Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mirek010, troszkę będziesz je słyszeć. a stało się to nie od wysokiej temperatury dudek_t, tylko od złej zbieżności/geometrii .
    pamiętajcie że nowe opony są bardzo podatne na uszkodzenia z tym związane. ale o tym już pisałem 9 razy..
    nic sie nie wyrówna , przynajmniej do 3 mm wysokości bieżnika
    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
    GVI 1.4TSI
    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

    Komentarz


    • a na której osi najlepiej ją założyć?

      Komentarz


      • tylnej

        Komentarz


        • generalnie to te oponki to mi są potrzebne na przejazd polska-anglia tak że przy prędkościach autostradowych tak czy siak słychać jej nie bedzie ale podejrzewam ze po powrocie do angli już w lutym je przerzucę na letnie i na następna zimę dokopie jedną nową i tyle

          Komentarz


          • Taki efekt na bieżniku opony założonej na osi napędzanej można też uzyskać jak się non-stop "ostro" rusza mocnym autem, szczególnie jak oponki jeżdżą przy wyższych temp. niż przewidziane dla miękkich zimówek.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • Mam pytanie. Właściwie już jestem zdecydowany na Savy Eskimo S3+ (195/65/15), ale czytając opinie w internecie, kilka razy trafiłem na stwierdzenie, że szybką tracą swoje właściwości i to nawet po pierwszym sezonie. Jakieś opinie na ten temat?

              Komentarz


              • mirek010, lepiej beda sie w snieg wgryzac

                Komentarz


                • Zamieszczone przez xtremesystems
                  mirek010, lepiej beda sie w snieg wgryzac
                  odrazu na offroad się na nich wybiore :twisted:

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez mirek010
                    Witam zakupiłem oponki toyo snowprox s953 używane ale jest mały problem na jednej z nich na biezniku widoczne są ząbki co oznacza że są wyząbkowane ale chciałbym jeszcze zasięgnąć waszej opinii na jej temat bo opona poza tym posiada jeszcze wysoki bieżnik i sam nie wiem co niej myśleć oto zdjęcia
                    Zadne zabki, opona ze zdjec jezdzic mogla z przodu na przednionapedowcu... tak sie zawsze dzieje... w dwoch oponach powinno byc gladko, w dwoch lamele podraznione... wrzuc na tyl, bedzie na gladko :twisted:
                    Odnosnie spekulacji, Debica czy Sava, to moja slubna zawsze twierdzi, ze 2 swiadkow inaczej opowie to samo zdarzenie...
                    Apropo's Firestone, to faktycznie, dupy nie urywa i jest gorsze, niz ta swoja srednia polka...
                    Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
                    Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

                    Komentarz


                    • Panowie, tak przeglądam ten wątek i im więcej czytam, tym bardziej głupieję :wink:

                      Poszukuję 17" zimówek do O3 (mam dwa komplety alusów 17") w cene 650PLN/szt.

                      Już byłem zdecydowany na Blizzaki LM-32, ale leszekmw pisze, że one nie lubią być zakładane :P a poza tym znajomy zaczął mnie namawiać na Vredestein Xtreme Wintrac a z kolei szef zachwala Micheliny A4 (że najlepsza opona, bo skoro on ją ma w Audi to musi być najlepsza )

                      Dodatkowo zastanawia mnie kwestia rozmiaru i indeksu:
                      :arrow: czy 205/50/17 będzie lepszym wyborem od 225/45/17?
                      :arrow: czy 91 wystarczy do O3 czy lepiej dołożyć do 94?

                      Dodam, że samochodem jeździ dziewczyna :wink:
                      Pozdrawiam,
                      Grzesiek


                      Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                      Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                      Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                      Komentarz


                      • 205/50R17 będzie lepszym wyborem na zimę.
                        Indeks nośności 91 jest w sam raz.
                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                        Komentarz


                        • Jeździ ktoś na oponach całorocznych. Interesuje mnie rozmiar 195/65 R15 Auto jeździ prawie cały rok po Holandii i śnieg przez cały rok leży może kilka dni i to jedynie w nocy.
                          Np. Oponeo » Nie znaleziono strony Patrząc jak Szkoda chwali tanie Sava to może takie Nokian nie będą złe. Ewentualnie coś innego.

