Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie tankujemy paliwo do TDI?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez przebor
    Ja od 7 lat posiadania mojego tdi-ka tankuje głownie na Neste
    U mnie to samo. Ponad 4 lata tylko Neste chyba, że w trasie jestem to wtedy znane, markowe stacje.
    3 dni temu wymieniałem filtr paliwa po 30kkm i z ciekawości rozbebeszyłem stary. Obejrzałem wkład i co ? I nic ! Czyściutki, żadnego syfu, szlamu czy innych śmieci. Nawet wody w odstojniku praktycznie nie było.
    Jedyne co znalazłem to dosłownie kilka malutkich ziarenek jakby piasku pomiędzy niektórymi listkami wkładu.
    Zostaję przy Neste.
    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

    Komentarz


    • U nas dodatek estrow moze wynosic do 10%, wiec jak znam realia, to te 10% w nim jest.

      Jakis czas temu czytalem, jak w UK kierowcy bunt chcieli oglosic, bo zapowiedziano wprowadzenie do 5% tego badziewia.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Panowie jakiś czas temu miałem okazję stać przed przejazdem kolejowym w miejscowości Rejowiec (pod Poznaniem). Zajduje się tam duża baza paliwowa. Paliwo dostarczają pociągami a na teren bazy wjeżdżają ciężarówki (beczki) róznych koncernów od małych stacji po takie jak SHell Orlen czy BP. Od tego czasu uznałem ,że to tylko kwestia marketingowa. Na każdej dużej stacji macie "pomocników " którzy mają target do wykonania na zmianie. Pytałem jednego w Swarzędzu to ma do sprzedania 5000 V-Powera i 100 płynów do spryskiwaczy. W mojej ocenie to doskonałe narzędzie do podnoszenia rentowności stacji, a ci których stać będa to kupować. W służbowym aucie mam kartę EuroShell i leję tylko zwykły ON. Zajeżdżam 3 auto i w żadnym nie było problemów z układem wtryskowym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Guliwer6
          Zajeżdżam 3 auto
          Jakie przebiegi?

          W mojej robocie też tankujemy na Shellu i zero problemów, z tym że są to małe nowe benzyniaki.

          W poprzedniej pracy były Fordy diesle tankowane na Orlenie lub Bliskiej i też zero problemów.

          Wszystkie regularnie serwisowane przez ASO. Jednak żadne z tych auto nie zrobiło więcej niż 200 kkm, bo flota jest wymieniana zwykle co 3 - 4 lata.
          Silnik R18A2.
          http://www.dadrl.org.uk
          http://www.lightmare.org

          Komentarz


          • Od jakichś lat, też tankuje tylko na stacjach Shell. Może i ceny mają ciut wyższe niż u konkurencji, ale przynajmniej mój szkodnik zasuwa prawidłowo. Wcześniej tankowałem na Orlenie i zauważyłem coraz szybsze braki w zbiorniku.
            Haerson.pl - Maszyny czyszczące

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Adwold
              Wcześniej tankowałem na Orlenie i zauważyłem coraz szybsze braki w zbiorniku.
              Tzn. co?
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz


              • Ja od ostatniego tankowania odstawiłem Lotos i tankuję na Orlenie - auto jest żywsze i ma ochotę jechać. Spalanie też jakby minimalnie się zmniejszyło, a dodatkowo na wolnych obrotach pokazuje 0,4l/h - wcześniej było 0,5l/h. 8)
                OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                Komentarz


                • W związku z zakupem w Polsce sieci Neste przez Shella zaczyna się zmienianie stacji Neste na Shell. Nie zostanie zachowana przez Shella forma samodzielnej obsługi na na stacjach - Shell na dotychczasowych stacjach Neste zrobi sklepy i pójdzie to w stronę modelu stacji paliw z małym marketem.

                  Szkoda tego, bo tankowanie na Neste było szybkie i wygodne. Tankuję na Shellu auta flotowe i mam tak, że kupuję na stacjach tylko paliwo, bo najczęściej spieszę się bo jestem w robocie, stąd brakuje mi kasy w której klient mógłby płacić tylko za paliwo i nie były by w takiej kasie oferowane hot-dogi, samochodziki, płyny do spryskiwaczy i inne podobne.

                  Jest tak: chcę zapłacić za tankowanie, a tu przede mną ludzie chętnie biorą zaproponowanego hot-doga i obsługa musi zacząć go przygotowywać, albo rozpoczyna się dyskusja na temat tego jakie to autka - resoraki są fajne. Ja to rozumiem, są to standardy obsługi klienta i może dzięki temu tanksztela dorobi se, a może i paliwo dzięki temu tańsze o grosz, ale przydałaby się kasa tylko do paliwa.
                  Silnik R18A2.
                  http://www.dadrl.org.uk
                  http://www.lightmare.org

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez dragster
                    W związku z zakupem w Polsce sieci Neste przez Shella zaczyna się zmienianie stacji Neste na Shell. Nie zostanie zachowana przez Shella forma samodzielnej obsługi na na stacjach - Shell na dotychczasowych stacjach Neste zrobi sklepy i pójdzie to w stronę modelu stacji paliw z małym marketem.
                    Szkoda, to były fajne stacje, nikt nie zawracał dupy że batonik jest w promocji 3 x drożej niż supermarkecie. Przyjeżdżałeś, tankowałeś i wsio bez niepotrezbnych ceregieli. . .

