Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podobno rozmiar nie ma znaczenia :P

    No właśnie Conti jest polecana przez sporo portali ale mi bardziej chodzi o to żeby opona była przetestowana przez użyszkodników Bo portalik sobie może testować opony na zajedwabistym śniegu przy prędkościach pędzących dziadków po mieście a nie podczas normalnej jazdy po śniegowej brei w mieście gdzie miejscami zalega lód

    Moje letnie Turanzy mają kiepskie opinie u Lexiarzy, u nich to dawała fabryka a w Octi robią robotę mimo, że są 5cio letnie

    Komentarz


    • Sezzam, Vredesteiny mialem w swoim samochodzie i jezdzilem na nich w roznych warunkach dlatego je polecam. Sawy ma zona w sluzbowym Yarisie - niczym mnie nie ujely - normalna, poprawna opona zimowa. Roznica w trakcji miedzy V a S ogromna- wg mnie oczywiscie.

      Komentarz


      • Sezzam, tak jak wspomniał mirek_p11 w Vredów jestem zadowolony. Ciche i o dobrych właściwościach. Zdecydowanie kupiłbym je po raz drugi.

        Sava to klasa budżet.
        Piotrek

        Fabia III Combi 1.0 CHYB
        Rapid Spaceback 1.2 CGPC

        Komentarz


        • ja mogę polecić Vredesteiny i Nokian - sprawdzone na dwóch autach - mojej Octavi i A6 allrod 2009
          co do GOODYEAR i Continental - nic ciekawego, nawet bym powiedział że jak dla mnmie gorsze w porównaniu do tych wyżej wymienionych a cena dużo wyższa
          jeżeli szukasz budżetówek - polecić mogę NEXENy - jak za taką cene - SUPER

          teraz wszystko zależy od głębokości portfela
          180 powodów do uśmiechu - RS Batman

          Komentarz


          • Ja mam Goodride SW608 3ci sezon Najpierw jezdzily na Lagunce teraz na OII. Nie moge powiedziec nic zlego Oponki sie spisywaly i spisuja.

            Jak to sie mowi: U get what U pay for.

            Jedyne co to utknalem z nimi w Koniakowie Na lod nawet najlepsze zimowki nie pomoga
            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
            Obecnie -> Seicento 900+LPG
            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
            Bylo ->GOLF 3 1.8

            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

            Komentarz


            • witam, na wstępie chcę zaznaczyć iż jestem zupełnie nowym użytkownikiem tego forum, jak i pojazdu skoda octavia I 1,9tdi 110km. Tak więc proszę o wyrozumiałość, niewarnowanie etc.
              Tydzień temu kupiłem własnie owe auto i przymierzam się do kupna zimówek, mogą być używki w sumie, lecz potrzebuje namiarów jaki model etc, jako że jestem zupełnym laikiem to liczę na waszą pomoc. Z góry dzięki!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sezzam
                Podobno rozmiar nie ma znaczenia :P

                No właśnie Conti jest polecana przez sporo portali ale mi bardziej chodzi o to żeby opona była przetestowana przez użyszkodników Bo portalik sobie może testować opony na zajedwabistym śniegu przy prędkościach pędzących dziadków po mieście a nie podczas normalnej jazdy po śniegowej brei w mieście gdzie miejscami zalega lód

                Moje letnie Turanzy mają kiepskie opinie u Lexiarzy, u nich to dawała fabryka a w Octi robią robotę mimo, że są 5cio letnie
                Rozumiem, ja miałem TS850 trzech autach i dzisiaj zamówiłem do kolejnego. Za każdym razem byłem bardzo zadowolony
                BMW 130i - klik
                kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                BMW E36 '92 na tor

                Komentarz


                • Conti nie jest przereklamowany, jezdzilem na ts830, potem ts850, i teraz tez juz zamowilem ts850. Ojciec jezdzi na vredesteinach w tiguanie i o ile przy 4x4 trakcja byla ok to jednak hamowanie mowi, ze ma slabe. Przedstawiciel ktory sprzedaje Nokiany mowi, ze to zadna rewelacja. Ale cena w moim rozmiarze miedzy tymi oponami to roznica 100zl na sztuce wiec skads sie to musi brac. Pojezdze 4-5 sezonow na tym wiec roznica 400zl zniknie gdzies po drodze.

