Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam was pany
    mam pytanie w sumie do Octavki 2 posiadam 16 calowe felgi ,wcześniej opony miały rozmiar 205/55/R16 teraz mam okazję kupić 205/60/R16 zawieszenie seryjne,czy nie będzie przypadkiem jakiś otarć ?
    -Sprzedam 2x1l oleju przekładniowego G 052 171 A2 Oryginał z ASO
    -Sprzedam Gałkę do Golfa 5/6 6 bieg (pasuje do Skód)
    -Sprzedam Nowe oryginalne dywaniki welurowe Skoda Superb 1

    Komentarz


    • Jin, mój ojciec jeździ na takich zimówkach w o2 hb. Wcześniej miałem je w scoucie ale zwiekszyłem na 215x60x16. Tamte miały iść na sprzedaż ale po przymiarkach wszystko ładnie siedzi i dostał w spadku. Jeździ obecnie 2 sezon. Żadnych obtarć na ori felgach stal.

      Komentarz


      • Jeździ ktoś na Michelin Alpin 5?
        195/65/15
        Podobno zajebiste są i trwalsze od Goodyearów....
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

        Komentarz


        • Daro2hola, to nowość tego sezonu więc o opinie będzie trudno. Chyba, że pytasz jak sprawują się tej ciepłej jesieni.

          Komentarz


          • Jak tak dalej pojdzie to zimowki okaza sie zbedne w tym sezonie

            Komentarz


            • Maliniak, w zeszłym nie były zbyt długo potrzebne ja już zmieniłem, ale wczoraj po sprawdzeniu prognozy pogody wziąłem lewarek i z powrotem zarzuciłem na auto letnie koła - po co nowe zimówki mają się niszczyć :lol:
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • Po kilku dniach z przymrozkami założyłem nowe opony zimowe, a teraz...pogodę mamy jak widać :?

                Teraz sam nie wiem czy zmieniać znowu na letnie, szczerze mówiąc to niebardzo mi się chce. Co myślicie?
                Moja FLka:

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                Komentarz


                • Zamieszczone przez xcracer
                  Co myślicie?
                  lenistwo kosztuje :P
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • Obyś nie miał racji . Mam nadzieję, że te Link im nie zaszkodzą
                    Moja FLka:

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                    Komentarz


                    • Ja w ciagu najblizszych 2 tyg bede odbierac nowa O3 i chcialem zeby wyjechala na zimowkach, ale pewnie wyjade na letnich i zimowki sobie poczekaja na prawdziwa zime, o ile taka w ogole do nas przyjdzie

                      Komentarz


                      • xcracer, nie popadajmy w paranoje, miesiac pojezdzic na zimowkach przy 10-15 stopniach to nie znaczy, ze znikna albo sie jakos specjalnie zuzyja bardziej niz w zimie... chyba, ze ktos planuje objazdowke po europie i zrobic w tym czasie z 10k km ja na zimowkach jezdze od miesiaca

                        Komentarz


                        • Też mi się wydaje, że nic nie powinno im się stać. Tym bardziej, że codziennie wyjeżdżam zwykle wcześnie rano kiedy jest jeszcze chłodno, auto stoi w ciągu dnia i wracam już po zmroku.

                          Tak usprawiedliwiam niechęć do ponownej zmiany na letnie .
                          Moja FLka:

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez jerol
                            xcracer, nie popadajmy w paranoje, miesiac pojezdzic na zimowkach przy 10-15 stopniach to nie znaczy, ze znikna albo sie jakos specjalnie zuzyja bardziej niz w zimie... chyba, ze ktos planuje objazdowke po europie i zrobic w tym czasie z 10k km ja na zimowkach jezdze od miesiaca
                            W paranoje to popada ktos kto zaklada zimowki na poczatku pazdziernika

                            Komentarz


                            • Nie popadam w paranoje, a robie to dlatego, ze pozniej poprostu nie ma na to czasu bo jest nawalnica klientow. Pracuje w wulkanizacji.

                              Komentarz


                              • Maliniak, żadna paranoja , a jeszcze jak ktoś jeździ koło komina tylko to po co ma czekać..
                                na ostatnim szkoleniu z michelina podali że ich zimówki mają prawie identyczną ścieralność jak letnie więc problem szybszego zużycia opon zimowych w zasadzie odpada..w grupie michelina.
                                a sądzę że grupa goodyera nie odstaje od nich.. . mogę się dowiedzieć ..

