Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pany, jakie zimówki do mojego obecnego rzęcha zapodać? Rozmiar 235/40R19
    Dodam że wypadłem trochę z tematu, ostatnie zimy jeździłem na letnich, takie to zimy mamy w Krakowie :szeroki_usmiech
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • Ja dzisiaj kupiłem Nokiany WR D4 tylko w rozmiarze 235/35, . Myślę, że w Twojej bestii też się sprawdzą

      Komentarz


      • Porady - Porady motoryzacyjne, usterki, naprawa auta

        Zamieszczone przez wolfwroc
        Ja dzisiaj kupiłem Nokiany WR D4 tylko w rozmiarze 235/35, . Myślę, że w Twojej bestii też się sprawdzą
        piramida, pewnie weźmie XL

        Seat Leon ST FR by mirek_p11

        Fotki
        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
        Fotki

        Komentarz


        • @mirek_p11, też kupiłem wzmocnione

          Komentarz


          • Tylko XL, inaczej to bok opony cienki i guma pływa w zakrętach :!: Po za tym chyba wezmę hankooki w320, tańsze od nokianów o około 800zł :!:
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • xl nie ma nic wspolnego z twardoscia sciany bocznej

              Komentarz


              • Na oponach nie ma sensu oszczędzać. Oczywiście nie każdy musi kupować ekstra opony, każdy niech dobiera to swojego typu jazdy, auta itd. Bezpieczeństwo na 1 miejscu

                Komentarz


                • Zamieszczone przez xtremesystems
                  xl nie ma nic wspolnego z twardoscia sciany bocznej
                  Przy zakupie Rapida dostałem opony Pirelli Snowcontrol Serie III 185/60 88 T XL, w związku z tym, że wyły przy każdym ruszeniu na skreconych kołach, zakupiłem Dunlopy bez XL. Niestety ale po obmacaniu Pirelli i Dunlopa czuć wyraźną twardośc opon XL. Tak na oko, powiedział bym, ze sa ponad 100% bardziej twarde od zwykłych co najbaradziej czuć na bokach opony.

                  Komentarz


                  • Do tego dużo cięższe, zupełnie inaczej wygląda ugięcie opony 91 i 94 szczególnie przy niskim ciśnieniu.
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • porównujesz rózne marki opon . dlatego

                      jak kupisz potenze re002 bez XL mozesz stanąć na boku opony bez felgi. palcami nie idze uginać




                      Opony XL maja zmienione głownie opasanie opony ( to co jest pod czołem opony - poszukac sobie w razie czego)


                      wzmocnione opasanie ma za zadanie wytrzymac wieksze cisnienia robocze. tyle i tylko tyle.

                      Ekstra Load nie uzyskujemy dzieki magicznemu wzmocnieniu opon. tylko dzieki temu ze mozemy nabic w nie wiecej powietrza.


                      Minus XL dodatkowa waga . Plus XL teoretycznie cieżej przebić czoło opony

                      Komentarz


                      • Kupiłem do octavii kiedyś potenzy bez XL, po tygodniu je sprzedałem, każde kolejne to tylko XL przynajmniej przy oponach niskoprofilowych, być może na balonach nie ma to znaczenia.
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez piramida
                          Kupiłem do octavii kiedyś potenzy bez XL, po tygodniu je sprzedałem, każde kolejne to tylko XL przynajmniej przy oponach niskoprofilowych, być może na balonach nie ma to znaczenia.
                          oj też to przerabiałem. Bujało w zakrętach. Samochód pływał. Lubie jednak sztywne opony. Bezpieczniej się czuję. Dlatego też np. Yokohamy V905 bardzo mi się podobają.

                          Komentarz


                          • Doradźcie co założyć...?
                            Wybór mam taki:
                            1. Nokian WR G2, (DOT1911), bieżnik ok 5mm,
                            2. Dayton DW 510 (DOT1016), czyli nówki... wpadły mi nagle :wink:

                            205/55/16

                            pozdr
                            W.
                            SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                            Komentarz


                            • dayton
                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz


                              • WojtekSz, ja na Dayton DW 510 śmigam od jakiegoś miesiąca i póki co na suchym, jak i na mokrym asfalcie, rewelacja jak za tę cenę - zobaczymy co będzie na śniegu, jeśli w ogóle go w tym roku zobaczę, niemniej w necie, na warunki czysto zimowe, są również bardzo polecane. Acha i nie wiem czy to zaleta lepszego wytłumienia w G6 niż w OII, ale opony są bardzo ciche! Wydaje mi się, że nawet bardziej ciche niż moje poprzednie Dunlop Winter Sport 3D.

                                Komentarz


                                • zdecydowanie Dayton

                                  Komentarz


                                  • Panowie, dziękuję :!:
                                    SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                                    Komentarz


                                    • WojtekSz, Dayton bierz. Miałem kiedyś takie w Vectrze B i sprawowały się naprawdę dobrze.
                                      W tym roku będę miał okazję sprawdzić oponki Kormoran Snowpro b2. Takie z leasingu mi dali nowe więc nie będę wybrzydzał. Zobaczymy jak to się będzie sprawować.
                                      Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                      Komentarz


                                      • Moje Dunlopy

                                        Komentarz


                                        • ja dziś założyłem dębica frigo (ileś tam) directional w rozmiarze 205/55 r16 do foki (takie dostałem z autem, świeżę są i sporo bieżnika jeszcze mają). Na dębicach zimowych mi się zawsze dobrze jeździło w innych wozach, więc liczę na bezproblemową eksploatację. :wink:

                                          Komentarz


                                          • skipper.u, jesli to nie tajemnica, to gdzie i za ile?

                                            Komentarz


                                            • Dębica frigo directional to fatalne zachowanie na mokro. Stąd się bierze niska cena. Na szczęście już nie ma tego gniota.
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • yunior81, 230 zł za sztukę, w Serwisie Opon w Krakowie.

                                                Komentarz


                                                • Dzięki, cena z założeniem czy bez ?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                    Dębica frigo directional to fatalne zachowanie na mokro. Stąd się bierze niska cena. Na szczęście już nie ma tego gniota.
                                                    sa inne. a ludziska w Polsce niestety na takich wynalazkach jeżdżą ktorych ja nawet wymowic nie potrafie. przykre to jest

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X