Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • latałem po forach czytałem i skusiłem się na 205/55/16 Dębica Frigo HP, w grę wchodziły Savy HP, dzsiaj rano zamówiłem to jutro może kurier zapuka do drzwi, wcześniej jeżdziłem na oponnach wyższej klasy hankok, miachl, toyo czy conti, jestem ciekawy waszych opinii o dębiica frigo hp, jak tylko popada na biało to też wygłoszę swoją opinię, dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam
    Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

    Komentarz


    • No i już zakupy poczynione.. Vredsteiny są co do dębicy to posiadalem frigo 2 nie wiem jak się mają do hp, ale w moich oczach wypadły dość słabo.. Stare klebery lepiej ciągnęły....
      Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

      Komentarz


      • Będzie Pan zadowolony

        Komentarz


        • Zamieszczone przez yusin
          No i już zakupy poczynione.. Vredsteiny są
          Bardzo dobry zakup.


          Z uwagi na brak śniegu w centralnej Polsce wybrałem sie na małą wycieczkę do Bukowiny Tatrzańskiej i przy okazji przetestowałem Vredesteiny na śniegu.
          "Testy" odbyły sie na polanie/parkingu przy wyciagu narciarskim "Przy Kolybie".
          Musze przyznać ze jestem bardzo zadowolony z wyboru tych opon.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • No i gitarka.. czekam na pogodę do testów, bo na poprzednich oponach mogłem pomarzyć o kontrolowanym drifcie trochę naczytalem sie tych opinii, mam nadzieję, że nie na darmo.
            Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

            Komentarz


            • yunior81 pełnię swoich możliwości ta opona pokazuje głebokim, kopnym śniegu

              Komentarz


              • Zamieszczone przez W1Michał
                o popatrz, nie wiedziałem :shock: produkowali je razem z zwykłymi TS 830 więc mogliby zrobić TS 850 P :szeroki_usmiech bo generalnie 830 Performance są lepsze od 830, bo jeździłem na jednych i drugich
                Ale w czym lepsze? 830 P są asymetryczne, więc (teoretycznie) powinny być lepsze na asfalcie, ale na śniegu taki bieżnik jest zwykle gorszy od kierunkowego.

                Komentarz


                • Mając do wyboru Barumy lub Savy - obydwie nowe - co byście wybrali ?
                  Chyba, że coś innego w tej cenie ?

                  Jazda spokojna, głównie dojazd do pracy. Ewentualnie parę wyjazdów max 300 km w jedną stronę.

                  Komentarz


                  • Po tych opiniach co się naczytalem to od barum z dala.. A o sava opini bardzo nie brałem pod uwagę..jaka cena tych opon? Barum i sava?
                    Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Tomek_M
                      Mając do wyboru Barumy lub Savy - obydwie nowe - co byście wybrali ?
                      Chyba, że coś innego w tej cenie ?

                      Jazda spokojna, głównie dojazd do pracy. Ewentualnie parę wyjazdów max 300 km w jedną stronę.
                      ja kupiłem debice frigo hp fajne mięciutkie gumy
                      Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Tomek_M
                        Mając do wyboru Barumy lub Savy - obydwie nowe - co byście wybrali
                        Nie chce być upiedrdliwy ale wątek ma 108 stron a to pytanie padło juz na pewno z 10 razy i jest na nie co najmniej 20 odpowiedzi
                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                        Komentarz


                        • gusiak11,to nie bądź może ma mało czasu na szukanie..kto pyta nie błądzi, kto szuka, nie zawsze znajdzie..
                          Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez yusin
                            kto szuka, nie zawsze znajdzie
                            Pytanie czy szuka bo po co lekko po kopać czy użyć funkcji szukaj, tylko takie myślenie powoduje że ten akurat wątek ma 100 stron, estetyka aut miala ponad 600 i kto to przeczyta i kiedy, a gdyby padały konkretne pytania i odpowiedzi to wątek miał by połowe stron. A przez ostatnie 10 storn przewijają sie Conti, Vredestein, i właśnie Sava i Barum wiec nie trzeba poświecić dwóch dni żeby wyciągnąć własne wnioski, ja sam o Savie pisałem juz ze 4 razy
                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                            Komentarz


