Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie, jest ok

    Komentarz


    • Zamieszczone przez dato
      a i tak miałem dziś po deszczu dyskotekę na mokrym :lol:
      Może zmień "glany" na jakieś lżejsze buty :szeroki_usmiech
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • Na wiosnę, teraz pustki w kasie
        A tak teraz doczytałem o co Ci chodziło
        Nieee...

        Komentarz


        • Frigo 2

          Ceed1 dobrze ze maja lepsza miesznke i konstrukcje ale ja mam opinie od osoby ktora robi te opony i nie polecala mi ich... ja tylko pisze co sie dowiaduje
          nie jestem jakism znawca opon ogolnie motoryzacij bo nie dlugo mam samochód

          Komentarz


          • Panowie z budżetowych..... zimówek
            1. Frigo 2
            2 Dayton DW510
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • dayton nie jest najgorszą oponą z budżetowych , oczywiście mówię o zimowych.
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • piotrek_os, stałem dokładnie przd takim samym dylematem, i ostatecznie wybrałem Barum Polaris 3 752pln z przesyłką

                Komentarz


                • Zamieszczone przez piotrek_os
                  Panowie z budżetowych..... zimówek
                  1. Frigo 2
                  2 Dayton DW510
                  Mam te Daytony w drugim samochodzie (185/65 R14). Spisują się dobrze! Niestety nie mam porównania do Frigo 2...

                  pozdr
                  SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                  Komentarz


                  • Ja odradzam Dębice Frigo 2, ze względu na problemy z wyważeniem i co najwyżej przeciętną trakcję. Skusiłem się ze względu na niską cenę (rok temu niewiele poand 7 stówek za komplet 195/65/15) i wcześniejszymi pozytywnymi doświadczeniami z Frigo Directional - niestety to już nie to samo :evil:

                    Tour II Combi 1,6

                    Komentarz


                    • Miałem Frigo 2 w Astrze 195/60/15 i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Oczywiście to nie to samo co UG7, ale na prawdę było przyzwoicie. Nie miałem problemów z wyważaniem.
                      Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                      Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                      Komentarz


                      • Mam pytanie z innej beczki ....nie mogłem dobrać rozmiaru do Roomstera więc napisałem so Skody, która przysłała mi wykaz opon homologowanych do danych modeli .
                        I dla Skody Roomster 1,6 silnik BTS, przy 15 calach homologowane są 185/55/15, 195/55/15/
                        Są to jedne z droższych rozmiarów :evil: planowałem / planuję zakupić 185/60/15 które są średnio o 100 zł tańsze, ale wg. informacji od mojego ubezpieczyciela coraz częściej zdarzają się przypadki że firmy ubezpieczeniowe się czepiają głownie przy AC z naszej winy, że opony bez homologacji dla danego modelu, jakie macie doświadczenia

                        Komentarz


                        • No to już Twój wybór, przy AC jak będzie wredny ubezpieczyciel, to może Ci zakwestionować opony, a później udowadniaj w sądzie, że to Ty masz rację :roll:
                          AMSOIL club

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez mariush19
                            piotrek_os, stałem dokładnie przd takim samym dylematem, i ostatecznie wybrałem Barum Polaris 3 752pln z przesyłką
                            mam je z tamtego sezonu, śniegu jeszcze nie widziały także nic nie powiem
                            https://www.facebook.com/tapicerekpranie

                            Komentarz


                            • Dziś pojawił się nowy test ADAC:
                              165/70R14 T:
                              Winterreifen Test 2023: Alle Reifengrößen im Überblick | ADAC

                              205/55R16 H:
                              Winterreifen Test 2023: Alle Reifengrößen im Überblick | ADAC

                              Barum Polaris 3 wypadł całkiem OK, pewnie cena wzrośnie, poza tym jak zwykle niemieckie Conti na topie

                              Komentarz


                              • chcialem wczoraj kupic debice frigo 15"" w carrefourze w gdansku - mialem toto w Octavii i bylem zadowolony, ale cena byla bodajze 229 albo 249 zl.... to jest teraz normalna cena (czyli raczej niska - w koncu supermarketowa) czy jakas drogawa? bo mi sie wydaje ze nieco drogawa... moze ktos z 3miasta da cynk gdzie mozna kupic zimowki u nas na miejscu??? (nie chce korzystac z uslug kuriera bo juz sie sparzylem kilka razy i mam dosc).
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • marlej108, drogawo np na giełdzie sa po 180 sztuka to samo na allegro itp
                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez marlej108
                                    (nie chce korzystac z uslug kuriera bo juz sie sparzylem kilka razy i mam dosc).
                                    Masz jakieś uprzedzenia. Na forum chłopaki sprzedają opony np. Doba Forum - Octavia Club Polska

                                    Chociaż przy tych oponach "budżetowych" po doliczeniu kosztów wymiany może się okazać, że niewiele drożej kupisz w zakładzie wulkanizacyjnym.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • Mi tez sie wydaje ze drogo, chociaz opony poszly w gore sporo od zeszlego roku tak mi sie wydaje bo np. ja w zeszlym kupilem dla siebie Kelly 195/60/15 za ok 170 zl, w tym roku kupilem ojcu tak sie trafilo ze te same tylko 185/60/14 i cena taka sama jak moich rok temu. Druga sprawa ze od pazdziernika to tez gumy pojda w gore.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez AdamB
                                        Zamieszczone przez marlej108
                                        (nie chce korzystac z uslug kuriera bo juz sie sparzylem kilka razy i mam dosc).
                                        Masz jakieś uprzedzenia. Na forum chłopaki sprzedają opony np. Doba Forum - Octavia Club Polska

                                        Chociaż przy tych oponach "budżetowych" po doliczeniu kosztów wymiany może się okazać, że niewiele drożej kupisz w zakładzie wulkanizacyjnym.
                                        Dzięki

                                        marlej108


                                        Jako że pracuje w hurtowni opon to opony sprzedaje głównie wysyłkowo przez kuriera i wszystko balanga na 100 %

                                        I to nie wyłam 4 szt do serwisów tylko np 400.

