coś takiego jak szerokość opony i jej względna wysokość czyli np. 205/55/16 odpowiada średnicą 225/45/17 czy 195/65/15. Wg kalkulatora Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl błędy wskazań prędkościomierza wynoszą wtedy odpowiednio 0,38% i 0,41% czyli nic bo sam prędkościomierz ma znacznie większy błąd wskazań

                                    [ Dodano: Sro 29 Paź, 14 12:08 ]
                                    Zamieszczone przez Nexus6
                                    Test: 404 | Page not found

                                    jestem ciekaw komentarzy :diabelski_usmiech
                                    po doświadczeniach przed kilku laty z Pirelli W190 i W190 SnowControl oraz obecnymi założonymi w fabryce letnimi Pirelli P7 omijam wyroby tej firmy szerokim łukiem. Mam bdb doświadczenia z Michelin A3 i PA3 oraz od ubiegłego roku jestem pod jeszcze lepszym wrażeniem Conti TS850.

                                    Komentarz


                                    • Nexus6, kto by się spodziewał, że test pirelli wygra pirelli :diabelski_usmiech Branża oponiarska chce obowiązkowych zimówek
                                      رافال
                                      Spoty
                                      Cause freedom is a lonely road
                                      My O2FL

                                      Komentarz


                                      • @Rezon

                                        Dzięki za sprostowanie, rzeczywiście błąd w pomiarze jest nieznaczny.

                                        A co do samego ustawiania, wyboru opon w komputerze się orientujesz? bo trochę bezsensu pod menu "opony" zrobione, skoro nic tam nie można zmienić, poza ostrzeżeniem o przekroczeniu prędkości.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Alelela
                                          A co do samego ustawiania, wyboru opon w komputerze się orientujesz? bo trochę bezsensu pod menu "opony" zrobione, skoro nic tam nie można zmienić, poza ostrzeżeniem o przekroczeniu prędkości.
                                          bo tylko do tego ma to służyć. Homologacja dopuszcza często stosowanie opon zimowych o niższym indeksie prędkości niż dla opon letnich i wtedy należy sobie ustawić taki ogranicznik aby za bardzo nie zaszaleć na zimówkach W większości przypadków lepszym ogranicznikiem jest pogoda, ale np. dzisiaj to niekoniecznie

                                          Komentarz


                                          • rezon, już dawno minęły czasy, że zimówki produkowali tylko z indeksem do 140km/h. Teraz zimy są cieplejsze i suchsze więc nie ma się co dziwić, że w aucie jest taka opcja. Sam mam ustawione 180km/h :diabelski_usmiech
                                            Pisał Sebastian

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez rafiki
                                              Nexus6, kto by się spodziewał, że test pirelli wygra pirelli :diabelski_usmiech Branża oponiarska chce obowiązkowych zimówek
                                              ciekawe jakby mial wyglądać termin zmiany. bo przeciez raz w listopadzie potraci buc +15 a raz - 15

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez SS
                                                rezon, już dawno minęły czasy, że zimówki produkowali tylko z indeksem do 140km/h.
                                                nic nie pisałem o indeksie 140km/h :shock: Nie czytaj więcej niż piszę. Ja nie mam ustawionego żadnego ogranicznika bo nie potrzebuję - zimówki z H mi spokojnie wystarczają

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Nexus6
                                                  Test: 404 | Page not found

                                                  jestem ciekaw komentarzy :diabelski_usmiech
                                                  Ja rozwazam albo TS-850 albo wlasnie Sottozero 3 i raczej sklaniam sie ku wybraniu Pirelli. Malo ich w testach, bo dostepne sa tylko 17" wzwyz. Sama marka nigdy mnie nie zawiodla i kosztuja mniej niz Conti.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Maliniak
                                                    Sama marka nigdy mnie nie zawiodla
                                                    mnie raz zawiodła z P Zero Rosso, ale ostatnio miałem okazję poszaleć na torze w autach "obutych" w P Zero i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie - zastąpia u mnie Bridgestone'y Potenza S001 :diabelski_usmiech

                                                    a teraz znajduję takie wyniki testu :szeroki_usmiech

                                                    skończą się Dunlopy 4D, zapodam Sottozero 3
                                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X