Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • xtremesystems Na początku zapytał jak będzie użytkowany samochód. Odpowiedziałem, że będzie to w większej części miasto i wtedy zaproponował D3 twierdząc, że A3 nadają się bardziej do dłuższych tras i większych prędkości przejazdowych. Cena ta sama więc osobiście nie wgłębiałem się w specyfikację i parametry.

    Komentarz


    • Uznałem że pora już zacząć rozglądać się za zimówkami na nadchodząc sezon. Nadchodzące nowości mnie nie interesują bo nie będą dostępne w rozmiarze jakiego szukam. Rozważam zakup:

      - Pirelli SottoZero Serie 3
      - Continental ContiWinterContact TS850
      - Dunlop SP Winter Sport 4D
      - Vredestein Xtreme Wintrac

      Które byście wybrali na moim miejscu :?:

      Komentarz


      • Dunlopy !
        Testowałem wersję 3D i była świetna. O 4D też już słyszałem pochlebne opinie.
        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

        Komentarz


        • Interesuje mnie raczej praktyka niż opinie zasłyszane gdzieś od kogoś

          Komentarz


          • Zamieszczone przez raventes
            Które byście wybrali na moim miejscu :?:
            Tu nie ma nic o praktyce... :diabelski_usmiech
            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

            Komentarz


            • Więc piszę że interesuje mnie praktyka - Wasza lub znajomych, a nie opinie że ktoś komuś coś powiedział i na podstawie tej opowieści wiecie coś o oponie. To za mało aby zaryzykować jej kupno.

              Komentarz


              • To testy ADAC i inne sobie poczytaj. Wybierzesz cechy opony, które Tobie odpowiadają.

                BTW - i tak istnieje duża "szansa", że moja pierwsza odpowiedź będzie jedną z najbardziej miarodajnych w tym temacie :-)
                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                Komentarz


                • O testach ADAC ( a raczej o przekrętach w nich ) wiele już słyszałem więc powtórzę - interesuje mnie praktyka, a nie testy i opinie gdzieś od kogoś zasłyszane Może ktoś jeździł na oponach jakie wymieniłem i ma porównanie między nimi.

                  Komentarz


                  • raventes, pamiętaj, że ile osób tyle opinii. Od siebie dodam, że latam na dunlopach tylko nie pamiętam czy 3d czy d4 i polecam.
                    Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                    Komentarz


                    • raventes, wiadomo... Testy są różne. Ale ty też przecież tylko SŁYSZAŁEŚ :diabelski_usmiech Nie spodziewaj się, że wielu z nas ma możliwość poużywania różnych zimówek w celu ich porównania. Zwłaszcza nowsze modele. Poza tym - na ile wystarcza zimówka ? U mnie na znacznie dłużej niż letnie więc dużo czasu zajęłoby "porównanie"... Do tego czasu wchodzą nowe modele i tak w kółko...
                      Możesz co najwyżej liczyć na nasze, subiektywne opinie o danej marce, modelu.
                      Powtórzę więc: polecam Dunlopy 4D :-)
                      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                      Komentarz


                      • Możesz mi wyjaśnić jaki sens ma porównywanie opony którą się już zakupiło i której się używa z nowością która co dopiero wchodzi na rynek :?: Nie uśmiecha mi się ( i zapewne zdecydowanej większości osób ) wymiana co roku opon które są jeszcze w idealnym stanie tylko dlatego, że wyszedł nowy model i nie interesuje mnie to jak dobre będą nowe modele - interesuje mnie za to to który model obecnie jest najbardziej godny polecenia :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • raventes, oddałeś dokładnie całą esencję mojego poprzedniego posta ! Cieszę się, że to zrozumiałeś i nie liczysz na to, że ktoś jest w stanie przetestować osobiście kilka nowości i mieć o nich wyrobione zdanie aby np. pomóc ci teraz w wyborze
                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                          Komentarz


                          • Tylko że nie zrozumiałeś faktu, że ja nie pisze o nowościach tylko o oponach które są już kilka sezonów na rynku Zwróć uwagę jakie modele biorę pod uwagę - to nie są nowości tegoroczne, ani zeszłoroczne :szeroki_usmiech

                            Komentarz


                            • Hmm...to szkoda... Bo musisz skreślić Dunlopa w takim razie. Wszedł chyba w zeszłym roku... Albo ciut wcześniej...
                              A to dobra opona :wink:
                              OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                              SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                              Komentarz


                              • Masz chyba dziś zły dzień / wieczór 4D miało premierę w 2011, a nie w zeszłym roku. Po 2 nie wiem czemu miałbym ją skreślić :?: :roll:

                                Komentarz


                                • Racja. W takim razie bierz spokojnie
                                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez looker
                                    Dunlopy !
                                    Testowałem wersję 3D i była świetna. O 4D też już słyszałem pochlebne opinie.
                                    bez przesady. Przejeździłem dwa sezony czyli ok. 40kkm na 3D i jest to ogólnie opona dobra, ale nie nadzwyczajna w czymś szczególnym. Nie wiem jak 4D, ale nie oczekiwałbym "trzęsienia ziemi" w porównaniu do 3D.
                                    Zamieszczone przez raventes
                                    - Pirelli ...
                                    Na zimowe Pirelli mam "uczulenie" po rozpatrzeniu reklamacji na jajowatość kilka lat temu i nie kupuję. Mam letnie i podobnie jak Dunlopy 3D nie powalają na kolana.
                                    Conti TS 850 kupowałem w ub. roku dla żony - to pierwsze moje Conti, zazwyczaj preferowałem Michały. I po pierwszym sezonie subiektywnie twierdzę, że 1 miejsce w testach ADAC i innych było w pełni zasłużone. Ciche, o bardzo dobrej trakcji. Nie wiem jak z trwałością - bo 5kkm to nieco za mało aby oceniać zużycie. Na razie nie zauważalne. Zdecydowanie polecam
                                    Vredesteina nie znam, to nie będę się wypowiadał. Z dobrych opon warto jeszcze rozważyć GoodYeara Ultra Grip oraz Michelin Alpin. Michały zawsze ceniłem za cichość i trwałość. A na kopny śnieg to nie ma Panie jak Dębica Frigo