                  Komentarz


                  • Witam.
                    Osobiscie miałem okazję testować z tańszych opon na aucie Vectra B bez kontroli trakcji itp. zarówno Fuldę kristall Montero III, jak też Kleber HP 2 i moje wrażenia z zimy przy czym mam ekstremalny podjazd do pracy pod górkę w lesie są inne niż z testu 410 Gone
                    Klebery moim zdaniem są lepszymi oponami od Fuldy tylko trzeba uważać bo sprzedają 2 rodzaje HP2: z klasą E i z klasą C- oczywiscie te z C są ok.
                    Lepiej na sniegu, lepiej na błocie posniegowym, lepiej przy ruszaniu. A cena- kupiłem 195/65 R15 Klebery za 184zł/ szt. pół miesiąca temu także to mało.
                    Sly__

                    Komentarz


                    • Widzieliście nową oponę Vredestein ?

                      Vredestein Snowtrac 5 » Sprawdź testy i opinie » Oponeo

                      lub


                      Link

                      Komentarz


                      • ]"]Strona nie została znaleziona – Fotoszok

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez piotrex
                          Sezzam, tak jak wspomniał mirek_p11 w Vredów jestem zadowolony. Ciche i o dobrych właściwościach. Zdecydowanie kupiłbym je po raz drugi.

                          Sava to klasa budżet.
                          Każdy producent ma swoje marki premium, pośrednie lub budżetowe... Nawet taki Nokian, dorobił się juz kilku marek opon, bazujących na starszych modelach, W+ i WR g2 (Nordman, Lapponia, Rockstone), z reguły sa one robione pod potrzeby lub na tzw. wyłączność jakichś sieci oponiarskich, lub na zamówienie olbrzymich hurtowni zachodnich (np Deldo). Polski rynek opon osobowych jest szacowany przez producentów na ok 10 mln sztuk/rocznie.
                          Taki Goodyear ma na całym świecie ok 130 brandów, z tego 5 w Polsce jest oficjalnie przez nich dystrybuowane (była jeszcze marka Kelly, wrzucana do kilku hurtowni, ale w tej chwili to nawet ja nie wiem, czy się z niej w PL wycofali).
                          Sava i Dębica to sa tzw marki budżetowe/ekonomiczne. Tak jak u innych producentów, Barum/Matador/Viking/Gislaved, Taurus/Riken/Kormoran, Dayton, etc...
                          Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
                          Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez liveact
                            była jeszcze marka Kelly, wrzucana do kilku hurtowni, ale w tej chwili to nawet ja nie wiem, czy się z niej w PL wycofali
                            jakies 1,5 roku temu kupilem komplet dla ojca, swieze byly wiec moze jeszcze byla dystrybucja wtedy. Kupilem dlatego ze sam jezdze od 2011 na Kelly mialem je w skodzie teraz jezdza w Megance i jestem z nich zadowolony, mam gdzies przeplacanie za opony jak kogos stac niech kupuje badz jak ktos sie boi budzetowek. Niejednokrotnie na Kelly bez problemu pokonywalem gorki gdzie na firmowkach ludzie rady nie dawali wiec nie sa pewnie takie zle.

                            Komentarz


                            • Panowie co polecacie do OIII w rozmiarze 16'?