                                paranoją jest za to stanie pod wulkanizacją 6 godzin w kolejce na wymianę lub czekanie kilka dni na swoją kolejkę ..i oczywiście mieć wtedy pretensję do drogowców że ich zaskoczyło i wulkanizatorów że nie chcą przyjąć a " ja właśnie w trase jade panie i musze założyć" :twisted:
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • Pewnie tez podali, ze ich opony sa najlepsze Juz nawet nie chodzi o scieralnosc, a same wlasciwosci jezdne. Zakladasz zimowki zeby miec lepsza kontrole nad autem w jezdzie po sniegu, a nie mokrym/suchym kiedy jest 15 stopni

                                  Kolejki mozna ominac majac cale kola do zmiany i robic to samemu

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez leszekmw
                                    paranoją jest za to stanie pod wulkanizacją 6 godzin w kolejce na wymianę lub czekanie kilka dni na swoją kolejkę ..i oczywiście mieć wtedy pretensję do drogowców że ich zaskoczyło i wulkanizatorów że nie chcą przyjąć a " ja właśnie w trase jade panie i musze założyć" :twisted:
                                    Jazda na "zimówkach" w listopadzie jest jak najbardziej normalna i oczywista. Chore jest to, że ludziska czekają do "pierwszego śniegu" i potem biadolą, generują korki, kolizje itp.

                                    Zamieszczone przez Maliniak
                                    Kolejki mozna ominac majac cale kola do zmiany i robic to samemu
                                    Kolego sympatyczny, takie coś jak "koło" powinno kontrolować się przynajmniej raz w roku, mam na myśli porządne oględziny bieżnika, felgi, wyważenie, czy felga jest prosta, ciśnienie. Zakładanie zestawu na "zeszłorocznym powietrzu" jest dalece nie rozsądne. Twoja teoria jest słuszna pod warunkiem odwiedzenia wulkanizatora z kompletem kół np. w październiku i przygotowania sobie sprzętu na zimę - tak ja np. robię i nie czekam w kolejkach

                                    Aktualnie od tygodnia śmigam na Dunlop SP Winter Sport 4D 205/55R16 , jak na razie nie narzekam na nie, są cieche, co do reszty czekam na śnieg i lód

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez mrfazi

                                      Zamieszczone przez Maliniak
                                      Kolejki mozna ominac majac cale kola do zmiany i robic to samemu
                                      Kolego sympatyczny, takie coś powinno kontrolować się przynajmniej raz w roku, mam na myśli porządne oględziny bieżnika, felgi, wyważenie, czy felga jest prosta, ciśnienie. Zakładanie zestawu na "zeszłorocznym powietrzu" jest dalece nie rozsądne. Twoja teoria jest słuszna pod warunkiem odwiedzenia wulkanizatora z kompletem kół np. w październiku i przygotowania sobie sprzętu na zimę - tak ja np. robię i nie czekam w kolejkach
                                      Jak ktoś potrafi wymienić koła to i napompować też, nie jest do tego potrzebny wulkanizator. Pozatym jaki poganiany pracownik przez chciwego szefa sprawdzi stan ogumienia, jedyne co można dostać to pogięte progi i poniszczone felgi.

                                      Koła wystarczy wyważać raz na 2 lata w środku roku i na nie zdzewiejących ciężarkach.
                                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                        Pozatym jaki poganiany pracownik przez chciwego szefa sprawdzi stan ogumienia, jedyne co można dostać to pogięte progi i poniszczone felgi.
                                        taaa..coś w tym jest . ale czytając Twoje wypowiedzi to chyba wiem co .. . po prostu jeździsz do najtańszych zakładów bo szkoda Ci kasy żeby porządnie serwisować auto.. ,a w tych najtańszych faktycznie w sezonie pracuja ludzie z łapanki nie mający pojęcia o niczym..ale za to tanioooo..

                                        Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                        Koła wystarczy wyważać raz na 2 lata w środku roku
                                        ale bzdura , ja pierdzielę ..kurr...w środku roku... :blah
                                        a jak rok przestępny to się tak samo liczy ..?
                                        potem niedoświadczeni kierowcy czytają takie wypociny takich jak Ty wujków dobra rada i powtarzają je jeszcze innym bo fachowiec na forum się wypowiedział.. :diabelski_usmiech
                                        najlepiej gówno z pod siebie też wpieprzać ,i tanio , i sam se zrobie.. :lol:
                                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                        GVI 1.4TSI
                                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                        Komentarz


                                        • Moja skodzina już od dwóch lat nie wiedziała zimówek :szeroki_usmiech i tej zimy chyba też nie zobaczy chyba że przez dłuższy czas będzie śnieg zalega w co wątpię :wink:
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez mrfazi
                                            Jazda na "zimówkach" w listopadzie jest jak najbardziej normalna i oczywista. Chore jest to, że ludziska czekają do "pierwszego śniegu" i potem biadolą, generują korki, kolizje itp.
                                            Zgadzam sie....