                                    Komentarz


                                    • Frigo nie ma niestety w rozmiarze jaki szukam ( 215/55/16 , 97 H ). Goodyeara nie kupię - miałem kiedyśne GUG 6 i byłem załamany ich właściwościami i nie zaufam tej marce ponownie.
                                      Michałów nie znam i nie znam nikogo kto je ma więc trudno mi cokolwiek o nich konkretnego napisał, ale z opinii innych użytkowników słyszałem że to maksymalnie przereklamowana marka.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez raventes
                                        Frigo nie ma niestety w rozmiarze jaki szukam ( 215/55/16 , 97 H ).
                                        Frigo to już chyba nawet nie ma w ogóle - chodziło mi o zwykłe (nie Frigo 2 bo to zupełnie co innego). Były głośne jak diabli, ale duże klocki były super w kopnym śniegu - na asfalcie niekoniecznie. Na Michelinach różnych przejechałem dobrych kilkaset kkm i chociaż były z reguły bardzo drogie to nie nazwałbym ich przereklamowane. Były bardzo ciche - szczególnie dobrze wspominam Primacy Alpine 3, miały dobrą trakcję i trwałość.
                                        O GY UG6, 7, 8 - wiele zachwytów było na forum. Sam nie jeździłem - trzymałem się Michałów. Drogą eliminacji pozostało Ci i tak TS850. Sam planuję w przyszłym roku takie kupić do Superba - ten sezon jeszcze pewnie opędzę Dunlopami - mają prawie 5mm więc powinny wystarczyć. TS850 są naprawdę ciche i bardzo dobrze trzymają drogę - przynajmniej na początku. Jak będzie po kilku latach i większym przebiegu to jeszcze nie wiem. Żona robi ok. 10kkm rocznie. czasami jeżdżę też jej autkiem. Ma cichsze zimówki od letnich i mocniej słyszę Dunlopy w Superbie niż Conti w SX4, a wygłuszenie SX'a delikatnie mówiąc jest "nieco" gorsze.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez rezon
                                          Nie wiem jak 4D, ale nie oczekiwałbym "trzęsienia ziemi" w porównaniu do 3D
                                          O żadnym "trzęsieniu ziemi" nie wspominałem. jedynie nasunął mi się wniosek, że po 3D jest spora szansa, że 4D da rade co najmniej tak dobrze. A to już byłoby w porządku. Zgadzam się, że Michelin-y też mają dobre opinie oraz testy.
                                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                          Komentarz


                                          • rezon pewnie Ci chodzi o Frigo model S 30. Niestety w takim rozmiarze nie ma. Są tylko 13. Jednak chyba zdecyduję się na TS850.

                                            Komentarz


                                            • Dunlopy 3D są dobre, ale tak jak pisałem nie zachwycają niczym szczególnym. Gdyby były słabe, to wywaliłbym je po pierwszym sezonie. Za dużo i za szybko jeżdżę aby sobie pozwolić na słabe opony. W porównaniu do poprzednio ujeżdżanych Primacy Alpine 3 czy TS850 Dunlopy są wyraźnie głośniejsze i nieco gorzej się prowadzą.
                                              Zamieszczone przez raventes
                                              Jednak chyba zdecyduję się na TS850.
                                              Nie będziesz żałował. Mnie naprawdę mocno zaskoczyły, a jakby nie popatrzeć w ciągu 1,3-1,5Mkm trochę kompletów opon zjeździłem. Także S30 (nawet nie wiedziałem/nie pamiętałem, że mają takie oznaczenie), ale i D124, ale to była kiedyś jedyna dostępna opona, więc nie było takich dylematów

                                              Komentarz


                                              • chętnie bym przytulił jakieś nowe ciche oponki jak czytam wasze wywody bo moje Nokiany są głośne nie do zniesienia, wyją jakby łożyska poszły wszystkie a bieżnika sporo. rok prod 2009, po 5 zimach ale bieżnik ładny i równy co z tego jak głośne cholernie, chyba jeszcze wytrzymam te zimę a jak nie to nowe UG9, Alpin A5, TS850 tylko czekają na zakup
                                                Sławka wozi Superb 2 FL
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                                                Komentarz


                                                • W tym roku również postawiłem na Dunlopy 4D. W tej chwili można je kupić w cenie poniżej 900 zł za 15stki.
                                                  Moja FLka:

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                  Komentarz


                                                  • Kolego raventes, miałem TS 850 w trzech autach i mogę je polecić. Są rewelacyjne na mokrym asfalcie (czyli najczęściej występująca zimą nawierzchnia). Na śniegu też bardzo dobrze się sprawdzają (jedno z aut w którym ich używałem to auto do sportu i latałem na nich po torze na świeżym śniegu o głębokości kilkanaście cm - rewelacja /niestety opony z kolcami były zabronione/) Zużywają się dość szybko, ale coś za coś. Na tę zimę też planuję je kupić (no chyba, że GY UG9 wypadną rewelacyjnie w testach).
                                                    BMW 130i - klik
                                                    kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                                    BMW E36 '92 na tor

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X