Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A ja polecę na zimę Uniroyal MS PLUS 77 jak dla mnie to najlepsza zdroworozsądkowa (bez przepłacania za markę) opona na zimę.
    Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

    Komentarz


    • Panowie ktoś może polecić opony zimowe do O3


      -Dunlop 4D
      -Vredestein Snowtrac

      Komentarz


      • Z zimowkami radze sie narazie wstrzymac, sa dosyc drogie chyba, ze interesuja was stare roczniki. Opony sa troche tansze niz w zeszlym roku, a i wejdzie pare nowosci z klasy premium. Ogolnie nie ma jeszcze testow nowych opon ug9 albo alpin 5, ale jezeli juz kupowac to celowalbym w conti ts850 albo dunlop 4d.

        Komentarz


        • jerol, jak dobrze poszukać, to znajdzie się i w dobrej cenie i bieżące roczniki nawet.
          Ja pod koniec czerwca znalazłem komplet w rozmiarze 225/45R17 i okazało się, że wszystkie opony z maja 2014 przyszły.
          Generalnie każdy poleca to na czym sam wcześniej jeździł, więc można przyjąć, że każda markowa opona będzie bardzo dobra. Ja do tej pory przez całe lata jeździłem na UltraGripach, a teraz postanowiłem kupić Nokiany WR A3.
          Zastanawia mnie co prawda, jak będzie się jeździć na zimówkach tej szerokości i w ogóle na tych Nokianach, ale doszedłem do wniosku, że nawet w moich okolicach prawdziwego ŚNIEGU na ulicach to się nazbiera w ciągu sezonu kilka, góra kilkanaście dni.
          Pozdro

          Komentarz


          • Ja sobie planuję zamienić oponki na przodzie. Obecne Firestone Winterhawk 2 evo zupełnie nie zdały egzaminu na Podhalu. Od samego początku mam problem ze wzniesieniami i zaspami. Co polecacie na śnieg?

            Komentarz


            • obrus, Witam ja kupiłem tydzień temu Nokian WR D3 na oponeo ponoć dobre na śnieg.
              Jordi

              Komentarz


              • Panowie co myślicie o założeniu na zimę takiego samego rozmiaru jak na lato :?:

                Komentarz


                • ja tak zakladam, jezdze i jest ok 205/55/16
                  Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                  Obecnie -> Seicento 900+LPG
                  Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                  Bylo ->GOLF 3 1.8

                  Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                  Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                  Komentarz


                  • obrus, conti, dunlop, trzeba poczekac na jakies testy goodyeara ug9 i alpina 5. Z budzetowych opon podobno swietnie spisuje sie debica ale to tylko na sniegu, na mokrym slabiutko. Ja w tym roku chyba bede celowal w alpin 5, w 17stce.

                    Komentarz


                    • To jakie w tym sezonie Pany zimówki (195/65/15) kupujecie?
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piotrek_os
                        To jakie w tym sezonie Pany zimówki (195/65/15) kupujecie?
                        To już ten czas :!: :?: :diabelski_usmiech No skoro tak to ja szukam czegoś na moje zimowe 16" .
                        Mój typ to: Continental ContiWinterContact TS850 205/55 R16 91 H

                        Komentarz


                        • Czas na kupno jeszcze nie, ale na rozpoczęcie rozważań... :wink:

                          Komentarz


                          • Jak kupowałem kilka sezonów temu moje zimowe 15" (Continental ContiWinterContact TS830 ) to zrobiłem to w październiku i powiem, że nie żałowałem - bo w grudniu te same opony kosztowały 50zł na sztuce więcej. Więc może warto kupować wcześniej - przed sezonem.
                            Link
                            Link

                            Komentarz


                            • W październiku tak, ale nie w sierpniu :P

                              Ja mocno rozważam zakup Dunlopów SP WinterResponse 2 - ktoś używa? Zależy mi na czymś co będzie ciche i dobre na mokrym. Obecne Frigo2 są głośne jak cholera, na mokrym złe i mam ich serdecznie dość - nadrabiają na śniegu, ale ile tego śniegu u nas ostatnio jest... A i auto tak niskie że w nieodśnieżane rejony nie mam co się zapuszczać :lol:

                              Komentarz


                              • Ja już po zakupie. Wybór padł na Nokiany WR D3. O ile nie miałem zagwostki co do firmy to z modelem wachałem się pomiędzy A3 i D3. Zasięgnąłem języka u konsultanta sklepu internetowego i D3 przyjadą w przyszłym tygodniu. Zobaczymy co potrafią.

                                Komentarz


                                • PieTrzaK, moge polecic z wlasnego doswiadczenia Dunlop 4D lub jezdzone w ostatnia zime opony Vredestein - naprawde fajne oponki.

                                  Komentarz


                                  • Ja w tym roku znowu postawię na Dunlop Sp Winter Sport 4D. W zeszłym roku na takich jeździłem i byłem bardzo zadowolony. Jesienią kupię kolejny, nowe komplet.
                                    Moja FLka:

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                    Komentarz


                                    • Jakie opony 215/60/16
                                      sava Eskimo HP 99H XL czy FALKEN HS-449

                                      Komentarz


                                      • Panowie a taki dylemat. Ojcu zależy na oponach dobrze sprawujących się na śniegu nie jeździ za szybko więc dobrze sprawujące się opony na śniegu na mokrym i suchym przy niewielkich prędkościach chyba też sobie poradzą. Rozważa dwie opcje Dębica Frigo HP a druga to Barum polaris 3, którą opcję byście polecili?

                                        Komentarz


                                        • Zwykła Dębica Frigo moim zdaniem lepsza od Frigo HP na śnieg.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez samtech84
                                            Zwykła Dębica Frigo moim zdaniem lepsza od Frigo HP na śnieg.
                                            Problem jest taki, że to opony do Renault Scenica maja być, gdzie on ma rozmiar opon 16/195/65 i przy tym rozmiarze nie ma już Frigo 2, tylko są HP.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez karuzel
                                              Ja już po zakupie. Wybór padł na Nokiany WR D3. O ile nie miałem zagwostki co do firmy to z modelem wachałem się pomiędzy A3 i D3. Zasięgnąłem języka u konsultanta sklepu internetowego i D3 przyjadą w przyszłym tygodniu. Zobaczymy co potrafią.
                                              d3 sa bardziej na snieg bo jodelka
                                              na trase i miasto wzialbym a3 bo nie ma takiego śniegu. a na suchym i mokrym będą lepsze

                                              a jakie argumenty dawał sprzedawca?

                                              Komentarz


                                              • Zacząłem się powoli rozglądać za zimówkami. Planowałem kupić Dunlopy SP Winter Sport 4D jednak widzę, że w niższej cenie są Micheliny ALPIN A4, a niewiele więcej kosztują A5. Teraz mam dylemat...

                                                Co byście wybrali?
                                                Moja FLka:

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                Komentarz


                                                • 4D

                                                  Komentarz


                                                  • Miałem 4D w zeszłym roku i chyba nie będę kombinował . Mimo tego, że jeździłem na nich tylko 3 miesiące byłem bardzo zadowolony. Zastanawiam się tylko kiedy kupić...teraz czy poczekać jeszcze trochę?
                                                    Moja FLka:

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X