Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez pawel934
    Zamieszczone przez Sezzam
    Podobno rozmiar nie ma znaczenia :P

    No właśnie Conti jest polecana przez sporo portali ale mi bardziej chodzi o to żeby opona była przetestowana przez użyszkodników Bo portalik sobie może testować opony na zajedwabistym śniegu przy prędkościach pędzących dziadków po mieście a nie podczas normalnej jazdy po śniegowej brei w mieście gdzie miejscami zalega lód

    Moje letnie Turanzy mają kiepskie opinie u Lexiarzy, u nich to dawała fabryka a w Octi robią robotę mimo, że są 5cio letnie
    Rozumiem, ja miałem TS850 trzech autach i dzisiaj zamówiłem do kolejnego. Za każdym razem byłem bardzo zadowolony
    Ja też kupuje TS850 (jest też nowa z oznaczeniem P) .
    Jeździłem na rożnych (na UG 7 też) i Conto są rewelacyjne - jeżdżę dużo bo 60- 70 tys.
    rocznie to jakieś tam porównanie mam.
    Co do wtrąconego tu tematu opon Turanza (ER300) to dla mnie też jest rewelacyjna - są lepsze np. Conti ale Turanza przynajmniej w oczach się nie zużywa
    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

    Komentarz


    • A jeździ/ł ktoś na Toyo Snowprox S953 ?
      Jeżdzę na letnich Toyo Proxes T1 Sport i są rewelacyjne więc na zimę też chcę spróbować.
      Czarna sztuka - Bixenon skrętny - Czerwona skóra - Pakiet SPORT
      Było: 109KM 250Nm. Jest: 147KM 320Nm by TDI-RACING :-)

      Biała sztuka - Zamówiona 06.08.2014
      Wyprodukowana 07.10.2014
      Odbiór 31.10.2014

      Komentarz


      • Ja jeżdżę na Snowprox S953. Mówiąc ogólnie, nie mam zastrzeżeń. Mam je w rozmiarze 225/45 R17 i GY UG 8 w rozmiarze 195/65 R15 nie istnieje przy tych Toyo na śniegu.

        Komentarz


        • Ja zamówiłem 225/40/18 zobaczymy
          Czarna sztuka - Bixenon skrętny - Czerwona skóra - Pakiet SPORT
          Było: 109KM 250Nm. Jest: 147KM 320Nm by TDI-RACING :-)

          Biała sztuka - Zamówiona 06.08.2014
          Wyprodukowana 07.10.2014
          Odbiór 31.10.2014

          Komentarz


          • Zamieszczone przez dudek_t
            Ja jeżdżę na Snowprox S953. Mówiąc ogólnie, nie mam zastrzeżeń. Mam je w rozmiarze 225/45 R17 i GY UG 8 w rozmiarze 195/65 R15 nie istnieje przy tych Toyo na śniegu.
            Twoje porównanie jest pozbawione sensu :-) Toyo w Twoim porównaniu jest aż o 3 cm szersze na jednej oponie... Jeżeli chcesz porównywać to weź nówke GY UG8 i Twoją Toyo i wtedy porównuj a wtedy już nie będziesz mówił takich rzeczy :-)

            Komentarz


            • Dziś przy + 15C leciałem trasę do Poznania, miejscami 140-150. TS 850 również w tych warunkach doskonale się spisały.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Kris86
                Zamieszczone przez dudek_t
                Ja jeżdżę na Snowprox S953. Mówiąc ogólnie, nie mam zastrzeżeń. Mam je w rozmiarze 225/45 R17 i GY UG 8 w rozmiarze 195/65 R15 nie istnieje przy tych Toyo na śniegu.
                Twoje porównanie jest pozbawione sensu :-) Toyo w Twoim porównaniu jest aż o 3 cm szersze na jednej oponie... Jeżeli chcesz porównywać to weź nówke GY UG8 i Twoją Toyo i wtedy porównuj a wtedy już nie będziesz mówił takich rzeczy :-)
                Według wszelkich prawideł węższe opony powinny być na śniegu lepsze... UG8 w moim odczuciu są na śniegu bardzo przeciętne, nawet UG7+ były lepsze.

                Komentarz


                • himi, u mnie TS830 do 180km/h dobrze się spisują, pod warunkiem, że prosta jest :szeroki_usmiech
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • Z takich propozycji co byście wybrali/polecili czy może już jeździcie na takich?

                    -Dunlop 4D
                    -Vredestein Sowtrac 3
                    -Vredestein Snowtrac 5
                    -Dunlop Winter Response 2

                    Komentarz


                    • yunior81, Dunlop 4D
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz


                      • yunior81, ja mam Winter Response 2, na razie nie narzekam, ale zrobiłem na nich może z 200 km
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • Ja bym polecił 4D głównie dlatego, że sam kupiłem już drugi komplet. Przejeździłem całą poprzednią zimę i jestem zadowolony.
                          Moja FLka:

