Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie tankujemy paliwo do TDI?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Normalnie używam Auchan, ale przeważnie auto stoi od pt wieczorem do poniedziałku rano, akurat mam 1/4 baku i się zastanawiam czy dobić na Auchan i zobaczyć co będzie czy wykorzystać autosugestię ludu i Statoil.

    Komentarz


    • natash, lej gdzie chcesz i dolej sobie depresatora i będzie dobrze
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • Co prawda nie mam skodzianki jeszcze i jezdze na radzie cytrynką HDI ale powiem ze zeszlej zimy nie tankuje juz na Neste... Paliwo mi zamarzlo w przewodach.. Od tamtej pory tankuje na Statoil i nic sie nie dzialo z samochodem.
        Renault Megane Grandtour 1.4TCe Dynamique

        Komentarz


        • Tankuje na Auchan i nic nie dolewam i nie miałem jeszcze problemów.

          Komentarz


          • Paranoja -Shell czy BP to franczyza tylko nazwa i marketing a paliwo to Orlen lub Lotos.Zejdżmy na ziemie,czy opłaciłoby się przywozić paliwo z Anglii albo z Holandii Tak samo z dolewaniem dodatków do paliwa na mróz zapewniam Was że nie pomogą wszystko jest tak wyśrubowane że nic nie pomoże.Skoro komuś działa na psychikę tankowanie na tego typu stacjach i czują power w samochodzie to to niech dalej tak myślą. Oby na zdrowie .
            będzie OK.

            Komentarz


            • Ja dziś zalałem asekuracyjnie Statoil, bo auto weekendami stoi pod chmurką 2-3 dni i nie chcę niespodzianek :P

              Komentarz


              • Moje stoi na parkingu nieraz nawet tydzień i nie miałem problemów ale staram się mieć minimum połowę baku,szczególnie jak są mrozy.Na Auchanie jest duża rotacja, więc jest mniejsza szansa że się pociągnie z dna zbiornika stare paliwo z woda.
                Kiedyś we Władysławowie na stacji Orlen pytam się skąd maja paliwo a oni że jak im zabraknie to biorą z Lotosu bo bliżej.

                Komentarz


                • To ja może powiem gdzie nie tankować - na pewno nie tankować na stacjach paliw które lata świetności mają już za sobą i nie są dealerem żadnego koncernu paliwowego.
                  Przed nowym rokiem przydarzyło się kierowcy zatankować z konieczności na takiej stacji paliw (stacja przed Ksiązem Wlk jadą w kier Krakowa) i po przejechaniu ca 14km szlag trafił wtryskiwacze w dwuletnim Sprinterze 416cdi.

                  Komentarz


                  • Ja wczoraj jak zalewałem na Statoil, to po odkręceniu korka był on mokry w sumie nie sprawdziłem czy woda czy paliwo, ale chyba nie jest to normalne, w baku miałem 1/4 paliwa z Auchan.

                    Komentarz


                    • Ja od 8 lat tylko i wyłącznie tankuje na BP. Kiedy nie było paliw Ulitmate tankowałem zwykłe odkąd są tylko Ultimate ON i nigdy nie miałem najmniejszych problemów. :-))
                      Jest: Srebrna OII FL Combi 2.0 TDI CR CFHC 4x4 2012
                      Była: Czarna OII Combi 1,9 TDI BXE 4x4 2007

                      Komentarz


                      • Just a moment...


                        OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                        Komentarz


                        • BP Ultimate Diesel - warto do 1.9TDI AHF (O1) 110@136KM?
                          I nie pytam czy spali mi mniej o 0,000001 l ani czy zyskam na tym 5 km/h Vmax.
                          Chodzi mi o to, czy lepszy dla żywotności silnika czy wręcz przeciwnie. Powinien czyścić silnik z osadów, ale nie jestem pewien czy to akurat dobrze. :P
                          Olej półsyntetyk.
                          Moja Octavia

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Tobi77
                            BP Ultimate Diesel - warto do 1.9TDI AHF (O1) 110@136KM?
                            I nie pytam czy spali mi mniej o 0,000001 l ani czy zyskam na tym 5 km/h Vmax.
                            Chodzi mi o to, czy lepszy dla żywotności silnika czy wręcz przeciwnie. Powinien czyścić silnik z osadów, ale nie jestem pewien czy to akurat dobrze. :P
                            Olej półsyntetyk.
                            Przejechałem 250 tys Corollą 1,4 D4D i teraz Skoda 128 tys i żadnego problemu nigdy nie miałem - Toyota po takim przebiegu chodzi nadal jak zegarek
                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                            Komentarz


                            • Ukazał się nowy raport UOKiKu na temat jakości paliw sprzedawanych na terenie RP.
                              http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Co...wiadomosc.html
                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                              Komentarz


                              • ON zwykły - Statoil

                                Komentarz


                                • Słyszeliście o tym, że podobno są 3 klasy ON: A- pierwsza najlepsza, B - druga średnia i C - trzecia, też spełniająca PN, ale najgorsza z tych trzech. Przewinęło się to na którymś forum samochodowym, ale nie mogę znaleźć.