                            • Niestety, albo i stety czytałem opinie od zeszłego roku dotyczące zimówek. Nie tylko na naszym forum, ale także oponeo, testy w gazetach - no i tak naprawdę wybierzesz jeden typ opon, to nagle jest 5 opinii, że są złe. Przeczytasz parę dobrych to w teście się okazuje, że słabą żywotność mają... A kolejny powie, że pierdzieli zimówki, bo nigdy nie używał i tak dalej, i tak dalej.
                              Tak naprawdę każdy ma inny styl jazdy, no i każdej osobie "wystarczą" inne koła. Dlatego też zapytałem o oponki do bardzo spokojnego trybu jazdy.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez diablo228
                                no i mój wybór padł na Nokiany W+ 205/55/16 mam nadzieję że będe zadowolony z opon w końcu to już opony premium :P
                                W+ to starszy model, lepszy jest WR D3... ja przynajmniej takowy użytkuję na swojej Szkodzie...

                                [ Dodano: Sro 04 Gru, 13 16:30 ]
                                Zamieszczone przez yusin
                                No i już zakupy poczynione.. Vredsteiny są co do dębicy to posiadalem frigo 2 nie wiem jak się mają do hp, ale w moich oczach wypadły dość słabo.. Stare klebery lepiej ciągnęły....
                                Kleber, czy Vredestein to ciut wyższa półka, niż Dębica... Nie wiem, jak obecnie z jakością Vredesteina, odkąd przejęli go Hindusi...
                                Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
                                Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

                                Komentarz


                                • Jakieś opinie na temat Matador MP92 Sybir Snow? Trochę się nad nimi zastanawiam, cena na allegro kusząca.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez roko
                                    Jakieś opinie na temat Matador MP92 Sybir Snow? Trochę się nad nimi zastanawiam, cena na allegro kusząca.
                                    Lepsza jest Debica... Tak moim zdaniem...
                                    Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
                                    Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

                                    Komentarz


                                    • nie polecam nikomu Bridgestona LM-32 lipa lipa lipa letnie lepiej się trzymają

                                      Komentarz


                                      • Większych bzdur nie słyszałem

                                        Komentarz


                                        • ljanowski, na jakiej podstawie tak uważasz?
                                          Pozdrawiam,
                                          Grzesiek


                                          Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                          Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                          Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                          Komentarz


                                          • Opony Lm-32 sprawdzone ciągle ślizg itd....

                                            Komentarz


                                            • Stwierdzam, że Conti TS830 o przebiegu ~20kkm i ~6mm bieżnikiem (zaczynają właśnie 3-cią zimę) nie są jakimiś super ekstra oponami zimowymi. Wczoraj na "szklance" nie radziły sobie zupełnie (no ale na tym to generalnie nic bez kolców sobie nie radzi), a na błocie pośniegowym i śniegu trzymały się zdecydowanie źle...

                                              To takie moje coroczne wrażenia - może komuś się przydadzą...
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • Ja po przetestowaniu świeżo założonych TS850 oceniam je jako bardzo ciche i bardzo dobrze trzymające zarówno na mokrym jak i śniegu. Znacznie lepiej niż 6mm Dunlopy WR 3D

                                                Komentarz


                                                • A tak z ciekawości: czy ktoś użytkuje obecnie zimówki Marangoni?
                                                  Miałem kiedyś takie opony 165/70/13 (używane w Polonezie i w Golfie mk2) i powiem szczerze, że lepszych zimowek nigdy więcej nie miałem. One naprawdę świetnie trzymały się na śniegu, świetną trakcję potwierdzali również moi znajomi mający okazję jechać moimi autami - ale były (te oponki) strasznie głośne.
                                                  Jak jest z nimi teraz? Bo po paru (3-4?) kompletach zimowek uznanych marek mam wrażenie, że będę znów chciał kiedyś wypróbować tą "włoszczyznę"...
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz


                                                  • rezon, mam podobne wrażenie co Ty.Nówki tegoroczne mam i jak na razie nie powiem o nich złego słowa.Nawet w piątkowy poranek(trochu lodu)nie czułem się źle jadąc na TS850.Wiadomo,lód to lód, ale dawały radę.
                                                    ...a w garażu "zielona kura"...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X