                    A BTW słyszeliście że do końca roku zniknie marka Bliska? Wszystkie Bliskie mają się stać Orlenami. . .

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Dzida
                      A BTW słyszeliście że do końca roku zniknie marka Bliska? Wszystkie Bliskie mają się stać Orlenami. . .
                      coś w tym jest!dziś jechałem przez Sępolno Kraj. i w miejscu Bliskiej,która tam była jeszcze 1,5 tyg.temu ,jest już Orlen

                      Komentarz


                      • [quote="Dzida
                        A BTW słyszeliście że do końca roku zniknie marka Bliska? Wszystkie Bliskie mają się stać Orlenami. . .[/quote]

                        Orlen powołał markę bliska, żeby jakoś zagospodarować schedę po Petrochemii.
                        Stacje które nie spełniały standardów ORLEN lub były współpracownikami koncernu pod brandem Petrochemia, a faktycznie były prywatną własnością otrzymały propozycję objęcia marką bliska.
                        Orlen remontował swoje stacje i przemianowywał je z Bliska na Orlen. A stacjom ajencyjnym powoli tak dokręca śrubę franczyzową że sami rezygnują.

                        Komentarz


                        • ... jak w temacie, czyli u mnie pompowtryski karmią moje BKD orlenowską vervą, kiedyś lałem z shela v-power, ale za drogie.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez dragster
                            W związku z zakupem w Polsce sieci Neste przez Shella ... .
                            Podoba mnie się to.
                            Praktycznie zawsze tankuje na shelu i teraz będę miął już całkiem blisko przy domu.

                            Zamieszczone przez dragster
                            Szkoda tego, bo tankowanie na Neste było szybkie i wygodne.
                            Jak paliwo kilka lat temu mieli 20 gr taniej od konkurencji to się tankowało. Teraz ceny takie same, więc na Neste widzę pustki.
                            Paliwo też nie mają najlepszego, takie nijakie.
                            Znam 2 przypadki znajomych ze swojej okolicy, że diesle się krztusiły w większe mrozy po tankowaniu na Neste.
                            MARCIN
                            Mój szkodnik

                            Komentarz


                            • Shell ,tylko Vpower .ale musze dodac ze jest roznica miedzy stacjami.dokladnie miedzy odczuciem po zatankowaniu.w promieniu 30 km,mam dwie stacje Shell-a,na tej blizszej(11 km) juz nie tankuje,auto takie mulowate,ciezko przyspiesza..(po trzech tankowaniach,rozlozonych w czasie, odpuscilem..)
                              zostaje dalsza opcja,czyli 19 km autostrada ,nie dosc ze troche tansze paliwo,to jeszcze sie zbiera az milo .. 8)
                              czyli nie zawsze Shell to Shell,,,,,,,, :roll:

                              Komentarz


                              • Od jakiś 3 lat niemal wyłącznie zalewam Lotos Dynamic ON do obu moich wozideł - O2 BXE (PD) i Vectry CDTi (common-rail). Paliwo sprawdzone w zimie, nigdy nie było najmniejszych kłopotów. Spalanie - bardzo powtarzalne wyniki, jazda - normalna. Tankuję Dynamic, bo chcę najlepszego jakościowo paliwa (dodatki), a poza tym nigdy się na nim nie zawiodłem. A Lotos dlatego, że jestem z Gdańska. W tym roku można wstrzelić się w weekendowe promocje, gdy cena Dynamic = tylko +5 groszy do zwykłego ON.

