Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie tankujemy paliwo do TDI?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dokładnie, ale o to powinien się martwić Orlen, a nie kierowca, który chce zatankować paliwo... Widać Orlenowi nie zależy na dobrej opinii skoro pozwala sobie na franczyzę z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Kierowca powinien mieć zaufanie do marki, którą buduje się latami a traci bardzo szybko właśnie dzięki takim kontrolom UOKiK'u Ja mam 1 zaufaną stację Orlenu i jeżeli jestem w pobliżu to tam tankuję, a jak nie to tankuję na Lotosie albo Lukoilu, który bierze paliwo z Lotosu
    Na żadnym innym Orlenie nie zatankuję, bo po prostu się boję i nie zaufam już tym stacjom, bo nie wiem czy nie trafię na nieuczciwego sprzedawcę :evil:

    Komentarz


    • Od 4 lat do obu samochodów tylko (90%) Lotos ON Dynamic. Pozostałe 10% to okazyjnie w trasie, jak nie ma Lotosu, Orlen Verva i Statoil Gold.
      Żadnych problemów z pracą silnika czy uruchomieniem przy -20 st.C.

      M.
      666 4U

      Komentarz


      • Przedostatnie tankowanie zwykła ropa na stacji Lotos Optima, gdzie bywam raz na kwartał. Super odpalanie, bardzo równa praca silnika.

        Ostatni tankowanie na Statoil gdzie najczęściej tankuję i zwykle jest super. Tym razem jednak bardzo nierówna praca silnika i słabe przyśpieszenie. Czyżby jakaś inna dostawa? Czy też Statoil zaczyna oszczędzać, bo ponoć ma być przebrandowienie za dwa lata...
        Silnik R18A2.
        http://www.dadrl.org.uk
        http://www.lightmare.org

        Komentarz


        • Jaka zmiana Statoil? Ktoś ma ich przejąć czy jak?
          Patrząc na wyniki kontroli UOKiK "najbezpieczniej" jest tankować na Lotosie albo Lukoil a "najgorzej" jest na Orlenie

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Kris86
            Jaka zmiana Statoil? Ktoś ma ich przejąć czy jak?
            Marka Statoil zniknie z Polski za dwa lata
            Silnik R18A2.
            http://www.dadrl.org.uk
            http://www.lightmare.org

            Komentarz


            • 1. Orlen Verwa
              2.Lotos optima zwykły ON
              3. Statoil ( arktyczny

              [ Dodano: Sob 09 Sty, 16 16:22 ]
              Zamieszczone przez NewUser
              Pytanko do kolegow z Wawy: czy moglibyscie tak konkretnie wypowiedziec sie na temat adresow stacji (shell, bp, statoil, itp) na ktorych tankujecie ON i nie macie do nich zastrzezen? Z gory dzieki za odpowiedzi

              lotos optima Łodygowa
              orlen Wawer pod wiaduktem

              [ Dodano: Sob 09 Sty, 16 16:28 ]
              Tankował ktoś ON na stacji MOYA :roll:

              Komentarz


              • Zamieszczone przez beaviso
                Od 4 lat do obu samochodów tylko (90%) Lotos ON Dynamic. Pozostałe 10% to okazyjnie w trasie, jak nie ma Lotosu, Orlen Verva i Statoil Gold.
                Żadnych problemów z pracą silnika czy uruchomieniem przy -20 st.C.

                M.
                to chyba piszesz wspomnienia sprzed kilku lat, bo ta i dwie poprzednie zimy do mroznych nie nalezaly...

                Komentarz


                • Zamieszczone przez andrzejfrątczak
                  Tankował ktoś ON na stacji MOYA
                  Zdarzyło mi się w trasie koło Buska Zdroju. Zatankowałem, spaliłem - bez problemów.
                  Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                  _______
                  Piotr

                  Komentarz


                  • macie koledzy doświadczenia z Lukoilem i stacjami paliw PKS . PKS chyba najpewniejszy jak leją ON do Solarisów itp ale :roll:

                    Komentarz


                    • Kilka razy zdarzyło mi się tankować ON oraz dawniej LPG na Lukoil. Wszystko w porządku. Na gazie nawet robiłem większe przebiegi na butli niż na innych stacjach.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez andrzejfrątczak
                        macie koledzy doświadczenia z Lukoilem
                        Zgodnie z wynikami kontroli UOKiK możesz tam spokojnie tankować :-)
                        Jeśli pomogłem bardzo proszę o naciśnięcie "pomógł"

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Scrappy Coco
                          Masz "większą szansę" zatankować niewłaściwe paliwko na Orlenie czy Shellu
                          Koledzy nie ulegajcie pokusom na okazje taniego ON typu premium :!: Tej "zimy" znajomi posiadający Toyoty i Kia z dieslami CR mieli duże problemy po zatankowaniu diesla premium (wraz z innymi elementami)
                          Kończyło się na wymianie-czyszczeniu filtrów-zbiornika paliwa :!:
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • Z tym Shellem to trochę przesadziłem i dlatego usunąłem ten fragment, ponieważ w 2014 roku mieli 4 "wtopy"(2 stacje) a w 2015 już chyba tylko jedną. Odpukać nie miałem nigdy problemów z paliwem (tankowałem również na Shellu i Orlenie):-) Mimo wszystko Lukoil dobrze wypada w testach UOKiK. Najlepiej wejść na stronę UOKiKu i samemu sprawdzić, jakie stacje skontrolowali w naszej okolicy i sprawdzić czy wszystko było OK
                            P.S.
                            Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i jakoś nie chce mi się wierzyć żeby firmowe stacje jak np. Lukoil, Lotos, Orlen czy Shell specjalnie majstrowały przy paliwach i ryzykowały swoją reputacją. Wszelkie odstępstwa od normy są moim zdaniem kwestią przypadku i mogą się zdarzyć każdemu.
                            Jeśli pomogłem bardzo proszę o naciśnięcie "pomógł"