                                        Tak 220 To jest wysoka cena za Dębicę.

                                        Chcesz mogę Ci polecić o wiele lepszą oponę której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem: MARANGONI

                                        To włoska opona, nie żadna chińska, nie bieżnikowana, funkiel nówka nie śmigana.
                                        Ma jeszcze jedną super zaletę:
                                        Dożywotnią rozszerzoną gwarancję nawet na uszkodzenia mechaniczne jak:
                                        wjechanie w dziurę, uszkodzenie o krawężnik jak powstanie "jajo" na boku . itp...
                                        Dostajesz wówczas nową oponę w zależności od stopnia zużycia jeśli powyżej 20% to potem dopłacasz.

                                        a oponka wygląda tak:



                                        Cena z przesyłką: 200 zł / szt
                                        MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                                        Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                                        # # # # # # # # # # #

                                        Moja O2
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                                        Komentarz


                                        • To jakiś wynalazek noname
                                          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez zepter00
                                            To jakiś wynalazek noname
                                            To nie żaden wynalazek no name. To marka włoska tak jak są też inne marki prywatne np: kelly, Gt Radial, Falken itp....

                                            Marangoni nie było jeszcze mocno reklamowane w Polsce i dlatego, a firma ma bardzo duże doświadczenie w produkcji gumy, opon itp..
                                            MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                                            Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                                            # # # # # # # # # # #

                                            Moja O2
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                                            Komentarz


                                            • kumpel ma oponki Marangoni już drugi sezon i jest bardzo zadowolony. Jezeli chodzi o gwarancję to dobra opcja

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • Akurat Marangoni z 10-letnimi modelami 4Winter czy Meteo HP zajmują ostatnie miejsca w testach a 4Winter wręcz pływa po wodzie.
                                                Rozsądnymi oponami w rozmiarze 195/65r15 są np. Barumy Polaris 3 za 180 zł. Kormorany, Dębice, Matadory czy inne Mentory nawet żal zakładać a Dębica jest tak samo Polska jak Fuldy made in Poland, które są o klasę lepsze.
                                                Znam człowieka, który jeździ na 9-letnich oponach i nie wymienia, bo bieżnik głęboki. Ma taki styl jazdy, że nie przekracza 80 km/h i nie hamuje gwałtownie. Miałem okazję jeździć tym samochodem i podczas hamowania na mokrym myślałem, że staranuję rowerzystę (przyzwyczaiłem się do CPC 2. Wniosek jest taki, że słabe opony są chwalone i zakładane przez ludzi, których styl jazdy jest mało wymagający dla gum. Do opinii z netu trzeba podchodzić ze świadomością, że opona klasy premium (kupowana przez, nazwijmy, "dynamiczniej" jeżdżących, wymagających kierowców) mająca 80% pozytywnych komentarzy nie równa się oponie np. Dębicy, która tych pozytywów ma tyle samo.

                                                Tak na marginesie, zobaczcie jak rozwijają się tutaj dyskusje o olejach silnikowych, tak na prawdę nie ma większej różnicy między olejami spełniającymi te same normy. Jeśli chodzi o opony to różnica potrafi być kolosalna i przecież opony wpływają na bezpieczeństwo w większym stopniu niż oleje a tu tylko nieco ponad 100 stron

                                                Na stronie większości producentów opon można już podejrzeć nową etykietę EU dla każdego rozmiaru danego modelu, mimo że będzie obowiązywać od listopada, taka ciekawostka.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez xof
                                                  Wniosek jest taki, że słabe opony są chwalone i zakładane przez ludzi, których styl jazdy jest mało wymagający dla gum
                                                  po pierwsze co to znaczy slaba opona, bo moim zdaniem jak za kierownica cipa to kazda opona bedzie slaba i nawet w aucie 4x4.

                                                  Komentarz


                                                  • A co to jest kierowca cipa?
                                                    Nie wiesz co to słaba opona? Byłeś kiedyś świadomy i doświadczyłeś aquaplaningu przy prędkości 60 km/h, piszczenia opony podczas upału w zakrętach, wydłużonej drogi hamowania (to trudniej ocenić, bo trzeba mieć porównanie) - tu 4x4 nie ma znaczenia, czy nadsterowności w samochodzie przednionapędowym? Nie wspominając o trakcji, co z mocniejszym samochodem można bez problemu sprawdzić i porównać.

                                                    Jeśli kierowca cipa, to dla niego nie ma różnicy co założy, z wyjątkiem sytuacji nagłego hamowania (bo teraz są te asystenty, nawet nie trzeba deptać z całą siłą) - jeśli wjedzie komuś w dupsko to i tak nie będzie podejrzewał opon, bo ABS trochę zamaskuje ich winę.

                                                    Nawet do Dacii zakładają fabrycznie Micheliny, jak widzę nowsze Audi z jakimś Daytonem to aż żal d... ściska, bo taka Dacia zatrzyma się na mokrym kilka m wcześniej. Ja uważam tak, mężczyznę poznaje się bo butach a kierowcę, po oponach. Tyle w temacie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X