                                Czy paliwa są sobie równe? Zakładam że tak, ale raz sam doświadczyłem ciekawego wrażenia i to bez "autosugestii":
                                To był jeden z tych wyjątków, gdy zatankowałem zwykły ON (Ekodiesel) na Orlenie - pełny bak. Pojechałem w trasę i w ciągu niewiele ponad 24h przejechałem na jednym baku minimalnie ponad 1000 km, co zdarzyło mi się po raz pierwszy w Skodzie (ale na oparach dojechałem). Wynikało to po części ze stylu jazdy, ale paliwo okazało się dobre - czytaj: na pewno nie gorsze pod tym względem od Dynamica. Te 1000 km oznaczało ok. 12 godzin za kierownicą - jak wspomniałem, w ciągu niewiele ponad doby. A zatem miałem doskonale wyrobione czucie samochodu i poznany dźwięk silnika. Po tej trasie zajechałem na Lotosa zalać Dynamica, ale byłem zmęczony i nawet nie myślałem że poprzednio miałem ON Orlen - po prostu zatankowałem i nie myślałem o tym. Ruszam ze stacji położonej przy trasie szybkiego ruchu. I nagle zdziwienie - dlaczego samochód pracuje inaczej? Dlaczego odrobinę lepiej reaguje na pedał gazu przy niskich obrotach? Oczywiście, po przejechaniu kilkunastu km wszystko wróciło do normy, bo się przyzwyczaiłem. Ale liczy się pierwsze wrażenie - zjechałem z długiej trasy na jednym paliwie, zatankowałem bezwiednie inne i po ruszeniu zdziwiłem się, że auto lepiej pracuje - dopiero wówczas zajarzyłem, że poprzednio miałem inne paliwo. Nie było sytuacji autosugestii, bo zapomniałem o tym co poprzednio miałem zatankowane i nie nastawiałem się na wyczuwanie zmiany, po prostu ruszyłem. Ot, ciekawostka.

                                M.
                                666 4U

                                Komentarz


                                • STATOIL - latem tańszy diesel,zaś zimą droższy. Zero problemów - przebieg 270 tyś.

                                  Komentarz


                                  • Od zakupu (12/2011) tankuję tylko:
                                    BP Ultimate Diesel 80%
                                    Orlen Verva ON 12%
                                    Shell V-Power Diesel 8%

                                    Do tankowań w okresie zimowym dodaję Castrol TDA
                                    "Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."

                                    Komentarz


                                    • A ja ostatnio jakiegos gowna nalalem na Auchanie... Spalanie z kosmosu, drgawki na jalowym. Wyjezdzilem, zalalem Verve i wrocilo do normy. Auchanowi chyba mowie papa.

                                      Komentarz


                                      • Ja zawszę na markowych stacjach (w trasie), a w domu:
                                        1) przeważnie (kiedyś) Statoil, teraz Shell (przerobiony ze Statoila) - mam 100 metrów od domu
                                        2) Orlen
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Auto mam dwa lata i tankuje tylko na orlenie. Nie miałem nigdy problemów z paliwem z tych stacji. W zimie przeważnie VERVA ON , gdyż nie zawiera biokomponentów. Przed zimą zawsze wymieniam filtr paliwa-to podstawa.

                                          Komentarz


                                          • Gazeta.pl : Error 404

                                            "Klienci oczekują na stacjach już nie tylko paliwa, ale całego zaplecza ze sklepem i dodatkowymi usługami - mówią przedstawiciele biura prasowego PKN Orlen."

                                            Jest też spora grupa klientów którzy kupują na stacjach tylko paliwo i nich chcą czekać w kolejkach aż ktoś wcześniej zdecyduje się jaki sos do hot-doga.

                                            Wiadomo coś o wprowadzeniu na stacjach paliw kas lub automatów tylko do płacenia za paliwo?

                                            Jak jest na tzw. Zachodzie?
                                            Silnik R18A2.
                                            http://www.dadrl.org.uk
                                            http://www.lightmare.org

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                              A ja ostatnio jakiegos gowna nalalem na Auchanie... Spalanie z kosmosu, drgawki na jalowym
                                              mój po ostatnim tankowaniu na Auchanie (14 grudnia) zaczął się strasznie zapowietrzać - filtr paliwa był nieszczelny, ale główny problem był w paliwie. Wyjeździłem pół zbiornika, dobiłem do full Vervą dolałem mocno skoncentrowanego separatora do dieseli (50 ml na 60 l paliwa) i wszystko wróciło do normy. A skusiła mnie cena niższa o 25 groszy niż w mieście :evil: wcześniej nigdy nie miałem problemów z paliwem z Auchan, więc nie wiem czy po prostu ich paliwo (mimo, że z ORLENU) nie nadaje się na zimę czy co.
                                              رافال
                                              Spoty
                                              Cause freedom is a lonely road
                                              My O2FL

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez rafiki
                                                nie nadaje się na zimę czy co.
                                                hmmmm, a zimy to raczej brak.
                                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                Komentarz


                                                • piotrek_os, fakt, że typowej zimy nie ma, ale jednak mrozy już były kilkustopniowe, a nawet jak było minimalnie na + to i tak się zapowietrzał, po odpaleniu falowały obroty.
                                                  رافال
                                                  Spoty
                                                  Cause freedom is a lonely road
                                                  My O2FL

                                                  Komentarz


                                                  • Dziś tankowałem na Łukoilu, a nie tankowałem tam z 3-4 lata. Bardzo fajnie, żadnych punktów, hod dogów, sugeracji. Szybko i sprawnie.
                                                    Silnik R18A2.
                                                    http://www.dadrl.org.uk
                                                    http://www.lightmare.org

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X