                              Waham się między:
                              Continental ContiWinterContact TS850
                              Nokian WR D3
                              Goodyear UltraGrip 9

                              Komentarz


                              • Alelela, jak na śnieg Nokian, miasto Conti lub UG9

                                w najnowszym Auto Moto masz test zimówek 205/55/16

                                1 miejsce zajęło Conti, 2 UG9, 3 Nokian WR D3

                                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                Fotki
                                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                Fotki

                                Komentarz


                                • dzięki, czytałem pare testów (niemieckich) i właśnie te 3 głównie się przewijają.

                                  Jeżdżę głównie po mieście + trasy (drogami krajowymi)

                                  Pytanie czy warto dopłacać do Conti lub UG9?

                                  Komentarz


                                  • Alelela, pewnie jedna i druga się sprawdzi. Jakbym wybierał to oczywiście wybralbym UG9. Obecnie śmigam na UG7+ są idealne po mieście i na trasie

                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                    Fotki
                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                    Fotki

                                    Komentarz


                                    • ]"]Strona nie została znaleziona – Fotoszok

                                      Komentarz


                                      • Też chyba jednak kupię Continental.
                                        Dużo jeżdżę po Polsce - 3-4tys miesięcznie.
                                        Nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie.
                                        Dwie zimy powinny wytrzymać.
                                        Moje auto to OI kombi diesel 170KM
                                        Opony rozmiar 195/65/15 na alufelgach.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79749

                                        Komentarz


                                        • Daro2hola, ja jeżdżę na WR D3 w twoim rozmiarze i na śnieg są bardzo ok, ale gorzej jest już na mokrej szklance, błocie pośniegowym. Do jeżdżenia tras zastanowiłbym się nad czymś innym.
                                          Moja Balbina

                                          Komentarz


                                          • Ja za radą forum kupiłem na oba auta Conti TS80, na fabii mamy dwa dni, na 02 dzisiaj pierwsza trasa.
                                            Po tej zmianie zostały mi dwa komplety z 2010 roku w całkiem niezłym stanie - Savy 195/55/15 i BFGoodrich 195/65/15 - jakby ktoś chciał.

                                            Komentarz


                                            • Witam, miałem kupować nowe zimówki, ale dostałem od brata roczne prawie nówki (mało przez niego jeżdżone, a zmienił samochód) Continentale Contact TS 830P RSC. Nie wiem czy je zakładać do mojej octy, bo to są "run flaty" i nie wiem jak się będą zachowywać na normalnych stalowych felgach i bez czujnika ciśnienia. I nie wiem, co robić z tym "darowanym koniem", a zima coraz bliżej .
                                              Sytuacje w życiu się odwracają.

                                              Komentarz


                                              • ja zaopatrzyłem się w Nokian WR A3 205/55 16. Użytkowałem w aucie służbowym robiąc miesięcznie 6-8 tys km i byłem naprawdę zadowolony. Na śniegu bardzo dobrze na błocie pośniegowym tez oceniam na bardzo dobrze, na suchym i w zakrętach oceniam na bardzo dobrze na mokrym na 4+ .
                                                Ogólnie mogę śmiało polecić te opony i też dla tego zakupiłem je do swojego auta.

                                                Komentarz


                                                • witam do OI combi jakie ET i J na zime bo 195/65/15 beda gites tak mi sie wydaje ... a ze zima idzie czas kupic cos

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Dago
                                                    Witam, miałem kupować nowe zimówki, ale dostałem od brata roczne prawie nówki (mało przez niego jeżdżone, a zmienił samochód) Continentale Contact TS 830P RSC. Nie wiem czy je zakładać do mojej octy, bo to są "run flaty" i nie wiem jak się będą zachowywać na normalnych stalowych felgach i bez czujnika ciśnienia. I nie wiem, co robić z tym "darowanym koniem", a zima coraz bliżej .
                                                    A po co Ci czujniki? Zapewne sygnał i tak był brany z absu,a nie czujki w oponie. Po prostu częściej kontroluj cisnienie bo gołym okiem nie będzie wiadać kiedy kapeć. Bedzie twardziej niż na zwykłej oponie. Masz darmo to zakładaj.
                                                    Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X