Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    U mnie jak w podpisie. 80% to jazda miejska. Bez uprawiania żadneko eko-sreko-drajwingu. Do rozgrzania motoru - noga na smyczy a później... :diabelski_usmiech
    Średnia uważam b. ładnie a auto przedmuchane :szeroki_usmiech

    Komentarz


    • #27
      ok 1500 km miasto 7,92 on autko na dotarciu bez katowania raczej delikatnie :P

      Komentarz


      • #28
        w sobotę z Warszawy do Kołobrzegu jechałem 7,5 h, 2 osoby + klima, nie przekraczając 140km/h średnie spalanie według wskazań komputera 4,7 litra/100km silnik jak w podpisie 110KM.
        Podczas jazdy po Warszawie udało mi się zejść do średniego spalania 5,1 L/100km, czas jazdy około 35min.
        To są wartości minimalne jakie udało mi się osiągnąć maksymalne są otwarte ;]
        Zapraszam na masaż, więcej info na stronie www.masazwwarszawie.wordpress.com

        Komentarz


        • #29
          ja mam BXE kombi DSG po programie i srednie spalanie w lato wynosiło 6,3 teraz 6,9
          40% trasa 60%
          Tak mniej wiecej wychodzi jazda po Śląsku

          Dodam tylko tyle że w porównaniu z moim poprzednim autkiem Leon ALH bardzo długo moja skodiczka sie zagrzewa, w seacie to był moment a tu trzeba troszkę przejechać ...
          jak to sie ma u was?
          Pozdrawiam

          Komentarz


          • #30
            Min. 4.8 - 100% trasa
            średnio 6-7l

            Komentarz


            • #31
              Min. 4,5 l trasa, 5,5 miasto
              Normalnie w trasie jadąc 100-130 wychodzi średnio 5l, miasto bardzo różnie, ale to wiadomo zależy czy się jedzie, czy głównie stoi :diabelski_usmiech
              Artur / RMG
              Moja Octavka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=30164

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez karlito1982
                ahf 2001 średnie 5,1 głównie trasa przy samotnej jeździe ale z klimą i radiem
                i światłami :szeroki_usmiech
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #33
                  BKD + (bo seria palila tyle samo)

                  minimum 5,45

                  max 10,5l

                  srednio tyle co w podpisie, w trasie zadko ponizej 6,5l ale wolno nie jezdze.


                  Jako ciekawostka 1.3MJ z Fiata

                  max 5,7l
                  min 4,6l

                  To min sadze ze mozna zrobic lepsze, ale nie mam na to czasu
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #34
                    BKD seria
                    Min zanotowane to 6l oczywiście trasa
                    max to chyba było coś koło 11 l w mieście odcinek 10km ze średnią 11km/h

                    Srednio wychodzi ok 7l (trasa ~70%, miasto ~30%)
                    Audi A4 1.8TFSI

                    Komentarz


                    • #35
                      Kiedyś OCT I 1.9 TDI 90KM. Trasa szybka - 5.0-5.5. Autostrada 7.0- 7.5 przy ok 160-170 km/h.
                      Teraz OCT IIFL. Trasa szybka 5.2- 5.5. Miasto 6.5.
                      W OCTIIFL nie miałem jeszcze okazji bująć się szybciej po autostradze. Mam ją dwa tygodnie i dopiero 3 dni temu skończyłem docierkę

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez piotrek_os
                        Zamieszczone przez karlito1982
                        ahf 2001 średnie 5,1 głównie trasa przy samotnej jeździe ale z klimą i radiem
                        i światłami :szeroki_usmiech
                        no tak jeszcze światła :diabelski_usmiech
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

                        Komentarz


                        • #37
                          miasto 90% spalanie około 8.2-8.5 ponizej tych wartości nie opłaca sie jezdzić :szeroki_usmiech
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • #38
                            Moja O2 2.0 po przejechaniu 6 tyś głownie miasto 6,6 Uważam SUPER!!!