                            Komentarz


                            • Głównie tankuje na Shellu, może też przez pryzmat tego, iż pracuje na takiej stacji (Gdańsk Obwodnica,przy centrum Matarnia-tak jakby ktoś wpadał, to zawsze pozna mnie po śliwkowym Skodzillaku)
                              Normalny Diesel, okazjonalnie na Orlenie też zwykłą wachę, choć przyznam szczerze, po orlenowskim paliwie bardziej mi zamula niż na Shellu.


                              P.S Jak macie jakieś pytanka dot. paliw shellowskich to walcie śmiało, postaram się odpowiedzieć

                              Komentarz


                              • To ja bym zapytał ote Shellowskie paliwo ale o Pb.

                                Patrzyłem na karty i tak:
                                - zwykła Pb95 ma 5 głównych składników w tym nafta i biokomponenty
                                - Vpower 95 ma 4ry bez chyba nafty
                                - Vpower 100 ma 2 ..tylko paliwo i 5% obowiązkowych bio

                                Pomijając oktany - mam wrażenie że najwięcej "cukru w cukrze" jest w Vpower 100.
                                Dobrze rozumuje?
                                algi
                                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez algi
                                  To ja bym zapytał ote Shellowskie paliwo ale o Pb.

                                  Patrzyłem na karty i tak:
                                  - zwykła Pb95 ma 5 głównych składników w tym nafta i biokomponenty
                                  - Vpower 95 ma 4ry bez chyba nafty
                                  - Vpower 100 ma 2 ..tylko paliwo i 5% obowiązkowych bio

                                  Pomijając oktany - mam wrażenie że najwięcej "cukru w cukrze" jest w Vpower 100.
                                  Dobrze rozumuje?
                                  Setka jest najbardziej sucha, gdzie jeśli nie masz mapy ustawionej na 98/100 oktanów, to nawet nie opłaca Ci się wlewać. Tym bardziej jeśli nie masz czujnika spalania stukowego, który dostroi Ci zapłon do paliwa.

                                  Komentarz


                                  • algi, kiedyś zalałem Vpower 100 do motocykla, silnik na gaźniku i zechlał mi więcej niż normalnej 95 także bez sensu jet jej lanie

                                    филип
                                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                    Komentarz


                                    • ja tankuję na Crabie i tam wisi taka karteczka:



                                      ile w tym prawdy? nie wiem, ale ONFF kosztuje tyle co normalna ropa na orlenie.

                                      Komentarz


                                      • A ktoś orientuje się jak wypadają staje obecnie pod względem jakości ropy?

                                        Komentarz


                                        • Ja kupuje na Orlenie i tylko duże stacje.
                                          Człowiek po to ma samochód, aby wygodnie siedzieć stojąc w korkach.

                                          Komentarz


                                          • A ktoś orientuje się jak to jest z Lotosem? Podobno bardzo poprawiła się jakość ropy na ich stacjach?

                                            Co do Orlenu to chyba różnie jest, zależy która stacja... kolega wiernie zawsze tankuje to twierdzi że w trasie to zawsze ma obawy o Orlen.

                                            Komentarz


                                            • Ja leje głównie na statoil, w trasie jak narazie na orlen lub lots ale zadrzyło się i na no name (tyle by dojechać do następnej stacji z obawy o jakość paliwa). Z tych wszystkich chyba na lotosie na razie miałem najlepsze wrażenia z jazdy. Czekam na zimę żeby zobaczyć jak to będzie ale już planuje zaopatrzyć się w jakiś specyfik typu skyyd.
                                              O2 2.0 TDI 4x4 - "srebrna strzała"

                                              Komentarz


                                              • Nie wiem czy to to samo, ale kojarzę podobną butelkę u kolegi w bagażniku zimą - zamarznięta bryła lodu A to nie lepiej co tankowanie dolewać AR6900-D Max?

                                                No ja na poprzednio BP - bez problemu wszystko śmigało, ostatnio Shell - to jakbym wtryski miały się skończyć... (na obu stacjach zwykła ropa). Mnie właśnie ten Lotos bardzo interesuje, ostatnio słyszałem dużo pozytywnego na temat tej marki.

                                                Komentarz


                                                • Lotos robi bardzo dobre jakościowo paliwo. Ja mam dystrybutor w domu, paliwo przywozi mi dostawca paliw z Orlenu i też nie mogę złego słowa powiedzieć.

                                                  Komentarz


                                                  • samtech84 ale jak to? masz sobie w domu dystrybutor tak jak niektórzy altankę na przykład?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X