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez dudek_t
                            Zamieszczone przez Kris86
                            Zamieszczone przez dudek_t
                            Ja jeżdżę na Snowprox S953. Mówiąc ogólnie, nie mam zastrzeżeń. Mam je w rozmiarze 225/45 R17 i GY UG 8 w rozmiarze 195/65 R15 nie istnieje przy tych Toyo na śniegu.
                            Twoje porównanie jest pozbawione sensu :-) Toyo w Twoim porównaniu jest aż o 3 cm szersze na jednej oponie... Jeżeli chcesz porównywać to weź nówke GY UG8 i Twoją Toyo i wtedy porównuj a wtedy już nie będziesz mówił takich rzeczy :-)
                            Według wszelkich prawideł węższe opony powinny być na śniegu lepsze... UG8 w moim odczuciu są na śniegu bardzo przeciętne, nawet UG7+ były lepsze.
                            Wg jakich prawideł, bo chyba nie według praw fizyki :-) Jeżeli opona jest szersza to większą powierzchnią ma kontakt z podłożem, a więc i większą powierzchnią "wgryza się" w śnieg i dzięki temu ma większy uciąg jak również większą powierzchnią hamuje, a więc jest większa siła tarcia... Jeżeli się mylę to mnie popraw ;-) to tak jakby nie skręcając stopy szybciej zahamować na łyżwach niż na nartach :-)

                            Komentarz


                            • Kris86, pewnie chodzi o to że węższa ma mniejszą powierzchnię styku przez co nacisk jest większy i dlatego mocniej się wgryza. Tak gdzieś pisali, ale to wszystko i tak zależy od konkretnych warunków.
                              AGR 112KM, 232Nm
                              Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rafiki
                                ja mam Winter Response 2
                                Kusi mnie mnie troche ta opona chociaż na poprzednim modelu przejechałem sie troche....

                                [ Dodano: Pon 03 Lis, 14 10:01 ]
                                xcracer,Dużo kilometrów zrobiłeś na poprzednim komplecie?

                                Komentarz


                                • Przejechałem około 6000 km i auto zostało rozbite, z opon zostały strzępy.

                                  Przez ten czas opony jeździły w każdych warunkach...po autostradzie, mieście, po śniegu i w górach. W każdej sytuacji byłem zadowolony.

                                  W firmie mamy 6 sztuk 02, wszystkie na UG7. Jeżdżę tymi autami praktycznie codziennie i moim zdaniem 4D są lepsze.
                                  Moja FLka:

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez parasite
                                    Kris86, pewnie chodzi o to że węższa ma mniejszą powierzchnię styku przez co nacisk jest większy i dlatego mocniej się wgryza. Tak gdzieś pisali, ale to wszystko i tak zależy od konkretnych warunków.
                                    Ale więcej niż 8 - 9 mm i tak się nie wgryzie, bo tyle wynosi głębokość bieżnika, a tyle to każda opona się wgryzie

                                    Komentarz


                                    • Kris86 - mylisz się, nie chodzi o jakieś tam wgryzanie tylko siłę ciągu.

                                      na ośnieżonej nawierzchni prawie zawsze lepszy ciąg zapewnia opona węższa, to już wiele razy w różnych programach i artykułach i testach było powiedziane odkąd się opony zimowe pojawiły, rajdy zimowe np zawsze są na wąskich oponach wiadomo że jeszcze z kolcami ale mogłyby być szerokie a nie są. Nacisk ma większe znaczenie niż powierzchnia i tyle !!! Owszem w cywilnych pojazdach nie ma to takiego znaczenia ale był niedawno test że opony szersze niż standardowe w przypadku letnich lepsze są tylko na suchym na mokrym już nie i to zarówno hamowanie jak i w łukach aquaplaning itp itd,
                                      Sławka wozi Superb 2 FL
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                                      Komentarz


                                      • Witam , mam letnie felgi gemini 18' czy do denomów 17' będą pasowały te same śruby czy muszę kupić inne?

                                        Komentarz


                                        • Musisz sprawdzić czy śruba ma być ze stożkiem czy "kulą". Rozmiar nie ma znaczenia, znaczenie ma konkretny model felgi.

                                          Komentarz


                                          • Himenek, jeśli to są ori skodowskie (VW) to jedne i drugie są na śruby z kulą. Jak innych marek to na 90% masz stożki i też będą do siebie pasowały. Problem jest tylko alu nieoryginalne i jakiekolwiek ori

                                            Komentarz


                                            • te są 2 x Skodowskie ori, dziękuję w takim razie za pomoc

                                              Komentarz


                                              • Hej, doradźcie proszę jaką oponę kupić . Warunki 50/50 miasto i trasy. Zależy mi na oponie cichej bo Altea ma fatalne wygłuszenie, skutecznej, jakby byla łaskawa spalaniu to tez byłoby ok.

                                                Myślalem nad Fulda Kristal Montero 3 C/C i cicha
                                                Nokian WR3 ponoć głośna pozostale indeksy niezłe C/ C
                                                Good Year Ultra Grip 7+ indeksy w miarę ale podobno często produkowana w Polsce i tu traci na jakości
                                                Nie wiem co tu jeszcze można zapodac , budżet do 1200 zł max. Co proponujecie ?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Artiks
                                                  Nie wiem co tu jeszcze można zapodac , budżet do 1200 zł max. Co proponujecie ?
                                                  Dobrze było by znać rozmiar
                                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                  Komentarz


                                                  • Miałem założyć standardowo 195/65/R16 ale Altea może jeszcze z rok będzie potem jakieś auto segmentu D pewnie a tam już zazwyczaj są większe tarcze więc myśląc przyszłościowo docelowo szukam 205/55/R16

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X