                            Komentarz


                            • #39
                              U mnie glownie miasto i noga dosc ciezka i srednio ponizej 9 nie da sie zejsc. Na trasie przy 100-110 km/h to min co udalo mi sie uzyskac to 6,2. A max to w terenie, bierze nawet 25 . Zastanawiam sie czy to taka norma z Haldexem, moze komus udalo sie spalic mniej.

                              2.0 TDI BMM z DPF i 4x4 - seria
                              Marek



                              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                              Komentarz


                              • #40
                                Moja BKD ma teraz 85kkm i spalanie średnie oscyluje wokół 6,35l/100km. Proporcje trasa/miasto wynoszą ok. 30%/70%.

                                Komentarz


                                • #41
                                  Po ostatnim tankowaniu (jazda w tych mrozach tym razem głównie w mieście) wyszło 6,02.

                                  Po tym średnia ze wszystkich spalań 5,47.
                                  Silnik R18A2.
                                  http://www.dadrl.org.uk
                                  http://www.lightmare.org

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    To i ja się dołączę. Średnia z ostatnich tankowań (ok. 1,5 baku) - 7.5 l/100 km. Od kupna (koniec listopada) autkiem zrobiłem ok. 3000 km, średnia z kompa to 7.6 l/100 km, 90% miasto.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zauwazylem, ze spalanie mojego Scouta znacznie sie zmienia z zaleznosci od mojego humoru Testuje je zwykle na trasie Wawa - Krakow:
                                      V podrozna 160km/h i wiecej: 8,5 - 8,7max
                                      V podrozna do 140km/h: 7,5
                                      V podrozna do 120km/h: 6,5
                                      V podrozna do 100km/h: 5,6 (tylko jeden taki test wytrzymalem).
                                      Miasto (dzien powszedni): do 8,5 pod warunkiem, ze przejezdzam wiecej niz 20-30km, Jesli tylko do sklepu po browar z zimnym silniku: dowolnie dużo (browara tez).

                                      Raz jedyny na Szwajcarskiej ropie i drodze, do tego pustej jadac 90km/h max zszedlem do 5,2. Nigdy wecej mi sie to nie udalo.

                                      Predkosc podrozna to zanczy ze jak sie da to jade z jakas max zalozona predkoscia. Tam gdzie musze zwalniam i z powrotem do max. zalozonej.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        bardzozlymisio, to widze ze biora bardzo podobnie czyli to norma
                                        Marek



                                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          marbab, chyba tak, ponadto nie zaobserwowalem jakiejs powalajacej roznicy w spalaniu miedzy latem a zima. To dosc ciekawe bo i latem i zima jezdze na tzw. AUTO.

                                          Natomiast warto zaznaczyc, ze jezdze tylko na zwyklym ON, ktory kupuje zwykle na BP (kwestia nawyku). Kilka razy nalalem Ultimate i nie zauwazylem jakiegos przyrostu mocy, ale za to zauwazylem wzrost spalania.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            bardzozlymisio, faktycznie nie robi roznicy czy lato czy zima. Jezdze na zwyklym ON i na ECON
                                            Marek



                                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              To ja napiszę na temat piewszych spalań, samochód ma miesąc, przebieg 2200 km.
                                              Z tego 1700 na trasie.
                                              Narazie jeżdzę spokojnie nowa bryka i dieslem nigdy wcześniej nie jeździłem.
                                              Komputer pokazuje średnią z wszystkich tras 4,8l
                                              Radom- Gdańsk 4,4 aż mnie zaskoczyło , wcześniej Astra 1.6 6,4l
                                              w Radomiu 7,2l
                                              Pozdrawiam.
                                              Bartosz

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                AGR w tych warunkach komp wskazuje średnie 6,2 tylko miasto

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Moja srednia z jakis 95kkm wynosi 6,62l/100km Link 70kkm z tego jest po programie.
                                                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Tak sobie myślę: skoro liczniki przekłamują o ok. 5 km/h i to zawsze w dół, to wcale nie mamy spalania na 100 km tylko jakieś 95 km. Mało tego- nie mamy przebiegu np. 100 tys. km tylko 95 tys. km. Ale to tylko takie tam....
                                                    It doesn't matter what we're losing
                                                    It only matters what we're going to find!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X