                                            Zamieszczone przez mrfazi
                                            Kolego sympatyczny, takie coś jak "koło" powinno kontrolować się przynajmniej raz w roku, mam na myśli porządne oględziny bieżnika, felgi, wyważenie, czy felga jest prosta, ciśnienie. Zakładanie zestawu na "zeszłorocznym powietrzu" jest dalece nie rozsądne. Twoja teoria jest słuszna pod warunkiem odwiedzenia wulkanizatora z kompletem kół np. w październiku i przygotowania sobie sprzętu na zimę - tak ja np. robię i nie czekam w kolejkach
                                            Też sie zgadzma i tak robię ale nie wielu pamięta o tym żeby ''zajrzeć'' do zimówek we wrześniu

                                            Zamieszczone przez leszekmw
                                            Sebastian_M26 napisał/a:
                                            Koła wystarczy wyważać raz na 2 lata w środku roku

                                            ale bzdura , ja pierdzielę ..kurr...w środku roku...
                                            a jak rok przestępny to się tak samo liczy ..?
                                            potem niedoświadczeni kierowcy czytają takie wypociny takich jak Ty wujków dobra rada i powtarzają je jeszcze innym bo fachowiec na forum się wypowiedział..
                                            najlepiej gówno z pod siebie też wpieprzać ,i tanio , i sam se zrobie..
                                            Sądzę że tu chodzi o to że kolega sprawdza raz na dwa lata dokładnie w połowie sezonu czyli zimę w okolicach lipca a lato w okolicach styczeń-luty i nie widzę tu nic nie tak...... no chyba że w danym ''sezonie'' wali 10 000 to raczej słaby pomysł

                                            Zamieszczone przez piramida
                                            Moja skodzina już od dwóch lat nie wiedziała zimówek
                                            Patrząc po podpisie to raczej nie ma się czym chwalić :P chyba że latasz na 4sezon-ach ale raczej wątpie
                                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                                            Komentarz


                                            • gusiak11, ostatniej zimy w Krakowie to może było w sumie z dwa tygodnie a jeżdżę głównie po mieście, jak jest podbramkowo to żonce podbieram 4x4 to co mam w podpisie :wink:
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz


                                              • co do kolejek - na szczęście są warsztaty, w których umawia się na godziny. Jak ktoś ma dwa komplety to spoko sam sobie wymieni. ścieralność to nie wszystko - większość letnich ma jednak lepsze prowadzenie/hamowanie na mokrym niż zimówki w obecnych listopadowych temperaturach. Nie widzę jakoś potrzeby specjalnego zaglądania do kół w październiku czy wrześniu - jeśli ktoś na bieżąco pilnuje wyważenia/przełożenia to przecież jak stawia koła w dobrym stanie na wieszak to tak samo je zdejmuje. raz na 10kkm spoko wystarczy - u jednego to co dwa lata, u innego co dwa miesiące
                                                Miałem zmienić kilka tygodni temu, ale jakoś miałem wyjazdy, a teraz czekam na jesienne temperatury - głupio zakładać zimówki w lecie 16st w dzień, 12 w nocy - to nie sezon na zimówki.
                                                Zamieszczone przez leszekmw
                                                na ostatnim szkoleniu z michelina podali że ich zimówki mają prawie identyczną ścieralność jak letnie
                                                a co mieli powiedzieć, że ścierają się szybciej? "Prawie" to bardzo pojemne słowo

                                                Komentarz


                                                • piramida, W Lublinie może było trzy tygodnie prawdziwej zimy ale nigdy nie wiesz jaka będzie nie mieszkamy w Londynie ze jak spanie śnieg o 8 rano to koło 18 będzie po nim wspomnienie, nie zjadłem wszystkich rozumów, nie przejechałem 10 000 000 km ale ze swojego przykładu Ci powiem że co z tego ze miasto soli .... z miejskiej solonej do domu na podwórko mam 200m i co z tego ze zima ma 3tyg czy 3m-c zdarzyło sie październik, spadł śmieg, nie mogłem wyjechać bo 200m dojazdówka była tak śliska że Uniroyal Sport 2 sobie nie radził, są opony na lato i są na zimę. Patrząc po twoim opisie latasz na UHP więc opony typowo letnie i chwała im za to, ale w zimę raz stają sie twarde, dwa że bieżnik daleki od zimowego i nie życzę ci tego ale lekkie wzniesienie temp. 0 i 2cm śniegu przejechane przez 4 inne samochody i powodzenia a to będzie 30m od głównej po której śmiga solarka i będziesz sie katował 30min żeby wyjechać .... ale jak to mówią twój cyrk twoje małpy
                                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                  Komentarz


                                                  • gusiak11, wszystko ok, nie jestem kamikaze, nie kupiłem jeszcze nowych zimówek a stare wylądowały na śmietniku stąd zwłoka z podjęciem decyzji o zmianie ogumienia :szeroki_usmiech
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X