Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • AdamB, UG8

    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kabanos
      AdamB, UG8
      hehe...miały nie ząbkować.
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz


      • leszekmw, a Continental TS830 :?: - na ceneo jest ich trochę w ofercie
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • Zamieszczone przez AdamB
          leszekmw, a Continental TS830 :?: - na ceneo jest ich trochę w ofercie
          fajne , bardzo ciche jak na kierunkowe , założyłem je do golfa i skody na poprzedni sezon. cena około 270zł w tej chwili.
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • Leszekmw, widać, że zęby na tym zjadłeś - możesz coś złego na Michały A4 powiedzieć ? Bardzo jestem ciekaw opinii...

            Komentarz


            • TS830 - w sumie fajne.

              W jednej od lodu urwal sie kawalek gumy z boku, bede musial zrobic zdjecie to przesle Leszkowi do oceny.
              W drugiej wyszedl z kordu drut, ale wymienili bez gadania na nowa, wiec tu duzy plus.

              Pozostale dwie maja jeszcze bieznik - to tez in + :diabelski_usmiech
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maicroft
                TS830 - w sumie fajne.
                Dziś zamówiłem.

                Komentarz


                • leszekmw, kurcze zmartwiłes mnie, w OI miałem UG7 i byłem baardzo zadowolony, fakt, tam z tyłu belka więc problem z ząbkowaniem nie występuje wogóle, natomiast trakcja na sniegu, na mokrym rewelacyjna, przymierzałem się do UG8 do obecnego auta...
                  Garret

                  -----------
                  Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                  Komentarz


                  • Garret, próbuj , może tragedii nie będzie..
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • Witam wszystkich szukam opon na zimę do mojego Roomstera z silniczkiem 1.6, dedykowane 195/55/15 dość drogie myślę o 185/60/15 co byście polecili w klasie średniej opon 70% miasto 30% trasa, jazda spokojna swego czasu miałem Sava w Fabii i byłem bardzo zadowolony pozdrawiam

                      Komentarz


                      • Oba rozmiary są nietypowe i przez to drogie ale np to Barum Polaris 3 » Sprawdź testy i opinie » Oponeo
                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                        Komentarz


                        • Jeździełm na dunlopach witner 3d (jakoś tak ) przez 3 sezony.
                          Niski hałas, niezłe w błocie posniegowym, deszczu. Jednak nie jest to dobra opona na śnieg. Takie debica frigo robia z nimi co chcą.
                          Dzisiaj gdybym kupował zimówki to zakupiłbym oponki sava. W śniegu świetnie się sprawdzają. Będą trochę głosniejsze ale to do przezycia.
                          Audi A4 1.8TFSI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez aldam
                            Jeździełm na dunlopach witner 3d (jakoś tak ) przez 3 sezony.
                            Niski hałas, niezłe w błocie posniegowym, deszczu. Jednak nie jest to dobra opona na śnieg.

                            Ciekawe jak one się mają do Dunlop SP Winter Response, które planuję zakupić na zimę Co prawda ostatecznie jeszcze nie wybrałem.
                            marcel_n

                            Komentarz


                            • leszekmw, a co powiesz o Pirelli SottoZero 195/65R15 91 T MO.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez aldam
                                akie debica frigo robia z nimi co chcą.
                                One na śniegu "robią" z większością opon co chcą :P Nie udało mi się jeszcze na nich zakopać. Niestety tam gdzie nie leży masa śniegu wcale fajnie się na nich nie jeździ.

                                Komentarz


                                • Link a o tych oponkach co myslicie?
                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                    Niestety tam gdzie nie leży masa śniegu wcale fajnie się na nich nie jeździ.
                                    :idea:



                                    AdamB, na pewno bardziej będziesz zadowolony z conti 810 lub 830P przy przednim napędzie.
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez marcel_n
                                      Zamieszczone przez aldam
                                      Jeździełm na dunlopach witner 3d (jakoś tak ) przez 3 sezony.
                                      Niski hałas, niezłe w błocie posniegowym, deszczu. Jednak nie jest to dobra opona na śnieg.

                                      Ciekawe jak one się mają do Dunlop SP Winter Response, które planuję zakupić na zimę Co prawda ostatecznie jeszcze nie wybrałem.
                                      W testach nie brylują... zresztą co Angole mogą wiedzieć o zimie i śniegu? Tam jak spadnie 4 cm śniegu to ogłaszają stan klęski żywiołowej i zamykają szkoły :wink:
                                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                      Komentarz


                                      • maslak, mam barum polaris 2 i bardzo przyjemne oponki zimowe.także te "3" możesz śmiało brać według mnie i będziesz zadowolony

                                        Komentarz


                                        • sew1981, ja właśnie do Fabianki zakupiłęm Barumy Polaris 3. Dwójki sprawdzały się dobrze na Oplu ojca więc myślę, że te będą też ok
                                          Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez leszekmw
                                            Zamieszczone przez PieTrzaK
                                            Niestety tam gdzie nie leży masa śniegu wcale fajnie się na nich nie jeździ.
                                            :idea:
                                            AdamB, na pewno bardziej będziesz zadowolony z conti 810 lub 830P przy przednim napędzie.
                                            Właśnie wszyscy Sprzedawcy i zachwalacze zimowek z marek poniżej tzw. "premium" zawsze skupiają się nad tym jak pięknie gryzą śnieg, a nabierają wody w usta jak kapeć pracuje na zimnym czarnym asfalcie, jak trzyma i hamuje na mokrym, etc. A prawda jest taka, że dla większości z nas zima to 80% jazdy w takich warunkach + błoto, a nie jazda po 10cm świeżego śniegu...

                                            Leszekmw - ja serio pytałem o A4, jestem na nie praktycznie zdecydowany, mają wg Ciebie jakieś wady ?

                                            Komentarz


                                            • AdamB, na pewno bardziej będziesz zadowolony z conti 810 lub 830P przy przednim napędzie.
                                              No to już mam jasność, będzie Conti TS830
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz


                                              • dato, barumki na suchym asfalcie zimowym też dobrze latają, na mokrym zachowują się też poprawnie. Miałem UG7 wcześniej, były miekkie bardziej, taką różnicę zauważyłem, ale miałem już zjechane mocno (ostatni sezon po poprzednim właścicielu) więc nie mogłem ocenić ich właściwości w pełni, jak zapodałem nowe barumki to różnica była bardzo duża. No ale to kwestia zjechania te różnice. Letnie też mam Barumy - Bravuris 2 w godnym rozmiarze, bardzo wytrzymała i porządna opona, czasem musi niezłe obciążenia znosić pod mym butem i nigdy mnie nie zawiodła. W ogóle uważam, że za te kasę to bardzo dobre opony te Barumy.

                                                Komentarz


                                                • Sew, nie mam porównania, zawsze oszczędzałem na innych rzeczach, a opony brałem z wyższej półki.

                                                  Komentarz


                                                  • Zastanawiam się nad tymi nowymi Continental TS850 (205/55 R16 91 H) i widzę, że mają dwa warianty - zwykłe i z oznaczeniem FR. Różnica w cenie - 45 zł na sztuce. Wyczytałem tyle, że "FR" to ochrona felgi, ale nie znalazłem szczegółów. Czy ktoś ma tu doświadczenie z oponami FR i zwykłymi? Warto FR? Pójdą na ori Craterisy albo coś w rodzaju Dezent RE (jeżeli zdecyduję się na kupno osobnych felg na zimę).
                                                    Użytkowanie: w większości miasto (ale sporo mocno dziurawych odcinków), od czasu do czasu drogi krajowe i wojewódzkie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X