                                  I jeszcze jedno: od dłuższego czasu tankuję na shellu lub orlenie. Zawsze zwykła ropa. Mam wrażenie i to po każdym tankowaniu, że na ropie zatankowanej na shellu silnik pracuje bardziej miękko i ciszej, a po tankowaniu na orlenie głośniej, bardziej metalicznie i też jakby drgania minimalnie większe. Tak za każdym razem. Nie wiem co lepiej.

                                  [ Dodano: Wto 21 Sie, 12 09:16 ]
                                  Macie jakieś spostrzeżenia / informacje w temacie tankowanie różnych paliw a zadymienie spalin?

                                  [ Dodano: Nie 27 Sty, 13 19:00 ]
                                  Ciekawy test paliw zimowych: Link
                                  Silnik R18A2.
                                  http://www.dadrl.org.uk
                                  http://www.lightmare.org

                                  Komentarz


                                  • A dodatków silników 2T do ON nie lejecie ?
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz


                                    • Ja od 7 lat posiadania mojego tdi-ka tankuje głownie na Neste i bardzo żałuję że podobno tę sieć ma przejąć shell. Ciekawe czy będą te stacje przerabiać na "zwykłe" czy zostaną w modelu bezobsługowym.

                                      Komentarz


                                      • W Polsce na 95 % można powiedzieć, że wszystkie paliwa są z Orlenu lub z Lotosa.... nie mówię o tych przywiezionych nielegalnie zza wschodniej granicy.
                                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez zepter00
                                          W Polsce na 95 % można powiedzieć, że wszystkie paliwa są z Orlenu lub z Lotosa.
                                          zepter00, chyba tylko Neste i Łukoil mają swoje paliwa z tego co mi wiadomo
                                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                          Komentarz


                                          • Ja od ho ho lat tankuje tylko na Statoil.Tankowałem tam lpg,etylinę a obecnie olej napędowy.Przez ten okres nie miałem żadnej awarii z winy któregokolwiek z paliw.
                                            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                            Pozdrawiam ANIOL

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez zepter00
                                              W Polsce na 95 % można powiedzieć, że wszystkie paliwa są z Orlenu lub z Lotosa.... nie mówię o tych przywiezionych nielegalnie zza wschodniej granicy.
                                              Fakt, jednak każda sieć stosuje własne dodatki, z różnym reżimem pilnowania ich stosowania. Poza tym dochodzi w każdej sieci reżim dbania o czystość zbiorników na stacjach i wymianę filtrów.

                                              Dla diesli zasilanych pompą VP i nie tylko istotne znaczenie ma smarność. Ciekawe wątki w tym temacie z innych forów:
                                              Link
                                              Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce. - Strona 22
                                              Link

                                              Wg PN-EN 590 średnica śladu zużycia w temperaturze 60st.C ma wynosić max 460 µm. Tymczasem starsze pompy w dieslach dobrze radzą sobie jeśli ten współczynnik jest powiedzmy poniżej 300 µm. Jest mnóstwo info w necie na ten temat. Z przeszukiwania netu wychodzi również że faktyczna smarność na stacjach była jeszcze niedawno od. ok. 175 do 400 µm.

                                              Ciekawe jaka jest obecnie smarność ropy uwzględniając, że stosuje się od niedawna 7% biokomponentów?
                                              Silnik R18A2.
                                              http://www.dadrl.org.uk
                                              http://www.lightmare.org

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                zepter00, chyba tylko Neste i Łukoil mają swoje paliwa z tego co mi wiadomo
                                                Nikt nie ma w Polsce swoich paliw. Może tylko Shell z tym swoim VPowerem za ponad 6zł.
                                                Ja tam tankuję wszędzie, Auchan, Neste, Statoil, Lukoil, Shell, Pieprzyk, Lotos Optima, Orlen w zależności gdzie w danym momencie jest najtaniej.

                                                Zamieszczone przez dragster
                                                Ciekawe jaka jest obecnie smarność ropy uwzględniając, że stosuje się od niedawna 7% biokomponentów?
                                                Z tego co pamiętam to BIO bardzo dobrze smaruje VP więc te dodatki powinny być korzystne z punku widzenia starych diesli.
                                                AGR 112KM, 232Nm
                                                Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                                Komentarz


                                                • aniol --to masz za dużo pieniędzy jak tankujesz na najdroższej stacji w Zabrzu.. zawsze 4-6 gr więcej niz na bliskiej.. nie często tam widzę tankujące auta..
                                                  Sprzedam Lampy przednie, zbiornik spryskiwaczy 3.5 L z pompką

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez dryblaspl
                                                    aniol --to masz za dużo pieniędzy jak tankujesz na najdroższej stacji w Zabrzu.. zawsze 4-6 gr więcej niz na bliskiej.. nie często tam widzę tankujące auta..
                                                    Nie wiem dlaczego ale zauważyłem, że jak przestałem tankować na statoil a zacząłem na bliskiej to auto zaczęło mi więcej palić. Wróciłem więc do statoil zwłaszcza, że jest taniej niż na bliskiej. Powodem niższych cen jest remont obwodówki w moim mieście, który częściowo odciął jedną ze stacji statoil od wygodnego do niej dojazdu.
                                                    Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                                    Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X