                          Komentarz


                          • shok, u nas w trójmieście kolega ma założone oponki Goodyear 4Seasons w szkodniku i bardzo je chwalił.

                            Goodyear Vector 4Seasons » Sprawdź testy i opinie » Oponeo

                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                            Fotki
                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                            Fotki

                            Komentarz


                            • mirek_p11, kto ma?
                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                mirek_p11, kto ma?
                                kolega Bogusz

                                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                Fotki
                                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                Fotki

                                Komentarz


                                • Ja też mam takie GY, tylko w rozmiarze 16" i mogę je śmiało polecić do miasta...

                                  Komentarz


                                  • Może ktoś z Was dysponuje wiarygodnym testem opon zimowych do aut dostawczych :?: Szukałem ale nie znalazłem takiego. Interesują mnie opony takie jak: Michelin Agilis lub Continental Vanco Winter 2.

                                    Komentarz


                                    • Wyniki z zeszłego roku.


                                      1 - Dunlop SP LT 60 - 6
                                      2 - Nokian WR C Van
                                      3 - Bridgestone Blizzak LM 18 C
                                      4 - Pirelli Chrono Winter


                                      Testy opon i opinie użytkowników. Testy opon ADAC. Opony.com.pl
                                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                      Komentarz


                                      • Pytanie dopiero teraz zauważyłem że sava eskimo występuje w dwóch modelach
                                        Sava Eskimo HP
                                        Sava Eskimo S3+

                                        Jeździłem na tych drugich czyli S3+
                                        Do mojego rozmiaru sa dostepne tylko HP.
                                        Czy są gorsze / lepsze od S3+?
                                        Audi A4 1.8TFSI

                                        Komentarz


                                        • Ja jeździłem tylko na s3, ale na pewno HP to zupełnie inna opona, jest przystosowna do mocniejszych i szybszych samochodów, z opowieści wnioskuje, ze "to juz nie to samo".

                                          Komentarz


                                          • No właśnie miałem wcześniej dunlopy 3d, też niby juz półka wyższa a klękały imo przed dębicami. Może tylko ciszej pracowały i to wszystko.

                                            S3+ to sprawdzony produkt. HP to zagadka jak dla mnie.
                                            Może ktoś jeździł na obu oponkach?
                                            Audi A4 1.8TFSI

                                            Komentarz


                                            • Panowie krótka piłka - które laczki wybrać :?: Biorę 4 pod uwagę:

                                              CONTINENTAL VancoWinter 2
                                              MICHELIN AGILIS ALPIN
                                              VREDESTEIN Snowtrac 3
                                              BRIDGESTONE Blizzak LM-32C

                                              Tylko takie markowe opony są dostępne do mojego auta w rozmiarze jaki potrzebuje i innych pod uwagę nie biorę.

                                              Może ktoś z Was jeździł na ktorejś z nich :?:

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez aldam
                                                Może ktoś jeździł na obu oponkach?
                                                Mam w szkodniku S3+, ogólnie niszczę już 4 komplet tych opon w kolejnym aucie, w zeszłym roku porównywaliśmy z kolegą na jego skodze wlasnie s3+ z HP, nie zamienił bym sie a on jakoś sie nad nimi nie rozpływał.
                                                Taka opona z serii "HP" ma być cicho, szybko i mało palić ale najlepiej unikać naprawdę trudnych warunków
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz


                                                • tak myślałem, że te HP to juz całkiem inna opona. Zresztą widac po biezniku.

                                                  W takim razie wybór ograniczam do
                                                  Dębica Frigo HP 205/60 R16 96 H XL
                                                  lub
                                                  Nokian WR D3 92H

                                                  Komplet Nokiana ok 200zł drożej.
                                                  Audi A4 1.8TFSI

                                                  Komentarz


                                                  • Co do opon to kwestia ile kasy chcesz wydać: Jak dużo to dobre są oponki: Michelin, Continental, Pirelli, Dunlop czy Goodyear, jak mało to wiadomo pozostają jakieś chinole. Ja wybrałem kompromis pomiędzy ceną i jakością i kupiłem zimówki Dębica Frigo 2 (Made in Słowenia) i jestem z nich jak najbardziej zadowowlony
                                                    O3 RS TSI DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X